20 Nisan 2006 Perşembe Günü Haberleri

20 Nisan 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kayserispor'un cezası kaldırıldı Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Kayserispor'a verilen 1 maç seyircisiz oynama cezasını kaldırdı. Kurul bugün yaptığı toplantıda, 9 Nisan'da Kayseri'de oynan..
Çin'de kuş gribine 12. kurban Çin'de 21 yaşındaki bir kişinin kuş gribi hastalığından öldüğü bildirildi. Yeni Çin Haber Ajansı, Çin'deki 12. kuş gribi kurbanı olan kişinin soyadının Lai olduğ..
Canaydın'dan fair-play çağrısı Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, 22 Nisan Cumartesi günü Fenerbahçe ile yapacakları derbi maçın fair-play içinde geçmesi dileğinde bulundu. Canaydın, ..
Anavatan: Yerinde bir karar Anavatan Partisi Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) üyesi Cenk Tunçsiper, Şemdinli iddianamesini yürüten Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya'nın meslekten men e..
CHP'li Değer: İhracı haklı gerekçelere dayanıyor CHP Diyarbakır Milletvekili Mesut Değer, Şemdinli iddianamesini hazırlayan Savcı Ferhat Sarıkaya'nın ihracının doğru bir karar olduğu görüşünü..
AK Parti'ler karara tepkili Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya'nın Şemdinli iddianamesi nedeniyle görevinden ihraç edilmesi Meclis'ten tepki gördü. Kararın yargı bağımsızlığına vurulmuş e..
Ne olmuştu? Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya, Şemdinli'de meydana gelen olaylar hakkında hazırladığı iddianamede Kara Kuvvetleri Komutanı Yaşar Büyükanıt hakkında da soruşturma açılması..
Kruger: Türkiye ekonomisi genelde çok çok iyi Uluslararası Para Fonu (IMF) Birinci Başkan Yardımcısı Anne Krueger, Sosyal Güvenlik Reformu Yasası'nın dün TBMM'de kabul edilmesinin ardından IM..
Babacan: Cari açığı yakından takip ediyoruz Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, ''Biz istihdam üzerindeki vergiler olsun, enerji konusunda olsun, bütün bu adımlarımızı atarken, mutlak..
Wolfowitz: Türkiye iyi bir örnek Dünya Bankası Başkanı Paul Wolfowitz, Türkiye'nin, sağlıklı ekonomik politikaların bir ülkeyi nasıl büyümeye taşıdığının iyi bir örneği olduğunu söyledi. Wolf..
'Kendi kalemize gol atar mıyız?' TBMM Genel Kurulu'nda, Sinop'a nükleer enerji santrali kurulması tartışıldı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, CHP'lilerin santralin kurulmasına k..
Bakan Akdağ hayat kurtardı Oğlu Ramazan Akdağ'ın evde geçirdiği kaza nedeniyle Afganistan gezisini yarıda keserek yurda dönmek üzere yola çıkan Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın, THY'nin, Dubai-İs..
Unifar: Hakkımızda yargısız infaz yapılıyor İSTANBUL- Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe'nin Tuzla'da bulunan kanserojen madde içeren varillerle ilgili sorumlu olarak gösterdiği Unifar Kimya ye..
Dünya Şampiyonası'nda yabancı polisler de görev yapacak BERLİN - Almanya'da 9 Haziran-9 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek Dünya Futbol Şampiyonası sırasında, yabancı polisler de görev ya..
Danıştay bugün de başkanını seçemedi ANKARA - Ender Çetinkaya'nın yaş haddinden emekliye ayrılmasıyla boşalan Danıştay Başkanlık Seçimi için bugün yapılan 8 turdan da sonuç çıkmadı. Danıştay..
Toplam borç stoku 334.4 milyar YTL ANKARA - Merkezi Yönetim toplam borç stoku 31 Mart 2006 tarihi itibariyle 334,4 milyar YTL olarak gerçekleşti. Hazine'den yapılan açıklamaya göre, topl..
Fuhuş çetesinde 2 komiser! Antalya'da, uluslararası fuhuş amaçlı insan ticareti yapan bir örgüt çökertildi. Antalya'da düzenlenen operasyonda fuhuşa aracılık yaptıkları iddiasıyla gözaltına a..
'Zehirli varilleri atanlara mutlaka ceza verilecektir' Tuzla Orhanlı'da inceleme yaptıktan sonra İzmit'e gelerek İzaydaş Tesisleri'ni gezip bilgi alan TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu B..
Kuş gribine çare bulundu iddiası Ucuz el spreyi H5N1'i yok ediyormuş
VOB, günü 28.7 milyon YTL'lik işlem hacmiyle tamamladı İZMİR - İzmir'deki Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası (VOB), günü 28 milyon 688 bin 592 YTL'lik işlem hacmiyle kapadı. Açık pozisyon (alını..
Lio Yağ'da ortaklık görüşmeleri sürüyor İSTANBUL - Lio Yağ Sanayi ve Ticaret A.Ş, Avrupa?nın en büyük firmalarından biriyle ortaklık müzakerelerinin sürdüğünü bildirdi. Şirketin borsaya gönde..
