21 Nisan 2006 Cuma Günü Haberleri

21 Nisan 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Şiilerin yeni adayı El Maliki Irak'ta Şii İttifak, İbrahim Caferi yerine başbakan adayı olarak İbrahim El Maliki'nin adını açıkladı. İttifakta yer alan İslam Devrimi Yüksek Konseyi'nden Celal..
"Erbakan Yasası" onaylandı Cumhurbaşkanı Sezer, eski Başbakan Erbakan'ın cezasını evinde çekmesine de olanak sağlayan 5485 sayılı ''Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanunda Deği..
Sadri Alışık Ödülleri'nde adaylar açıklandı Bu yıl 11'inci kez verilecek olan ‘Geleneksel Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri’nin adayları açıklandı.Sinema ve tiyatro dallarında t..
Baykal: Türkiye'de yargı yaralıdır, yargı kanıyor, olay budur ANKARA - CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK), Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya'yı..
Ecevit: Milletvekili seçilme yaşı 25'in altına çekilmeli ANKARA - Eski Başbakan Bülent Ecevit, milletvekili seçilme yaşının 25'in altına indirilmesi gerektiğini söyledi. SHP Genel Başkanı Mu..
Kapıkule'deki rüşvet davasında sanıklara tahliye yok Kapıkule Gümrük Kapısı'nda rüşvet aldıkları gizli kameralarla tespit edilen ve haklarında 16 yıla kadar hapis cezası istenen 58'i tutuklu..
İstanbul Emniyeti: 7-20 Nisan tarihleri arasında bin 850 şuç aydınlatıldı İSTANBUL - İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, 7-20 Nisan tarihleri arasında asayişe yönelik gerçekleştirilen ..
Tarım Bakanı: Rusya'ya ihracatta aksama yok İSTANBUL - Rusya'ya ihracatın devam ettiğini belirten Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, "Herhangi bir aksama yok" dedi. Eker, Türkiye İh..
Ağar: Türkiye'nin bu hükümetle yola devamı mümkün değil EDİRNE - Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, "Terör gibi sıfıra indirdiğimiz bir konuyu bugün nerelere getirdiği belli o..
İran, Irak'ta sınıra yakın PKK bağlantılı hedeflere roket yağdırdı ERBİL/SÜLEYMANİYE - İran askerleri, Irak'taki terör örgütü PKK ile bağlantılı Kürdistan Özgür Hayat Partisi (PJAK) bürosuna ..
Nepal'de Kralık devrildi Nepal Kralı Gyanendra, ülkesinde yaşanan krizin ardından iktidarı siyasi partilere devretme sözü verdi.Gyanendra, devlet televizyonundan halka hitaben yaptığı konuşma..
Türkiye devlerle yarışacak Türkiye, cari milli gelirde olduğu gibi satın alma gücü paritesiyle milli gelirde de, büyük ekonomiler arasındaki yerini sağlamlaştırıyor. Satın alma gücü paritesiy..
VOB, günü 38.5 milyon YTL'lik işlem hacmiyle tamamladı İZMİR - İzmir'deki Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası (VOB), günü 38 milyon 481 bin 306 YTL'lik işlem hacmiyle kapadı. Açık pozisyon (alını..
Namus cinayetleri kabul edilemez Almanya Federal Cumhuriyeti Parlamentosu Milletvekili ve Hıristiyan Demokrat Parti Hukuk İşleri Sözcüsü Jürgen Gehb ve Konrad Adenauer Vakfı Türkiye Temsilci..
"Kurumsal Değerleme 2006" paneli 24 Nisan'da ANKARA - Değerleme Uzmanları Derneği tarafından düzenlenen "KURUMSAL DEĞERLEME 2006 - Uluslararası Değerleme Standartları Uygulamaları" konulu pan..
BDDK anketi: Bankacılar büyümenin devamını bekliyor, daha fazla yabancı yatırım tahmin ediyor ANKARA - Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından düzenlenen 'Bankacılık Sektör..
