20 Nisan 2006 Perşembe Günü Haberleri

20 Nisan 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Rekor Akmerkez'de 40 m2'lik dükkan tam 3 milyon 200 bin dolara satışa çıkarıldı
Ofer, şimdi de İMKB'ye giriyor Global Holding, İMKB'deki şirketi Pera Yatırım Ortaklığını gayrimenkul firmasına dönüştürüp Ofer'le ortak olma kararı aldı
Herşey Süreyya Bey'in bıraktığı gibi sürecek Merkez Bankası'nın yeni başkanı Durmuş Yılmaz, bundan sonraki süreçle ilgili 'Herşey Süreyya Bey'in bıraktığı şekilde devam edecek' dedi
Asya Finans'ın adı banka oldu değeri 800 milyon doları buldu 10 yıl önce 2 milyon YTL sermaye ile kurulan, AKP iktidarı döneminde banka unvanı alan Asya Finans, 800 milyon $ değerle borsaya ..
Kazayı yapan pilot ben değilim Otodrag yarışındaki kazanın ardından tüm gazetelerde bu fotoğraf yayımlandı ve sürücü Levent Kesen'in kazadan önce Cem Yılmaz'la poz verdiği yazıldı
Başkanlar hapse girmesin diye!.. Yürürlükte olsaydı Tuzla'daki çevre katillerini hapse sokacak olan yasa, 1.5 yıl önce '3 bin 200 belediye başkanı ertesi gün hapse girer' diye ertelendi
İyi ki doğdun Duygu Türk basınının 40 yıllık 'duygu'su 60'ıncı doğum günü pastasını dostlarıyla kesti; 'Yaşama sevinci duydum, onlardan güç aldım' dedi
Palme cinayetinde PKK izi kuvvetlendi Olof Palme'nin cinayete kurban gittiği dönemde komiser olan Dolf van Soest'in yazdığı kitap, olayın terör örgütü PKK'yla ilişkisi olduğunu kesinleştiriy..
Fehriye raporu iki bakanı yakacak Belçika'da Bruges Mahkemesi tarafından 4 yıl hapis cezasına çarptırıldığı günün arifesinde kayıplara karışan Fehriye Erdal için oluşturulan Belçikalı bağıms..
MİT'in telefon dinleme olayı AİHM yolcusu Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, tüm Türkiye'deki telefon ve internet haberleşmesinin izlenmesini sağlayan mahkeme kararının aldırılmasını sağlayan ve ka..
Sağlık Bakanı'nın oğlu yoğun bakımda Büyük oğlu iki ay önce trafik kazası geçiren Bakan Akdağ'ın üniversiteye hazırlanan 18 yaşındaki oğlu Ramazan merdivenden düştü. Ramazan Akdağ'ın tansiyo..
Danıştay'da 192 oylamada başkan seçemediler Ender Çetinkaya'nın yaş haddinden emekliye ayrılmasıyla boşalan Danıştay Başkanlık Seçimi hiçbir adayın çekilmemesi ve oyların yeterli çoğunluğa u..
Rahmi Dilligil üç yıla mahkûm oldu Bursa Devlet Tiyatrosu'nun (BDT) tadilatı sırasında, Devlet Tiyatroları (DT) Genel Müdürlüğü'nce gönderilen ödenekleri zimmetlerine geçirdikleri iddiasıyla ..
Küçüklere tiyatro festivali Ankara Devlet Tiyatrosu'nca bu yıl ikincisi düzenlenen Küçük Hanımlar Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali, 25 Nisan Pazar günü başlayacak.
Beckett'ı Edgü anlattı Radikal Kitap, doğumunun 100'üncü yılında, yakında başlayacak İstanbul Tiyatro Festivali'nde de dört temsille anılacak Samuel Beckett'ı kapağına taşıdı.
Derbi belgesel oluyor İrlanda Cumhuriyeti'nde yayın yapan RTE Televizyonu'nun yetkilileri, derbinin belgeselini çekmek üzere İstanbul'a geldi.
Böyle yenilgiye can kurban! NBA Batı Konferansı'nda beşinci ve altıncıyı belirleyecek maçta Memphis Grizzlies, sahasında Los Angeles Clippers'ı 101-95 mağlup etti ve beşinciliği garantiledi.
Kamyoncuya iyi haber Danıştay 10. Dairesi, Karayolu Taşıma Yönetmeliği'nin, yetki belgesi almak için istenen banka teminat şartlarıyla ilgili hükmünü iptal etti.
Narin: En son ben kaparım Narin Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Halit Narin, Türkiye'de tekstil sektörü bitecekse kendi fabrikasının en son kapanacak tesis olacağını söyledi.
En pahalı benzin Türkiye'de satılıyor Washington'da Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası'nın hafta sonunda ortaklaşa düzenleyeceği yıllık Bahar Toplantıları öncesinde...
İran: Petrol fiyatı daha yükselecek Petrol fiyatları İran'ın nükleer enerji programıyla ilgili tartışmaların ve olası bir askeri müdahalenin etkisiyle yeni zirve seviyelerini test ederken...
Olgun Türk orta şekerli ABD'de Chicago Üniversitesi'nin 29 ülkede 40-80 yaşlarındaki 27 bin 500 erkek ve kadınla yaptığı araştırmada, Türklerin cinsel yaşamlarından memnuniyeti 'ortalama' çık..
20 yıl sonra yine veba... ABD'de 'hıyarcık vebası' teşhisi konulan bir kadın, bölgede 20 yıldır bu hastalığa yakalanan ilk kişi oldu.
Baykal: Tasarı yetersiz ama destekleyeceğiz CHP lideri Deniz Baykal hükümetin Meclis'e sevk ettiği Terörle Mücadele Kanun Tasarısı'nı yetersiz buldu. Baykal, "Askerin istediği kanun bu değild..
