2 Nisan 2006 Pazar Günü Haberleri

2 Nisan 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bahar temizliği yaparken belinize dikkat edin Havaların ısınmasıyla birlikte ev kadınlarını bahar temizliği telaşı sardı. Duvarlar ve kapılar silinecek, halılar yıkanacak, yün yataklar çırpıl..
Kadınların sakladığı hastalık; idrar kaçırma İdrar kaçırma kadın sağlığının en önemli sorunlarından biri. Yapılan çalışmalar 18 yaşından büyük kadınların yüzde 25'inin idrarını kaçırdığını or..
Avrupa’da artık şiir yazılmıyor Bejan Matur’un şiirleri, İngilizceden sonra Almanca ve Fransızcaya da çevrildi. Çeviri için gerçekleştirilen atölye çalışmalarına katılan ve pek çok ülkeyi dol..
Haris Alexiou’dan 36 yılın en iyi şarkıları Yunan müziğinin en önemli isimlerinden Haris Alexiou, 36 yıllık müzik hayatında köşe taşı olan 36 şarkısını ‘Antology’ adlı albümünde topladı.
‘Aşktan Yana' klasikleşmiş şarkılar Aylin Şengün Taşçı, klasik Türk müziğinin seçkin örneklerini seslendirdiği ‘Aşktan Yana' adlı albümünü yayınladı.
Tanju Eren’den 40 yaş albümü Türk rock müziğinin usta gitaristlerinden Tanju Eren, 40 yaşına özel bir albüm hazırladı.
Nasreddin Hoca için afiş, film ve tiyatro yarışması Akşehir Belediyesi’nin Nasreddin Hoca ve Turizm Derneği işbirliği ile 5-10 Temmuz tarihlerinde gerçekleştireceği 47. Uluslararası Nasreddi..
İzmir’in sanat fabrikası açıldı İzmir, modern bir sanat merkezine kavuştu. Sanayici Mehmet Refik Soyer tarafından civata fabrikasından sanat ve kültür merkezine dönüştürülen Soyer Kültür Sana..
[GELİBOLU ] Konu: Gelibolu, Çanakkale Savaşı’nı bugüne kadar anlatılanlardan farklı bakış açısıyla yansıtmaya çalışan bir film.
[ÖLÜ GELİN ] Konu: 19. yüzyılda, küçük ve kasvetli Yaşayanlar Diyarı’nda Victor, güzel gelin Victoria ile evlenmek üzereyken gizemli bir ölü gelin tarafından yeraltına çekilir.
[ZORRO EFSANESİ] Konu: 6 yıldır gözükmeyen Zorro, San Francisco’da gözlerden uzak bir şekilde ailesi ile ilgilenmektedir.
'Türkiye’de trafiğe uyum sağlayamıyorum' Futbolcular ve otomobilleri bütün dünyada olduğu gibi bizde de hep gündemdedir.
Motosiklet fuarı bugün bitiyor İstanbul CNR’da bugün sona erecek olan ‘Motoshow 2006’da yeni model motosikletlerin yanı sıra ATV, golf arabaları ve bisikletleri de görmek mümkün.
Arazi klasiğinden yepyeni bir model Jeep, yeni modeli Commander’ı Türkiye’de satışa sundu.
Keşif hikâyesi olanlara Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Lassa Competus Keşif Konvoyu’na katılacakların yarışı başladı.
Sapanca’dan dünyaya ‘silindir’ gidiyor BMW, Daimler Chrysler, Ford, GM, Honda, Peugeot gibi otomotiv devlerine ve Türkiye’deki birçok otomotiv fabrikasına orijinal ekipman üreten Federal-Mogu..
Şemdinli’ye de Edirne’ye de aşığız Başbakan Tayyip Erdoğan, Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde yaşanan terör olaylarının yılların ihmalinden kaynaklandığını, kendilerinin bu ihmali telafi etmek i..
Avrupa Komisyonu’ndan Meclis’e Şemdinli sorusu Avrupa Birliği (AB) Komisyonu’nun Aday Ülkeler Direktörü Pierre Mirel, TBMM İnsan Hakları Komisyonu üyeleriyle yaptığı özel görüşmede Şemdinli ..
Ülkü ocakları, Türkeş için anma töreni düzenledi MHP eski Genel Başkanı Alparslan Türkeş, ölümünün 9’uncu yılında düzenlenen etkinlikle anıldı.
Kutan: Hükümet olumsuz gelişmeleri durduramıyor Saadet Partisi Genel Başkan Vekili Recai Kutan, endişe verici gelişmeler yaşandığını belirterek, hükümetin bu olumsuzluğu durdurmak bir yana an..
CHP’li vekile göre, iktidar Köşk’e sopa gösteriyor CHP Genel Sekreter Yardımcısı Algan Hacaloğlu, Merkez Bankası Başkanlığı'na atama yapılmamasını eleştirirken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'..
Üzülmez'i üzmeyelim Bazı oyuncular vardır, yerine koyacak alternatif bulmak da zorlanırsınız. Tıpkı İbrahim Üzülmez gibi...At yarışları
Tempo Maçı izlemesem ve skoru sorsam, Galatasaray rahat kazanmış derdim. Bu herkes için geçerli. Ancak maçı seyrettik ve Galatasaray'ı sezon başından beri ilk kez kazandığı bir maçta bu kadar..
Bir köy Müslüman oldu Danimarka'da Türkçe olarak yayımlanan "Haber" gazetesi, karikatür kriziyle sarsılan Danimarka'da bir köyün tamamen Müslümanlığa geçtiğini yazdı. Haberin 1 Nisan şakası o..
Casuslara 1 Mayıs'a kadar süre verdi Gürcistan Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili, yabancı ülkeler adına casusluk yapanlara güvenlik kuvvetlerine teslim olmaları için 1 Mayıs'a kadar süre tanıd..
Irak'ta bir Türk şoför öldürüldü Irak'ta bir Türk TIR şoförünün uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürüldüğü bildirildi. Ankara'dan aldığı malzemeyi Irak'a taşıyan Süha Ateş'in (35) bulunduğu..
Kariyer fuarı yapıldı Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü ve Endüstri Mühendisliği Öğrenci Topluluğu (EMT) "Kariyer Fuarı" düzenledi. Fuara Ege'nin çeş..
Çakabey öğrencisi sergi açtı Özel Çakabey Okulları "Geleneksel 4. Yağlıboya Resim Sergisi" sanatseverlerle İzmir Ticaret Odası Sergi Salonu'nda buluştu. Özel Çakabey Okulları Yönetim Kurulu B..
Korsan satışa polis baskını İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Güvenlik Şube Müdürlüğü Ekipleri, 1379 Sokak, numara 37-1/B'deki E.T.'ye ait işyerine baskın yaptı. İşyerinde korsan ve bandrolsüz..
Her şey tıp fakültesi için BALIKESİR Üniversitesi'ne kurulacak tıp fakültesi için Çağış Kampusü'nde yer ayrıldı. İnşaatın bir an önce başlanıp tamamlanması için seferberlik ilan edildi. Öncel..
Şehirlerarası taşımacılık taban fiyatları belirlendi Ulaştırma Bakanlığı, şehirlerarası yolcu taşımacılığı taban ücret tarifesini belirledi. İlgili tebliğe göre, karayolu ile şehirlerarası yo..
Yap-işlet-devret tartışması alevlendi Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu'nun gizli oturumda tartışılan yap-işlet-devret (YİD) santrallerinde devletin 2.3 milyar dolar..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10