21 Nisan 2006 Cuma Günü Haberleri

21 Nisan 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kamu alacaklarında aylık gecikme faizi yüzde 2.5'e indi ANKARA - Kamu alacaklarına uygulanan aylık gecikme faizi, yüzde 2,5'e düşürüldü. Bakanlar Kurulu'nun bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan..
Vestel Beyaz Eşya İMKB'de Vestel Beyaz Eşya hisseleri, İstanbul Menkul kıymetler Borsası'nda (İMKB) işlem görmeye başladı. Halka arzda hisselerin kesin satış fiyatı 3,20 YTL olarak belirlenmi..
Bakan Babacan ABD'de, program yoğun NEW YORK - Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, çeşitli temaslarda bulunmak üzere ABD'ye geldi. THY'nin tarifeli uçağıyla New York'a gelen Babacan,..
Rice'ın Türkiye ziyareti resmen açıklandı/ Bakan önümüzdeki hafta gelecek WASHINGTON - ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'ın gelecek hafta Türkiye, Yunanistan ve Bulgaristan'ı kapsayacak g..
İhracat 22.8 milyar dolara ulaştı ANKARA - Türkiye'nin yeni yıldaki ihracatı 22.8 milyar dolara ulaştı. Dış Ticaret Müsteşarlığı'nın web sitesinde(ihracat.dtm.gov.tr) açıkladığı kayıt r..
Turizmde tehlike çanları çalıyor / İlk çeyrekte yabancı ziyaretçi sayısı yüzde 11.5 düştü ANKARA - Turizmde tehlike çanları çalıyor. Kuş gribi ve ardında artmaya başlayan terör olayları Türk..
Borsa, 44 bin direncini kırma çabasında/ Endeks, 43900-44000 bandında/ Dolar ve faiz hafif arttı, parite 122.90'da İSTANBUL - İMKB, güne sakin başladı. 44 bin direncini kırma çabası veren end..
Hazine önümüzdeki hafta 1.7 milyar YTL itfa yapacak ANKARA - Hazine önümüzdeki hafta 1 milyar 748 milyon YTL iç borç servisi yapacak. Hazine'nin nisan ayı iç borç itfa programına göre, ..
Emisyon hacmi dün 2.3 milyon YTL azaldı ANKARA - Emisyon hacmi 20 Nisan Perşembe günü 2.3 milyon YTL azalarak, 20 milyar 872 milyon 154.6 bin YTL olarak gerçekleşti. Böylece emisyon hacmi bir..
Borsa güne 43 bin 864 puandan başladı İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, dünkü 2. seans kapanışına göre 8,06 puan düşüşle 43.864.73 puan seviyesinde açıldı. Hisse senetleri, bu seviyede ortalam..
Kruger: IMF heyeti yakında Türkiye'ye gelecek/ Petrol ithal eden Türkiye, yüksek fiyattan etkilenir WASHINGTON - IMF Birinci Başkan Yardımcısı Anne Krueger, IMF heyetinin 3. gözden geçirme ça..
DB Başkanı Wolfowitz: Türkiye, sağlıklı politikaların bir ülkeyi nasıl büyümeye taşıdığının iyi bir örneği WASHINGTON - Dünya Bankası Başkanı Paul Wolfowitz, Türkiye'nin, sağlıklı ekonomik po..
Koçbank'ın tüzel kişiliği sona eriyor / YKB'ye devir için BDDK'ya başvurdu İSTANBUL - Koçbank'ın tüzel kişiliği sona eriyor. Banka, Yapı ve Kredi Bankası'na devir için BDDK'ya başvurdu. Ya..
TOBB, "AB Sürecinde Yerel Akademisyenlerle İşbirliği Projesi"ni başlatıyor İSTANBUL - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Avrupa Birliği katılım sürecinin başarılı şekilde yönetilmesine katkı..
Vakıfbank'ın yeni yönetim kurulu belirlendi İSTANBUL - Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O'nun Yönetim Kurulu'nda görev dağılımı yapıldı. Bankadan borsaya gönderilen açıklamada şu bilgilere yer ve..
