22 Nisan 2006 Cumartesi Günü Haberleri

22 Nisan 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Belirsizlik bitti, borsa Tüpraş’la 45 bini aştı Peş peşe gelen olumlu haberlerle belirsizlikleri üzerinden atan İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Tüpraş’ın öncülüğünde haftayı 45 bin p..
TC Kimlik numarası sigorta numarası oluyor Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasası’nın yürürlüğe girmesiyle SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı’nca verilen sigorta numaralarının yerine ..
FT: Türklerin erken emeklilik rüyası bitti Financial Times Gazetesi Türkiye’nin GSYMH’nin yüzde 4,8’ine yükselen sosyal güvenlikteki açığı ortadan kaldırmak için erken emeklilik rüyasını biti..
Tariş’ten yağda haksız kazanç uyarısı Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Başkanı Cahit Çetin, zeytinyağının tüketim grafiğindeki yükselişi, bazı kesimlerin uygun olmayan yollarla kullanmaya ç..
Akbank’a 450 milyon dolarlık sendikasyon Akbank'ın, 450 milyon dolar tutarında dış finansman sağladığı açıklandı. Akbank’tan İMKB’ye gönderilen açıklamada, ihracat alacakları, çek alacakları,..
Bankalar SMS ile kredi kartı verecek Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, bir süre önce çıkarılan Banka Kartları ve Kredi Kartları Yasası kapsamında kart çıkaran kuruluşların genel müdür..
Rusya ile AB arasında doğalgaz restleşmesi Dünyadaki doğalgaz rezervinin üçte birini elinde bulunduran Rusya, Ukrayna’nın ardından Avrupa Birliği ile de enerji savaşına girişti.
Microsoft: Deney mesajları sahte Microsoft Türkiye, son günlerde yoğunlaşan ve Microsoft’un bir deney yaptığından ve mesajı başka adreslere ileten kişilere para ödeneceğinden söz eden mesajın..
Nijerya zenginlere borcunu kapatıyor Önemli petrol ihracatçılarından Nijerya, zengin alacaklıların oluşturduğu "Paris Kulübüne" olan borcunu tamamıyla kapatıyor.
Afrika’ya 1.2 milyon dolar verdik Türkiye, 2006’nın ilk üç ayı içinde açlıkla mücadele eden Afrika ülkelerine 1 milyon 200 bin dolar tutarında para yardımında bulunurken, söz konusu yardımlar..
Devletin gecikme faizi 2.5’e indi Kamu alacaklarına uygulanan aylık gecikme faizi, yüzde 2,5’e düşürüldü.
En iyi kumaş tasarımına İTHİB’den 20 bin YTL İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği’nce (İTHİB) bu yıl ikincisi düzenlenen Kumaş Tasarım Yarışması ödül töreninde konuşan Devle..
Burj el Arab İstanbul’a geliyor Dünyanın ilk 7 yıldızlı oteli Dubaili Burj el Arab, eylülde yapılacak Spa & Luxury Show için İstanbul’a geliyor.
Köyden gelip şehirde vali ile tanıştılar Çukurova Köyleri Dayanışma ve Kültür Derneği, bu yıl 86.’sı kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda bir grup köy öğrencisini Adana’da ..
Sivas’ın kültürel mirası kayıt altına alınıyor Sivas Kültür ve Turizm Müdürlüğü, şehrin bütün yerleşim yerlerini kapsayan halk kültürü araştırmaları ve köy envanteri hazırlama çalışması başl..
Öğrenciler, atık malzemelerden proje üretip külliyeyi aydınlattılar Eskişehir Özel Ümit İlköğretim Okulu öğrencileri, atık malzemelerle hazırladıkları projeyle tarihi Kurşunlu Külliyesi’ni ay..
İstiklal Marşı okuyan Afrikalı çocuklar hayranlık uyandırdı Sarıyer Belediyesi, 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Asya, Afrika, Avrupa kıtalarından başta olmak üzere 23 ..
23 Nisan için gelen Vietnamlı çocuklardan Gülpembe sürprizi Anafen Dershaneleri, 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, 2006 seviye tespit sınavında dereceye giren öğrencilerle birlikt..
Kıskaç’la gözaltına alınan sanıklardan 11’i tutuklandı Antalya'da 'Kışkaç' kodu ile gerçekleştirilen operasyonda, 'fuhuş yapan kadınlara aracılık etmek, göz yummak ve menfaat sağlamak' suçlam..
Mardin’den esrar getiren şebeke çökertildi Mardin'den getirdikleri esrar maddesini Antalya'da satmak isteyen şebeke, polisin düzenlediği operasyon sonucunda yakalandı. Yakalanan 11 kişiden 8'..
Türkiye, 2020’de termal turizmden 23 milyar dolar döviz girdisi bekliyor Afyon Kocatepe Üniversitesi(AKÜ), Öğretim Görevlisi Ahmet Baytok, termal turizm alanında yapılan hesaplamalara göre 2..
Gasp ve hırsızlık çetesi çökertildi İstanbul’da birçok semtte farklı tarihlerde hırsızlık ve gasp olaylarına karışan bir çete yapılan operasyonla çökertildi.
Jandarma, 4 yılda 9 bine yakın çevre suçu belirledi İstanbul İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde 4 yıldan bu yana faaliyet gösteren 2 çevre koruma timi ile 3 doğal hayatı koruma timi, sorumlul..
Tecavüz sanığı yüzbaşıya 72 yıl hapis cezası isteniyor İstanbul’da yaşları 7 ile 14 arasındaki 6 kız çocuğuna tecavüz ettiği kesinleşen Yüzbaşı Bülent A. (34) için istenen ceza 72 yıl 6 aya ç..
Hava şehidi Erdönmez, adını taşıyan okulda anıldı Cumhuriyet döneminin ilk hava şehidi Üsteğmen Muzaffer Erdönmez, Yeşilköy’de kendi ismini taşıyan Muzaffer Erdönmez İlköğretim Okulu’nda öğre..
Kadıköy’de kameralı güvenlik ağı genişletiliyor Kadıköy Kaymakamı Kasım Esen, ilçedeki MOBESE kameralarının sayısının artırılacağını bildirdi.
Sagalossos’un ulaşım sorunu bu yıl bitiyor Yaz aylarında Belçika Kralı II. Albert'i ağırlamaya hazırlanan Sagalassos Antik Kenti'nin yolları yeniden asfaltlanacak.
Taksideki müşterilere saldırı: 1 ölü, 2 yaralı Eminönü’nde ticari bir taksi içerisinde bulunan iki müşteri silahlı saldırıya uğradı.
‘Eminönü trafikten arındırılmalı’ İstanbul Valisi Muammer Güler tarihî yarımadanın trafikten arındırılması gerektiğini söyledi.
Harap Adile Sultan Sarayı küllerinden yeniden doğdu Sultan 2. Mahmud’un kızı Adile Sultan için ağabeyi Sultan Abdülmecit tarafından 1876’da yaptırılan Adile Sultan Sarayı 10 yılda 9,5 milyon ..
En büyük elyazması Hilye-i Şerif Küçükçekmece’de Son Peygamber Hz. Muhammed’in dış görünüşünün anlatıldığı Hilye-i Şerif’in, bugüne kadar tek parça kağıt üzerine yazılmış en büyük örneği, Hal..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9