19 Nisan 2006 Çarşamba Günü Haberleri

19 Nisan 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Biz sol partiden daha sosyal demokratız AKP Meclis Grubu, Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan'ın rahatsızlığı dolayısıyla, Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül'ün başkanlığında toplandı
Oyak'ta çoğunluğu kimseye vermeyiz Oyakbank ortaklık için yabancı bankalarla görüşürken, Oyak Grubu'nun Başkanı Yıldırım Türker, 'Oyakbank'a ortak alırız, çoğunluğu vermeyiz' dedi
Rekor kıran altın dolara fark attı Altın rekora doymuyor. 619 dolara çıkan altının onsu doların yüzde 1 düştüğü son bir yılda yüzde 43 arttı
Doğalgazdaki fiyat sırrını mahkeme bile çözemedi Doğalgazdaki fiyat, devlet sırrı halini aldı. Eski BOTAŞ Genel Müdürü Yardım, 'Bana dava açılır fiyatı söyleyemem' deyince, Yüce Divan formül..
Galataport'a yine talibiz Galataport'a en yüksek teklifi veren konsorsiyumun üyesi Global'in patronu Mehmet Kutman, yeni ihaleye gireceklerini belirterek, 'Umarım ödeme peşin olur, pamuk ell..
İlk sözü bağımsızlık İsimler havada uçuştu, politikalar tartışıldı, vetolar çok konuşuldu. Ama Merkez'in yeni başkanı nihayet belli oldu. Yeni başkan Durmuş Yılmaz'ın ilk sözü 'bağımsızlık' ..
Atama rahatlattı borsa hızlı çıktı Merkez'e atama İMKB'yi düşüşten kurtardı, endeks bin puan arttı
SSK ve Emekli Sandığı aylıklarına tırpan geliyor Sosyal Güvenlik Reformu ile emekli aylığı hesaplamasındaki yüzde 65 ve 75'lik oranlar yüzde 54.5'e eşitlenecek. Böylece emeklinin eline daha ..
Türkler'i gaddar, tecavüzcü ve katil olarak gösterdiler 'Soykırım iddialarını anlatan belgesel ABD'nin kamu televizyonu PBS'ye bağlı 348 kanalda yayınlandı. Yayıncıların yüzde 40'ına yakını ..
Üniversite öğrencilerine saldıranlar liseli çıktı Ziraat Fakültesi'ndeki Cansu Bayramı'nda terör estiren saldırganların izini süren polis, Aydınlıkevler semtindeki liseleri tek tek arayıp za..
'Pamuk kapıyı açtı Türkler içeri girecek' Pulitzer ödüllü İngiliz gazeteci Robert Fisk, Ermeni derneklerinin davetlisi olarak New York'ta katıldığı bir panelde yaptığı konuşmada Türkiye'nin ..
4 müfettiş ölümden döndü Diyarbakır'da 7 Nisan tarihinde 7'nci Kolordu Komutanlığı nizamiyesi yakınlarında uzaktan kumanda ile patlatılan bombanın etkisiyle hurdaya dönen ve 3 kişinin yarala..
Örgüt yandaşı habere 1 milyon YTL ceza Meclis'e gönderilen Terörle Mücadele Kanunu'nda değişiklik yapan tasarıya göre artık fuhuş yaptırmak, zehirli varil gömmek, eser kaçakçılığı gibi suçla..
Çocuklarımın güvenliğini nasıl sağlayacağım? İstanbul Yenikapı'daki akaryakıt kaçakçılığını ihbar eden CHP Muğla Milletvekili Fahrettin Üstün, isminin açıklanmasına tepki gösterdi
Tuzla Savcısı: Dağ fare doğurdu Tuzla varilleri olayıyla ilgili madde ekimde yürürlüğe gireceği için bir şey yapamamak savcıyı isyan ettirdi
Danıştay'da başkan seçimi bugüne kaldı Danıştay Başkanlığı seçiminde dün dörderli 8 turda yapılan 32 oylamadan da sonuç çıkmadı. Adaylardan Tansel Çölaşan 45 oyla yaklaştığı başkanlık koltuğ..
Başkan iş gezisinde Antalya'da 3 kişinin öldüğü yarışla ilgili ihmaller tartışılırken TOSFED Başkanı yurtdışına çıktı. Ata Aksu ise 'Fatura başkana çıkarılamaz' dedi
Rüşvetçi memura 'kel'lik testi Sanık avukatı 'Görüntülerdeki kişi kel, müvekkilim ise gür saçlıdır' dedi, sanık boynunu eğince hakim ikna oldu
Patlama Telekom işçisini minibüsün üstüne fırlattı Adana'da Türk Telekom ekipleri onarım yaparken çıkan patlama sonucu bir kişi öldü, 4 kişi de yaralandı
Ankara'dan Hamas'a tepki İsrail'de 10 kişinin ölümü ve aralarında 1 Türk vatandaşının da bulunduğu 50 kişinin yaralanmasına neden olan intihar saldırısını kınayan Türkiye, Hamas'ın saldırıya ..
Alman çift lotoda aynı anda 6'yı bildi ALMANYA'NIN Osnabrück kentinde yaşayan bir çift, birbirlerinden habersiz oynadıkları loto kuponlarında ayrı ayrı 6 tutturdu. Hannover kentindeki loto şi..
Kentin kültürle dönüşümü Marsilya'daki kentsel dönüşüm projesi yöneticilerinden Ferdinand Richard, İstanbul'a geliyor.
