18 Nisan 2006 Salı Günü Haberleri

18 Nisan 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Belgesele onay tartışmaya yasak Amerikan PBS televizyonu, 'Ermeni Soykırımı' adlı belgeseli dün ekranlara getirirken, belgeselin ardından yayımlanması planlanan ve 'soykırım' tezine karşı çık..
232 DTP'liye 20 yıl istendi Parti binasından attıkları taş ve sopalarla dört polisin yaralanmasına neden oldukları iddia edilen 86'sı tutuklu, 232 DTP'li hakkında 20'şer yıl hapis cezası iste..
Bombacıya altı yıl sekiz ay Mc Donald's'ın kapısında bomba patlattığı öne sürülen 25 yaşındaki Yasin Hayal, Trabzon Ağır Ceza Mahkemesi'nce altı yıl sekiz ay hapis cezasına çarptırıldı.
'Beyaz kurdele' beraat etti Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın'a tutuklu bulunduğu dönemde kendisine destek vermek için yakalarına beyaz kurdele taktıkları için...
Yarışta Gürsoy yok İstanbul Tabip Odası seçimlerinde, yönetimi elinde tutan 'Demokratik Katılım Grubu'nun (DKG) yeni başkan adayının Prof. Özdemir Aktan olduğu açıklandı.
'Otodrag'a inceleme Karain Havaalanı'nda yapılan Opet Otodrag Şampiyonası'nda üç kişinin ölümüyle sonuçlanan kazayı araştırmak için komisyon kuruldu.
DGS'ye başvuru zamanı Üniversitelerin lisans programlarında okumak isteyen meslek yüksekokulları ve Açıköğretim ön lisans mezunlarına yönelik Dikey Geçiş Sınavı'na (DGS) başvurular dün başlad..
Okullarda çiçekçilik dersi Ankara'dan sonra İzmir'deki bazı meslek liselerinde de çiçekçilik dersi okutulması planlanıyor. İzmir Çiçekçiler Odası Başkanı Mesut Tutar, gelecek eğitim yılında, ..
Erkek tıbbi tedavi kadın ilgi peşinde Kanserli kadın ve erkekler, hastalık hakkında farklı şekillerde bilgilenmek istiyor. Brunel Üniversitesi sosyoloji profesörü Clive Seale, yaklaşık 100 ka..
Microsoft akademisi Microsoft bilimsel dergi, akademik yayın ve konferanslarda sunulan slaytları internette arayan bir hizmet başlattı. Bu alanda Google'a rakip olmaya çalışan Microsoft...
Maceraya pul gerek! Britanyalı Karl Bushby'ın dünya çevresini daha önce gidilmemiş yoldan yürüme macerası Rus bürokrasisine takıldı. Bushby'ın Bering Geçidi'nden geçip Chukotka'ya girerken pa..
Türk turizmi İsviçre'de ilk 4'te İSVİÇRE'NİN 60 yıllık turizm şirketi "Tourisme Pour Tous", yayımladığı katalogda bu yılın en önemli dört turizm noktasını açıkladı: "Tunus, Kızıldeniz, Güney ..
Gökova Körfezi'nde deprem fırtınası Muğla'da Gökova Körfezi ile Ula ilçesi ve çevresinde dün meydana gelen çok sayıda hafif şiddetli deprem panik yarattı.New York Times'tan Fazıl Say'a övgü
Tireli çıraklar Berlin yolcusu İZMİR'İN Tire İlçesi Mesleki Eğitim Merkezi, Avrupa Birliği tarafından yürütülen Leonardo da Vinci programına 10 proje gönderdi, 9'u kabul edildi. "Tarım aletle..
Tarihi binalara koruma İzmir'in Bergama İlçesi, tarihi yapıların korunmasının önündeki bürokratik engelleri kaldırmak için harekete geçti. Başkan Raşit Ürper, bu amaçla "Koruma Amaçlı İmar Pl..
Olmayan tehlikelerle halkı korkutmayın Cumhurbaşkanı Sezer'in "irtica" vurgusu yapmasına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ardından TBMM Başkanı Bülent Arınç da tepki gösterdi. Arınç, "Halkı o..
CHP'li milletvekili ihbar etti, 10 ton akaryakıt ele geçti Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, geçen cumartesi akşamı bir CHP milletvekilinin kendisini arayarak ihbarda bulunması üzerine İstanbul Ye..
Düzeltme Gazetemizin 14 Nisan 2006 günkü 14. sayfasında yayınlanan "Yüzme İhtisas'ta soruşturma tamamlandı" başlıklı haberde sehven "Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada ise '..
