2 Nisan 2006 Pazar Günü Haberleri

2 Nisan 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Erzurum’da artistik jimnastik şampiyonası düzenlendi Erzurum’da ilk kez okullararası Artistik Jimnastik İl Birinciliği müsabakaları düzenlendi.
Birleşmiş Milletler’den Türkiye’ye ‘terörün tanımını netleştir’ çağrısı Demokratik olmayan unsurlar içerdiği gerekçesiyle tepki çeken Terörle Mücadele Kanunu (TMK) tasarısını yeniden gündemi..
‘Chirac, yangına körükle gidiyor’ Fransa'da 11 sol parti temsilcisi, yeni istihdam yasasını onaylamasının ardından Cumhurbaşkanı Jacques Chirac'ı ‘krizi derinleştirmekle’ suçladı.
‘Sivil-asker ilişkisi Türkiye’nin AB üyeliğini zora sokuyor’ Türkiye’nin, sivil idaresi ile ordusu arasındaki ilişkileri Avrupa Birliği normlarına uydurma konusunda çok az ilerleme kaydettiği..
Bulgar Başbakan Stanişev Türklerden özür diledi Bulgaristan Başbakanı Sergey Stanişev, geçmişte Türklere uygulanan zorunlu isim değiştirme sürecini ‘günah’ olarak niteleyerek özür diledi.
Şii İttifakı’ndan da Caferi’ye ‘istifa et’ çağrısı geldi Irak'ta uzun süredir devam eden koalisyon çalışmalarında İbrahim Caferi'yi başbakan adayı olarak gösteren Birleşik Şii İttifakı'ndaki ..
Din değiştiren Afgan’ın aklî dengesi bozukmuş Afganistan'da Hıristiyanlığı seçtiği için idam istemiyle yargılandıktan sonra serbest bırakılan ve İtalya'ya sığınan Abdül Rahman'ın, yıllardır a..
Almanya’da da gündem okulda şiddet olayları Türkiye'nin gündemine oturan okullardaki şiddet olayları, Almanya'da da tartışma konusu oldu.
Rice’tan ‘Irak’ta taktik hata’ tashihi BBC’ye önceki gün verdiği mülakatta "ABD, Irak’ta binlerce taktik hatası yaptı." diyen ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, dün bu sözlerine açıklık g..
‘ABD, İran’a saldırmak için başka bahane bulur’ İran Parlamentosu Dış İlişkiler Komisyonu Sözcüsü Kazım Celali, ABD’nin kendilerine saldırmaya kararlı olduğunu ve İran’ın nükleer tesisleri he..
ITC lideri Ergeç: Türkiye, PKK eksenli Kuzey Irak politikasına son vermeli Irak’ta işgal sonrasının en önemli konularından biri olan Kerkük’ün nihaî statüsü konusundaki belirsizlik sürerken ..
Ankara’nın vergi rekortmeni işadamı Rahmi Koç oldu Gelir Vergisi’nde Ankara’nın liderliğine bu yıl Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç oturdu.
‘Çalışanlarımızın hayal gücü ile 51 milyon dolar kâr ettik’ Şirketler sürekli artan rekabet ortamında rakiplerinin gerisinde kalmamak ve müşterilerini kaybetmemek için yeni ürün ve hizmetler ..
Sendikalar, sosyal güvenlik reformuna karşı lobi yapıyor Sendikalar, vatandaşın sosyal güvenlik reform tasarılarına tepki göstermesini sağlamak için olmayan maddeleri tasarıdaymış gibi göster..
‘Motosiklette ÖTV artışında geri adım atılmazsa sektör darbe yer’ Motosikletten alınan Özel Tüketim Vergisi’nin yüzde 8’den yüzde 37’lere varan oranlarda artırılmasının yankıları sürüyor.
Çiftçi traktörünü yenileyince şirketler satışta 40 bin adet sınırına yaklaştı Türk tarımı giderek daha da hızlanarak geleneksel kimliğinden daha modern bir yapıya doğru yol alıyor.
2005’te zarar rekoru kıran Yapı Kredi sermayeyi 1,8 milyar YTL’ye çıkarıyor 2005 yılını 3 milyar YTL’ye yakın bir zararla tamamlayan Yapı ve Kredi Bankası’nın sermayesi 1,8 milyar YTL’ye çı..
