20 Nisan 2006 Perşembe Günü Haberleri

20 Nisan 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Unakıtan: Kurumlar Vergisi Kanunu 15 Mayıs'a yetişmezse sonraki taksitlerde mahsuplaştırılır ANKARA - Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Kurumlar Vergisi Kanunu'nun verginin ilk geçici taksidi ola..
Babacan: IMF ile 3. gözden geçirme 2-3 hafta içinde başlayacak İSTANBUL - Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan, IMF heyetinin 2 ya da 3 hafta sonra Türkiye'ye geleceğini belirterek, 3..
Yılmaz ve Taner'in Yüce Divan'da yargılanmalarına devam ediliyor ANKARA - Eski Başbakan Mesut Yılmaz ve eski Devlet Bakanı Güneş Taner'in "Türkbank ihalesine fesat karıştırdıkları" iddiasıyl..
Hava durumu yurt genelinde parçalı çok bulutlu İSTANBUL - Tahminlere göre, yurt geneli parçalı çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nu..
'e-Devlet Kapısı'nın kurulması ve yönetilmesi görevi Türksat A.Ş'ye devredilecek ANKARA - Kamu hizmetlerinin ortak platformda, tek kapıdan (portal) sunumunu ve vatandaşın devlet hizmetlerine ..
Sağlık Bakanı Akdağ'ın oğlu yoğun bakımda ANKARA - Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın oğlu Ramazan Akdağ (18), yoğun bakımda. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Necdet Ünüvar ise, Atatürk Hastanesi'nde te..
Motorin litrede 4-5 Ykr zamlandı ANKARA - Motorinin rafineri çıkış fiyatında yapılan ayarlamanın ardından, pompa satış fiyatları litrede 4-5 YKr zamlandı. Rafineri çıkış fiyatlarına yapılan ..
İMKB, yön bulma çabasında/ Endeks, 43600-43800 bandında/ Döviz ve faiz sakin, parite 123.40'da İSTANBUL - Borsa, 2 günlük hızlı alımların ardından bugün hafif kar satışları görüyor. 43500 des..
Ölümlü kaza, Motodrag Yarışı'nı erteletti Antalya'da düzenlenen Türkiye Otodrag Şampiyonası'nın geçen pazar günü yapılan ilk ayağındaki kazada 3 kişinin ölümü, 2 kişinin yaralanması üzerine,..
Bolu'da 3 büyüklüğünde deprem Bolu'da bugün saat 07.32'de Richter ölçeğine göre 3 büyüklüğündeki deprem meydana geldi
Endonezya ve Tibet'te deprem Endonezya'nın Sumatra Adası'nda 6 büyüklüğünde deprem oldu. ABD Yerbilimleri Merkezi'nden yapılan açıklamada, sarsıntının, Banda Açe'nin 394 kilometre güneybatısı..
Guantanomo listesi açıklandı ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, terör zanlısı olduğu gerekçesiyle Guantanamo Cezaevi'nde tutulanların listesini açıkladı. Bilgi Bağımsızlığı davası çerçevesinde, ..
Castro'dan İran'a destek Küba Lideri Fidel Castro, İran'ın sivil nükleer enerjiye hakkı olduğunu belirterek, şu anda Tahran yönetimine yönelik uluslararası kampanyayı tartışmaya açtı. ABD'nin..
Reysaş, Arçelik'le 20.6 milyon dolarlık depolama sözleşmesi imzaladı İSTANBUL - Reysaş, Arçelik'le 5 yıl süreli depolama sözleşmesi imzaladı. Reysaş Taşımacılık ve Lojistik Ticaret A.Ş. tar..
8 tarım ürünü için destekleme primi ödenecek ANKARA - Çiftçilere, 2006 yılı ürünü kütlü pamuk, yağlık ayçiçeği, soya fasulyesi, kanola, dane mısır, aspir, zeytinyağı ve sofralık ham zeytin iç..
