18 Nisan 2006 Salı Günü Haberleri

18 Nisan 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Özal siyasi ve ekonomik istikrarı sağladı 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal 13. ölüm yıldönümünde Malatya Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Özal’ı anarken’ konulu panelle anıldı.
Üniversite öğrencileri sokakları boyuyor Harran Üniversitesi öğrencileri Şanlıurfa’nın görünümünü güzelleştirmek için sokalarda görüntü bozukluğunun yaşandığı duvarları boyuyor.
Güneydoğu’dan Irak’a ihracat yüzde 284 arttı Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri verilerine göre Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden Irak’a yapılan ihracat, AB üyesi 25 ülkeye gerçekleştirilen ..
Büyükşehir Belediyesi çöpten elektrik üreten projeyi ihale etti Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, çöpten elektrik elde eden bir projeyi ihale usulü ile satışa çıkardı. Avrupa Birliği (AB)’ne u..
12 görme engelli santral operatörlüğü sertifikası aldı Adıyaman GAP Görmeyenler Derneği’nin düzenlediği 120 saatlik ‘santral operatörlüğü’ kursunu başarıyla tamamlayan 12 görme engelli sertif..
Peygamber sevgisi salona sığmadı Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde Kilis’te düzenlenen ‘Yıldızlarla Hasbihal’ programında vatandaşlar spor salonunu hınca hınç doldurdu.
Kahramanmaraş Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO), yıllık 1 milyar dolar ihracat hedefine ulaşmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. KMTSO, işletmelerin kurumsallaşması, ürün ..
Kırgız Bakan Rayev: Türk okulları eğitim ve kültürel gelişmemize büyük katkı yapıyor Kırgızistan Kültür ve Turizm Bakanı Sultan Rayev, ülkesindeki Kırgız-Türk eğitim kurumlarının, eğitim ve ..
Silifke ekonomisi çilek ve erikle rahatlayacak Ekonomisi tarıma dayalı olan Mersin’in Silifke ilçesi, geçmiş yıllarda yaşadığı ekonomik sıkıntıyı, kendi yöresine has olan çilek ve erikten gel..
Bir kişinin ölümüne sebep olan kuduz köpek aranıyor Kürkçüler Beldesi’nde geçen hafta ortaya çıkan kuduz vakasından sonra il sağlık ve tarım müdürlükleri halkı seminerle bilgilendirdi. Belded..
‘Özal kompleksi olmayan bir liderdi’ Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal ölümünün 13. yıldönümünde kabri başında anılırken Özalla anısı olanlar O’nun ülkenin önünü açan icraatlera imza atmasının..
Kutlu Doğum ormanına köy derneği fidan dikti Hz. Muhammed’in 1435. doğum yıldönümü Kutlu Doğum Haftası Etkinlik Programı çerçevesinde Çukurova Köyleri Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından o..
Bakan Şahin: Terörle Mücadele Yasası 'geriye yönelik bir adım' değil ANKARA - Terörün finans kaynaklarını kesme açısından yeni düzenlemelerin yapıldığını belirten Devlet Bakanı ve Başbakan Ya..
Yurdun doğu kesimlerinde sağanak şeklinde yağışlar görülecek İSTANBUL - Tahminlere göre, yurdun doğu kesimlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde yağışlar görülecek. Yağışların, Doğu..
ABD, vatandaşlarını Güneydoğu'da dikkatli olmaları için uyardı WASHINGTON - ABD, Türkiye'nin Güneydoğu'sunu ziyaret eden vatandaşlarını, terörist olaylara karşı dikkatli olmaları yönünde uyar..
Sigorta ve Reasürans şirketlerinin çalışma yönetmeliğinde değişiklik yapıldı ANKARA - Sigorta ve Reasürans şirketlerinin Kuruluş ve Çalışma Esasları Yönetmeliği'nde değişikliğe gidildi. Devl..
