22 Nisan 2006 Cumartesi Günü Haberleri

22 Nisan 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ermenilerden Washington'da gösteri ABD'de Ermeni lobisi, sözde soykırımın 91'inci yıldönümü kabul ettikleri 24 Nisan tarihinden önce, Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği önünde 91 saat sürec..
Bank Asya, 2.90-3.50 YTL fiyatla halka açılacak İSTANBUL - Bank Asya'nın ek satış hariç yüzde 20'si, 2.90-3.50 YTL fiyat aralığıyla mayıs ayı başında halka arz edilecek. önümüzdeki dönemde sa..
KOBİ'lere sıfır faizle kredi ANKARA - Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Maliye Bakanlığı ve Hazine Müsteşarlığı tarafından ortak yürütülecek p..
Hazine, önümüzdeki hafta 128.8 milyon dolar dış borç servisi yapacak ANKARA - Hazine Müsteşarlığı, önümüzdeki hafta 128.8 milyon dolar dış borç geri ödemesi yapacak. Hazine Müsteşarlığı taraf..
Unakıtan: İstihdam üzerindeki vergi yükünü düşüreceğiz GAZİANTEP - Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, iş dünyasını rahatlatacak bir çalışmanın müjdesini Gaziantep'te verdi. Özel sektörden gelen "i..
'Erbakan yasası' yürürlükte Eski Başbakan ve kapatılan RP'nin son Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın cezasını evinde çekmesine de olanak sağlayan 5485 sayılı ''Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin ..
'Terör, topyekûn mücadeleyle biter' Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, TMY'nin çıkmasından sonra terörün bitmesi gibi bir beklentinin söz konusu olamayacağını belirterek, terörl..
Erbakan'ın ev hapsine onay Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, eski başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın cezasını evinde çekmesine olanak sağlayan Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında ..
'Yasalar cezaevi nüfusunu artırdı' Adalet Bakanı Cemil Çiçek, cezaevlerinde 62 bin tutuklu olduğunu belirterek, "Son çıkardığımız yasalar nedeniyle tutuklanan insan sayısı her geçen gün artma..
Savcı var, savcı var Önemli tartışma HSYK'da Şemdinli Savcısı Ferhat Sarıkaya'ya verilen ceza, adaletin kendi mensuplarına karşı tavrını tartışma konusu yaptı. Beyoğlu Başsavcısı Ünal Canpol..
Sosyal güvenlik bilmecesi İşçi, memur, esnaf ve bürokrat yeni sistemden nasıl etkilenecek? Emekli aylıkları düşecek mi? Emekli yaşı 2035'e dek değişir mi? Kim ne kadar maaş alacak? Hem es..
Taciz nöbeti işe yaradı Altı küçük kızı taciz etmekle suçlanan zanlı, 10 gün parklarda geceleyen Bursa polisince yedinci girişiminde yakalandı. Zanlının daha önce bir erkek çocuğa tecavüzden ..
Göztepe camiine yeni adres İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Göztepe Parkı'na yapılması düşünülen tartışmalı cami konusunda Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk'ün 'uygulan..
İzaydaş'tan Unifar'a itiraz var İzaydaş Genel Müdürü Recep Bilal Şengün, Tuzla skandalı nedeniyle suçlanan Unifar Kimya'ya yanıt verdi. Şengün, Unifar'ın atıklarını İzaydaş'a gönderdiği yönün..
MEB: Türban broşürü için izin alınmadı Milli Eğitim Bakanlığı, (MEB) Radikal'in gündeme getirdiği AKP'li Eyüp Belediyesi'nce bazı okullarda dağıtılan 'Örtünmemek günahtır' yazılı kitap ve bro..
Tören masrafı istenince ihale iptal edildi Kamu İhale Kurumu(KİK) İSKİ'nin 7.5 milyon dolar değerindeki iki ihalesini müteahhit firmadan araba, cep telefonu ve tören masrafı istenemeyeceği ge..
