15 Nisan 2006 Cumartesi Günü Haberleri

15 Nisan 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Korkutan profesörün depremi Niksar’ı ıskaladı Tokat il merkezi dün akşam iki kez sallandı. Saat 17.20’de 3.4, 18.39’da ise 2.7’lik iki deprem yaşayan kentte halk tedirgin oldu. Sarsıntılar, P..
Güneş Sigorta'da yeni atama İSTANBUL - Güneş Sigorta A.Ş.'nin boşalan denetimden sorumlu komite üyeliğine yönetim kurulu üyesi Ahmet Ayhan Çevik getirildi. Şirketin borsaya gönderdiği açıklam..
Meges Boya, sermaye artırımının kayda alınması için SPK'ya başvurdu İSTANBUL - Meges Boya, sermaye artırımı için SPK'ya başvurdu. Şirketin borsa açıklamasında "Esas Sermaye Sistemine bağlı ol..
Yuttuğu 50 Ykr çıkarılınca Sinem'in keyfi yerine geldi Bolu'da annesinin cüzdanındaki bozuk paralarla oynayan Sinem 50 Ykr. yuttu. 19 aylık bebeğin yuttuğu para, hastanede foleyle çıkarıldı ..
Ünal Tarım'ın Olağan Genel Kurulu ileri bir tarihe ertelendi İSTANBUL - Ünal Tarım Ürünleri İhracat ve Sanayi A.Ş.'nin Olağan Genel Kurulu ileri bir tarihe ertelendi. Şirketin İMKB'ye gönderd..
Kayıp çocuklarda tüm eşkaller tek kişiye ait Art arda gelen çocuk kayıplarının ardından eşkalleri belirleyen güvenlik güçleri 'Tek' kişinin peşine düştü
Artık istifa et! ABD'li 6 emekli general, Irak'ta aktif görev yapan komutanların arkalarında olduğunu belirterek Savunma Bakanı Rumsfeld'i şu sözlerle istifaya çağırdı: Savaşı yüzüne gözüne ..
İran: Siyonist rejim çürümüş bir ağaç gibi devrilecek İran Cumhurbaşkanı Ahmedinecad nükleer güce kavuştuklarını vurgulayarak İsrail'e yüklendi. İran lideri 'Siyonist rejimin yarattığı tehdi..
Denizli'de can pazarı Bugün son 4 sırada bulunan 4 takım hayati maçlara çıkıyor. 29 puanlı Denizli 24 puanlı Samsun'u, 24 puanlı Malatya da Kayseri'yi ağırlıyor. D.Bakır ise Trabzon'da
'Yeni Pascal' Mamadou Gelecek sezon takıma forvet takviyesi isteyen Tigana, M.Niang ile birlikte Mavuba ve Oliech'i de listeye aldı
'Fransız futbolu bana ihanet etti' Tigana: '1998 yılında milli takım için adım geçti ama ırkçı başkan Claude Simonet görev almamı engelledi. Beşiktaş'ta mutluyum.'
'Oyuna gelmeyeceğiz' Trabzonsporlu yönetici Altuntaş: 'Diyarbakırspor güzide kulüplerimizden biri. Türk insanı hiçbir oyunu gelmez.'
Öküzün altında buzağı aramayın 'Bazılarının Yıldırım Demirören'in sözlerini çarpıttığı ortada. Başkan, rakibine yenilsin diye nasıl takımına telkinde bulunur? Mal varlığımız en zengin kulüpt..
'Garanti para alırsam kalırım' G.Saray'ın tecrübeli yıldızına Marsilya, Roma ve D.Moskova resmi teklif yaptı. Hasan ise 'Yabancılar gibi ben de garanti para isteyeceğim' dedi
Fener'in süper ikilisi dalya peşinde Ocak 2004'ten bu yana F. Bahçe'ye 98 gol kazandıran Nobre&Alex ikilisi, Vestel'e 2 gol atarsa 100. gole ulaşacak
Önder Turacı 2009'a dek F.Bahçe'de kaldı Sarı-lacivertliler, genç yıldızla masaya oturup, 3 yıllık yeni sözleşme için anlaştı. Sırada kaleci Rüştü var
Hazine önümüzdeki hafta 871.3 milyon dolar dış borç servisi yapacak ANKARA - Hazine, önümüzdeki hafta 871.3 milyon dolar dış borç geri ödemesi planlıyor. Hazine'nin haftalık olarak yayın..
6. sandığın bereketi 'Altın' sandığı 21'e 7 alarak zafere ulaşan Ulusoy, burada oy kullanan Onay, Demircan ve Türel'e yıllık brüt 500 bin YTL maaş bağlattı
Başkanlara ceza kapıda Bakan M.Ali Şahin, Yıldırım ve Demirören için 'Şiddetin Önlenmesi Yasası'nı devreye sokuyor. 50'şer milyar ve 1 yıl men cezası gelebilir
Çakırlı bir operasyon mu? Talay Erker (Spor) - Türk hakemliğinde kendi hamurunu kendisi yoğura yoğura 'en üst seviyeye' gelmiş bir dostum aradı ve sordu: 'Sence ligde bir diyet ödeme çabası..