Selçuk Ecza Deposu, 19 Nisan'da talep toplamaya başlayacak/ Fiyat aralığı 4,60-5,60 YTL İSTANBUL - Selçuk Ecza Deposu, 19-20-21 Nisan tarihlerinde talep toplayarak halka açılıyor. İş Yatırım..
Yeni terörle mücadele yasası yolda Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Terörle Mücadele Kanun Tasarısı'nın hedefinin "sade vatandaşlar" olmadığını belirterek, "Doğrudan doğruya terö..
Emisyon hacmi dün 27.6 milyon YTL azaldı ANKARA - Emisyon hacmi 17 Nisan Pazartesi günü 27.6 milyon YTL azalarak, 21 milyar 472 milyon 344.3 bin YTL olarak gerçekleşti. Böylece emisyon hacmi ..
Başbakan Erdoğan, check-up yaptırdı ANKARA- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde check-up yaptırdı. Başbakan Erdoğan'da bel spazmı tespit edilirken Erdoğan..
'Yabancı markalara kota koymak gerek' BMD Yönetim Kurulu üyesi Burak Çelet, alışveriş merkezlerinde yabancı markalara kota konabileceğini söyledi. Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Yönetim Kur..
Maliye protokolü hazırladı GS, Seyrantepe'ye vize aldı Mali sorunlarını aşmaya çalışan Galatasaray, Seyrantepe Projesi'nde ilk aşamada istediğini elde etti. Ali Sami Yen'in yerine Seyrantepe'..
'Şirket benden iki yıl önce kuruldu' BDDK raporunda suçlanan Yapı Kredi'nin eski Genel Müdürü Sığın konu olan şirketin göreve gelmesinden önce kurulduğunu belirtti. Yapı Kredi Bankası eski Ge..
İran'ın nükleer enerji inadıyla petrol 8 ay sonra 70 $'ı test etti Petrol fiyatları uzun bir süreden sonra 70 doların üzerine çıkarak rekor seviyeye ulaştı. OPEC kaynaklı üretim kısılmayacak ..
Petrol zengini Araplar Türkiye sevdalısı çıktı Yunan araştırma şirketi KAPA Research anketine göre Arap ülkelerinin ticari ilişkilerini en fazla geliştirmek istedikleri ülke Türkiye. Mısır iç..
Kaçak çay tadımızı kaçırdı fabrikaların yarısı kapandı Yüksek maliyet ve kaçak çay miktarının ikiye katlanması küçük üreticileri vurdu. 360 fabrikanın yarısının kapandığını söyleyen üreticile..
'Sürekli cari açık korkusu yaymak fayda getirmiyor' Devlet Bakanı Babacan, borç yönetim toplantısında Cumhurbaşkanı Sezer'den Başbakan Yardımcısı Şener'e kadar herkese üstü kapalı sert mesajl..
Aytemiz, Akpet oldu metropollere yelken açtı Aytemiz Akaryakıt, 'Akpet' adıyla hedef büyüttü. Akpet Yönetim Kurulu Başkanı Aytemiz "Anadolu'nun her köşesine sunduğumuz hizmeti bu yıl büyük ke..
'Enerji sektörü stratejik yabancıya kaptırmayız!' İngiltere'nin en büyük enerji şirketi Centrica'nın Rus Gazprom'a satılması gündeme gelince İngiliz Sanayi Bakanı Johnson, "Bu sektör çok önem..
Talabani ilk adımı attı, Ankara memnun Terör örgütü PKK'nın Kuzey Irak'ta kurdurduğu Demokratik Çözüm Partisi'nin cumartesi günü Süleymaniye'deki Türkiye'yi protesto mitingine, Talabani'nin p..
ABD: Biz üs istemedik ABD'nin Türkiye'de 3 deniz üssü kurmayı planladığı iddiası yalanlandı. ABD'nin Ankara Büyükelçisi Ross Wilson, böyle bir talepleri bulunmadığını söyledi. Amerikalı yetki..
Özal, iki törenle anıldı 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal ölümünün 13. yıldönümünde iki ayrı törenle Anıtmezar'daki kabri başında anıldı. Özal için ilk olarak devlet töreni yapıldı. Adalet Bakanı..
