20 Nisan 2006 Perşembe Günü Haberleri

20 Nisan 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
AİHM'de davalar artacak Yeni terörle mücadele yasa (TMY) tasarısı AB ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde (AİHM) Türkiye'nin başını çok ağrıtacak.
Baykal: TMY halkı rahatsız etmemelidir CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, terörle mücadelede alınacak önlemlerin insan hak ve özgürlüklerini kısıtlayıcı nitelikte olmaması gerektiğini söyledi.
Erdoğan'a özel ortopedik yatak Kas spazmı geçiren Başbakan Tayyip Erdoğan, dün bütün günü Subayevleri'ndeki evinde dinlenerek geçirdi.
Polis ek yetki peşinde TMY tasarısı polisi tatmin etmedi. Geçen pazartesi Bakanlar Kurulu'na katılan Emniyet Genel Müdürü Gökhan Aydıner, Polis Vazife ve Selahiyetleri Kanunu'nda değişiklik y..
14 yaşında tecavüz mağduru anne Rahatsızlanınca hastaneye kaldırılan 14 yaşındaki ilköğretim öğrencisi kızın hamile olduğu anlaşıldı.
Siyanürlü altın için bir 'hayır' daha Siyanürlü altın madeni işletmeceliğine karşı çıkanlar Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nden (AİHM) sonra Türkiye'deki davayı da kazandı.
Hükümet, Danıştay kararlarını uygulamıyor Hükümet, dört yıl boyunca çok sayıda Danıştay kararını uygulamadı.
Papaza ölüm tehdidi Alipaşa semtindeki Meryemana Süryani Kadim Kilisesi'ne geçen pazartesi günü gelen iki kişi, papaz Yusuf Akbulut'u ölümle tehdit ettikten sonra ortadan kayboldu.
PKK'lılar çatışma yerinde gömüldü 12 Nisan'da Şırnak'ın Besta bölgesinde çıkan çatışmada öldürülen sekiz PKK'lının dördünün cenazesinin ailelerine teslim edilmediği öne sürüldü.
Üstün zekâlılar TEVİTÖL'e Üstün yetenekli çocuklara eğitim veren TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi'ne (TEVİTÖL) başvurular 30 Nisan'da sona eriyor. Okula gelecek eğitim-öğretim yılı için ilköğreti..
Barodan 'çocuk işçi' semineri İstanbul Barosu Çocuk Hakları Merkezi Çocuk İşçiler Çalışma Grubu, Türkiye'deki çocuk işçilerin durumunu değerlendirmek için yarın 'Çocuk İşçilerin Dünü, Bugünü..
Bebeto üçüncü kez icra kıskacında Şarkıları ve aşklarıyla bir dönem fırtınalar estiren Burak Kut 10 bin YTL borcu yüzünden yine icralık oldu
Müslüm Baba'dan Murathan Mungan destekli albüm Müslüm Gürses, 'Aşk Tesadüfleri Sever' adlı merakla beklenen yeni albümünü Yeni Rakı'nın sponsor olduğu bir geceyle tanıttı. Gürses, Esma Sulta..
'4 mlyon değil aklı başında 4 bin seyirci istiyorum' Gora ile izleyici rekoru kıran Cem Yılmaz, yeni filmi Hokkabaz'ın çekimlerine 2 hafta sonra başlıyor. Senaryosu Yılmaz'a ait olan filmin ..
Ritz Carlton'a taşındılar! Elif-Mehmet Germiyanlıgil'in, Derin Mermerci yüzünden boşanacağı haberi gündeme bomba gibi düştü. Üstelik Germiyanlıgil ile Mermerci'nin Ritz Carlton Otel'in resid..
Gelibolu şafak ayininne hazır Gelibolu Yarımadası, her yıl binlerce kilometre uzaklıktan atalarını anmak için gelen Avustralya ve Yeni Zelandalılar için hazırlanıyor
Güney Kore usulü özür Güney Kore'de adı rüşvet iddialarına karışan otomotiv devi Hyundai'nin yetkilileri halktan özür diledi, kamu yararı için kullanılmak üzere 1.1 milyar dolar bağışladı
Olgun Türkler'in cinselliği: Eh işte! Amerika'da Chicago Üniversitesi'nin 29 ülkede 40-80 yaş arasındaki 27 bin 500 erkek ve kadın üzerinde yaptığı araştırma, olgun Türkler açısından 'ortala..
