18 Nisan 2006 Salı Günü Haberleri

18 Nisan 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ersümer ve Çakan Yüce Divan'da Enerji ve Tabi Kaynaklar eski Bakanları Cumhur Ersümer ve Zeki Çakan'ın Yüce Divan'da yargılanmalarına bugün devam ediliyor. Anayasa Mahkemesi'nin Yüce Divan sı..
Ersümer ve Çakan'ın Yüce Divan'da yargılanmalarına devam ediliyor ANKARA - Enerji ve Tabi Kaynaklar eski Bakanları Cumhur Ersümer ve Zeki Çakan'ın Yüce Divan'da yargılanmalarına bugün devam e..
İslami cihat: 70 eylemci hazır Tel Aviv'de dün düzenlenen saldırıyı üstlenen İslami Cihad, 70 intihar eylemcisinin daha İsrail'de saldırılar düzenlemek için hazır olduğunu bildirdi. Örgütün s..
EPDK, petrol piyasası mevzuatına aykırılıktan 5 firmaya para cezası verdi İSTANBUL - Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), petrol piyasası mevzuatına aykırılıktan dolayı 5 firmaya para cez..
2 firma ve 1 kişiye muhtelif sürelerde ihale yasağı getirildi ANKARA - İçişleri ve Ulaştırma Bakanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü, 4734 Sayılı Kamu İhale, 4735 Sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri..
Yunanistan'ın Zakinthos Adası'nda yeni deprem ATİNA - Yunanistan'da merkez üssü İyon denizindeki Zakinthos adası açıkları olan, Richter ölçeğine göre 5 büyüklüğünde bir yer sarsıntısı daha ka..
Ek ödemeden muaf tutulan postacılar bordro yaktı ANKARA - Postacılar, ek ödemelerden kendilerinin muaf tutulmasını bordro yakarak protesto etti. BASK'a bağlı Bağımsız Haber-Sen üyesi posta ça..
ABD Dışişleri Bakanı Rice geliyor/ Ziyaret tarihi yakında belli olacak WASHINGTON - Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'ın, Türkiye ve Yunanistan'ı yakında ziyaret edeceğini duyuran ABD Dışişle..
TKB, Fransız AFD'den KOBİ'lere yönelik 20 milyon euro kredi sağladı ANKARA - Türkiye Kalkınma Bankası (TKB), Fransız Kalkınma Ajansı (AFD) ile özellikle kalkınmada öncelikli yörelerdeki KOBİ'..
Açılan şirket sayısı yılın ilk çeyreğinde yüzde 17.6 arttı ANKARA - 2006 yılı Ocak -Mart döneminde açılan şirket ve kooperatif sayısı yüzde 17.6 artışla 12 bin 542'den 14 bin 754'e yükseldi...
Borsa, güne toparlanarak başladı/ Endeks, 42000-42300 bandında/ Dolar gevşedi, faiz sakin, parite 122.40'ta İSTANBUL - İMKB, dün ikinci seansta gelen satışların ardında başladığı satışların a..
Borsa yükselişle açıldı İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, dünkü 2. seans kapanışına göre 19,82 puan artarak 41.880.48 puan seviyesinde açıldı. Hisse senetleri, bu seviyede ortalama yüzde 0,05 ..
Tuzla'daki varil temizliği, gaz sızıntısı nedeniyle durduruldu İSTANBUL - Tuzla Orhanlı'da tehlikeli atık varilleriyle ilgili çalışma yapılan bölgede gaz sızması nedeniyle çalışmalar geçici o..
Şişli'de molotof kokteyli/ 6 kişi gözaltında İSTANBUL - Şişli'deki Atatürk Evi Müzesi yakınında caddeye molotof kokteyli atıldı. Olayla ilgili 6 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Şişli'de Ha..
Bu yılki Pulitzer Ödülleri sahiplerini buldu NEW YORK - Pulitzer 'gazetecilik ve sanat' ödüllerinin bu yılki sahipleri Columbia Üniversitesi'nde açıklandı. New Orleans'ta yayımlanan The Time..
Kempinski, Türkiye'deki otel sayısını 2010 yılına kadar 100'e çıkarma hedefinde ANTALYA - Antalya Belek'te bulunan Kempinski Hotel The Dome, Selçuklu mimarisi, golf sahaları, SPA, Thalasso ve..
Garanti Bankası, İkitelli'de yeni bir şube açtı İSTANBUL - Garanti Bankası, İkitelli'de yeni bir şube açtı. T.Garanti Bankası A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada, Bankanın İkitel..
Global Yatırım'da yönetime yeni isim İSTANBUL - Global Yatırım Holding'te yönetim kurulu üyeliğinden istifa eden İmre Gül Gencer'in istifası ile boşalan yönetim kurulu üyeliğine Landon Thomas..
ÖİB, Bursa Çelik Palas Oteli'ni satışa çıkardı ANKARA - Özelleştirme İdaresi Başkanlığı(ÖİB) Bursa Çelik Palas Oteli ve Bursa ilindeki muhtelif taşınmazları birlikte satışa çıkardı. ÖİB'..
