19 Nisan 2006 Çarşamba Günü Haberleri

19 Nisan 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Şehit ve gazi yakınları tatil yaparak moral depolayacak Görevi başında şehit olan polislerin aileleri Fethiye'ye getirilerek misafir gibi ağırlanacak. Şehit yakınları ve görevi başında yarala..
Senegalli öğrenciler Milli Marşımızı okudu, Antalyalılar ayakta alkışladı 23 Nisan şenliğine katılmak için Türkiye'ye gelen Senegal Yavuz Selim Türk Koleji öğrencileri, ilgi odağı oldu. Siyah..
Turizme yeniden ivme kazandırabilmek için yeni model ve alternatif ürünler ortaya konmalı Turizm sezonu başlarken, sektör temsilcileri, turizme ivme kazandırılması için yeni model ve anlayışl..
Kitap okuma oranını artırmak için ebeveynler sınav oldu Antalya'nın Kumluca ilçesinde faaliyet gösteren Özel Kumluca Koleji, öğrencilerin daha verimli bir ortamda ders çalışmalarını sağlamak ..
Basel II’ye uyum sağlamayanlar, kredi bulmakta zorlanacak Arkan&Ergin Grant Thornton Yönetim Kurulu Başkanı Refik Arkan, işletmelerin Basel II kriterlerine uyum sağlamadığı müddetçe kredi bul..
Özel Alparslanlı öğrenciler, projeleriyle göz doldurdu TÜBİTAK tarafından düzenlenen 36. Ortaöğrenimler Arası Bölge Proje Yarışması’nda Özel Alparslan Fen Lisesi öğrencilerinin hazırladığı 2 ..
BAYSİAD Başkanı Akaslan: Türkiye ekonomisine katkı sağlayacak bir sivil toplum kuruluşu olacağız Bayburt Sanayici ve İşadamları Derneği (BAYSİAD), üyesi bulunduğu Türkiye İşadamları ve Sanayi..
Rize’de Şehit ve Gazi ailelerine ‘Devlet Övünç Madalyası’ verildi Terörle mücadele sırasında girdiği çatışmada gazi olan bir er ile şehit olan 2 askerin ailelerine Rize’de düzenlenen törenle..
Kutlu Doğum nedeniyle yolcular ücretsiz taşındı Rize’nin Güneysu İlçesi’ndeki minibüs şoförleri, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir gün süreyle ücretsiz yolcu taşıdı.
‘Peygamber Sevgisi’ karşısında Kültür Sarayı yetersiz kaldı Van’da düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.
Özel Serhat’tan sema gösterisi Van Özel Serhat Eğitim Kurumları’nda, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde sema gösterisi yapıldı.
Van’da ceset bulundu Edinilen bilgiye göre Van’ın Yedi Kilise Köyü kırsalında bir gölet içerisinde çobanlar tarafından ceset bulundu.
ERGİAD, esnafa Hilye-i Şerif hediye etti Van Erciş Genç İşadamları Derneği (ERGİAD) üyeleri, Selami Demir başkanlığında Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla esnafı dolaşarak beş bin adet Hilye-i Ş..
Hakkari’de dere taşınca evler çamur altında kaldı Hakkari’nin Biçer Mahallesi’nde önü tıkanan dere taştı. Olayda 11 ev su ve çamur altında kalırken, 4 ev de kullanılmaz hale geldi.
Doğu’yu güzel Kur’an ve Ezan okumada Kars İHL temsil edecek Iğdır’da Doğu Anadolu ikinci bölge Kur’an-ı Kerim’i yüzünden ve Ezanı güzel okuma yarışması yapıldı.
Kutlu Doğum heyecanı yaşanıyor Peygamber Efendimiz'in (SAV) doğum yıldönümü düzenlenen etkinliklerle kutlanıyor. Bu çerçevede Ağrı’nın Taşlıçay İlçesi’nde de kutlamalar devam ediyor.
ERGİAD’dan, ‘Gül kokulu’ bir gece Kutlu Doğum Haftası nedeniyle, Erzurum Genç İş Adamları Derneği (ERGİAD) tarafından, ‘Hazreti Muhammet’i (SAV) anlama’ konulu panel düzenlendi.
12 ilden 925 öğrenci Yamanlar’da yarıştı Yamanlar Eğitim Kurumları, Ege Bölgesi’ndeki iköğretim okulu öğrencilerine yönelik Matematik Fen ve Teknoloji Yarışması (MAFETYA) düzenledi.
7 yılda 21 kişi kanserden ölünce başkan, bilimsel araştırma istedi Denizli'nin Çardak ilçesine bağlı Beylerli beldesinde, son 7 yılda 21 kişi kanserden ölünce, Belediye Başkanı bilimsel araşt..
