2 Nisan 2006 Pazar Günü Haberleri

2 Nisan 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İthal edilen palmiyeler böcekli Muğla'da palmiye merkezi sahibi Dr. Ragıp Esener, Türkiye'ye Mısır başta olmak üzere son yıllarda birçok ülkeden üzerinde öldürücü kırmızı palmiye böceği (rhyn..
Madde bağımlılarına hizmet vermek için 800’lü hat açıldı İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı öncülüğünde, İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Başbakanlık Sosyal Hizmetler Çocu..
Elektrik hatlarının yüzde 75’i yeraltına alınacak Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ (TEDAŞ) Genel Müdürü Haşim Keklik, kurumun 2006 yılında 1,4 milyar YTL'lik yatırım yapacağını söyledi. TEDAŞ'a ba..
İzmir’de son üç yıl içinde 44.2 kilogram patlayıcı ele geçirildi İzmir'de son üç yılda 44.2 kilogram patlayıcı ele geçirildi. Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü verilerine göre..
Konak’ta iki bilgisayar mağazası yandı Konak’ta bulunan 2 bilgisayar mağazası yandı. Yangın sonucu yanyana bulunan mağazalarda maddi hasar meydana geldi.
Balıkçının 1 Nisan Şakası tartışma konusu oldu Ünlü Jaws filmlerinden hafızalarda kalan sahnelerden biri Edremitli balıkçının dükkânının önünde sergilendi. Olaya şahit olan vatandaşlardan baz..
Bakan Pepe: Bu toprakların gerçek sahibi biziz onlar misafir Çanakkale’ye tanıtım gezisi amaçlı gelen Çevre ve Orman Bakanı Osman pepe, tartışmalara yol açan Anafartalar sahil yoluna son nokt..
Bediüzzaman ölümünün 46. yılında anıldı Fikirleri ve yaşantısıyla toplumda derin izler bırakan, ünü dünyaya yayılan Allah dostu Bediüzzaman Said Nursi, vefatının 46. yıldönümünde Denizli’de, ..
‘Korkak değiliz yeni imar planını uygulayacağız’ Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi, düzenlediği basın toplantısında iki yıllık icraatını değerlendirdi yeni imar planıyla ilgili bilgi ver..
Vatandaş Karşıyaka Belediyesi’nin duvar panosunda hesap sordu Karşıyaka Belediyesi’nin 2 yıllık icraatları, ilginç bir uygulamayla değerlendirildi. Karşıyaka Kent Meclisi'nin yaptığı uygulama..
Türkiye Belediyeler Birliği Temsilciliği tartışması mahkemeye taşınıyor Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) İzmir Temsilciliği seçimlerinde AK Partili belediye meclis üyesi Kenan Çakır ile İzmi..
İnanç: Turgutlu’da Türkiye’nin en ucuz traktörleri üretilecek Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi (TOSB), yatırımcının cazibe merkezi olmaya devam ediyor. Yüzde 98 hissesinin Turgutlu Belediyesi..
2010’a kadar asfaltsız köy yolu kalmayacak İzmir Valiliği, il genelindeki köy yolları ve altyapı eksikliklerini gidermek için projeler hazırladı. Projelerin ilk bölümünde köy yollarının yapım..
Okullarda yaşanan şiddet, bıçak üreticilerinin işini sekteye uğrattı Bursa’daki bıçak üreticileri son günlerde okullarda artan bıçaklama olaylarından dolayı imaj kaybına uğradıklarından yakın..
Boğaziçi İmar Müdürlüğü’nden kaçak hafriyata suç duyurusu Boğaziçi İmar Müdürlüğü, Boğaziçi Ön Görünüm Bölgesi’ndeki Nakkaştepe’de kaçak inşaat yapan Park Holding hakkında suç duyurusunda bul..
Sanayi tüpü bomba gibi patladı: 4 yaralı Güngören'de bir tuhafiye dükkanının yemekhanesinde patlama meydana geldi. Sanayi tüpünde gaz sıkışması sonucu meydana geldiği belirtilen patlamada 4 k..
Scanner cihazıyla taradıkları paraları piyasaya sürmüşler İstanbul'da, scanner cihazı ile taradıkları gerçek paraların printer çıktısını alarak piyasaya sahte para sürdükleri belirlenen 6 ki..
