17 Nisan 2006 Pazartesi Günü Haberleri

17 Nisan 2006 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Van'da 68 kilo esrar Van'ın Gürpınar İlçesi'nde polis yaptığı operasyonda 68 kilo 500 gram esrar ele geçiririken, 1 kişi gözaltına alındı
Babacan: MB Başkanlığı konusunda henüz bize bir karar ulaşmadı ANKARA - Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Merkez Bankası Başkanlığı atamasıyla ilgili kendilerine Cumhurbaşkanlığı'n..
Aytemiz petrol, Akpet oldu/ Aytemiz: Yaptığımız masraf 10 milyon doları bulacak İSTANBUL - Petrol ve petrol ürünleri sektöründe faaliyet gösteren Aytemiz Akaryakıt, Ciner Grubu'yla gerçekleşt..
MB döviz alım ihalesine 73 milyon dolar teklif geldi / Ortalama fiyat 1.3487 YTL oldu ANKARA - Merkez Bankası tarafından yapılan bugünkü döviz alım ihalesine 73 milyon dolar teklif geldi. MB'..
Newsweek: Kasımda seçim olabilir ABD'de yayımlanan Newsweek dergisi, Türkiye'de kasım ayında seçim olabileceğini öne sürdü. Dergi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AKP'yi 'demode Türk milliye..
Karşıyaka Çocuk Şenliği'nde kuş gribi çekincesi İzmir'deki 14'üncü Uluslararası Karşıyaka Çocuk Şenliği, 18-22 Nisan arasında yapılacak. Şenliğe daha önce 19 ülkeden katılmak için başvuru ya..
Asrın projesi'ne ilk yükleme mayıs sonunda 'ASRIN projesi' olarak adlandırılan, 1076 kilometresi Türkiye'de olmak üzere 1776 kilometre uzunluğundaki Bakü- Tiflis- Ceyhan (BTC) Ham Petrol Bo..
Tüzmen: Gümrüklerin genetiğini değiştiriyoruz/ "İlk çeyrekte 14.4 milyon YTL'lik kaçak akaryakıt ele geçti" ANKARA - Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, gümrüklerde eski yapılanmayı sil baştan değiş..
Çukurca'daki operasyonda 2 asker yaralandı HAKKARİ - Terör örgütü PKK üyelerine karşı Çukurca ilçesinde 4 gündür devam eden operasyonda 2 asker yaralandı. Hakkari Valisi Ayhan Nasuhbeyoğlu ga..
Kapıkule'deki rüşvet sanıkları yargı önünde Kapıkule Gümrük Kapısı'ndaki rüşvet operasyonunda tutuklanan ve haklarında 16 yıla kadar hapis cezası istenen 60 gümrükçü, duruşma salonuna çevril..
Newsweek: Kasım'da seçim olabilir ABD'de yayımlanan Newsweek dergisi, Türkiye'de kasım ayında seçim olabileceğini öne sürdü. Dergi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AKP'yi 'demode Türk milliy..
Süs havuzuna bomba: 31 yaralı İstanbul Bakırköy'de süs havuzuna bırakılan ses bombası patladı. Polisin olay sonrası çalışmasına gülen bir genci vatandaşlar linç etmeye kalkıştı
Bodrum'da Pedesa Şenliği Muğla'nın Bodrum İlçesi'ne bağlı Konacık Beldesi'nde 10'uncusu düzenlenen Pedasa Tarih ve Kültür Şenliği'nde tarihe yolculuk yapıldı
Türkiye'nin AB sürecini hızlandırmak istiyoruz Kayseri'yi ziyaret eden İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Peter Westmacott'a Selçuklu Dönemi'ne ait 'Döner Kümbet'in maketi armağan edildi. Türk..
Polis yaralayan DTP'lilere 20'şer yıl hapis Terör örgütü PKK çizgisinde yayın yapan Roj TV'nin eylem çağrısı üzerine Demokratik Toplum Partisi (DTP) binasından attıkları taş ve sopalarla bi..
Irak sınırda PKK'lı teröristlerle çatışma Hakkari'nin Irak sınırındaki Çukurca İlçesi'nin kırsal kesiminde PKK'lı teröristlere yönelik sürdürülen operasyonda 1 subay ile 1 er yaralandı. Hakk..
Pirinç kotaları yeniden düzenleniyor Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, pirinç ithalatı ile ilgili, "Dünya Ticaret Örgütü'nün (DTÖ) kuralları çerçevesinde, yerli üreticiyi mağdur et..
Polis yaralayan DTP’lilere 20’şer yıl hapis istemi Terör örgütü PKK çizgisinde yayın yapan Roj TV’nin eylem çağrısı üzerine Demokratik Toplum Partisi (DTP) binasından attıkları taş ve sopalar..
Konut kredisinde en çok tercih edilen vadeler 5 yılın altında ANKARA - Konut kredilerinde Geçen yılın Eylül ayı itibariyle, vadesi 5 yılın altında olan kredilerin oranı yüzde 63 olurken, 5-10..
