19 Nisan 2006 Çarşamba Günü Haberleri

19 Nisan 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Karel'den SMS gönderebilen santral İSTANBUL - Karel'in geliştirdiği yeni MS38C santral, cep telefonlarının yaygınlaşması ile değişen alışkanlıklara uyumlu özellikler içeriyor. Karel MS38C san..
TRLİBOR gecelik yüzde 13.80, yıllık yüzde 14.21 olarak açıklandı İSTANBUL -TRLİBOR gecelik yüzde 13.80, yıllık yüzde 14.21 olarak açıklandı 19 Nisan 2006 tarihli Fiksing Oranları şöyle old..
Köylüler 3 bakanı rehin aldı Bolivyalı 3 bakan, Brezilya sınırı yakınındaki bir köyün sakinleri ve yerel yetkililer tarafından rehin alındı. Hükümetten yapılan açıklamada, ''sınırın 50 kilome..
Solomon adalarında isyan Salomon Adaları'nın başkenti Honiara'da yeni başbakanın istifasını isteyen 2 bin kadar kişinin ayaklandığı bildirildi. Ülkede dün yapılan seçimlerin ardından başbakan..
İran toplantısında anlaşma yok ABD Dışişleri Bakanlığı, dün akşamRusya'nın başkenti Moskova'da Birleşmiş Milletlerin 5 daimi üyesi ve Almanya'nın katılımıyla yapılan, İran'ın nükleer programı..
Dünyanın harikası 'Mausoleum' İngilizler tarafından 1856 yılında Türkiye'den götürülen Mausoleum dünyanın yedi harikasından biri olarak kabul ediliyor. Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında ..
Dinozorlar da sosyalmiş Arjantin'in güneyinde bulunan ve 90 milyon yıllık olduğu sanılan dinozor kalıntıları, dinozorların sürü halinde yaşadığını gösterdiğini, bunun da bu dev hayvanların ay..
Renee Zellweger korkutacak ''Friends'' dizisinin sevilen ''Chandler Bing'' karakteri Matthew Perry, bir komedi filminde bunalımda olan bir kişiyi canlandıracak. Hollywood Reporter adlı gazete..
Çikolatadan elbiseler... Movenpick Hotel İstanbul'un düzenlediği ''İsviçre Gastronomi Festivali'', ''Çikolatadan Elbiseler Defilesi''yle başladı. 19 23 Nisan 2006 tarihleri arasında gerçekleş..
Tom Cruise'un kızı oldu Ünlü Amerikalı film yıldızı Tom Cruise ile Haziran 2005'te nişanlandığı film yıldızı Katie Holmes çiftinin bir kızı oldu. Cruise'un reklam işlerinden sorumlu yardımcıs..
Google'dan, internette 'Da Vinci Şifresi' yarışması LONDRA - Google, video ve cep telefonu oyunu olarak da piyasada bulunan Dan Brown'ın ünlü kitabı 'Da Vinci Şifresi'ni internette yarışma ha..
Hakkari'deki operasyonda iki terörist ölü ele geçirildi HAKKARİ - Hakkari'nin Çukurca ilçesinde sürdürülen operasyonda, 2 terörist ölü ele geçirildi. Hakkari Valiliğinden yapılan açıklamaya g..
İstanbul Ulaşım Master Planı'na yönelik 90 bin hane halkıyla anket yapılacak İSTANBUL - İstanbul'un Ulaşım Master Planı'nı hazırlayan Büyükşehir Belediyesi, plana bilimsel bir temel oluşturma..
Bürokrat atamaları sürüyor/ 4 yeni atama ANKARA - Bürokrat atamları sürüyor. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Başbakanlık Müşavirliği ve Devlet Planlama Teşkilatı'n..
Terörle Mücadele Yasa Tasarısı, TBMM Başkanlığı'na sunuldu ANKARA - Terörle Mücadele Yasası'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Başkanlığı'na sunuldu. Tasarının gelecek haft..
Motorlu taşıt sayısında % 102 artış Bu yılın Ocak-Şubat döneminde trafiğe kaydı yapılan motorlu taşıt sayısı, önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 102,8 artarak 93 bin 182'den, 188 bin 941'e..
Muhtasar vergide uzatma Gelir İdaresi Başkanlığı, bu yılın Ocak, Şubat ve Mart aylarını kapsayan aylık Muhtasar beyannamenin verilme süresinin 24 Nisan Pazartesi günü mesai saati bitimine kad..
Muhtasar beyannamenin verilme süresi 24 Nisan'a uzatıldı ANKARA - Gelir İdaresi Başkanlığı, bu yılın Ocak, Şubat ve Mart aylarını kapsayan aylık Muhtasar beyannamenin verilme süresinin 24 Nis..
Avrupalı şirketler "Sanal Şirket"e yöneliyor İSTANBUL - Nortel ve Communications Management Association (CMA) tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre, Avrupalı kuruluşların büyük bir kıs..
Işıklar Ambalaj'dan yüzde 100 oranında bedelli sermaye artışı İSTANBUL - Işıklar Ambalaj, sermayesini yüzde 100 oranında bedelli artırarak 79.9 milyon YTL'ye çıkarıyor. Işıklar Ambalaj Sanay..
Erdoğan'dan "Bilim ve Teknoloji" genelgesi / Savunma ve uzayla ilgili projeler süratle hayata geçmeli ANKARA - Başbakan Recep Tayip Erdoğan, Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu'nun 8 Mart 2006 ..