Kas spazmı geçiren Erdoğan MR çektirdi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün geçirdiği kas spazmı sonucu Ankara'da Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne giderek MR çektirdi. Erdoğan, Avrupa B..
İsrail'e 'fantom' reddi İsrail'in, Türk filosundaki F-4 uçaklarının 48'inin daha modernizasyonu için yaptığı teklif pahalı bulunarak reddedildi. Hamas'ın tartışmalı ziyaretinin Türk İsrail il..
Teröre 'çekirdek'ten çözüm Yeni Terörle Mücadele Yasası'nda terörün "kaynaktan kurutulması" için şehirdeki eyleme ya da dağa çocuk gönderen anne-babaya da 5 yıla kadar hapis cezası geliyor. D..
Roger Waters'tan Filistinlilere destek Pink Floyd grubunun şarkıcı ve basçısı Roger Waters, 6 Haziran'da İsrail'de vereceği konseri, Filistinli grupların isteği üzerine Yahudi ve Arapların bi..
Belgrad'da cadde sörfü Tuna nehrinin taşması milyon dolarlık zarara sebep olurken, Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da sel baskınında eğlenmenin yolunu bulanlar da var. Bu Sırp gencin su basan c..
En büyük gemi denize indirildi Dünyanın en büyük yolcu gemisi unvanına sahip "Freedom of the Seas" (Denizlerin Özgürlüğü) adlı kruvaziyer, dün Almanya'nın Hamburg kentinde denize indirildi. 3..
Amigo kızlara 'göbeğini ört' emri Avustralya'da spor müsabakalarında danslarıyla tribünleri coşturan amigo kızlara "göbeğinizi örtün" emri geldi. Yasağın, amigolara özenen genç kızların diyet..
Vekiller mecliste 'hapis' Uzakdoğu Asya ülkesi Filipinler'de, darbeci oldukları iddia edilen 5 milletvekilli, tutuklanma korkusundan tam 2 aydır mecliste yatıp kalkıyor! Bu zorunlu konaklaman..
'İran, çok daha ileride' Amerikan New York Times gazetesi, İran'ın nükleer programının tahmin edilenden çok daha ileride olduğunu yazdı. Gazeteye göre İran Cumhurbaşkanı Ahmedinecad'ın ülkesi..
Karikatür krizi-2! Danimarka'da Hz Muhammed karikatürleri yayımlanmasından sonra, bu kez de İtalya'da bir dergi benzer girişimde bulundu. Hz Muhammed'i cehennemde ikiye ayrılmış halde yanarke..
Müslüman-Hıristiyan çatışması 3'üncü gününde Mısır'ın liman kenti İskenderiye 3 gündür din çatışmalarına sahne oluyor. İlk kıvılcım geçtiğimiz cuma günü bıçaklı bir Müslüman'ın 3 ayrı kilisey..
İranlı çift, intihar eylemcisi olmak için gönüllü yazıldı Başkent Tahran'daki eski Amerikan Büyükelçiliği binası... Onlarca İranlı, kuyruğa girmiş "Filistinliler'e destek için canlı bomba" ol..
İsrail'de intihar eylemi: 9 ölü Yaralılar arasında bir Türk var İsrail'in Tel Aviv kenti, dün bir kez daha intihar saldırısıyla sarsıldı. Hamas hükümeti dönemindeki bu ilk saldırıda 9 kişi öl..
Moskova'ya bahar geldi ama o hâlâ kazakla... Sert kış koşulları, gaz krizi derken Rusya'nın başkenti Moskova'ya da bahar geldi. Güneş yavaş yavaş insanların içini ısıtmaya başlarken, başkente..
Beden eğitimi dersleri için 'modern türban' Son dönemde Avrupa ülkelerinde sıkça tartışılan konuların başında gelen "türban"a Hollanda'dan modern bir çözüm geldi... Türbanlı genç kızların öze..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10