Öğretim görevlisi balkondan atladı İstanbul Üniversitesi öğretim görevlisi Noyan Moğolkoç, girdiği bunalım sebebiyle Bahçelievler'deki evinin balkonundan atladı.
Minibüs ve taksi plakaları küçük bir servet değerinde İstanbul'da ulaşımın bir kısmını sağlayan minibüs ve taksilerin plakaları, adeta birer servet değerinde. İstanbul'da minibüs plakaların..
Çevreci genç mucitler İNEPO’da yarışıyor Her gün milyonlarca yolcu taşınan toplu taşıma araçları, insan sağlığını tehlikeye sokacak milyonlarca bakteriyi barındırıyor. Her sabah evinde gerekl..
Fatih’te toplanan Azeriler soykırımı kınadı 31 Mart Dünya Azerbaycanlılarının Soykırım Günü dolayısıyla Saraçhane Parkı'nda düzenlenen mitingde, asıl soykırımı Ermenilerin yaptığı ve Karabağ'..
Kültür Bakanı Koç, İstanbul'da kütüphane açtı Bakırköy ve Kağıthane'de kütüphaneler açan Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, "Gelişmiş ülke olabilmek için daha çok okumak durumundayız.
Konut ve İşyeri Fuarı’na 70 binin üzerinde ziyaretçi İnşaat sektörünün tanıtımında büyük rol oynayan Konut ve İşyeri Fuarı 4 günde 70 bin ziyaretçiye ulaştı.
Yıldırım’da 407 TOKİ konutu için 8 bin 359 başvuru oldu Bursa’nın merkez Yıldırım ilçe belediyesinin, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ortaklığıyla Yiğitler Mahallesi’nde hayata geçirdiği toplu ko..
Ustalık belgesi alan leblebi imalatçısı gıda mühendisi olmadan çalışabilecek Türkiye de tek olma özelliğiyle ayrı bir önemi bulunan Tavşanlı Leblebiciler Odası, yapmış olduğu girişim sonucu l..
Bursa Yenişehir parkları laleler ile şenleniyor Bursa’nın Yenişehir ilçe belediyesi, sorumluluk bölgesindeki tüm park ve bahçelere lale ekiyor. Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil, eski yıll..
Unakıtan: Bize de bir gün ‘eski bakan’ diyeceksiniz Tekirdağ’da bir dizi açılış ve incelemelerde bulunan Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, önceki gün Çevre eski Bakanı Fevzi Aytekin ile birlikte ..
Tekirdağ Belediyesi’nden 30 bin tanıtım kitapçığı Tekirdağ Belediye Başkanlığı tarafından yapılan tanıtım hizmetlerine bir yenisi daha eklendi. Belediyenin yaptırdığı 64 sayfalık tanıtım broş..
Yardımsevenler Derneği üyeleri ‘çay’da buluştu Yenişehir Yardım Sevenler Derneği, geleneksel olarak düzenlediği bahar çayını bu yıl da tekrarladı.
‘İstanbul bitmiş değil, kurtarılabilir’ Bağdat doğumlu dünyaca ünlü mimar Zaha Hadid, İstanbul’un mimari açıdan "bitmiş" olduğuna inanmadığını, aksine gelişmeye ve ilerlemeye açık büyük bir p..
Model planör tutkunları Riva’yı renklendirdi İstanbul Model Planör Kulübü'nce düzenlenen model planör yarışması, aralarında Alman, Çek, İtalyan, Slovak ve Bulgar milli takım sporcularının da ..
Fuar heyecanı ÖTV zammıyla sona erdi Son yıllarda hızla artan satışlar sebebiyle yüzleri gülen motosikletçilerin morali önceki gece TBMM'den gelen ÖTV zammıyla bozuldu. ‘Gelir Vergisi Kanunu’..
Son Duruşma oyuncuları Ankara’yı sevdi Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’nın 1997’de yayınlanan eserinden sahneye aktarılan Son Duruşma, Sincanlılar’ın karşısına çıktı. Oyun,..
Başkent’in moda mekanları bir bir yok oldu Başkent Ankara’nın bir zamanlar ‘moda mekanları’ olarak adlandırılan uğrak yerleri bir bir yok oldu.