Babacan, IMF'yi Ankara'ya çağırdı Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, stand-by düzenlemesine ilişkin üçüncü gözden geçirme çalışmaları çerçevesinde Uluslararası Para Fonu'ndan (IMF) b..
Abbas'tan Ankara'ya sıcak mesaj 23-25 Nisan'da Türkiye'yi ziyaret edecek Filistin Özerk Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, AKP hükümetine sıcak mesajlar verdi.
Caferi yerine iki aday var Irak'ta, Kürtler ve Sünnilerin yanı sıra ABD'den 'çekil' baskısı gören Şii Başbakan İbrahim Caferi'nin...
İran, Kuzey Irak'ı vurdu İran, silahlı İranlı Kürt grupların saldırılarını püskürtmek için Kuzey Irak'taki dağlık bölgedeki mevzilerini bombaladı.
Sinyora'dan Şeba baskısı Lübnan Başbakanı Fuat Sinyora, ABD Başkanı George W. Bush'la görüşmesinde İsrail'in 1967'de işgal ettiği Şeba çiftliklerinden çekilmesi için baskı yapılmasını istedi.
ABD yönetimi göçmen avında ABD'de tartışmalı göçmen yasa tasarısı anlaşmazlıklar yüzünden Kongre sürecini tamamlayamazken, federal güçler kaçak işçilere yönelik Amerikan tarihinin en büyük op..
Le Pen: Zorro gibiyim Fransa'da aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi lideri Jean-Marie Le Pen, kendini Güney Amerika destanların halk kahramanına benzetip, "Ben adaleti olmayan Fransız s..
Adaletin terazisi şaşıyor Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya'ya verilen cezanın ağırlığı, adaletin kendi mensuplarına karşı tutumunu da tartışma konusu yaptı.
Savcı: Büyükanıt'a çete iması bile yoktu Hazırladığı Şemdinli iddianamesi nedeniyle mesleğinden ihraç edilen Van Savcısı Ferhat Sarıkaya, Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na (HSYK) verdiği ..
CHP liderinden HSYK'ya destek CHP lideri Deniz Baykal, Van Savcısı Ferhat Sarıkaya hakkında meslekten ihraç kararı veren Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na (HSYK) destek çıktı.
Yarbay: Herkes yanlış yaptı AKP Milletvekili Ersönmez Yarbay, Van Savcısı Ferhat Sarıkaya'nın meslekten ihraç edilmesine tepki gösterdi ve herkesin yanlış yapmasına rağmen sadece savcının cez..
Dayakçı yüzbaşı için 14.5 yıl talebi Ahmet Fenikli adlı eri döverek öldürdükleri gerekçesiyle yargılanan beş rütbeli askerden dördünün hapsi istendi.
Şemdinli'deki zaaf devletin İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin Şemdinli'deki incelemeler sonucu hazırladığı 'gizli' raporda, başta dönemin valisi Erdoğan Gürbüz olmak üzere yerel yöneticileri..
İçeride, dışarıda Fehriye sıkıntısı Sabancı suikastı sanıklarından Fehriye Erdal'ın 'izini kaybettirmesi' Belçika hükümetini hem içeride hem dışarıda sıkıntıya sokuyor.
Polis günlerce parkta yatıp tacizciyi suçüstü yakaladı Bursa'da 6 kız çocuğunu taciz eden, 7'incisinde suçüstü yakalanan Hızır Ak'ın daha önce tecavüzden 3.5 yıl hapis yattığı ortaya çıktı
Kapkaççılar genç kızın omzunu kırdı İzmir'in Konak İlçesi'nde, üniversite öğrencisi Meltem Kabara'nın (24) kolundaki çantasını almak isteyen motosikletli 2 kişi, genç kızı metrelerce sürükle..
Kaplan 'Carlos'la bakıcısı sıkı dost Antalya'da gösterilerine başlayan Roma Sirki'nin kaplan terbiyecisi Norveçli Carl Mundeling'in 220 kiloluk Bengal kaplanı 'Carlos' la kurduğu dostluk, gö..
