22 Nisan 2006 Cumartesi Günü Haberleri

22 Nisan 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Gerçekten biz insanoğluna çok ikramda bulunduk' Süleyman Ateş - Batıdan önce İslâm dünyasında evrimle ilgili açıklamalar yapılmıştır. Evrim hakkında ilk kitabı yazan, yaklaşık 1000 tarihle..
İşsizlerin parası Seyfettin Gürsel - Bu köşeden birkaç kez Hükümet'e, 'işsizlerin parasını işsizler için harcayın' çağrısı yaptım...
Olayı çözecek liste devletin elinde, ama! Mustafa Mutlu - Çevre Bakanı Osman Pepe, Tuzla'da bulunan tehlikeli atıkların UNIFAR Kimya A. Ş'ye ait olduğunu söyledi ve kenara çekildi
Fenerbahçe-Galatasaray maçı için görüşünüz nedir? Selahattin Duman - Ustamın adı Hıdır, görüşüm budur.. Sonucu sahanın içi, yan hakemin kıçı, Tuncay kardeşimin saçı, duaları ile Kâhtalı Mıç..
Her yere asılsın Okay Gönensin - Atatürk demiş ki: 'Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım ilim ve akıldır..
Çalışan emeklinin aylığı kesilecek Sezgin Özcan - Meclis Genel Kurulu'nda kabul edilip onay için Cumhurbaşkanlığı'na gönderilen Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu çalışma ya..
'Sağlıkta serbest dolaşım şart' Elif Ergu - Terör var, istanbul pahalı ve uzak dediler, direndiler ama sonunda İstanbul'da toplanmayı kabul ettiler...
Yeni moda: Gri saç! Tuğçe Baran - Bu sabah aynada saç diplerime baktım, kır saçlarım iyice artmış..
İzin istiyorum! Zülfü Livaneli - Siz sevgili okurlarımdan biraz izin istiyorum...
Patrik'ten iyi biliyorlar! Ruhat Mengi - Türkiye Ermenileri Patriği Mesrob II, Kayseri'de düzenlenen bir sempozyumda '19. yüzyıl sonlarına doğru ilişkilerin gerginleşmeye başlamasında Osman..
Yaşayın? Güngör Mengi - Hayatı taşınması zor bir yük haline getirmekte üstümüze yok!
İrticai kadrolaşma MGK gündeminde Cumhurbaşkanı Sezer, 27 Nisan'da toplanacak MGK'nın iç güvenlik durum değerlendirmesi yapmasını ve bu başlık altında 'irtica' tehdidini de değerlendirmesini..
Arınç: Çok ağır, üzüldüm TBMM Başkanı Bülent Arınç 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Türkiye'de bulunan çocukları kabul ettikten sonra gazetecilerin Van Cumhuriyet Savcı..
Erdoğan, Baykal'ayine dava açtı Başbakan Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Deniz Baykal arasında yaşanan, HEP'lilerin SHP listesinden TBMM'ye girmesiyle ilgili tartışma dava konusu oldu
Derbi değil TÜSİAD zirvesi Bugün Kadıköy'deki derbi maçı, sadece iki ezeli rakibin taraftarlarını değil, Türkiye'nin en önemli işadamlarını da biraraya getirecek
Turizmde gerileme devri: İlk çeyrekte turist % 11.5 azaldı Turizmde kan kaybı sürüyor. Mart ayında turist sayısı yüzde 16.7 azaldı. Sektör yetkililerine göre düşüşte en önemli etken Paskalya..
Ev alana yanında otomobil hediye... Nisan ayı konut firmaları ve bankaların 'kampanya' yarışına sahne olacak. Kampanyalar arasında hediye olarak tatil ve otomobil bile var
Zehirli ilişki Her gün zehirli varil çıkan Gebze'de sanayiciler Kocaeli Valisi'ne 350 bin YTL'lik Mercedes aldı
Hükümet KEY'den kişi başı 500 YTL kırpıyor KEY ödemesi için çıkan rakam hükümetin gözünü korkuttu. Çare hesap yöntemini değiştirip, 500 YTL indirim yapmakta bulundu
Sirmen: Gelecek hafta dokunulmazlığı kaldırın Yuvacık Barajı davasında yargılanan sanıkların 6 yıl hapse mahkum olması üzerine İzmit Eski Belediye Başkanı Sefa Sirmen 'Dokunulmazlığımı kaldı..
Müfettiş geldi, seçim karıştı İTHİB'de 25 Nisan'daki seçimde oy kullanacakların sayısı 1.184 olunca İsmail Gülle'nin rakibi Mehmet Damar müfettiş istedi. 5 müfettiş geldi, ortalık karıştı
Özilhan, 'Cola'sını bu kez 1.4 milyar dolara satacak Mayıs'ta halka arz edilecek Coca Cola Içecek'in hisse fiyatı 6-7.5 YTL olarak belirlendi, Buna göre 2004'te 850 milyon dolar olan şirketi..
'Evet, PKK ile bağlantımız var' Danimarka'dan bölücü yayın yapan Roj TV'nin kapatılmasına yönelik diplomatik girişimler sürüyor
'Fehriye için gizli anlaşma yapılmadı' Sabancı suikastı zanlısı Fehriye Erdal'ın Belçika'dan kaçışına ilişkin komisyon raporunda, 'Eski İçişleri Bakanı Antoine Duquesne, DHKP-C ile gizli anl..