İnönü'de huzur Fortis Türkiye Kupası'nın bu yıl garip yarı final eşleşmeleri oldu. Bir yanda ligin üst düzey rekabet takımları (Fenerbahçe, Beşiktaş), bir yanda yarı finale yükseldiği an kupa..
Seks fikri erkekleri şaşırtıyor Belçika'da bulunan Leuven Üniversitesi profesörleri tarafından yapılan araştırmaya göre cinsellik hormonu testosteronun yükselmesi erkeğin karar verme mekanizm..
Orta yaş sekste mutsuz 29 ülkede 40-80 yaş arası 300 bin kişi üzerinde yapılan seks yaşamına dair araştırma, orta yaş Türk erkeklerinin yarısına yakınının 'mutsuz' olduğunu gösteriyor. Türk k..
Güney Kore ilk kadın başbakanını seçti Dünyada kadın politikacı ve liderlerin sayısı hızla artarken, bu akıma dün Güney Kore de katıldı. Eski Başbakan Lee Hae-Chan'ın demiryolu çalışanlarının..
Rumsfeld: İstifa etmeye niyetim yok ABD ordusunda görev yapmış emekli generallerin Irak konusunda yaptığı stratejik hataları eleştirerek istifasını istediği Savunma Bakanı Donald Rumsfeld gör..
Beyaz Saray'da kan değişimi Son dönemde ortaya çıkaran skandallarla halk desteği dibe vuran ABD Başkanı George W. Bush, dün yönetimde ani bir kan değişime gitti. Yenilenme hareketi çerçevesin..
Tom Cruise ve Katie Holmes'un kızı oldu Kızlarına 'Suri' adını veren çift, 'Doğum sessiz mi oldu' ve 'Cruise plasentayı yedi mi' gibi soruları cevaplamadı. Dokuz aydır magazin dünyasını meşgu..
Japonya ile 'Kardak krizi' çıkınca 'harakiri' yaptı Japonya ile Güney Kore arasında 'Kardak krizine' benzer bir kriz yaşanıyor. İki ülkenin de hak iddia ettiği sadece kayalıklardan oluşan Tok..
Böyle giyinen kadına hapis cezası geliyor Ahmedinecad yönetimi, yaz aylarında kısa pantolon ve terlik giyen İranlı kadınlara 'savaş açtı'. Türkiye'den gelen renkli başörtüler takıyorlar... Pr..
Ürdün, Hamaslı Bakan Zahar'a "yallah" dedi Hamas militanlarının ülkeye yasadışı silah soktuğunu açıklayan Ürdün yönetimi, Filistin Dışişleri Bakanı Mahmud El Zahar'ın resmi ziyaretini süresiz..
Zirvede 'ikili görüşme' Nükleer programında geri adım atmayarak uluslararası krize yol açmakla suçlanan İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, çok nadirden yaptığı yurt dışı gezilerinden biri..
Tekstilde en son fabrika kapatan ben olurum Narin Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Halit Narin, "Türkiye'de tekstil bitecekse benim fabrikam en son kapanacak fabrika olacaktır" dedi. Yazılı bir..
'Liberalim, politika değişikliği yok' Merkez Bankası'nın yeni Başkanı Durmuş Yılmaz, "Ben liberal adamım. Temel politikalar değişmeyecek" diye konuştu. Merkez Bankası'nın yeni Başkanı Durmuş ..
Piyasalara Fed öpücüğü! ABD Merkez Bankası faiz artırımlarını sona erdirme mesajı verdi. Dünya borsaları rekorlar kırdı. ABD Merkez Bankası'nın (Fed) son toplantısındaki tutanaklarda faiz art..
'Bankacılık sektörünü kamunun yüzde 40'lık payı şekillendirecek!' Garanti Bankası Genel Müdürü Özen, kamu bankaları ile kesinlikle ilgilendiklerini belirterek, ''Kamudaki yüzde 40'lık pazar p..
'Polemik istemiyoruz, hayırlı olsun' Merkez Bankası Başkanlığı konusunda "Atama krizi iyi yönetilemedi" diyerek hükümetle karşı karşıya gelen TÜSİAD Başkanı, "Polemik istemiyoruz, geleceğe ba..
IMF: Dünyanın pahalı benzini Türkiye'de satılıyor IMF hazırladığı Dünya Ekonomik Görünüm Raporu'nda cari açık uyarısını tekrarlarken, dünyada en pahalı benzinin ve en yüksek akaryakıt vergisi..
Maaş bağlanmış emeklinin aylığı düşmeyecek Türkiye'de işçi, işveren herkesi ilgilendiren sosyal güvenlik reformu hayata geçti. SABAH bilinmeyen ve merak edilenleri masaya yatırıyor. Bugünden ..
Reformla yaş 65'e yükselecek emekli aylığı törpülenecek Hükümetin devrim olarak nitelendirdiği emeklilik ve sağlık sigortası tasarıları Meclis'te kabul edildi. Yasayla prim ödeme gün sayısı 9..
Evde oturacağınıza tatile gidin! Güney'deki oteller kampanyaları abartınca 5 yıldızlı bir tatil köyünde kalmak evde oturmaktan ucuza geldi. Bazı oteller günde 25 YTL'ye 'her şey dahil' vaat e..
Meclis'te milletvekiline zam tartışması yaşandı Emekli milletvekillerine yönelik zam talepleri, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısı görüşmelerinde de gündeme geldi. Çalı..
Yılmaz'ı üç görev bekliyor Merkez Bankası Başkanlığı koltuğuna oturan Durmuş Yılmaz'ı önümüzdeki günlerde üç önemli görev bekliyor. Halen tek asil yardımcısı bulunan Yılmaz, yardımcılık atama..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10