21 Nisan 2006 Cuma Günü Haberleri

21 Nisan 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Rusya: Amerika İran’a saldırırsa taraf tutmayız ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Nicholas Burns’ün, ülkesinin gerekirse İran’da tek yanlı bir eyleme hazır olduğunu söylemesi üzerine Rusya’dan t..
Erdoğan’a ‘Dünya Liderlik Ödülü’ Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a Hollanda’daki Rotterdam Erasmus Üniversitesi Ekonomi Fakültesi Derneği tarafından ‘Dünya Liderlik Ödülü’ verildi.
Ermeni lobisi, Türk elçiliğinin önünde gösteri düzenleyecek Ermeni lobisince sözde soykırımın yıldönümü sayılan 24 Nisan’da Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği önünde aralarında Ermeni sanat..
Raf kirası kalkıyor, esnaf sattığı ürünün bedelini 60 günde alacak Başbakanlık’ta bekleyen Marketler Yasası, küçük ve orta ölçekli esnafı rahatlatacak. Yasa, indirimlerden ürün bedelinin öden..
‘Hipermarketler Yasası’nı mutlaka çıkaracağız’ Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Adem Şahin, ‘Hipermarket Yasası’nı çıkarma konusunda sonuna kadar kararlı olduklarını söyledi.
[HABER ANALİZ] Haksız rekabet bitmeli Gelinen noktada perakende piyasasını düzenlemek zaruret halini almıştır. Bu konudaki kanun çalışmalarının geçmişi 7 yıl öncesine kadar gitmesine rağmen, ..
Esnafa sıfır faizli kredi Küçük ve orta ölçekli esnafa yatırım imkânları sunmak için ‘sıfır faizli kredi’ hazırlığı yapılıyor. Uygulama yılbaşından önce başlayacak. İhracat yapan KOBİ’ler 100..
Sosyal Güvenlik Yasası’nın çıkması IMF ile arayı düzeltti Sosyal Güvenlik Reformu kapsamındaki emeklilik ve genel sağlık sigortasına ilişkin ‘Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Tasar..
IMF: 3. kredi dilimi önünde engel kalmadı IMF Türkiye Temsilcisi Hugh Bredenkamp, sosyal güvenlik reformunun yasalaşmasının ardından 830 milyon dolarlık kredi dilimini içeren 3. gözden geçirm..
Yuvacık Barajı'ndaki yolsuzluğa 6 yıl hapis Yuvacık Barajı inşaatında devletin zarara uğratılmasıyla ilgili davada ilk karar dün çıktı. Gama Yönetim Kurulu Başkanı Erol Üçer, Güriş’in patronu..
Koza Altın: Yasal engel yok, üretimimiz sürüyor Koza Altın Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek, Danıştay’ın Bergama’daki Ovacık Altın Madeni’nin işletilmesine temel olan Bakanlar Kurulu kararını..
3. köprüyü özel sektör işletecek İstanbul'a bağlantı yollarını artırmak isteyen hükümet, 3. köprü yapımına büyük önem veriyor. Köprü için düşünülen yerler arasında 3 alternatif öne çıkıyor.
Boğaziçi ve Fatih’e deprem takviyesi Boğaz köprülerinin temelleri bakıma alınıyor. Temel güçlendirmeleri 'Türkiye'de ilk kez uygulanacak bir yöntemle' gerçekleştirilecek.
Petrol fiyatı 74 doları da geçti Londra Borsası'nda işlem gören Brent petrolünün varil fiyatı, ABD stoklarındaki düşüş ve dünyanın 4. en büyük petrol üreticisi İran ile ilgili kaygılar sebebi..
İsveçliler yatırım için geliyor İsveç Kralı Carl Gustaf, 29 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında aralarında Ericcsson, Telia Sonera ve Volvo gibi dünya devi şirketlerin üst düzey yöneticilerini..