Migros, bugün 2 yeni mağaza açıyor İSTANBUL - Migros, bugün Antalya ve İstanbul'da olmak üzere 2 yeni mağaza açıyor. Şirketin boraya gönderdiği açıklamalarda şöyle denildi: "Şirketimizin; "D..
Yurdun kuzey ve doğu kesimlerinde aralıklı yağış geçişleri bekleniyor İSTANBUL - Bugün yurdun kuzey ve doğu kesimlerinde aralıklı yağış geçişleri bekleniyor. Yağışların, bugün Doğu Karadeniz..
Koçbank'ın tüzel kişiliği sona erdi / YKB'ye devir için BDDK'ya başvurdu İSTANBUL - Koçbank'ın tüzel kişiliği sona erdi. Banka, Yapı ve Kredi Bankası'na devir için BDDK'ya başvurdu. Yapı v..
Selçuk Ecza Deposu'nda talep toplama bugün sona eriyor İSTANBUL - Selçuk Ecza Deposu halka arzında talep toplanma işlemleri bugün sona eriyor. İş Yatırım Menkul Değerler liderliğindeki k..
Hazine önümüzdeki hafta döviz cinsi tahvil ihalesine çıkıyor ANKARA - Hazine, Nisan ayının son ihalesini 25 Nisan Salı günü 3 yıl(1092 Gün) vadeli döviz cinsi değişken kuponlu tahvil ihalesi ..
Borusan Telekom'dan "Alopratik" hizmeti İSTANBUL - Borusan Telekom, 20 Nisan 2006 itibarı ile AloPratik hizmetini sunmaya başladı. AloPratik ile kullanıcılar telefon görüşmelerinde yüzde 90'a..
Vestel Beyaz, İMKB'de işlem görmeye başladı İSTANBUL - Vestel Beyaz'ın hisseleri bugün İMKB'de 'VESBE' koduyla işlem görmeye başladı. Vestel Elektronik'in ardından Vestel Beyaz'ın hissel..
Libananco davasında Türkiye'ye 30 gün süre Güney Kıbrıs merkezli Libananco şirketinin, ÇEAŞ ve Kepez Elektrik’e el konulmasıyla ilgili Uluslararası Yatırım Anlaşmazlıkları Çözüm Merkezi’ne ya..
Rusya'da 7,7'lik deprem Rusya'nın Kamçatka Yarımadası'nda bugün Richter ölçeğine göre 7,7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği bildirildi. . Japonya'daki Meteoroloji Ajansı ve ABD Jeolojik..
Ne, nerede, ne zaman
Bugün 21 Nisan 2006 Cuma
 • "AB Çevre Politikası ve Türkiye'nin Uyumu" konulu konferans saat 10.00'da Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'n..
 • AK Parti'li Çelik: İşsizliğin temel sebebi tarım sektörü BURSA - AK Parti Grup Başkan Vekili ve Bursa Milletvekili Faruk Çelik, Türkiye'deki işsizlik kaynağının temel sebebinin tarım sektörü..
  Söylentiler arttı, Hakko çifti evlerini ayırdı Cem Hakko'nun eşini, Musevi Cemaati'nin en güzel kızı olarak tanınan Ronit Gülcan ile aldattığı iddiaları, çiftin arasına kara kedi gibi girdi
  Derin intikam Derin Mermerci ve Mehmet Germiyanlıgil'in yasak aşkını ortaya çıkaran kişinin Mermerci'nin bir süre önce arasının açıldığı, sosyetik güzel Nil Bentürk olduğu konuşuluyor.Mermer..
  Kimsesiz çocuklar için söyledi Sezen Aksu, önceki gece kimsesiz çocukların yaşadığı Bolluca Çocuk Köyü yararına Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda konser verdi...
  Kocası için bonus oldu Harun Tan'ın sahibi olduğu Tan Spor Kulübü'nün tenis turnuvasında dereceye girenler ödüllerine kavuştu...
  Üniversiteli gençlerin ev kirası isyanı Eskişehir Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampusu'nda toplanan 30 kadar öğrenci ev kiralarının yüksekliğini protesto etmek için ilginç bir yola başvur..