Aydınlı işadamı yıllar önce ayrıldığı köyüne bilgisayar laboratuvarı kurdu Aydın Valisi Mustafa Malay, "Ülkenin huzurunu, okul ve camileri paralel götürerek sağlayabiliriz." dedi.
İzmir turizmi için proje geliştirilecek İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından organize edilen 1. İzmir Turizm Sempozyumu başladı.
GAP’ta sulama tesislerinin bitmesi terörün belini kıracak Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu üyeleri, Güneydoğu Anadolu Projesi’nin (GAP) durumunu..
Eğitimdeki sorunların çözümü için hayırseverlerin desteği bekleniyor Mersin Valisi Hüseyin Aksoy, Mersin’de alınan göç ile birlikte eğitimde yaşanan sorunları çözmek ve okullaşma oranını yük..
Müftülük Kur’an kursları için kermes düzenledi Kutlu Doğum haftası nedeniyle Osmaniye İl Müftülüğü tarafından geliri Kur’an Kursları’na aktarılmak üzere kermes açıldı.
Zirai ilacın da sahtesini satıyorlar Çukurova bölgesinde her 5 çiftçiden birinin kullandığı zirai ilacın İran’dan kaçak yollarla getirildiği ve bununda bir çoğunun sahtesinin yapılarak piyasa..
Lagünlerde balık stokları azalıyor Yumurtalık Lagünleri Yönetim Planı Projesi Koordinatörü Osman Erdem, lagünlerde balık stoklarında önemli azalma görüldüğünü söyledi.
Sivrice turizm merkezi olacak Elazığ’ın Sivrice ilçesinde ‘Hiç bir mavi Hazar’dan daha güzel değildir’ sloganıyla Kaymakamlığın organize ettiği şenlik coşkuyla kutlandı. Şenliğe katılan Vali ..
Kilimlerin satılması için AB’den onay bekleniyor Şanlıurfa Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı’nın (ŞURKAV) Avrupa Birliği (AB) destekli, kilimcilik kursunun ilk etabı tamamlandı.
Bingöl’de ‘Hasret Kareleri Sergisi’ büyük ilgi gördü Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde Bingöl’de Yıldırım Eğitim Vakfı tarafından Mukaddes Emanetler’in yer aldığı ‘Hasret Kareleri..
‘Sinema Günleri’nde 84 film gösterilecek Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen 2. Diyarbakır Sinema Günleri 20-23 Nisan tarihleri arasında yapılacak.
Vali Aparı, başarılı haltercileri ödüllendirdi Sakarya’da 7-9 Nisan tarihleri arasında yapılan okullararası Türkiye Halter Şampiyonası’nda değişik kilolarda derece alan Şırnaklı gençler, Vali..
Almanya’da yaşayan Gaziantepliler 29 engelliye akülü araba hediye etti Almanya’da yaşayan hayırsever Gazianteplilerce Gaziantep Sakatlar Derneği’ne bağışlanan 29 akülü araba, ihtiyaç sahiple..
Terör olayları GAP turizmini baltalıyor Güneydoğu Anadolu Bölgesi son günlerde yaşanan terör olayları sebebiyle rezervasyon iptalleri yaşamaya başladı.
Kartta 15 günde 3 milyon şifreli işlem Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Genel Müdürü Sertaç Özinal, Çip&Pin uygulamasıyla ilgili olarak şifresini bilmeyen müşterilerin kartlarının iptal edilm..
Rüzgar enerjisinde iptal sıkıntısı Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) lisans verildiğinden bu yana gerçekleştirilmesi yolunda hiç mesafe alınamadığı için 10 rüzgar enerjisi santral proje..
De Cock Fortis Türkiye CEO’su Fortis Türkiye İcra Kurulu Başkanlığı’nı (CEO) yürüten Tayfun Bayazıt’ın 8 Mayıs itibariyle görevinden ayrılması ve resmi onayların alınmasının ardından bu görev..
Selçuk Ecza 170 milyon dolar bekliyor Selçuk Ecza Deposu’nun halka arzı için start verildi. 19-20-21 Nisan tarihlerinde 4.60-5.60 YTL fiyat aralığından talep toplanmaya başlanacak.
Duayen petrolcü Kerman vefat etti Petrol dünyasının duayen yöneticilerinden Mobil ve Türkpetrol’de genel müdürlük görevlerinde bulunan Osman Kerman dün vefat etti.
Çalışan kadın sayısı artıyor tüketim ’ev dışı’na kayıyor İstanbul, Ankara ve İzmir’de hizmet veren, restoran, cafe, otel ve bar gibi ev dışı tüketim mekanlarının sayısı 39 bini aştı. KMG Paza..
Mayınlı arazide petrol bulduk şimdi Cudi Dağı’nda aranacak Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nca (TPAO) Suriye sınırında açılan 3 kuyuda petrol bulunduğu bildirildi. Geçen yıl aralık ayında..
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10