16 Nisan 2006 Pazar Günü Haberleri

16 Nisan 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bakırköy'de patlama: 31 kişi yaralandı Bakırköy'de meydana gelen patlamada, 31 kişi yaralandı. Ebu Ziya Caddesi üzerindeki Marmara ve Aksoy pasajlarının önündeki çöp bidonunda meydana gelen p..
Tuzla'da variller çıkarılıyor/ Çalışmalar 10 gün sürecek İSTANBUL - Tuzla Orhanlı'daki tehlikeli atık bulunan varillerin çıkartılmasına yönelik çalışmalara başlandı. İstanbul İl Çevre ve Orma..
Erdoğan: Sonbaharda genel kongre var, sonra 2007 seçimlerine hazırlanacağız SAKARYA - Türkiye'yi siyasetin eski kötü alışkanlıklarından kurtaracaklarını söyleyen AK Parti Genel Başkanı ve Baş..
Tuzla'daki atık varillerin çıkartılmasına başlandı Tuzla Orhanlı'daki tehlikeli atık bulunan varillerin çıkartılmasına yönelik çalışmalara başlandı.
Tokat Havaalanı'na 4 yıl sonra ilk uçak indi TOKAT - Yaklaşık 4 yıldır kapalı bulunan Tokat Havaalanı, İstanbul'dan 66 yolcusuyla havalanan KK-72 sefer sayılı Atlasjet'e ait uçağın iniş yapma..
Meclis'i bu hafta yoğun gündem bekliyor ANKARA - Meclis'in açılışının 86. yıldönümü, bu hafta kutlanacak. TBMM Genel Kurulu, yasama çalışması yönünden yoğun bir hafta geçirecek. Çeşitli düzen..
Nusaybin'de 8 DTP'li tutuklandı NUSAYBİN - Demokratik Toplum Partisi (DTP) Nusaybin İlçe Başkanı Naif Coşkun ve 7 partili tutuklandı. Alınan bilgiye göre, dün akşam, Nusaybin Savcılığı'ndan ..
Hazırlıklar tamamlandı, atık varillerinin çıkarılmasına başlanıyor İSTANBUL - Tuzla Orhanlı'da bulunan tehlikeli atık varillerin çıkarılmasına yönelik hazırlıklar tamamlandı. Varillerin çıkar..
TİKA, Kosova'da tarım ve hayvancılık yatırımı yapacak ANKARA - Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı (TİKA) ile Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Türk ve Müslüman nüfusun yaşadığı, uzun b..
Bakan Babacan, 2005 yılı borç stoku verilerini yarın açıklayacak ANKARA - Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, yarın "Makroekonomik Gelişmeler ve Borç Yönetimi" konusunda bir basın top..
İzmir'de polis, Kuruçay ve Güney mahallelerine sabah baskını yaptı İZMİR - İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Kuruçay ve Güney mahallelerinde bugün sabaha karşı operasyon düzenledi. Al..
Tarım kredi kooperatifleri hedef büyütüyor ANKARA - Tarım kredi kooperatiflerinde sağlanan başarının iştiraklere de taşınması ve hedeflerin büyük tutulması gerektiğine işaret eden Türkiye Tar..
Erdoğan: Sonbaharda genel kongre var, sonra 20077 seçimlerine hazırlanacağız SAKARYA - Türkiye'yi siyasetin eski kötü alışkanlıklarından kurtaracaklarını söyleyen AK Parti Genel Başkanı ve Ba..
Türkiye'nin Irak'tan petrol ithalatı azaldı ANKARA - Türkiye'nin Irak'tan hampetrol ithalatı azaldı. Bu arada doğalgaz depolayabilmek için çalışmalar sürüyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı..
Türkiye turunçgilleri az tüketiyor, çok ihraç ediyor ANKARA - AB ülkelerinde, kişi başına yılda 33 kilogram turunçgil tüketilirken, Türkiye'de tüketilen turunçgil miktarı 23 kilogram. Meyve i..