  Okan Koç'un ağabeyi haraç için mi öldürüldü? Ankaragücü'nde forma giyen eski Beşiktaşlı futbolcu Okan Koç, menajerliğini yapan ağabeyi Orhan Koç'un öldürülmesi olayının şokunu yaşarken, cina..
  O yatakta, failleri aramızda Üniversite hayalleri kuran Emre, tinercilerin saldırısında komaya girdi. Anne Nesibe Yıldız 'Oğlum gözümün önünde eriyor, onu bu hale getirenler aramızda dolaşıy..
  Esas yarayı devlet açtı PKK ile çatışırken yaralanan Gazi Kılbaş 4 yıl tedavi gördü. Sonra devlet onu işe yerleştirdi Ancak işyeri özelleştirilince atandığı yeni kurumda maaşı yarı yarıya dü..
  Üstüne para da alacaklar Almanya'nın başkenti Berlin'de kardeşi Ayhan tarafından öldürülen Hatun Sürücü'nün aynı davada yargılanan ve serbest bırakılan ağabeyleri Mutlu ve Alpaslan Sürücü'nü..
  Mesleğinde en iyiler İstanbul Teşvikiye Rotary Kulübü 'Mesleğinde En iyiler Hizmet Ödüller''ni bu yıl Duygu Asena,İclal Aydın, Atilla Özdemiroğlu, Yavuz Kocaömer ve Prof. Dr. Temel Yılmaz'a ..
  Son sözü 'Beni babam vurdu' oldu Nişanlısına kendisinden önce başka biriyle birlikte olduğunu itiraf ettiği iddia edilen Neşe'yi sorgulayan kardeşi bıçakladı, babası kurşunladı
  Emniyetli fuhuş! Antalya Polisi fuhuşa darbe operasyonunda 41 kişiyi gözaltına aldı. Sorgulananlar arasında haftada bin dolar rüşvet aldığı iddia edilen bir kadın komiser de var
  Otodrag'da 3 ölümlü kaza Motodrag'ı erteletti Antalya'da düzenlenen Türkiye Otodrag Şampiyonasının geçen pazar günü yapılan ilk ayağındaki kazada üç kişinin ölümü iki kişinin yaralanması üze..
  ABD'li vali adayına Ermeni şoku Massachussets eyaletinde vali adayı olarak kampanya yürüten Demokrat siyasetçi Deval Patrick de Ermeniler'in 'soykırım' iddialarından nasibini aldı
  Bush'tan 'yeni süper güce' 21 pare top atışlı karşılama ABD Başkanı George Bush ile Çin Devlet Başkanı Hu Cintao'nun aylardan beri beklenen görüşmesi dün gerçekleşti
  84'lük nine kumardan 10 milyon $ kazandı! ABD'de 1978'den beri kollu makinelerde oyunlar oynayan garson emeklisi, parayı 2 kızı ve 5 torunuyla paylaşacak
  O da rockçı buldu Asi rock yıldızlarına gönlünü kaptıran güzeller arasına Maymunlar Gezegeni filmiyle sinema dünyasına adım atan eski topmodel Estella Warren da katıldı...
  Ağlatan konuşma 'Ben sizler kadar onurlu futbolcuları birarada hiç görmedim. Hayatımın en heyecanlı sezonunu burada geçiriyorum. Gittiğim her yerde, herkese sizi anlatacağım.'
  'Biz rahatız, F.Bahçe düşünsün Gerets, sabah idmanı sonrasında düzenlediği basın toplantısında derbi ile ilgili olarak çok rahat konuştu
  Alex'ten taraftara: Bizler inandık, siz de inanın 'Bütün takım olarak derbinin önemini çok iyi biliyoruz. Ama hepimizin bildiği bir başka şey de var; biz Fenerbahçe'yiz.'
  Anelka 11'de başlayacak Nobre kurtarıcı olacak Daum, dev derbide Fransız yıldızı ilk 11'e almayı düşünüyor. Nobre, durumun kötüye gitmesi halinde 'gol ayağı' olarak sahaya sürülecek
  MHK, Kadıköy'e yine Cüneyt Çakır'ı verdi 8 Mart'taki F.Bahçe-G.Saray (2-1) kupa maçını yöneten Çakır, derbiye atandı. Genç hakem 17 maçta 92 kart gösterdi
  « » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10