Tiyatroculardan 1 Nisan’a özel sanatsal şaka Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı 16 tiyatro sanatçısı, 1 Nisan dolayısıyla Ankara’nın çeşitli mekanlarında şakalar düzenlendi. Devlet Halk Da..
‘Modern bir Rize için daha yapılacak çok şey var’ Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Dedeman Otel’de düzenlenen bir programla, hizmette 2. yılını değerlendirdi. Programa; Rize Valisi Enver ..
Hemşehrilerinden Başbakan Erdoğan’a 1 Nisan şakası Rize’de de bir birinden ilginç ‘Nisan 1’ şakaları yapılıyor. Rizeli Ati Atik isimli vatandaşın editörlüğünü yaptığı haber53.com sitesi dün ‘..
Çimse-İş Trabzon Temsilcisi Ruhi Siyah: Teslimiyetçi anlayışı kaldıracağız Çimento Toprak Seramik İşçileri Sendikası (ÇİMSEİŞ) Trabzon Baş Temsilcisi Ruhi Siyah, 17 Mart’ta alınan grev kararı..
‘Alevilik Müslümanlık mı?’ konulu kitap ilgi görüyor Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda din dersi öğretmenliği yapan ve bir süre önce kaleme aldığı ‘Alevilik Müslümanlık mı?’
Müsteşar Yeter: Mevcut Sosyal Güvenlik Sistemi’nin savunulacak bir tarafı yok Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Enis Yeter, BağKur, SSK ve Emekli Sandığı’nın bir çatı altında bir..
Erciş kurtuluş mücadelesini unutmadığını ispatladı Erçiş’in düşman işgalinden kurtarılışının 88. yıldönümünü, Ercişliler büyük bir çoşkuyla kutladı. Hükümet Konağı önünde çelenklerin konulmas..
Provokatörlerin tahriklerine kapılmayan Van halkında sağduyu hakimdi Bingöl’ün Solhan İlçesi’ne bağlı Aslanbeyli Köyü kırsalı Şenyayla bölgesine yakın PKK terör örgütüne yönelik yapılan opera..
Ağrı Et Entegre tesisleri yeniden hizmete açılıyor Ağrı’nın kanayan yarası haline gelen Ağrı Et Kombinası’nın yeniden açılacağı bildirildi. Ağrı halkının temel geçim kaynaklarından hayvancılı..
Deplasmanlı Süper Genç Ligi’nde Erzincanspor:1 Akçaabat Sebatspor:4 Erzincan’da oynanan Deplasmanlı Süper Gençler Ligi’nde Akçaabat Sebatspor Erzincanspor’u 4-1 mağlup etti.
Köylü bayanlar Munzur Dağı eteklerinde spor yapıp form tutuyorlar Erzincan’da köylü bayanlar sağlık yaşam programı uygulayarak, Munzur Dağı’nın eteklerinde hergün düzenli olarak spor yapıp fo..
Çaykur Rizespor düşme hattından kurtulmak istiyor Turkcell Süper Ligi’nde bugün deplasmanda Sivasspor ile karşılaşacak olan Çaykur Rizespor, zorlu deplasmandan 3 puan alarak düşme hattından..
Cezaevinde 'mecburen' kalıyorlar Atatürk Havalimanı'nda bir miktar uyuşturucu ile yakalanınca tutuklanan Rus uyruklu 25 yaşındaki Elena ve 24 yaşındaki kız kardeşi Yulia Romanova'nın 2 bin ..
Bu kez asfalt gerçekten ağladı Üzerinde 'Asfalt ağladı be' yazılı otomobil sürücüsü, motosiklet ile yarışa tutuştu. Kontrolden çıkan otomobilin çarptığı bir başka otomobilin sürücüsü yaşamın..
Başkan gazeteleri toplattı muhalefet bedava dağıttı Sekreteriyle aşk yaşadığı iddia edilen AKP'li ilçe belediye başkanı, haberin yayınlandığı tüm gazeteleri bayilerden satın aldı. Muhalifler..
1 milyon dolarlık Ferrari'yi duvara vurdu Banu Zorlu, otomobil koleksiyoncusu sevgilisinin Ferrari'sini duvara çarptı. Farı kırılan Ferrari'ye yaklaşması artık yasak...
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10