Geç gelen mutluluğun tadını çıkarıyorlar Aşılama yöntemiyle ikiz bebek sahibi olan 65'lik Nami Doğan ile 57 yaşındaki eşi Gülfidan, kızlarına mükemmel bakıyor anne-babalığın keyfine varıyorl..
Karada uçak hızı! İngilizler 'dizel yakıt' ile karada hız rekorunu kırmaya hazırlanıyor. Yan yatmış uzay mekiğine benzeyen otomobil 482 kilometre hız yapacak
Petrotehdit İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad her gün yeni rekor kıran petrol fiyatları için 'Mutluyuz. Daha da artsın istiyoruz' dedi. Uzmanlar 'İran, petrolü siyasi koz olarak kullanıp..
Bush'a şizofreni teşhisi George Washington Üniversitesi'nde görev yapan Profesör Justin Frank, ABD Başkanı George Bush'un sağlık kayıtlarını ve davranışlarını inceleyerek psikolojik durumunu..
Shakespeare'in annesi kraliçe miydi? ABD'de piyasaya çıkan ve Paul Streitz tarafından kaleme alınan kitapta, dünya edebiyatının en önemli yazarlarından Shakespeare'in, 16'ncı yüzyılda tahtta..
80'lik kraliçe coşkusu Avrupa'nın en uzun süre tahtta kalan kraliyet lideri olan İngiltere Kraliçesi İkinci Elizabeth dün gösterişli törenlerle 80'inci doğum gününü kutladı...
İstikrar arıyorum Fransız çalıştırıcı, bazı oyuncuların bir maç oynayıp bir maç oynamadığını belirterek 'Devamlılığı olmayan futbolcunun şansı yok' dediği öğrenildi
Tekke giderse yerine 3 plase Trabzonspor, Fatih Tekke'nin Avrupa'ya gitmesi durumunda forvet için Lazarov, Gökhan ve Umut'u takibe aldı
Sahaya sağlam basan kazanır! F.Bahçe-G.Saray maçının kaderini, görevini yapanlar ve yapamayanlar çizecek. İşte skoru değiştirecek 4 eşleşme:
Zidane futbolu bırakacak mı? Fransa Milli Takımı ve Real Madrid'in dünyaca ünlü yıldızı Zinedine Zidane'ın gelecek çarşamba günü düzenleyeceğini bildirdiği basın toplantısında, futbolu bırak..
Canaydın gidiyor Validen ve federasyondan güvenlik garantisi alan G.Saray yönetimi, özel otobüsle Kadıköy'e gidecek. Takımı Saraçoğlu'nda 12 özel polis koruyacak
'G.Saray ortamı geriyor' Nihat Özdemir: 'Rakip takım yönetimi derbi öncesi ortamı germeye çalışıyor. Önemli bir derbi öncesi kamuoyuna daha güzel mesajlar vermeleri gerekirdi'
Appiah'ın derbi yükü ağır F.Bahçe'nin hocası, 'gizli silahı' olarak gördüğü Ganalı yıldızını hem Hasan Şaş'ı durdurmak, hem de ileri çıkarak gol atmakla görevlendirdi
Gerets gole 'Şükür' ediyor G.Saray'ın hocası, son haftalarda 'dubleler' yapan Hakan'ın bulacağı goller ya da asistlerle Ş.Saracoğlu'dan 3 puan çıkarmayı hedefliyor
F.Bahçe mi G.Saray mı? Çol: 'F.Bahçe'nin alternatifi daha fazla. Kazanma zorunluluğu onları motive ediyor.' Tanman: 'G.Saray cesur olur, aklını kullanırsa kendisine yeten en az 1 puanı alır...
Fener daha dengeli Doğan Koloğlu (Spor) - Deplasman maçı her zaman sıkıntılı olur. Onu unutturmak beceri ister. G.Saray antrenörü oyuncularıyla duygusal bağ kurmakta uzman
İşaretler akıllı olsa ne yazar? Yüksel Aytuğ - RTÜK'ün özellikle çocukları televizyondaki zararlı yayınlardan korumayı amaçlayan 'Akıllı işaretler' uygulaması yarından itibaren başlıyor
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9