Kadının Statüsü GM, 7 bin kişiyle görüşüp 'kadına karşı aile içi şiddetin' nedenlerini araştıracak ANKARA - Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü, en az 7 bin kişiyle görüşerek, kadına karşı aile i..
Madenleri ekonomiye kazandırmak için ihale süreci mayısta başlayacak ANKARA - Yeraltı maden kaynaklarının ekonomiye kazandırılması amacı ile Maden İşleri Genel Müdürlüğü'nce bu yıl içinde iha..
Türkiye'nin ozonu delen sera gazı emisyonu yüzde 65 arttı ANKARA - Türkiye'nin,atmosferdeki ozon tabakasının delinmesine yol açan sera gazı emisyonu, 1990-2000 yılları arasında yüzde 65 arttı..
DYP lideri Ağar: Bu hükümetin yapabileceği en başarılı iş, ülkeyi salimen seçime götürmektir İSTANBUL - 'Artık sıkıntıların bu hükümetle çözülemez hale geldiğini' belirten DYP Genel Başkanı M..
Anavatan lideri Mumcu: AKP milletin emanetine ihanet ediyor İZMİR - Anavatan Partisi (ANAVATAN) Genel Başkanı Erkan Mumcu, "Türkiye'de 21 milyon insan açlık sınırının altında yaşamaya mahkum ..
Erdoğan: Sonbaharda genelk kongre var, sonra 20077 seçimlerine hazırlanacağız SAKARYA - Türkiye'yi siyasetin eski kötü alışkanlıklarından kurtaracaklarını söyleyen AK Parti Genel Başkanı ve B..
Devlet Bakanı Şahin: Vakıflar Bankası, vakıflara kaynak aktarmaya başladı SEYDİŞEHİR - Vakıfbank'ın yüzde 75'inin Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne ait olduğunu hatırlatan Devlet Bakanı ve Başbakan..
DPT İhtisas Komisyonu Başkanı: Türkiye'nin, en önemli sektörü tekstili gözden çıkarması mümkün değil İZMİR - Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) 9. Kalkınma Planı (2007-2013) Tekstil Hazır Giyim ..
Tuğba Özay dualı açılış yaptı Hülya'ya laf attı Şanlıurfa'da mağazanın açılışında dua eden manken Tuğba Özay, Tatlıses ile Avşar arasındaki bıyık iddiası için konuştu: 'Avşar neyini kesecek...
Depardieu ve Deneuve İstanbul'u gezdi 25. Uluslararası İstanbul Film Festivali'nin 'Sinema Onur Ödülü'nü alan Gerard Depardieu ve Catherine Deneuve, dün İstanbul'un tarihi ve turistik yerler..
Ayrılmadık, çok mutluyuz mesajı verdiler Aylardır ortalarda görünmeyen Sibel Can ve eşi Sulhi Aksüt, Nişantaşı'ndaki Toose isimli mekanda ortaya çıktı...
O bir kahraman 44 yaşındaki marangoz, anneleri tarafından eve kilitlenen iki kardeşi ölümü göze alıp alevlerin arasından aldı
Dolandırıcı çift yine iş başında yakalandı İstanbul'da sahte kimliklerle kiraladığı otomobilleri ve bitmemiş inşaatlardan seçtiği daireleri, sahte evrak düzenleyip satan Kurtuluş Öztürk, 3'ü..
Minik Nehir de umre yolcusu Son üç yıldır İstanbul ve Ankara cemiyet hayatının önde gelen isimlerini Suudi Arabistan'a umreye götüren İçkale Şirketler Grubu Onursal Başkanı Nadire İçkale, dö..
Büyük George! Amerikan Ordusu 2003'te başladığı İran'a yönelik hava saldırısı planlarını tamamladı. Askeri yetkililer plana 'Büyük George' adını verdi. Plana göre İran'ın komşu ülkelerinden ..