Kruger: IMF heyeti 3. gözden geçirme çalışmaları için kısa süre içerisinde Türkiye'ye gelecek WASHINGTON - IMF Birinci Başkan Yardımcısı Anne Krueger, IMF heyetinin 3. gözden geçirme çalışma..
İstanbul'da sahte rakı operasyonu İstanbul'daki bir imalathaneye yapılan operasyonda, 227 şişe sahte rakı ve imalatta kullanılan makineler ele geçirilirken 1 kişi gözaltına alındı
'Dindarlar da solcu, solcular da dindar olabilir' DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, solun insanların dini değerlerine uzakmış gibi gösterildiğini ileri sürerek, DSP olarak laikliği vazgeçilmez g..
Borsa %0.32 yükselişle günü 43 bin 872 puandan tamamladı İMKB Ulusal 100 Endeksi, 2. seansta 257,98 puan artarak 43.872,79 puandan kapandı. Hisse senetleri 2. seansta ortalama yüzde 0,59 değe..
Balıkçı denizde bulduğu varili limana getirdi Düzce'nin Akçakoca İlçesi'nde bir balıkçı denizde bulduğu varili limana getirdi. İçerisinde yağ olduğunu zannederek varili açan balıkçı, yağ çık..
Lio Yağ'da Olağan Genel Kurul, 18 Mayıs'ta İSTANBUL - Lio Yağ'da Olağan Genel Kurul, 18 Mayıs'ta yapılacak. Lio Yağ Sanayii ve Ticaret A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada, olagan..
Alcatel Teletaş'ta Olağan Genel 12 Mayıs'ta yapılacak İSTANBUL - Alcatel Teletaş'ta Olağan Genel 12 Mayıs'ta yapılacak. Alcatel TeletaŞ Telekomünikasyon Endüstri Ticaret A.Ş. tarafından Bors..
Kütahya'nın vergi şampiyonu Süleyman Zengin KÜTAHYA - Kütahya'da, en fazla gelir vergisi ödeyecek 50 mükellef açıklandı. Kütahya Defterdarlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, 2005 yılı vergi be..
TSK, Güneydoğu'da sınıra asker yığıyor / Bolu ve Kayseri'de bulunan Komando Tugayı'ndan askerler bölgede DİYARBAKIR - Türk Silahlı Kuvvetleri, Güneydoğu'da sınıra askeri sevkiyat yapıyor. B..
Akbank GM Kurtul: Akbank'ın toplam kredilerdeki payı 2005'te yüzde 14.4'e çıktı İSTANBUL - Akbank, İç Anadolu Bölgesi'ndeki müşterileriyle biraraya geldi. Akbank Genel Müdürü Zafer Kurtul, "A..
THY, her yıl 100 pilot yetiştirecek / Şirket 3 adet eğitim uçağı aldı İSTANBUL - Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, "Kurumumuza son 1.5 yılda 96 pilot adayı kazandırdık. Bunda..
Döviz rezervinde yeni rekor Merkez Bankası'nın döviz rezervleri, 14 Nisan itibarıyla 60 milyar 371 milyon dolar ile rekor düzeye yükseldi. Merkez Bankası'nın döviz rezervi, 7-14 Nisan 2006 ta..
Din dersi zorunlu olmamalı Alevi Bektaşi Birliği üyesi ve Hacı Bektaş Veli Kültür ve Tanıtma Derneği Adana Şubesi 2'nci Başkanı Erdal Yıldırım, İstanbul 5'inci İdare Mahkemesi'nin 'Zorunlu d..
Erdoğan'ın yarınki programı iptal Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kas spazmı nedeniyle bugünü de özel konutunda dinlenerek geçiriyor. Belindeki rahatsızlık nedeniyle Subayevleri'ndeki konutund..
Genel Kurul internetten canlı! TBMM Genel Kurulu çalışmalarının internetten canlı yayınına, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin açılışının 86. yıldönümü nedeniyle 23 Nisan'da yapıl..
MB beklenti anketi: Enflasyonda tahminler hafif yukarı/ Cari açık tahminleri 26 milyar doları aştı ANKARA- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından her ay içinde iki defa yapılan beklenti..
Maliye, yatırım teşvikine ilişkin yasalar konusundaki tereddütlere açıklık getirdi ANKARA - Maliye Bakanlığı, yatırım teşvikine ilişkin 5084 sayılı yasada, 5350 sayılı yasa ile yapılan değişi..
'Temsili kurtuluş gösterileri densizlik' Erciyes Üniversitesi 1'inci Uluslararası Sosyal Araştırmalar Sempozyumuna katılan Türkiye Ermenileri Patriği Mesrop II, 'Temsili gösterilerdeki densi..
İzmirli kadınlardan Sezer'e destek Türk Kadınlar Birliği İzmir Şubesi 25 dernek temsilcisi ile Ulusal Uyanış Platformu üyeleri Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde toplanarak Cumhurbaşkan..
Süreyya Bey’in bıraktığı yerden devam MERKEZ Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, ilk mesai gününde Akbank’ın İç Anadolu Bölgesi’ndeki müşterileriyle buluşma resepsiyonuna katıldı.
FT: Sosyal güvenlik reformu piyasalar üzerindeki bulutu kaldırdı Financial Times gazetesi, Türkiye’nin IMF’nin kilit bir talebini yerine getirmek için önemli bir adım attığını belirterek, "Re..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10