Türkiye 17. büyük ekonomi olacak Uluslararası Para Fonu (IMF), dünyadaki 180 ülkenin 2005 ve önceki yıllara ilişkin gayri safi yurtiçi hasıla büyüklükleriyle 2006-2007 yıllarına ilişkin tahmi..
‘e-devlet’in kapısı Türksat Kamu hizmetlerinin elektronik ortamda güvenli ve hızlı bir şekilde sunulması amacıyla kurulan e-Devlet Kapısı’na yer bulundu.
‘Ermeni sorununda tek tarafı suçlamak ahlakî değil’ Türk Ermenileri Patriği İkinci Mesrob Mutafyan, Türk-Ermeni ilişkilerinin içinde bulunduğu açmazdan diyalog ve karşılıklı saygı ile çıkabil..
Kayıp eserin araştırmasına ABD’den başlanacak Arkeoloji Müzesi'nde sergilenen ünlü Karun Hazineleri'nin en değerli parçalarından biri olan ve sahtesiyle değiştirilen 'Kanatlı Deniz Atı Broşu'..
İstanbul Üniversitesi’ni ‘aşırı sol’ karıştırıyor Üniversitelerden gelen irtica haberlerinin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Elinde bıçakla Ankara Üniversitesi’nde terör estiren kişinin bi..
Gabar Dağı’na mühimmat ve asker sevkıyatı Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde ‘güvenlik güçlerinin terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlediği operasyon kapsamında’ askerî hareketlilik sürüyor.
‘Almanya’daki PKK kampında eğitim gördüm’ İzmir’in Kuşadası ilçesinde geçen yıl meydana gelen bombalama olayının faili olarak tutuklanan Mehmet Sıraç Keskin, terör örgütü PKK’dan ‘birkaç turi..
Şemdinli davasına yeni savcı bakacak Şemdinli iddianamesini hazırlayan Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya'nın görevden alınması tartışmalara yol açarken, 4 Mayıs'ta başlayacak olan duruşm..
‘Karar AİHM’den döner’ Eski Van Savcısı ve CHP'li Senatör Mehmet Feyat, Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya'nın meslekten ihraç edilmesine tepki göstererek, başvurulması halinde kararın Aİ..
Washington Post: ‘Türkiye’de patlayan bombalar kime yarıyor?’ Türkiye'de son aylarda artış gösteren bombalı saldırılarla ilgili Washington Post (WP) gazetesinden ilginç bir yorum geldi.
‘Mutkili Ali’nin avukatı: Her eylemin bir sonucu vardır Şemdinli olaylarının sanıkları astsubaylar Ali Kaya, Özcan İldeniz ve PKK itirafçısı Veysel Ateş'in avukatları Mehmet Göçmen ve Vedal G..
‘Meslekten ihraç, trafik suçuna idam cezası gibi’ Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, Şemdinli olaylarıyla ilgili iddianameyi hazırlayan Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya’yı meslekten ih..
Savcı Sarıkaya’ya HSYK’dan ağır ceza Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), kararıyla meslekten ihraç edilen Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya, kararın kesinleşmesi durumunda avukat..
Karar mahkemeyi baskı altına alacak Şemdinli davasının mağdur avukatları, kararla mahkemenin büyük bir baskı altında kalacağını ve sağlıklı bir kararın çıkmayacağını düşünüyor.
Artık askerlerle ilgili dava açılamaz Emekli Askerî Hakim Albay Ümit Kardaş, kararla artık hiçbir savcının yüksek general ve askerler hakkında soruşturma açamayacağını söyledi.
Baykal’a göre CHP haklı çıktı CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, HSYK kararıyla kendisinin ‘sivil darbe’ sözünün tescil edildiğini savundu.
Hesabına yanlışlıkla yatan parayı harcayan çiftçi tutuklandı Konya'da bir yanlışlık nedeniyle hesabına bir yıl içinde yaklaşık 2 milyon YTL aktarılan ve bunun 194 bin 273 YTL'sini çeken Hüsey..