Türkiye, 2006'da AB'den 500 milyon euro hibe istedi ANKARA - Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, AB Komisyonu'ndan Türkiye'ye 2006'da hibe olarak 500 milyon euro verilmesini..
'Dikey Geçiş' için başvurular başladı ANKARA - Üniversitelerin lisans programlarında okumak isteyen meslek yüksekokulları ve Açıköğretim ön lisans mezunlarına yönelik Dikey Geçiş Sınavı'na (D..
TBMM'nin açılışının 86. yıldönümü, çeşitli etkinliklerle kutlanacak ANKARA - TBMM'nin açılışının 86. yıldönümü, çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Milli Egemenlik Haftası etkinlikleri kaps..
Rice’ın Türkiye ziyareti netlik kazanmadı ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice’ın Türkiye ziyaretinin henüz kesinleşmediği bildirildi.
Dubaililer Halk Bankası için geliyor Halk Bankası'nın özelleştirilmesiyle yakından ilgilenen Dubai Yatırım Grubu Türkiye'ye teknik inceleme heyeti gönderecek. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ..
Balon sevdası... Salih Neftçi - Tüm dünya piyasalarında ve bu arada Türkiye'de son yıllarda büyük bir yükselişe tanık olduk...
ABD: Türkiye'den üs talebimiz bulunmuyor ABD'nin Ankara Büyükelçisi Ross Wilson, Amerika'nın, Türkiye'den üs talebi bulunmadığını söyledi.
ABD Büyükelçisi Wilson: Türkiye'den üs istemiyoruz ANKARA - ABD'nin Ankara Büyükelçisi Ross Wilson, Amerika'nın, Türkiye'den üs talebi bulunmadığını söyledi. Büyükelçi Wilson, Tarım ve Köyiş..
Bakanlar Kurulu toplandı/ Gündem, iç ve dış gelişmeler ANKARA - Bakanlar Kurulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplandı. Başbakanlık Merkez Bina'da saat 11.20'de başlayan to..
TÜSİAD'ın "III. Girişimcilik Kongresi" 19 Nisan'da gerçekleşecek İSTANBUL - Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD)'nin girişimciliğin özendirilmesi, ekonomik büyüme ile rekabet gücü..
Koç Allianz, 40 küçük projenin 11'ini tamamladı İSTANBUL - Finans şirketi Allianz, oto sigortaları alanında dünyadaki en iyi 11 Allianz şirketini biraraya getirerek bir proje başlattı. "Susta..
Toplam istihdamın yüzde 50.1'i kayıtdışı çalışanlardan oluşuyor ANKARA - Devlet Bakanı Ali Babacan, 2003'te toplam istihdamın yüzde 51.7'si, 2004'te yüzde 53'ü, 2005'te ise yüzde 50.1'inin k..
İstanbul Belediyesi, 10 adet deniz otobüsünü ihaleyle satacak İSTANBUL - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, 10 adet deniz otobüsünü satmak üzere ihale açtı. Mülkiyeti İstanbul Büyü..
TRLİBOR gecelik yüzde 13.76, yıllık yüzde 14.22 olarak açıklandı İSTANBUL -TRLİBOR gecelik yüzde 13.76, yıllık yüzde 14.22 olarak açıklandı 17 Nisan 2006 tarihli Fiksing Oranları şöyle old..
SSK, Bursa ve İstanbul'da bulunan gayrimenkullerin satışı için ihale açtı ANKARA - Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) Başkanlığı Sigorta İşleri Genel Müdürlüğü İstanbul İnşaat ve Emlak Sigorta Mü..
TOBB Başkan Yardımcısı Yavuz: Türkiye bu bölgede, özel sektöre dayalı kalkınmanın en iyi örneği haline geldi ANKARA - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı Faik Yavuz, ..
Babacan: Birileri habire olumsuzluk pompalayarak bu ülkeye kötülük yapıyor ANKARA - Devlet Bakanı Ali Babacan, Türkiye'nin, yabancı yatırımcıların göz bebeği halini aldığı, ekonomide gösterge..
THY'den çocuklara özel 23 Nisan promosyonu İSTANBUL - Türk Hava Yolları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle çocuklara özel bir promosyon hazırladı. THY'den yapılan açıklamay..
Çin ekonomisi yüzde 10.2 büyüdü Çin ekonomisi 2006 yılının ilk çeyreğinde, öngörülenin üzerinde yüzde 10,2 oranında büyüdü. Çin Devlet Başkanı Hu Jintao, yaptığı açıklamada, Çin ekonomisinin ..
Özelleştirmelerde halkı unuttular En önemli gerekçelerinden biri "sermayeyi tabana yaymak" olarak gösterilen özelleştirmelerde "taban" unutuldu. Türkiye’de 1986 yılından bu yana tamamlanan 25..
« » 1 2 3 4 5 6