TÜRKAK akredite oldu, Avrupa Akreditasyon Birliği ile karşılıklı tanınma anlaşması imzalandı ANKARA - Türk Akreditasyon Kurumu'nun (TÜRKAK) kendisinin akredite edildiğini duyuran Sanayi ve Ti..
İSO'dan, 27 Nisan'da "Avrupa'da istihdam politikaları" semineri İSTANBUL - İstanbul Sanayi Odası'nın, üyelerini AB'nin sosyal politika ve istihdam alanlarındaki mevzuatı, Türkiye'nin bu mevzu..
"TBD KAMU-BİB'8 Bilişim Platformu" etkinliği 25 Mayıs'ta başlıyor İSTANBUL - Türkiye Bilişim Derneği tarafından düzenlenen "TBD KAMU-BİB'8 Bilişim Platformu" etkinliği 25-28 Mayıs tarihlerind..
Metemteks enerji sektörüne girmede kararlı İSTANBUL - Metemteks'in enerji sektörüne olan ilgisi giderek artıyor. Metemteks Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açı..
Efes Sınai Yatırım Holding'te Olağan Genel Kurul, 9 Mayıs'ta İSTANBUL - Efes Sınai Yatırım Holding'te Olağan Genel Kurul, 9 Mayıs'ta yapılacak. Efes Sınai Yatırım Holding A.Ş. tarafından Bors..
Bütün bölgelerde hava parçalı yer yer çok bulutlu olacak İSTANBUL - Tahminlere göre, bütün bölgeler parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Trakya, Orta Karadeniz'in iç kesimler..
Asimo, yeni Honda Civic'in tanıtımı için Türkiye'ye gelecek İSTANBUL - Honda'nın insansı robotu Asimo, Civic tanıtımı için ikinci kez Türkiye'ye gelecek. Honda'nın Gebze'deki fabrikasında ür..
Atlasjet, Mardin seferlerini iptal etti DİYARBAKIR - Atlasjet, yapılacağı açıklanan Mardin-İstanbul seferlerini iptal etti. Atlasjet tarafından yapılan yazılı açıklamada, 24 Nisan 2006 tarihi..
Başbakan Erdoğan bugün de istirahatli ANKARA - Belindeki kas spazmı nedeniyle dün günü dinlenerek geçiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün de istirahat edecek. Belindeki kas spazmı nedeni..
Trafiğe yeni yılın ilk 2 ayında 188.9 bin adet araç çıktı / Artış yüzde 102.8 oldu ANKARA - 2006 yılının ilk iki ayında trafiğe kaydı yapılan araç sayısı yüzde 102.8 arttı. Böylece 2005 yılın..
Aksigorta, ilk çeyrekte toplam 190.6 milyon YTL'lik prim üretti İSTANBUL - Aksigorta'nın ilk çeyrek prim üretimi toplamda 190.6 milyon YTL oldu. Aksigorta A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen ..
Vanet, MSB'den 5 milyon YTL'lik ihale aldı İSTANBUL - Van Et Entegre Et Sanayi ve Ticaret A.Ş, MSB'den 5 milyon YTL'lik ihale aldı. Şirketin borsaya gönderdiği açıklamada şöyle denildi: "03...
Ankara Belediyesi'nin Hazine'ye toplam borcu 2.8 milyar YTL ANKARA - İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Ankara Büyükşehir Belediyesi, EGO Genel Müdürlüğü ve ASKİ Genel Müdürlüğü'nün Hazine'ye ..
Emisyon hacmi dün 391.6 milyon YTL azaldı ANKARA - Emisyon hacmi 18 Nisan Salı günü 391.6 milyon YTL azalarak, 21 milyar 80 milyon 762.4 bin YTL olarak gerçekleşti. Böylece emisyon hacmi bir ..
"İş Fikri Yarışması"nı kazanan genç girişimciler belli oldu ANKARA - Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD)?nin girişimciliğin özendirilmesi, ekonomik büyüme ile rekabet gücünün art..
ÖYK, Başak Sigorta ve Başak Emeklilik'in satışını onayladı ANKARA - Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Başak Sigorta'da bulunan yüzde 56.67 ve Başak Emeklilik'te bulunan yüzde 41 oranındaki Öz..
İş Bankası, Gaziosmanpaşa'da şube açtı İSTANBUL - T.Is Bankası A.Ş, Gaziosmanpaşa/İstanbul'da yeni bir şube açtı. Banka'nın borsaya gönderdiği açıklamada, "17 Nisan 2006 tarihi itibariyle "M..
Acıbadem Sağlık, Beylikdüzü Tıp Merkezi'ni açtı İSTANBUL - Acıbadem Sağlık Hizmetleri ve Ticaret A.Ş, Acıbadem Beylikdüzü Tıp Merkezi'nin yatırımını tamamlayıp, hasta kabulüne başladı. Şirket..
Fitch, Koç Portföy'e kredi notu olarak "AM2" verdi LONDRA - Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Koç Portföy Yönetimi A.Ş.'ye varlık yönetimi faaliyetleri için Ulusal Varlık Yö..
EPDK, elektrikte baz fiyatı 8.36 kuruş olarak belirledi ANKARA - Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu(EPDK), 2005 yılına ait Türkiye Ortalama Elektrik Toptan Satış Fiyatını 8.36 YKr/KWh olarak be..
Fehriye Bakan koltuğu sallıyor Belçika'da terörist Fehriye Erdal'ın ''izini kaybettirmesi'' konusunda sorumlulukları araştıran bağımsız komitelerin ortak raporu, Brüksel hükümetini sıkıntıya ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10