Bakan Akdağ, uçakta kalbi duran Cezayirlinin hayatını kurtardı Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören oğlu Ramazan’ı görmek üzere Dubai’den Türkiye’..
Futbol oynarken kalp krizi geçiren liseli öldü Sivas’ta 16 yaşındaki bir Anadolu lisesi öğrencisi futbol oynarken geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.
Anadolu her yıl 2,5 cm batıya kayıyor Ege Bölgesi Deprem Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Atilla Uluğ’a göre Türkiye’nin doğusu devamlı yükseliyor. Anadolu ise yılda 2,5 cm batıya kayıyor. Bu h..
Variller Unifar Kimya’ya ait Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Tuzla’da ortaya çıkan tehlikeli atıklarla ilgili olarak, Mustafa Nevzat İlaç firması bünyesinde faaliyet gösteren Unifar Kimya S..
Film kortejinde boğa ve keçiler de yürüdü Çekimleri Muğla’da yapılan ve yöre halkının rol aldığı "Dondurmam Gaymak" filminin galası öncesi, kent merkezinde kortej yürüyüşü yapıldı.
Şemdinli savcısına ağır ceza, hukukçular tepkili Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun, Şemdinli olaylarıyla ilgili iddianameyi hazırlayan Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya'yı meslekten..
Mafya dünyasında bir talihsiz Slevin’in (Josh Hartnett) hayatı hiç iyi gitmemektedir: Yaşadığı binanın mühürlenmesine karar verilmiştir, bir soyguncuya kimliğini kaptırmıştır ve kız arkadaşın..
Mağara karanlığında dökülen sırlar Yönetmen Neil Marshall bugün "Cehenneme Bir Adım" adıyla gösterime giren son filminde, insan ruhu kadar karışık, gizemli ve belki de ürkütücü olan mağaralar..
Korkunç, iğrenç ve komik yaratıklar Hollywood’da epeydir senaristlik yapmasına rağmen ilk kez yönetmenliğe soyunan James Gunn "Yaratıklar"la (Slither) salonlarımıza geliyor bu hafta.
Antarktika soğuğunu ısıtan dostluk... Kâşifler ve bilim adamlarından oluşan bir ekibin araştırma için gittiği antarktika’da çok şiddetli kış şartları hüküm sürmektedir.
Aşkın dansı 50 yaşındaki Jean-Claude Delsart, icra memuru olarak çalışmaktadır. Uzun zaman önce eşi tarafından terk edilmişliğinin de etkisiyle hayatın artık ona zevk veremeyeceğine inanmakta..
Köylü kadınların ‘Oyun’u Mersin’de gala yapıyor Köylü kadınların tiyatro oyununa hazırlanışını anlatan, Pelin Esmer’in yönettiği 4 ödüllü belgesel filmin galası, Mersin’de yapılacak.
İstanbul Tiyatro Festivali’nin biletleri satışa sunuldu 15. Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali ve 4. Uluslararası Tiyatro Olimpiyatları’nın biletleri satışa sunuldu.
Başbakanlıktan çekilmemi isteyen Ateş Paşa’ydı DSP-MHP ve ANAP’ın ortaklığıyla kurulan Anasol-M hükümetinin başbakanı Bülent Ecevit, koltuğunu yardımcısı Hüsamettin Özkan’a bırakmasını istey..
Vekillere performansa göre maaş teklifi Hükümetin kamu görevlilerinin maaşlarını belirlemek için hayata geçirmeyi düşündüğü ‘performans kriterleri’nin bir benzeri milletvekilleri için de günd..
Milletvekilleri derbinin provasında berabere kaldı Süper Lig’de şampiyonluğun belirlenmesi açısından yılın maçı olarak gösterilen yarınki Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin heyecanı milletveki..
Sezer ve Büyükanıt’tan Başbakan’a ‘geçmiş olsun’ telefonu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, belindeki kas spazmı sebebiyle evine çekilen Başbakan Tayyip Erdoğan’a telefonla ‘geçmiş olsun’ ded..
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10