Türk Ahsel Holding, Kazakistan'da teknik üniversite kuruyor ALMATI - Kazakistan'da faaliyet gösteren Türk Ahsel Holding, Almatı'da Orta Asya Teknik Üniversitesi kuruyor. Kazakistan Cumhurbaşk..
Diyarbakır'da Valilik, gösterilerde hasar gören işyeri sahiplerine para dağıtmaya başladı DİYARBAKIR - Diyarbakır Valiliği, izinsiz gösterilerde hasar gören iş yerlerinin sahiplerine paraları..
İZAYDAŞ, Gebze'deki çöplük alanında atık arama kazısı başlattı GEBZE - İzmit Atık ve Artıkları Yakma Değerlendirme AŞ. (İZAYDAŞ), tehlikeli atık varillerinin bulunduğu iddia edilen Gebze'nin ..
Başbakan, kendisine 'yalancı' diyen Baykal'ı dava etti ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Başbakan, yalan söylüyor" diyen CHP Genel Başkanı Deniz Baykal aleyhine 30 bin YTL'lik manevi t..
Arınç: Sarıkaya kararı ağır TBMM Başkanı Bülent Arınç, Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya'nın meslekten ihraç edilmesine ilişkin kararı değerlendirirken, ''Öncelikle bu kararın çok ağır o..
Devlet, at yarışlarından 2005'te 538.6 milyon YTL gelir elde etti ANKARA - Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, 2005 yılında at yarışları üzerinden oynanan müşterek bahislerden yap..
Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz ABD'ye gitti ANKARA - Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz ABD'ye gitti. Edinilen bilgiye göre, Dünya Bankası ve IMF'in yıllık olağan toplantılarına ..
Borsa, haftanın son gününde 45 bini geçti/ Endeks, 1203 puan arttı: 45076/ Döviz ve faiz gevşedi, parite 123.20'de İSTANBUL - İMKB, haftanın son günüde moral bularak 45 bin direncini kırdı. G..
Nükleer santral yalnız elektrik üretmez Erol Çevikçe - Dostum yazar Güngör Uras nükleer santral konusu ile ilgili şunları yazıyor,'Biz 1968 yılından bu yana nükleer santral (atom santralı) ..
Okullardaki şiddet olayları Erol Çevikçe - Türkiye haftalardır okullardaki şiddet olaylarını tartışıyor
Unifar, İzaydaş'a bugüne kadar hiç atık göndermemiş Tuzla Orhanlı'da toprağa gömülü olarak bulunan atıklarla ilgili olarak Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe'nin de 'Atıklar Unifar'a ait' açık..
Borsada % 2.74 yükseliş İMKB Ulusal 100 Endeksi, 2. seansta 656,70 puan artarak 45.075,89 puandan kapandı. Hisse senetleri 2. seansta ortalama yüzde 1,48 değer kazandı. İlk seanstaki 546,40 p..
Akbank, 450 milyon dolar dış finansman sağladı İSTANBUL - Bankaların dış finansman yönündeki çalışmaları sürüyor. Garanti Bankası'ndan sonra Akbank'ta 350 milyon dolar tutarında kredi sağladı..
Taksicilere 'beyefendilik' eğitimi İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin taksi sürücülerine yönelik eğitim programı, Başkan Kadir Topbaş'ın verdiği dersle başladı. Topbaş, Taksi Şoförlerine Yöne..
Zengin gençler listesi! Singapur doğumlu ünlü kemancı Vanessa-Mae Nicholson'ın, İngiltere'de eğlence sektörünün en zengin genci olduğu açıklandı. Sunday Times'ın İngiltere'deki ''2006 Zenginl..
Bundan böyle hastane yapmayacağız, kiralayacağız Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, hükümet olarak bundan sonra hastane yapmak yerine, vatandaşların yaptırdığı hastaneleri kiralama yöntemine başv..
'HSYK'nin kararını kınıyoruz' Şemdinli'deki olaylarla ilgili iddianameyi hazırlayan Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya'nın Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından meslekten ..
Yasanın çıkması terörün bitmesi demek değil Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, Terörle Mücadele Yasası'nın çıkmasından sonra terörün bitmesi gibi bir beklentinin söz konusu olam..
