20 Nisan 2006 Perşembe Günü Haberleri

20 Nisan 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Üzerinde bayrak resmi olan çuvallarla moloz atanlar hakkında soruşturma başlatıldı Muğla’nın Marmaris ilçesinde, üzerinde bayrak olan çuvallara moloz doldurulup sokağa yığılması tepkiye sebep..
Özatak: Hakkari’deki yayla turizmi potansiyeli kullanılmalı Hakkari’de Turizm Haftası nedeniyle düzenenlenen etkinlikler kapsamında düzenlenen programda, Hakkari’nin turizm yönü anlatıldı.
Ahlat’ta Bilim Merkezi heyecanı yaşanıyor Bitlis’in Ahlat İlçesi’nde kurulacak olan Bilim Merkezi hakkında konferans verildi.
Yardım talebini internetten yaptılar Teknolojinin getirdiği rahatlık sayesinde ihtiyaç sahipleri için yapılacak olan yardım kampanyaları artık internet üzerinde yapılıyor.
Turizm Haftası, Sarıkamış’ta törenlerle kutlandı Kars’ın Sarıkamış İlçesi’nde Turizm Haftası münasebetiyle Turizm Lisesi ve Gazipaşa İlköğretim Okulu ortaklaşa bir program düzenledi.
Vali’den başkanlara: Karşıma bakkal hesabıyla çıkmayın Van Valisi Mehmet Niyazi Tanılır, 2006 İl Genel Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nın 2.’sinde ilçe belediye başkanlarına sitemde bulunurk..
Köpek leşlerine dokunan çocukların hastalanması paniğe neden oldu Van’ın Bostaniçi Beldesi’nde oturan vatandaşlar, mahallede bulunan başıboş ve ölü köpeklere çocuklarının temas etmesi sonrası..
Çocuklarla çocuk oldular İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl ilk defa düzenlediği ‘İstanbul Çocuk Festivali’ renkli kutlamalarla başladı.
İstanbul, Dünya Pilotlar Birliği kongresine ev sahipliği yapacak Uluslararası Pilotlar Birliği Federasyonu (IFALPA), 61. genel kurul toplantısını 28 Nisan-2 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’..
"Battuta" oyunu ilk İstanbul’da sahnelenecek Dünyaca ünlü binicilik tiyatrosu Zingaro, yeni gösterisi "Battuta"yı ilk kez mayıs ayında İstanbul’da sahneleyecek.
Tarihî Bursa Ulucami’nin akşam ezanı artık internette İnternet arama motorlarında çok az sayıda camiye karşılık milyonlarca kilise ile karşılaşan Bursalı Zafer Bekcan isimli genç, kendi imkân..
Çayırova’da ‘Gönülden Ellere’ yardım projesi Kocaeli’nin Gebze ilçesine bağlı Çayırova Belediyesi’nce yardıma muhtaç aileler için başlatılan ‘Gönülden Ellere Projesi’ne vatandaşlar ve kurumla..
Kutlu Doğum için gül ve kitap dağıtıldı Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde, Anadolu İmam Hatip Lisesi son sınıf öğrencileri, kendi imkânlarıyla temin ettikleri gülleri şehrin uzak mahallelerindek..
‘Sultanahmet’i de yenileyeceğiz’ Eminönü Belediye Başkanı Nevzat Er, haziran ayında yapılacak 1. Uluslararası Eminönü Sempozyumu ile bölgenin yeniden yapılandırılması çalışmalarının hızlanaca..
Uzmanlar uyarıyor: Çocuklarınızı cep telefonundan koruyun Cep telefonları ve baz istasyonlarının kansere neden olup olmadığı yıllardır tartışılıyor. Bu konuda henüz bilim adamları net bir son..
İstanbul’un ulaşım sorunu anketle çözülecek İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ulaşım sorununu çözmek için yaklaşık 500 bin İstanbullunun görüşlerini alacak.