MİT'te zenci-beyaz ayrımı var Bir MİT mensubu, CHP'li Ahmet Ersin'e gönderdiği mektupta, teşkilatta kayırmacılığın had safhaya ulaştığını savundu. Arkasında dayısı olan MİT mensupları için '..
Doğramacı: 1402 ile 2547 sayılı yasaların birbiriyle ilgisi yok Doğramacı, görevden alınan öğretim üyeleriyle ilgili kararlarda Yükseköğretim Kurulu'ndan hiçbir zaman görüş alınmadığını söyl..
Sarıkaya isterse devlet koruyacak Savcı Sarıkaya ihraç kararı kesinleşse bile 'terörle mücadele eden personel' olarak birçok koruma tedbirinden yararlanacak. Gerekirse devlet tarafından başk..
'Eğer JİTEM varsa ortadan kaldırılsın' Sarıkaya'nın iddianamesindeki eleştirilerin benzerlerini müfettişler de kaleme aldı
Başbakan 2 gün daha dinlenecek Belindeki rahatsızlık nedeniyle Salı gününden bu yana Subayevleri'ndeki özel konutunda dinlenen Başbakan Erdoğan'ın, doktorların tavsiyesi üzerine Pazartesi gü..
Öldü sanılan bombacı chat yaparken yakalandı 'Çatışmada öldü' gösterilerek nüfus kaydı silinen 'saksı ve simit arabası bombacısı', örgütle chat yaptığı internet kafede ele geçirildi
Bomba bayrak astırdı İzmir'in Konak ilçesinde bir çöp konteynerine bırakılan tahrip gücü yüksek bir bomba, sabaha karşı 07.00'da büyük bir gürültüyle patladı
Cami işi tatlıya bağlanıyor Olaylı protestolara neden olan Göztepe Parkı'na yapılması planlanan cami için Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, yeni bir yer önerdi. İstanbul Belediye Başka..
ABD nokta gösteriyor Türk askeri vuruyor! Amerika, PKK'ya karşı istihbarat desteğine başladı. Orta Doğu'yu izleyen casus uyduları Güneydoğu'ya kilitlendi. Muş'ta 14 teröristin öldürüldüğü op..
'100 Temel Eser' klasiklerde çeviri hırsızlığını artırdı Türkiye Yayıncılar Birliği ve İstanbul Bilgi Üniversitesi işbirliğiyle, Radikal Gazetesi'nin sponsorluğunda 13-14 Nisan tarihlerinde d..
'Sadri Alışık' adayları açıklandı Bu yıl 11'ncisi verilecek Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Ödülleri'nin adayları açıklandı.
Radikal Spor iftiharla sunar Radikal, geleneksel Skor-Toto'sunda rekor kırarak derbiyi 164 kişiye sordu.
Irkçılar Cim Bom'a 'takık' İspanya'da futbolda baş gösteren ırkçı grupların Avrupa'da en fazla Galatasaray taraftarlarını dövmek istediği ortaya çıktı.
Prim affında son tarih 31 Mayıs SSK ve Bağ-Kur prim alacaklarının yeniden yapılandırılması için, 3 Nisan 2006 Pazartesi başlayan başvurular 31 Mayıs 2006 Çarşamba günü sona erecek.
Hyundai Başkanı rüşvet sorgusunda Şirket içinde 'rüşvet fonu' oluşturulduğu suçlamalarıyla karşı karşıya bulunan Güney Kore'nin en büyük otomotiv üreticisi Hyundai'nin Başkanı Çung Mong-koo, ..
'Kablo'da özel dönem başlıyor Kablolu hizmet veren firmalar, uzun bir bekleyişin ardından pazartesi Telekomünikasyon Kurumu'ndan lisans alıyor.
KEY hesabına düşük nema yolda Başbakan Tayyip Erdoğan'ın 'müjde' olarak açıkladığı Konut Edindirme Yardımı (KEY) hesaplarındaki birikimin nemalandırılmasında uygulanması öngörülen faiz oranıy..
Doğan borcunu erken ödedi Doğan Holding, İş Bankası ve iştiraklerine ait 183.9 milyon YTL'lik Petrol Ofisi hissesi alımından kaynaklanan ve 2010'a kadar vadelendirilen 100 milyon dolarlık bo..
40 bin hayat kadınıyla kim ilgilenecek? Avrupa Konseyi ile FIFA, karşı karşıya geldi. Sorun, Almanya'daki Dünya Kupası Şampiyonası boyunca ülkeye giriş yapması beklenen...
Amerikalıların cildi tehlikede ABD'yi cilt kanseri salgını bekliyor! Amerikan Dermatoloji Akademisi açıklamasına göre beş Amerikalıdan biri cilt kanseri riski taşıyor.
7.7, zarar veremedi Rusya'nın Uzakdoğu bölgesindeki Kamçatka, 7.7'lik depremi birkaç yaralıyla atlattı.
Eşcinsellere evlat hakkı Belçika'da eşcinseller evlilikten sonra evlat edinme hakkını da aldı.
Beyinde 'hissi' cinsiyet farkı Erkekler 'görsel', kadınlar 'içsel' alıcılara göre hareket ediyormuş.
Sarhoşken 'boş ol'maz Hindistan Yüksek Mahkemesi sarhoşken kendisine üç kere 'boş ol' diyen kocasıyla yeniden birleşmek isteyen kadını haklı buldu.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9