Filistin'de maaş isyanı Filistin'de Hamas'ın iktidara gelmesinin ardından AB ve ABD yıllık 950 milyon doları bulan mali yardımları durdurdu
Makinist duramadı Endonezya'da makinist 'dur' sinyalini kaçırınca istasyonda bekleyen diğer trene çarptı. 14 yolcu öldü. 26 kişi de ağır yaralı
Türk ezgileri Ermeniler'i ayaklandırdı Eurovision şarkı yarışmasına 'Without Your Love' adlı şarkıyla katılan Ermeniler, şarkıdaki Türk ezgilerini son anda fark edip çılgına döndü...
'Riva' artık Canaydın'ın Özhan Canaydın, 25 Mart'taki kongreden sonra 'Riva kongresi'nden de başarıyla çıktı. 457 üyeden 436'sı yetkilerin yönetime devri için oy kullandı
'İ.Akın, sen İstanbul'da kal Beşiktaş'ın Fransız hocası Tigana, Azerbaycan milli maçında dökülen ve son derece formsuz bir görüntü çizen genç yıldızı G.Antep'e götürmedi
Trabzon maçı 11.00'e kaldı Avni Aker Stadı'nda oynanan karşılaşmanın 67. dakikasında elektrikler kesildi. Arıza sürünce tatil edilen maçı federasyon, kaldığı yerden bugün saat 11.00'e ertele..
Deniz'e 2. veto Kurul, dün yaptığı olağanüstü toplantıda, Deniz Barış'ın avukatı kanalıyla yeniden yaptığı 'yürütmeyi durdurma' talebini 'oybirliğiyle' geri çevirdi
Anons F.Bahçe'yi çıldırttı Maçın bitiş düdüğüyle statta anons yapan kişinin 'alaycı' sözleriyle tribünler karıştırdı. Çıkan olaylarda çok sayıda seyirci ve polis yaralandı
Vestel'den 5 taksit! Maç öncesi 3 puanı 'banko' gören sarı-lacivertliler, neye uğradığını şaşırdı. Kanarya öne geçtiği maçta hat-trick yapan Sinan Kaloğlu, Holosko ve Caner'i durduramadı
Şaka gibi maç Hakan Yaşar (Spor) - Bu oyunun raconu böyle. Bir takım üst üste en fazla 6-7 maç iyi oynar. Arada mutlaka sancılar yaşar. Unutmuştuk haftalardır F.Bahçe'nin kötü oyununu
Cevap ver Daum Selim Soydan (Spor) - Önce, Daum efendinin bilmesi gereken bir kural var; futbolda iyi oynayan takım, eğer bir zorunluluk yoksa değiştirilmez
Bu yarışmadan 'hır' çıkar Yüksel Aytuğ - atv'nin yeni ses yarışması 'Yıldız Avı'nın iki haftadır 'seçme' bölümleri yayınlanıyor. Bu iki programda gözüme çarpan en büyük özellik, 'gerginlik'..
Bilinçli yapılan kişiyi olgunlaştırır Süleyman Ateş - Elbette kişinin ibadette ne dediğini bilmesi, okuduğu ayetlerin ve duaların manasını anlaması önemlidir. Ama insan bunların manasını bi..
Herkesi yanıltan adam! Mustafa Mutlu - VATAN'ın bugünkü 'İhsan Doğramacı' manşeti çok tartışılacak: 'Özür dilemenin zamanı gelmedi mi?'
Şekere endekslenmiş evlilik yürümüyor Selahattin Duman - Nikahlanan eşin maliyeti belli değil.. Satış fiyatı on iki bin lira.. Peşinat yedi bin lira.. Taksit yok.. İlk yıl ödemesiz.. Paranı..
Karşılıklı-lık Okay Gönensin - Öğrencilerinden biri Konfüçyüs'e sordu: 'Üstat, sık sık seçkin insanın karşılıklı davranması gerektiğini söylüyorsunuz. Biraz açar mısınız?'
İtalya, Arjantin olmaktan kurtulabilecek mi? Gazi Erçel - İtalya'nın, Arjantin'in 2001 yılında düştüğü durumla karşılaşıp karşılaşmayacağı uzun süredir akıllara takılan bir soruydu...
» 1 2 3