Alarko Carrier yeni ürünlerini tanıttı İSTANBUL - Alarko Carrier, Türkiye'de satışa sunduğu Automated Logic Corporation Bina Otomasyon Sistemi ve Carrier Holland Heating ile eşzamanlı olarak ..
Beko, yeni ürünlerini Rusya'daki fuarda tanıttı İSTANBUL - Beko Elektronik, Rusya'da son teknoloji ürünlerini tanıttı. Beko'dan yapılan açıklamaya göre, geçtiğimiz yıl Rusya'da yatırım karar..
Koza Altın: Üretimimiz yasal hiçbir engel olmadan sürüyor İSTANBUL - Koza Davetiye Mağaza İşletmeleri ve İhracat A.Ş. ve İpek Matbaacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş.nin iştirakleri ve Bergama'da a..
Gima'da Olağan Genel Kurul 10 Mayıs'ta İSTANBUL - Gima'da Olağan Genel Kurul 10 Mayıs'ta yapılacak. Gima Gıda ve İhtiyaç Maddeleri T.A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada, 2005 yıl..
Haznedar Refrakter'te Olağan Genel Kurul, 17 Mayıs'ta İSTANBUL - Haznedar Refrakter'te Olağan Genel Kurul, 17 Mayıs'ta yapılacak. Haznedar Refrakter Sanayii A.Ş. tarafından Borsa'ya gönder..
Sabancı Holding'te Olağan Genel Kurul 12 Mayıs'ta yapılacak İSTANBUL - Sabancı Holding'te Olağan Genel Kurul 12 Mayıs'ta yapılacak. Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderi..
İMKB'de kar satışları hakim/ Endeks, 43600-43800 bandında/ Döviz ve faiz sakin, parite 123.40'da İSTANBUL - Borsa, 2 günlük hızlı alımların ardından bugün hafif kar satışları görüyor. 43500 d..
IMF: Dünyanın en pahalı benzini Türkiye'de satılıyor IMF hazırladığı Dünya Ekonomik Görünüm Raporu'nda cari açık uyarısını tekrarlarken, dünyada en pahalı benzinin ve en yüksek akaryakıt verg..
Borsa güne 43 bin 738 puandan başladı İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, dünkü 2. seans kapanışına göre 5,69 puan artarak 43.738.16 puan seviyesinde açıldı. Hisse senetleri, bu seviyede ortalam..
Motorine zam Motorinin rafineri çıkışında bugünden geçerli yapılan ayarlamanın ardından, pompa satış fiyatları litrede 4-5 YKr zamlandı. . Rafineri çıkış fiyatlarına yapılan zammın ardından a..
Baykal, Ağar ve Demirel'den Erdoğan'a 'geçmiş olsun' ANKARA - CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar ve 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, kas spazmı nedeniyle evinde i..
Emisyon hacmi dün 206.3 milyon YTL azaldı ANKARA - Emisyon hacmi 19 Nisan Çarşamba günü 206.3 milyon YTL azalarak, 20 milyar 874 milyon 499.4 bin YTL olarak gerçekleşti. Böylece emisyon hacmi..
MB döviz rezervi 60 milyar doları aştı ANKARA - Merkez Bankası Döviz Rezervi bu yılın başından itibaren üst üste kırdığı rekorlara bir yenisini ekledi ve geçen haftayı da rekorla tamamladı. ..
Bolu Dağı Tüneli, aralık ayında açılıyor BOLU - Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, ''Bolu Dağı Tüneli'ni Aralık ayında açacağız'' dedi. Bolu Abant'ta bulunan Büyük Abant Oteli'..
Bakü-Ceyhan hattının maliyetinde yüzde 30 artış bekleniyor BAKÜ - Hazar petrollerini Türkiye üzerinden dünya pazarına ulaştırmayı amaçlayan Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) boru hattının maliyetinde ..