Çarpıp bu hale getirdi, üstüne bir de para istedi 'Azman' adlı Alman kurduna çarpıp yaralayan kadın sürücü 'Çarpmak zorunda kaldım' deyip köpeğin sahibinden aracının hasarını ödemesini isted..
Havada panik New York'ta 69 yolcu taşıyan iki teleferik elektrik kesilince 75 metre yükseklikte asılı kaldı. Yolcular 12 saat süren operasyonla yere indirildi
Yeni hedef kadınlar İsrail, nükleer enerji, ABD derken İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad bu kez de İranlı kadınların giyim kuşamına taktı. Ahlak polisleri önümüzdeki haftadan itibaren ba..
Bu da Asya'nın 'Kardak Krizi' Yunanistan ile Türkiye arasında 1995 yılında yaşanan Kardak krizinin bir benzeri şimdi de Asya'da Japonya ile Güney Kore'yi birbirine düşürdü. Altında büyük doğ..
Samandıra'da derbi terapisi Daum tüm uyarıları yapıyor, oyuncular tesislerden ayrılmak istemiyor, yönetim takımı yalnız bırakmıyor
Kanarya'nın korkusu Yönetim-taraftar gerginliği, futbolcuların moral bozukluğu ve Daum'un kadrodaki istikrarsızlığı camiayı endişelendiriyor
Halilhodziç görüşme odasına Trabzonspor yönetimi, gelecek sezon kalıp kalmamasıyla ilgili görüşmeleri her seferinde erteleyen Halilhodziç'in bir an evvel karar vermesini istedi
Kadıköy'de kameralı takip G.Saray yönetimi, İl Spor Güvenlik Kurulu'nda aldığı izinle Şükrü Saraçoğlu Stadı'na kamera götürecek. G.Saray kamerası soyunma odası koridorlarına da sokulabilecek..
Fabio mu Song mu? Fabio çünkü; takımı oyuna daha iyi sokuyor. Duran toplarda tehlikeli. Song çünkü; ilk toplara daha garantili basıyor. Tam bir kesici ve lider
Cimbom'un mangal keyfi Derbi öncesi Florya'da oldukça rahat çalışan, önceki gün de izin yapıp dinlenen G.Saraylı futbolcular dün de tesislerde barbekü partisi düzenledi
A.Hassan cevap vermedi Mısırlı futbolcunun menajeri Gökdemir: 'Evet Anderlecht'ten Ahmed'e cazip bir teklif yapıldı. Ancak cevap vermedik'
Fortis zenginleri Ayrıca 3 Mayıs'taki finalde şampiyon olan 1.5 milyon, kupayı kaybeden 750 bin dolar daha alacak. Fortis Türkiye Kupası'nda 20 takıma 12.3 milyon $ dağıtılacak
Avrupa garanti 5 topun direkten döndüğü rövanşta Beşiktaş, G.Antep'i Gökhan ve Bobo ile geçti. Kartal hem finale kaldı hem de UEFA Kupası'nı garantiledi
İtibar ve para! Sanlı Sarıalioğlu (Spor) - Beşiktaş UEFA'da. Tamam, belliydi zaten. Ne diyeceğiz şimdi? Hiç kimse benden 'Bravo, aferin' gibi laflar beklemesin
Kadir Çelik'e 'zehirli' tokat! Yüksel Aytuğ - Bu akşam Star TV'de ekrana gelecek 'Objektif'te çirkin ama çirkin olduğu kadar da 'önemli' bir olaya şahit olacaksınız
Su bulamadığınız takdirde toprağa teyemmüm edin Süleyman Ateş - Ebu Hüreyre'nin, 'Abdesti tam, suyu uzuvlara ulaştırarak alınız çünkü ben Ebul-Kasım'ın, 'Ateşe uğrayacak ökçelere yazık' ded..