Bellini sergisi tam not aldı İtalyan ressam Gentile Bellini'nin Fatih Sultan Mehmet döneminde Osmanlı sarayında geçirdiği 18 ay içinde yaptığı tablolardan oluşan ünlü National Gallery'deki se..
Atatürk'ün Bulgar aşkı film oldu Sofya merkezli International Film Service tarafından hazırlanan bir belgeselde, Atatürk ile Bulgar generalin kızı Dimitrina Kovacheva arasındaki ilişki anlatı..
Fransız filmleri Anadolu'da 25. İstanbul Film Festivali kapsamında başlayan Fransız Baharı etkinlikleri hız kesmeden devam ediyor.
Polat ve Ekşioğlu'ndan dostluk çağrısı Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Polat ve Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Ekşioğlu, İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısının ardından dostluk mesa..
CHP: Sosyal güvenlikte toplumsal uzlaşma yok CHP İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın iddialarının aksine, sosyal güvenlik yasa tasarıları konusunda toplumsal ..
Bakanlara yardım telefonu Hükümet, Avrupa Birliği mali yardımlarını 'kesintisiz' alabilmek için Brüksel'den gelen uyarılara kulak verdi.
Petrol fiyatı yeni zirvede ABD hafif ham petrolü İran'la ilgili endişeler ve Nijerya'daki üretim düşüşü nedeniyle varil başına 70.86 dolarla, İngiliz Brent ham petrolü de 72.20 dolarla yeni r..
'Kardeşim Durmuş kimseyi kırmazdı' Merkez Bankası Başkanlığı'na atanan Durmuş Yılmaz'ın baba ocağı Uşak'ın Eşme ilçesine bağlı Karacaömerli Köyün'de, atama haberinin ardından büyük sevinç yaş..
Garanti 273 milyon YTL değerinde iştirak sattı Doğuş Holding ile GE Capital Corporation arasında varılan anlaşma uyarınca, Garanti Bankası'na ait Garanti Turizm ve Yatırım ve İşletmecilik...
166 bin YTL ile kurtuldular Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen'in bir CHP milletvekilinin ihbarıyla yapıldığını bildirdiği İstanbul'daki kaçak akaryakıt operasyonu kapsamında yakalanan üç kişi, 166'..
Kınama ve tavsiye Türkiye, Tel Aviv'deki intihar saldırısını 'terörist' olarak niteleyip "Şiddetle kınıyoruz" dedi.
Dönerci öfkeli Saldırının düzenlendiği lokantada yaralanan iki Türk'ten biri olan 36 yaşındaki döner ustası Nihat Öztürk ise taburcu olmasının ardından, "Burada herkes işinde gücünde..
Zapatero: ETA ateşkese sadık İspanya'da özerk bölgelerle ilişkilerde yeni bir dönem açan Jose Luis Rodriguez Zapatero'nun sosyalist hükümeti, Bask ülkesinin bağımsızlığı için savaşan ETA örgü..
Ankara'nın derdi zaman kazanmak KKTC'ye yönelik yaptırımlar kalkmadıkça Rumlara limanlarını açmamakta kararlı olan Türkiye, bu yüzden müzakere sürecinde AB ile olası kriz için 'Adalet Divanı'..
Türkiye'ye yüz ülkeden destek 2009-2010 döneminde BM Güvenlik Konseyi geçici üyesi olmak isteyen Türkiye, yaklaşık 100 BM üyesi ülkeden destek aldı.
'Sömürgecilik soykırım türü' Fransa'da geçen yıl çıkarılan 'sömürgeci geçmişin ders kitaplarında olumlu gösterilmesini' savunan yasaya, eski sömürgelerin tepkisi sürüyor.
Rumsfeld: Bu da geçer 'Irak'ta yaşanan başarısızlık' nedeniyle önde gelen emekli generallerin 'İstifa et' çağrılarına hedef olan ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld'in yanıtı "Bu da g..
Arınç: Şemdinli'de 180 derece çark Şemdinli Komisyonu hazırladığı 676 sayfalık raporu dün TBMM Başkanı Bülent Arınç'a teslim etti. Arınç, "Sorumlular varsa cezalandırılmalı, yürütme..
İfade özgürlüğünde geçmişe yolculuk! OHAL günleri gibi Yeni Terörle Mücadele Yasası (TMY) tasarısı, düşünce özgürlüğünde 10 yılda atılan adımları tırpanlıyor. Basına eskisi gibi hapis cezala..
AKP'de iki yeni yolsuzluk iddiası AKP'nin dün yapılan grup toplantısı yolsuzluk iddialarına sahne oldu. İki Sakarya milletvekilinin yolsuzlukla suçlanan bir partilinin il yönetimine seçilmesi..
Baykal: Erdoğan Amok Koşucusu CHP lideri Deniz Baykal, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın önüne gelenle kavga ettiğini savundu. Baykal, partisinin grup toplantısında Erdoğan'ı şöyle eleştirdi...
Başbakan iki gün evde dinlenecek Başbakan Tayyip Edoğan'ın pazartesi günü düzenlenen Bakanlar Kurulu sırasında 'kas sapazmı' geçirerek toplantıyı tamamlayamadan odasına çıktığı öğrenildi.
Gül'ün umresi Suudilerden Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün, Cidde'de 11-12 Şubat'ta gerçekleşen Cidde Ekonomik Forumu'nun ardından gerçekleştirdiği umre ziyaretinin Suudi Arabistan tarafından..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10