Konut Edindirme Yardımı hesaplarının tasfiyesini öngeren yasa tasarısı TBMM'de ANKARA - Hükümet, KEY hesabı olarak bilinen ve bütün çalışanlardan Konut Edindirme Yardımı olarak kesilen paral..
Kristal Kola'da Olağan Genel Kurul 16 Mayıs'ta İSTANBUL - Kristal Kola'da Olağan Genel Kurul 16 Mayıs'ta yapılacak. Kristal Kola ve Meşrubat Sanayi Ticaret A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderil..
Milletvekillerinin özlük haklarına ilişkin düzenleme ileri bir döneme kaldı ANKARA - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, milletvekillerinin özlük haklarına ilişkin düzenleme..
Ankaragücü'nde forma giyen Okan Koç'un ağabeyi silahlı saldırıda hayatını kaybetti İSTANBUL - Ankaragücü takımında forma giyen ünlü futbolcu Okan Koç'un ağabeyi, uğradığı silahlı saldırıda h..
'4 milyon değil aklı başında 4 bin seyirci istiyorum' Gora ile izleyici rekoru kıran Cem Yılmaz, yeni filmi Hokkabaz'ın çekimlerine 2 hafta sonra başlıyor. Senaryosu Yılmaz'a ait olan filmin..
8 saatte hayat değişti 122 madde Hükümet, 122 maddelik Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu tasarısını, 'temel yasa' formülüyle Meclis'ten iki günde geçirdi. Ana muhalefet CHP..
İstikamet 12 Eylül Karakolda imza yeter! Terörle Mücadele Yasası (TMY) tasarısı, az rastlanan 'suç işleyen devlet görevlisine tutuklama' örneklerini bitirecek. Sanıklar, karakola gidip imza ..
Balıkçı davası müebbetle bitti Kaçak elektrikle savaşan Şanlıurfa TEDAŞ Müdür Yardımcısı Hasan Balıkçı'nın 2002'de öldürülmesiyle ilgili yeniden yargılanan üç sanığa ceza yağdı.
Uzayda kıble ne tarafta? Ruslarla ilk astronotunu uzaya yollayacak Malezya, uzayda abdest ve namazı tartışıyor. Diyanet İşleri: "Kıble şart değil, Allah her yerde." Prof. Be..
Bir madde için dört dakika yetti CHP'lilerin, katkıda bulunma hakları engellendiği gerekçesiyle protesto etmesine rağmen 'temel yasa' olarak görüşülen toplam 122 maddelik Sosyal Sigortalar ve..
Barış dersinden sınıf geçilir mi? Ne oldu da liseliler birbirlerini bıçaklamaya bu kadar merak sardı? Niye sorusunun yüzlerce, binlerce cevabı var. Sorun şiddete nasıl dur denileceği.
Teknolojiden büyülendi Microsoft patronu Bill Gates, Çin lideri Hu Jintao ile eşi Liu Yongqing'i krallar gibi ağırladı. Kuvvetli görsel belleği olan mühendis Hu, Microsoft'un teknoloji harika..
Bush'un sözcüsü istifa etti Irak bozgunu ve bitmeyen skandallar nedeniyle halk desteği yüzde 35'e inen Başkan George W. Bush, çareyi vitrinini değiştirmede arıyor.
'ABD askeri artistlik yapıyor' 2004'te Irak'ta görev yapan Britanyalı komutan Alan Sharp, yazdığı makalede ABD'li meslektaşlarının film yıldızı gibi davranıp Iraklılara kötü muamele etmesinde..
Rice'ın ziyareti 26 Nisan'da ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, 26 Nisan'da Türkiye'yi ziyaret ediyor.
'Tahkim meclis onayı ister' Kıbrıs Rum Yönetimi Dışişleri Bakanı Yorgos Yakovu, Türkiye'nin liman ve havaalanlarını Rum gemi ve uçaklarına açma konusunu Avrupa Adalet Divanı'na götüremeyeceği..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10