İşler mi yoksa insanlar mı korunacak? Seyfettin Gürsel - Sosyal devleti önemseyen, ama aynı zamanda yüksek işsizlikle boğuşan ülkeler şöyle bir ikilemle karşı karşıya: Sosyal korumadan fazl..
Metre karesi 80 bin dolara dükkân pahalı değildir! Mustafa Mutlu - Haberi okumuşsunuzdur: Akmerkez'de 40 metre karelik bir dükkân 3 milyon 200 bin dolardan satışa çıkarılmış...
Hindistan denen çelişkiler ülkesi (2) Süheyl Batum - Hindistan gerçekten de inanılması güç bir çelişkiler ülkesi. Gerçi biz bu deyişi genelde Türkiye için kullanırız. Çünkü gerçekten Türkiy..
Çıkmaz sokak Okay Gönensin - Son olaylar eski ve sürekli korkuyu tekrar canlandırdı: Türkiye bölünecek mi?
İki kardeş... İclal Aydın - Sokakta oyun oynarken peşime takıldığı günlerden bugüne kardeşim hep biraz da kızım gibi oldu benim. Yaşlarımız ilerledikçe bazen abla rolünü almak ona düştü. Mo..
Yumruk gibi miyiz, yoksa açık bir avuç gibi mi? Haşmet Babaoğlu - Bir yumruk düşünün? Sımsıkı bir yumruk. Parmaklar kapalı, tırnaklar neredeyse avuçlara batıyor. Şimdi bir de açık bir avuç,..
Dünya iç savaşa gidiyor! Necati Doğru - Teşhisi koydular: Dünya iç savaşlar dönemine gidiyor. Böyle diyorlar. Bu keskin iddiayı; merkezi Londra'da bulunan bir bağımsız araştırma kuruluşunun..
Mor salkım yaktı beni! Tuğçe Baran - Sizin durumunuz nedir bilmiyorum ama benim aklım başımdan gitmiş durumda.. Evet yine bahar geldi, ben yine efsunlanmış durumdayım ve ben yine bir bahar ..
Yazı okuma dersleri Ruhat Mengi - Arada bir bunu da yapmak gerekecek galiba... Bazen öyle okur mektupları geliyor ki anında ben de oturup 'Siz bu yazıları nasıl okuyorsunuz? ilk cümle veya ..
Laiklik asıl dindarı korur Güngör Mengi - Dine dayalı rejimin doğasında radikalizm vardır. Kolalı içecek gibi diyeti olmaz bunun. Ya demokrasi vardır, onun da ön şarti laikliktir veya şeria..
Terörle mücadele AB'ye ters düşmez Gül, Terörle Mücadele Yasası'nın AB ve Kopenhag kriterleri ile ters düşmeyeceğini söyledi. Gül, 'Bu konuya AB'yi hiç karıştırmak istemem. AB ayrı bir konu'..
Rice, çantasında PKK dosyasıyla 26 Nisan'da Ankara'da ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'ın 26 Nisan'da Ankara'ya yapması beklenen ziyaret sırasında PKK konusunun önemli bir gündem oluştu..
Erdoğan'a sert yatak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kas spazmı geçirdiği için doktorlarının yatak istirahatı vermesi üzerine dün de Subayevleri'ndeki evinden çıkmadı
FED rüzgarı borsayı uçurdu ABD Merkez Bankası'nın Haziran 2004'ten bu yana uyguladığı faiz artırımlarına ara vereceği sinyalini vermesi, piyasaları coşturdu. Borsa 867 puan çıktı, dolar l .3..
Bir zamanlar 'vergi koy' derdi şimdi pahalı benzine şaşıyor Türkiye'yi hep daha yüksek vergi için teşvik eden IMF, ekonomik görünüm raporunda 'En pahalı benzin ve en yüksek vergiler Türkiye'..
Garanti'nin gözü kamuda Kamu bankalarının 'kesinlikle ilgi alanlarına girdiğini' açıklayan Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, 'Bölgesel genişleme için önceliğimiz Ukrayna ve Romanya'da..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10