B.Evler Belediyesi’nden memurlara 350 YTL zam Bahçelievler Belediyesi, Bem-Bir-Sen ile yaptığı Sosyal Denge Toplu Sözleşmesi’nde her memuruna 350 ile 600 YTL arasında zam yaptı.
Kuyumcukent resmiyete kavuştu Eminönü’nde bulunan kuyumcu atölyelerinin taşınması amacıyla kurulan Kuyumcukent’in daha önceden ‘geçici kabul’ olan statüsüne son verildi.
Gazilerin çocuklarına Güney Kore’den burs Güney Kore'nin Ankara Büyükelçiliği'nin, Kore gazilerinin çocuk veya torunlarına eğitim yardımı yapacağı bildirildi.
Huzur operasyonları ile Tekirdağ’da vatandaşlar daha güvenli gezecek Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü, başta sahiller olmak üzere vatandaşların yoğun bulunduğu yerlerde huzur operasyonları başlattı..
Kutlu Doğum artık sosyal hayatın her alanında kutlanıyor Tekirdağ'ın Hayrabolu ilçesinde 9-20 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kutlu Doğum etkinlikleri kapsamında Belediye Başkanlığı'nca "Pe..
Uçurtma şenliğinde öğrencilerden daha fazla velileri eğlendi Çanakkale’de Özel Gökkuşağı İlköğretim Okulu tarafından 23 Nisan Millî Egemenlik Haftası kutlamaları kapsamında düzen..
Orta hasarlı binaların onarım süresi uzatıldı Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, 17 Ağustos ve 12 Kasım 1999 tarihinde meydana gelen depremlerde hasar gören ev ve işyerlerinin onarım süresini 31..
Evleri yanan köylülere valilikten yardım hesabı Bursa Valiliği, Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Karaköy’de geçen hafta meydana gelen yangın felaketinde evsiz kalan köylülere yardım kampanyas..
Hz. Muhammed(sas)’i anlatan Rus öğrenci programa katılanları ağlattı Diyalog ve Dayanışma Derneği ‘Kutlu Doğum Haftası’nı büyük bir organizasyonla kutladı. Polat Rönesans Otel’de gerçekleşti..
Kutlu Doğum her yerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İSMEK), Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde halk semineri düzenliyor.
Kazalara isyan eden halk, yolu trafiğe kapattı Gaziosmanpaşa’da ölümlü ve yaralamalı birçok kazanın meydana geldiği cadde üzerinde, hiçbir tedbirin alınmaması ve dün de bir kişinin kazada öl..
Tarihî eser satmaya çalışırken yakalandı İstanbul’da yapılan tarihî eser operasyonunda, 47 adet tarihî eser ele geçirildi.
‘Köylü sulama projesi hazırlasın, destekleyelim’ Tarım İl Müdürlüğü’nde Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Projesi tanıtım toplantısı yapıldı.
Kutlu Doğum sevgisi ilçelerde yayılıyor Gazetemiz Olur Temsilciliği ve İlçe Müftülüğü tarafından müşterek düzenlenen Kutlu Doğum özel programı davetlilere duygu dolu anlar yaşattı.
Ankara, AB fonları için proje üretiminde İstanbul’u geçti Başkent Ankara, Avrupa Birliği (AB) tarafından kabul edilen projelerde İstanbul’u geride bırakarak birinci sıraya yükseldi.
Etimesgut’un çehresi yenilenen parklarla değişiyor Etimesgut Belediyesi, 2005 yılında ilçedeki bütün parkların bakım ve onarımını yaparken, 140 bin metrekarelik alanıda yeşillendirdi.
Postacılar yarışmaya geç geldi Posta dağıtıcıları Ankara İl seçmeleri yapıldı. Seçmelerin yapılacağı alana 5 posta dağıtıcısının geç gelmesi ve malzemelerini getiren aracın arıza yapması nede..