On Numara kazananlar 2 20 3 21 9 22 10 23 15 26 19 31 58 36 75 38 66 43 70 44 73 46. 3 kişi 139'ar bin YTL alacak On Numara Oyunu'nda 10 bilen 3 kişi 139 bin 864'er YTL kazandı. 9 bilenler bi..
Güvenlik görevlisi bıçakladı İstanbul İl Özel İdaresi'ne bağlı Beyazıt'ta bulunan İstanbul Proje Koordinasyon Birimi'nde görevli 2 güvenlik görevlisi arasında çıkan küfürlü tartışmada kan dök..
Laleler İstanbul'a çevre ödülü getirdi Akdeniz Üniversitesi, laleye sahip çıkan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni ödüllendirdi. Antalya Akdeniz Üniversitesi tarafından bu yıl 9'uncusu düzenle..
Mühendis raftingde devrilen botta öldü Giresun'un Yağlıdere ilçesinde ziraat mühendisi Hakan Gümüş, rafting yaparken botun devrilmesi sonucu hayatını kaybetti. Olay ilçeye bağlı Üçtepe beldes..
Uzman çavuş eşini öldürdü Tokat'ın Niksar İlçe Jandarma Komutanlığı'nda uzman çavuş olarak görev yapan A.O.Y., eşi Özge Y. ile birlikte yıllık iznini geçirmek üzere Kastamonu'ya geldi. Genç ç..
Tanker devrildi trafik felç Haliç Köprüsü üzerinde aşırı hız yapan hafriyat kamyonu devrildi trafik arap saçına döndü. Sürücüler araçlarının içinde saatlerce yolun açılmasını bekledi. E-5 Kar..
Sahte doktor BMW çaldı Doktor kılığına girerek tam 32 kişiyi dolandıran Emre Çelebi galeriden BMW çaldı. Sahte doktor pazarlığa 90 YTL'ye kiraladığı ambulansla geldi. İstanbul Küçükköy'de 23 ..
Kalp krizi yine gençleri vurdu Son yıllarda birçok gencin ölümüne neden olan kalp krizi, Antalya'da iki, İskenderun'da ise bir can aldı. 23, 25 ve 29 yaşlarındaki üç genç geçirdikleri kriz ne..
'Kurtlar Vadisi' sınava girdi Yayımlandığı dönemde büyük ilgi gören "Kurtlar Vadisi" dizisi ile sinemada izleyici rekoru kıran "Kurtlar Vadisi-Irak" filminde geçen bazı olay ve sahneler, bir ..
Turizm şenliğine dansözlü açılış İstanbul Turizm Şenlikleri dün Taksim İstiklal Caddesi'nde yapılan çalgılı dansözlü yürüyüşle başladı. Beyoğlu Tünel'den başlayan yürüyüş, İstiklal Caddesi bo..
Okul önlerinde iki YTL'ye ölüm bıçağı Okullardaki bıçaklanma olaylarının artması üzerine kesici alet satan seyyar satıcılara baskın düzenlendi. 'Kelebek' diye tabir edilen bıçağın 2 YTL'den s..
'Ben sevişmedim zorla öpüldüm' Bir dizide canlandırdığı kaymakamın makamında sevişmesinin gerçek kaymakamları kızdırdığını öğrenen Hande Ataizi: Sevişmedim, öpüldüm. Sev Kardeşim isimli dizi ..
Hatun umurlarında değil, şakalaşıyorlar Kardeşi tarafından öldürülen Hatun Sürücü'nün ailesinin gülerken çekilmiş fotoğrafı Almanları kızdırdı. Alman basını Sürücü ailesi için "Utanmazlar, yü..
Kaza 'geliyorum' dedi Antalya'da üç kişinin ölümüyle sonuçlanan Türkiye Otodrag Yarışması sonrası eski bir yarışçı, Federasyon'u suçladı: Gerekli önlemleri almadan yarışlar düzenlediler. Ölüm..
Türkiye'ye AB'de 4 engel İspanyol El Pais gazetesi, Fransa, Danimarka, Yunanistan ve Rum Kesimi'nin Türkiye ile AB arasındaki müzakereleri bloke ettiğini yazdı. Habere göre, bu 4 ülke, Brükse..
AB'nin canı can Türkiye'ye terörle mücadele konusunda daha fazla demokrasi öneren AB üyesi ülkeler, birer birer özgürlükleri sınırlayan yasal düzenlemeler yapıyorKremlin'e karşı Çerkez isyanı..
Haftalık sürprize hazırlanıyor Türkiye'nin en iyi haber dergisi Haftalık, bu yıl da özel bir yaşgünü sayısı hazırlıyor. Sürpriz isimlerin kapağını süsleyeceği derginin bu sayısında geçen yıl..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10