100 milyar dolar ihracat hedefine ulaşmak için önceliği üretime verelim Büyüme oranının 7,6 olması ve milli gelirin 5 bin 8 dolara çıkmasının ardından ekonomide bir diğer iyi haber de ihracat..
Ekonomide sağlanan başarı terörle gölgelenmek isteniyor Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, bazı çevrelerin, Güneydoğu'daki son olaylarla Türkiye'nin Avrupa Birliği ile bütünleşme yol..
Büyüme rakamları büyük bir başarı, istikrar sürdürülmeli Ekonomide geçen yıl sağlanan yüzde 7,6 büyüme, iş dünyası tarafından memnuniyetle karşılandı. Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı G..
[VİTRİN] Misafir için özel araba ve şoför Akbank, kredi kartı müşterileri için 'özel şoför hizmeti' başlattı.
Pompa yazarkasanın mucidiyim Maliye bir teşekkürü çok gördü Maliye Bakanlığı'nın akaryakıt istasyonlarına takılmasını mecburi tuttuğu yazarkasanın mucidi serbest muhasebeci Şakir Süloğlu, ken..
İspanyol emlakçıların gözdesi Alanya, Marmaris ve Bodrum İnşaatta sağlanan büyüme sonucu hareketlenen emlak sektörü yabancı yatırımcıların da dikkatini çekiyor.
[TEKNİK ANALİZ] Büyüme moral verebilir Uluslararası piyasalardaki karışıklıklar ve Merkez Bankası başkanlığı ile ilgili belirsizlikler nedeniyle gerilen Borsa haftayı yüzde 0,84’lük düşüşle 4..
Karakola yerleştirilen kameralar ‘kötü muamele’ iddialarını bitirdi Avrupa Birliği standart-larını yakalamak amacıyla karakollara getirilen düzenleme sonuç verdi. Nezarethanelere konulan kame..
MOBESE emlak fiyatını bile artırdı İstanbul, MOBESE sayesinde 570 noktadaki kameralarla gözetleniyor. Emniyete 3 milyon dolara mal olan sistemle 85 karakol 24 saat takip ediliyor.
Annesine koşunca ölümden kurtuldu Kocamustafapaşa'da önceki gün çöp bidonuna yerleştirilen bombaların patlamasında iki çocuk şans eseri kurtuldu.
Türk ve Fransız aydınlar Türkiye’nin AB üyeliğinde uzlaştı Paris'te gerçekleştirilen 10. Abant Platformu'nda buluşan Türk ve Fransız aydınlar, geleceğin Avrupa'sını masaya yatırdı.
[HABER İZLENİM] Abant Platformu iyi bir zamanlama ile sahne aldı Abant Platformu, tarihî 17 Aralık Zirvesi’ne iki hafta kala Brüksel’de Avrupa Parlamentosu’nda Türkiye-Avrupa ilişkilerinin he..
İçki genelgesine yürütmeyi durdurma Danıştay 8. Dairesi, İçişleri Bakanlığı’nın 10 Ekim 2005’te yayımladığı ‘içkili yerlerin tespiti’ne ilişkin genelgesinin yürütmesini oyçokluğuyla durdurdu.
Sempozyumda hocalar birbirine girdi Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu ile Atatürkçü Düşünce Kulüpleri Federasyonu (ADKF) tarafından düzenlenen Ermeni soykırımı sempozyumunda konuşmacılar bi..
İzmir’de suç örgütü operasyonu: 45 tutuklama İzmir ve çevresinde 2 ayrı suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda, yaklaşık 45 kişi gözaltına alınırken zanlılar ifadelerinin tamamlanmas..
Zeytinburnu'nda artık tiyatro var Artık Zeytinburnu'nda düzenli olarak tiyatro gösterilerinin yapılacağı bir merkez var: UPS Kültür Merkezi. Düzenli gösterim yapan hiçbir tiyatronun olmadığı ..
2005'in galibi Coldplay oldu Coldplay, Mariah Carey ve 50 Cent'i geride bırakarak 2005'te albümü en çok satan isim oldu. Uluslararası Fonogram Endüstrisi Birliği'nin (UFEB) raporuna göre...