Endonezya'da feribot battı Endonezya'nın doğusunda, içinde yaklaşık 100 kişinin bulunduğu bir feribotun battığı belirtildi. Bölgedeki ana liman yetkilisi Piter Fina, Rote adası yakınlarında b..
"Bize saldıranın elini keseriz" İran Cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinecad, "bize saldıranın elini keseriz" dedi. Ahmedinecad, İran ordusunun en modern teknolojilerle donatılması gerektiğini de sö..
Gökova'da 17 deprem Gökova Körfezi'nde bugün 2.7 ile 4.3 arasında değişen büyüklüklerde toplam 17 deprem kaydedildi. . Gökova Körfezi'nde hafif şiddette bir deprem kaydedildi. Boğaziçi Üniver..
Tekstilbank'tan basında çıkan ortaklık haberlerine yalanlama İSTANBUL - Tekstilbank'tan basında çıkan ortaklık haberlerine yalanlama geldi. Tekstil Bankası A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderil..
Reysaş Lojistik, Renault Truck'tan 20 adet çekici aldı İSTANBUL - Reysaş Lojistik, Renault Truck'tan 20 adet çekici aldı. Reysas Taşımacılık ve Lojistik Ticaret A.Ş. tarafından Borsa'ya gö..
Dardanel, Başak Sigorta'dan 6.7 milyon dolar alacak İSTANBUL - Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş'nin iştiraki ve ortağı Dardanel Su Ürünleri Üretim A.Ş. Başak Sigorta'ya açtığı davayı kazandı..
Anadolu Emeklilik, Anadolubank'la acentelik sözleşmesi imzaladı İSTANBUL - Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş, Anadolubank A.Ş. ile acentelik sözleşmesi imzaladı. Şirketin borsaya gönderdiği açıkla..
Finansbank, 2 yeni şube açtı İSTANBUL - Finansbank, 2 yeni şube açtı. Finansbank A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada, Bankanın "Yalıkavak Şubesi"nin, İnönü Caddesi, Yalıkavak-Bodr..
Selçuk Ecza Deposu'nda talep toplama yarın başlıyor/ Fiyat aralığı 4,60-5,60 YTL İSTANBUL - Selçuk Ecza Deposu, 19-20-21 Nisan tarihlerinde talep toplayarak halka açılıyor. İş Yatırım Menkul..
İşlerini çocuklarına devrederek kendini eğitim hizmetlerine adadı Uzun yıllar önce Kütahya’dan İstanbul’a giden, ancak memleketinden de kopmayan Kütahyalı işadamı Kadir Adlım, vakıf kurarak k..
Fakir ya da harçlığı olmayan öğrencilere simitler ‘askıdan’ Zonguldak’ın Alaplı ilçesine bağlı Kasımlı köyünde ilköğretim okulu öğrencileri, bir ilke imza atarak fakir ya da o gün harçlığı ol..
Çocukları, ‘sessiz dünya’larının sevinci oldu İşitme Engelliler Okulu’nda tanışıp evlenen ailenin çocukları, anne babaları ile ‘işaret dili’ ile anlaşıyor. İkisi de işitme engelli olan anne-b..
Zeytinburnu-Bağcılar tramvayı gün sayıyor Raylı sistem ağını genişleterek trafiğe çözüm üreten İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Zeytinburnu - Bağcılar Tramvay Hattı’naki çalışmalarda son nokta..
Hastanelerde SMS’le randevu sistemi yaygınlaşıyor Dr. Siyami Ersek Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi SMS’le randevu veren hastaneler kervanına katıldı.
Köprülerde motosiklet geçişine yüzde 30 indirim Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprüsünden geçişlerde otomobillerle aynı ücreti ödedikleri için şikayet eden motosiklet sürücülerine Karayolla..
20 sivil toplum örgütü örnek birlik sağladı Sakarya’da 20 civarındaki sivil toplum örgütünün farklı görüşlere sahip olmalarına rağmen, Sivil toplum Platformu (SASTOP) adı altında bütünleşmesi..
SEDAŞ abonelerinin borçları internette Sakarya Elektrik Dağıtım AŞ (SEDAŞ) Genel Müdürü Mahmut Rumeli, abonelerinin borçlarını internet üzerinden öğrenebileceklerini bildirdi.
Süs Bitkileri Fuarı’na 20 bin ziyaretçi geldi Yalova’da 12-16 Nisan tarihleri arasında düzenlenen "4. Süs Bitkileri İhtisas Fuarı"nı toplam 20 bin kişinin ziyaret ettiği bildirildi.
Elektrik 2 dakika kesildi gelin-damat soyuldu Bursa'da bir düğün salonunda elektriklerin kesilmesini fırsat bilen hırsız ya da hırsızlar, gelinle damada takılan altın takı ve paraları alıp k..
Orman müdüründen 'dumansız piknik' çağrısı İnegöl Orman İşletme Müdürü İbrahim Şanlı, orman köylüleri ile piknikçileri yangınlar konusunda uyararak, yangına sebebiyet verenler hakkında cezai ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10