‘Sokak dar olduğu için itfaiye yangına geç kaldı’ kavramı tarihe karıştı Ankara’nın dar sokaklarında çıkan yangınlara daha kolay müdahale edilmesi için 11 adet özel itfaiye aracı alındı. Yeni..
Malatya’da yollar, artan nüfus ile araç sayısına cevap veremiyor Malatya Kent Konseyi, şehrin ulaşım sorunlarını masaya yatırdı.
Sinekle etkili mücadele edilecek Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sağlık Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı Veterinerlik Kontrol Şube Müdürlüğü tarafından vektör (sivri sinek, kara si..
‘Halepli Bahçe projesinde kilise de yok, polemiğe de gerek yok’ Şanlıurfa’da yaklaşık bir yıl önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından temeli atılan ‘Halepli Bahçe Temalı Park Projesi’n..
Öğrenci ve öğretmenler diş taramasından geçti Mardin Özel Beşir-Safiye Atak Koleji, öğrenci ve öğretmenlerini diş taramasından geçirdi.
Liselilere ‘şiddet’ anlatılıyor Batman’da gençler arasında ve özellikle okul önlerinde yaşanan şiddet olaylarının önlenmesi amacıyla öğretmenler ders öncesi öğrencilere şiddetten uzak durmala..
Türkçeyi güzel kullanan öğrenci de, okulu da ödüllendirilecek Gaziantep Ticaret Odası (GTO) tarafından başlatılan ‘Türk Diline Sahip Çıkalım’ kampanyası kapsamında ilköğretim ve lise öğrencil..
Medeniyetlere beşiklik yapan Besni tanıtılmayı bekliyor Adıyaman Valisi Halil Işık, Besni’nin Cumhuriyet dönemi ile birlikte 17 medeniyete ev sahipliği yaptığını belirterek, bunun ilçe turizm..
GAP’ı görmeden yazdığı kompozisyonla Türkiye ikincisi oldu Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP)’yle ilgili kompozisyon yarışmasında Kilis Anadolu Lisesi öğrencisi Metin Köfteci Türkiye ikincisi ol..
Mahallenin ortasından geçen derenin ıslah edilmesi için kampanya başlattılar Mersin’in Karaduvar mahallesi halkı yıllardır mahalle arasından geçen derenin bir türlü islah edilmemesine tepki ..
‘İyi modelden yoksun çocuklarda kişilik bozukluğu görülebilir’ Hatay’ın Dörtyol ilçesinde eğitim veren Özel Gümüş Koleji, öğrenci velilerini de unutmadı. Okul, öğrencilerinde herhangi bir kiş..
Tarsuslu bayanlar fakir öğrencilere yardıma koştu Mersin’in Tarsus ilçesinde Başarı Eğitim ve Kültür Vakfı yardıma muhtaç öğrenciler yararına kermes düzenledi.
Kebap hipertansiyonu tetikliyor Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Nefroloji ve Hipertansiyon Bilim Dalı öğretim Üyesi Prof.Dr. Yahya Sağlıker, her beş kişiden birinde hipertansiyon görüldüğ..
Çukurova kanolayla sarıya büründü Türkiye’nin ham yağ açığının giderilmesine sağlayacağı katkı nedeniyle ekimi özendirilen ve ‘’biyodizelin en iyi hammaddesi’’ olduğu belirtilen kanola bitkil..
Suriye ile demiryolu ulaşımı sağlanacak Devlet Demiryolları 6. Bölge Müdürü Hasan Tahsin Köprülü, Suriye ile yolcu ve yük taşımacılığında yaşanan sıkıntıları aşmak için çalışma yaptıklarını s..
Kutlu Doğum coşkusu devam ediyor Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Önem Dershaneleri tarafından Antakya spor salonunda düzenlenen program yoğun ilgi gördü.
Kaymakam Kalkan başarılı öğrencileri altınla ödüllendirdi Osmaniye’nin Kadirli ilçesi Kaymakamı Sadettin Kalkan, eğitim seviyesinin yüksek olduğunu söyledi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10