2 Nisan 2006 Pazar Günü Haberleri

2 Nisan 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
’Lan oğlum’ tahrik sayıldı Askeri Yargıtay, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Mersin’de çiftçi Kemal Öncel’e "Lan terbiyesizlik yapma" demesiyle birlikte tartışılan "lan" sözüne ilişkin ilginç bir k..
Direnişimizi yükselteceğiz Danimarka’ya gönderilen Roj TV dosyasını ele geçirdik. Dosyada, Roj TV’de Bingöl’de 14 teröristin ölüm haberi verilirken "Halkımızı şehitlerini sahiplenerek sessiz ..
Kendine zulmedenler Gençler en ufak bir anlaşmazlıkta karşı karşıya gelip kavgaya tutuşabiliyorlar delik deşik olma pahasına. Bıçak, zincir ve sopalarla… "Her gece uyumadan önce bıçağımı yast..
Tarihçi Ahmet Refik Altınay, Yabancı gazetecilerle Ermeni zulmünü yerinde incelemiş Sık sık önümüze sürülen sözde Ermeni katliamı haberlerine şüphesiz en iyi cevabı, bu işin ilmini yapan, arş..
Kim emredebilir kuşlara kırlarda sessiz olmayı? Napolyon’un binlerce sözünden sadece "L’argent! L’argent! L’argent!" cümlesini hatırlayanlar, onun "Vous etes un homme!" sözünden habersizdirl..
İdeal Türk vatandaşı araştırması Son haftalarda yazdığım yazıların anlaşılamadığına ilişkin pek çok mesaj alınınca, gazete idaresi ile aramda biraz nahoş bir tartışma oldu. "Hiç olmazsa bir h..
Doğu’nun gözyaşları anıt oldu Her fotoğraf karesinin bir hikayesi vardır. Her fotoğrafçının da anlatacak bir hikayesi. Nasıl bir kitabı, yazarı önce hayal eder, sonra kelimelerle bina eder; b..
Zeybekleri sevdiren adam Doğu’dan ses veriyor Türk halk müziği sanatçısı Tolga Çandar’ın adı, neredeyse Ege türküleri, zeybekleriyle özdeşleşmişti.
Shantel: Dans pistinde neşeli Balkan melodileri Balkanların dinamik melodilerinin yakın dönemde popülerleşmesinde etkisi olan Shantel’in Türkiye’de ilk kez yayınlanan bir albümü bu.
Okumak bazen gerer Jack Reacher gerilim serisinin ilk kitabı olan Öldüren Kumpas, son derece akıcı üslupla yazılmış bir gerilim romanı.
Derdime bir çare.. Dr. Can, dertli okur mektuplarından ve çeşitli dergilerde onlara cevap niteliğinde yazdığı yazılardan derlediği kitabında, insanlara her zamanki sevimli üslubuyla akıl verm..
İki Cihan Güneşi.. İki Cihan Güneşi olan Peygamberimiz’in hayatı geniş bir şekilde yeniden yazıldı.
Kur’an ve kadın imgesi Kur’an’da ‘kadın imgesini’ siyasi, hukuki, ahlaki ve estetik açılımlarıyla irdeleyen kitap, gerçekte kadın varlığı ve Kur’an metni arasındaki ilişkinin temel boyutların..
Damak tadımız tropik sulara açılıyor Türkiye, ‘sosyete meyvesi’ olarak bilinen tropik ürünlere yılda 50 milyon dolar harcıyor.
Sigarayı bırak, leblebi ye! Leblebinin sigarayı bırakmak için çok önemli bir çerez olduğunu biliyor muydunuz? Bu gerçeği Yeşilay Derneği Çorum İl Başkanı Attila Alpay söylüyor.
Cumhuriyet tarihini ‘tatlı yiyip tatlı konuşarak’ geçirdi Yıl 1923. İstanbul Beyoğlu’nda bir mekân düşünün, kapısından sokağa taze süt kokuları yayılsın. Kediler sırnaşsın kapıyı her açana…
Büyüsün acı! Acı, duygularının kefesindeki fazladan ağırlıkları döker, dışarı atar. Yükte hafif pahada ağır kaygılara duyarlı kılar kalbini. Acı, kalbinin ibresini, unutup uzakta bıraktığın ö..
İtalyan mutfağından mantı İçi kıymalı harçla doldurulmuş hamuru, sarımsaklı yoğurt dökerek yemek bir ziyafettir. Anlamışsınızdır, mantıdan söz ediyorum. İtalyan mutfağında ravioli denilen bir..
İstanbul’un ve İstiklal’in İST’i İstiklal Caddesi’nin gün boyu hiç eksilmeden akıp duran kalabalığından vazgeçmeden ama aynı zamanda bu kalabalıktan da uzakta durmak mümkün mü?
[AKSESUAR] - Baharın renkli müjdesi Goldaş’ın baharın göz alıcı renklerini taşıyan Soft Takı Koleksiyonu’nda keçe ve yün gibi malzemelere modern bir bakış açısı kazandırılmış.
[GİYİM] - Kişiye özel tasarım Kişiye özel gömlek tasarımları yapan Royal Breed, kumaş, aksesuar, yaka ve manşet modellerini www.royalbreed.com adresinden belirlemenizi sağlıyor. Gümüş kol düğ..
[SAĞLIK] - Kuru ciltler için İstenmeyen tüylerden dört hafta boyunca kurtulmak için kuru ciltler için tasarlanan Veet Kullanıma Hazır Soğuk Ağda Bantları, bayanlar için etkin bir epilasyon sa..
[MUTFAK] - Mutfağınız zenginleşiyor Hisar, zahmetsiz ve bol armağanlı bir alışveriş kampanyasında 112 parça porselen takımının yanında 36 parça çatal-bıçak-kaşık takımı hediye ediyor. 85 parç..
[AKSESUAR] - Hem klasik, hem sıradışı Hugo Boss’un özel bay ve bayan saatleri turuncu işlemeleri, çelik kadrandaki turuncu şeritleri ve su geçirmezlik özelliğiyle şıklığı tamamlıyor.
[GİYİM] - Yeni nesle yeni deri Derimod’un 2006 koleksiyonundaki "Washed Look" serisinde kızıl, kahve, moccacino, beyaz ve krem ceketler yer alıyor. Ayrıca Plise-Crash (buruşuk) deriler de kol..
Starlar çocuklarıyla da oynuyor Dünyaca ünlü sinema yıldızları ya da müzisyenlerin çocuğu olmak dışarıdan görüldüğü kadar kolay değil.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10