AKP'li Yarbay'dan yaylım ateşi AK Parti Ankara Milletvekili Ersönmez Yarbay, Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya'nın meslekten ihraç edilmesiyle sonuçlanan olaylarda; savcının, İçişleri Ba..
İran'dan PKK bürosuna saldırı İran'dan PKK bürosuna İran askerlerinin, Irak'taki terör örgütü PKK ile bağlantılı Kürdistan Özgür Hayat Partisi (PJAK) bürosuna füze saldırısı düzenlediği bildi..
Ülker'e 32 milyon YTL "şeker" cezası/ Ülker: Söz konusu karar için yargı yoluna gidildi, süreç devam ediyor İSTANBUL - Türkiye Şeker Kurumu, Ülker'e Cola Turka üretiminde 'kota fazlası nişast..
Aviva Sigorta, ilk çeyrekte toplam 41.9 milyon YTL'lik prim üretti İSTANBUL - Aviva Sigorta A.Ş, 31 Mart 2006 tarihi itibariyle toplam 41 milyon 915 bin 748,93 YTL'lik prim üretti. Şirketin ..
Unakıtan'dan villa haberlerine yalanlama ANKARA - Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'nun Üsküdar Çamlıca'da bulunan arsasına 3 yeni villa yapımı için iz..
Nijerya Paris Kulübüne borcunu kapatıyor Önemli petrol ihracatçılarından Nijerya, zengin alacaklıların oluşturduğu "Paris Kulübüne" olan borcunu tamamıyla kapatıyor.
'Politikanı netleştir, iki toplumu birbirine düşürme' Merkezi Fransa'da bulunan Ermeni Diasporaları Araştırma Merkezi Başkanı Jean-Claude Kebapçıyan, Fransa İçişleri Bakanı ve iktidardaki Ha..
Dere taştı, köyü su bastı Muş'un Kepenek Köyü'nün içerisinden geçen dere şiddetli yağmur sonucu taştı. 20 ev ve onlarca ahırın sular altında kaldığı köye gelen sivil savunma, jandarma, Kızıl..
DTP'li Sadak'tan, Sarıkaya'ya destek Van'da Bostaniçi Beldesi, Kültür Sanat Etkinlikleri'ni katılan kapatılan DEP'in eski milletvekili ve DPT kurucularından Selim Sadak, Hakimler ve Savcılar..
Tavşancıl çöplüğünde varil aranıyor Tuzla'nın Orhanlı Beldesi'nde araziye gömülü olarak bulunan kimyasal atık dolu varillerin ardından, Çevre İl Müdürlüğü'ne gelen ihbarların ardı arkası kes..
AKP, 80 yıldır yapılan borcun yarısından fazlasını yaptı DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, AKP hükümetinin 80 yıldır iktidara gelen tüm hükümetlerin yaptığı iç ve dış borcun yarısından fazlasın..
Man Türkiye, en başarılı 10 yan sanayicisini ödüllendirdi ANKARA - Man Türkiye A.Ş., birlikte çalıştığı firmaların yöneticileriyle bir araya gelerek, başarılı buldukları yan sanayicileri ödül..
TUSAŞ, Kuala Lumpur'daki DSA 2006'ya katılıyor ANKARA - TUSAŞ Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş., 24-27 Nisan 2006 tarihleri arasında Malezya'nın Kuala Lumpur kentinde düzenlenecek olan Savunma H..
Asya'nın en büyük savunma ve güvenlik fuarı 24 Nisan'da başlıyor/ Fuara Türkiye'den 31 firma katılacak İSTANBUL - TÜBİTAK UEKAE (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu - Ulusal Elekt..
Sümer Halı, bu yıl 44 bin metrekare halı üretecek ANKARA - Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ilgili kuruluşu Sümer Halıcılık ve El Sanatları A.Ş., 2006 yılı üretim hedeflerini belirledi. Sümer Ha..
Akdeniz Üniversitesi'nden Otokar'a "Çevre Hizmet Ödülü" İSTANBUL - Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen "Akdeniz Üniversitesi Çevre Hizmet Ödülleri-2005" kapsamında Türkiye ölçeğinde hizmet ödülünün..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10