A'dan z'ye Osmanlı müziği Bursa Nilüfer Belediyesi, üzerinde pek durulmayan ve unutulmaya yüz tutmuş Osmanlı müziğinin hem Türkiye hem de dünyada daha yakından tanınması amacıyla bir sempozyu..
Fenerbahçe ve Migros finalde Tadım Bayanlar Türkiye Kupası'nda final eşleşmesi Fenerbahçe-Migrosspor şeklinde gerçekleşti. Günün ilk yarı final maçında Migros, Mersin Büyükşehir Belediyesi'ni..
DHL'den ödül DHL Danzas Air&Ocean'ın, Türkiye Satış ve Pazarlama Konferansı geçtiğimiz ay yapıldı. Kuruluşun tüm Türkiye satış ekibinin yanı sıra finans, operasyon, bölge yöneticileri ve...
'Canlı bomba' şakası karakolluk etti Kadıköy-Beşiktaş vapurunda "Ben canlı bombayım" diye bağırarak 1 Nisan şakası yapan Murat Şahin isimli genç, panik yaşayan vatandaşların şikâyeti üzerine ..
Rum asıllı Niki üç can kurtardı İstanbul'da beyin ölümü gerçekleşip organları bağışlanan Rum asıllı Niki Mastoraki (66) organlarıyla İzmir'de üç kişiye hayat verdi. Kalbi yaşı ilerlediği için..
Yedizlerin acısını Mert'le unutacak İzmir'de tüp bebek yöntemiyle hamile kaldığı yedizlerini kaybeden Sibel Deniz, yeniden anne oluyor. Deniz, 13 gün sonra sezaryenle dünyaya getireceği oğlun..
Tanrıçanın başı bagajdan çıktı Arkeoloji Müzesi'nden çalınan Roma dönemine ait 2 bin yıllık Sağlık Tanrıçası Hygıae'nin başı, Esenler Otogarı'nda bir otobüsün bagajında ele geçirildi. Eskişeh..
Dadaşlar için limuzin keyfi Erzurum'da oto kiralama şirketi sahibi olan Adem Çakan tarafından hizmete sunulan iki limuzin halktan büyük ilgi görüyor. Çakan tarafından, İzmirli bir işadamından..
İşkenceye karşı eğitim Adli Tıp Kurumu, Avrupa Komisyonu'ndan sağladığı 3 milyon Euro'luk fonla hakim ve savcıları işkence konusunda bilgilendirmek için harekete geçti. Adli Tıp Kurumu, Avrup..
Fidye için kaçırılan Filistinli kurtarıldı İstanbul Aksaray'da bir fidye çetesi üyelerince kaldığı otelden eğlenceye gitmek üzere kandırılarak kaçırılan Filistinli işadamı Gazi Ali İbrahim El..
Cinayet zanlısı Kohen'e icra "Çıkar amaçlı çete kurmak" ve "cinayeti azmettirmek" iddialarıyla geçtiğimiz günlerde tutuklanan işadamı Erol Kohen'in evine Oyakbank'a olan 309 bin 845 dolarlık ..
Taviloğlu'nun acı günü Tedavi gördüğü İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde önceki gün hayatını kaybeden MUDO'nun sahibi Mustafa Taviloğlu'nun kız kardeşi, şirketin Basın ve ..
Orta refüjde patates tarlası Trabzon'un Araklı ilçesine bağlı Yalıboyu semtinde oturan 68 yaşındaki Yakup Burhan Türe, Trabzon-Rize arasında bulunan D-10 Karayolu'nun orta kısmında bulunan re..
'Suçsuz yere 35 gün cezaevinde yattım' Gazeteci-yazar Baki Koşar'ın öldürülmesi olayıyla ilgili olarak polisin chat kayıtlarından yola çıkarak yakaladığı katil zanlısı Serhat B. tutuklanarak ..
Gaspı önledi diye öldürüldü Bir sabıkalı, iki genci gasp ederken kendisine engel olan Murat Sezer'i bıçaklayarak öldürdü. Zanlının Selami Şahin'in yeğeni olduğu belirtildi. İstanbul'da gaspa ..
SABAH okurları 'Light Kebap'a isim beğenemedi Türk Dil Kurumu'nun (TTK), İngilizce "Light kebap" ifadesi yerine önerdiği 5 yeni isim de SABAH okurları tarafından beğenilmedi. SABAH'ın interne..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10