40 şirketten daha 2005 yılı bilançosu/ Sabancı Holding'in karı 689.8 milyon YTL İSTANBUL - İMKB'de işlem gören 40 şirket daha 2005 yılı karını açıkladı. Şirketlerin 16'sı zarar, 24'ü kar açık..
Oysa Çimento'da Lokavt kararı 1 Mayıs'ta uygulanacak İSTANBUL - Oysa Çimento Sanayii ve Ticaret A.Ş'nin aldığı Lokavt kararının 1 Mayıs'ta uygulamaya konulacağı belirtildi. Şirket tarafından ..
Hepsi yalan bu gerçek! Doğan Koloğlu (Spor) - Ligin en kritik maçını kimler 'yüksek gerilime taşıyor!' Kim kimim, kim neyin takipçisi? Lig başından beri takip yapılıyorsa, bugünkü sonuçlar ..
Ankara'nın taşına bak! Yüksel Aytuğ - Bazen içinde yaşadığım toplumun çok mu uzağına savruluyorum, çok mu 'seçkinci' davranıyorum diye tereddüde düşüyorum. Ankaralı Namık'ın MÜYAP ödülü ald..
İslâm, Allah katında kölelerle efendilerini eşit saymıştır Süleyman Ateş - İslâm geldiği zaman Ortadoğu'da hakim olan dinlerde bir erkeğin alacağı kadın sayısında sınır yoktu. Erkek, istedi..
Yağ yakmayı hızlandıran protein buldular Kanada’da yapılan bir araştırmada, vücuttaki yağların yakılmasını kolaylaştıran bir proteinin bulunması, obeziteyle mücadelede yeni umutlar verdi.
Sinop'un deprem riski araştırıldı mı? Mustafa Mutlu - Hükümet, Türkiye'nin ilk nükleer enerji santralini kurmaya karar verdi. Yer olarak da Sinop'u seçti...
2010'da Avrupa kültür başkenti İstanbul Cengiz Aktar - Salı günü Brüksel'de Alman Essen ve Macar Peç kentleriyle birlikte İstanbul'un 2010 yılında Avrupa Kültür Başkenti (AKB) olması konusu..
Hedef kitle yakalandı Selahattin Duman - Bizim ahalinin lisaniyat şifresini çözen Ankaralı Namık, yaptığı birbirinden hisli şarkıların hakkını Yeni Türk Lirası olarak alırken modern çalışma..
Daha çok var Okay Gönensin - Türkiye'nin zihniyet devrimini gerçekleştirmesine daha çok var. Bunu yabancılar söylediği zaman ayaklanıyoruz, 'haddinizi bilin' diye bağırıyoruz
Müzik ve spor güzeldir ama güzelleştirmeye yetmez! Haşmet Babaoğlu - Geçmiş zaman, bir arkadaşım vardı. Dünyaya kokmuş kokorece bakar gibi bakardı ama çevresine karşı sevecen ve iyi bir ins..
Demokrasinin açlıkla terbiyesi Mine G. Kırıkkanat - Fransız Ulusal Meclisi'nin tüm görkemini taşıyan 'Dört Kolonlu Salon', bir aydır; tam olarak 7 Mart'tan beri tarihte görülmemiş bir eylem..
Stopajda indirim zorunluluk oldu Sezgin Özcan - Ücretler dışındaki gelir vergisi oranlarını beşer puan indiren yasa yürürlüğe girdi...
Abdürrahim Albayrak'la 'Çarşamba günleri' Elif Ergu - Galatasaray camiasının en renkli kişiliklerinden biri Abdürrahim Albayrak...
ABD 10 yıllık bono faizleri düşecek! Ali Ağaoğlu - 2005 yılı başlarında ABD 10 yıllık bonolarının getirileri yüzde 4.25 seviyelerinde iken; FED faizleri yüzde 2.25'lerdeydi...
İSKİ: 'Varilci çok kötü biz iyiyiz!' Necati Doğru - Uzay elbisesi giyimli adamlar, 'kuş gribine tutulmuş Ağrılı tavukları kovalarken' de görev almışlardı, şimdi Tuzla'nın Orhanlı Beldesi'nd..
Ajan olmaya hazır mısınız? Yavuz Semerci - Eşinizin veya sevgilinizin, bilginiz olmadan o an, o dakika nerede olduğunuzu tespit eden bir teknolojiyi (Cep telefonuyla izleme hizmeti) kullanm..
Moto bahçıvan Tuğçe Baran - Hayatında İLK defa aynı anda dört kişinin oturabileceği bir masası olan birinin İLK yemek daveti nasıl olabilir? Hele ki bu şahsiyetin adı T.B. ise?
Prens Bülent Osman'la karşılaşmam Zülfü Livaneli - Bugün size çok ilginç bir karşılaşmanın hikâyesini ve üzerimde yarattığı etkileri anlatacağım...
Turizmsiz turizm, kültürsüz kültür! Ruhat Mengi - Kimler geldi, kimler geçti, bu millet 'siyaset' adı altında ne komediler seyretti ama sanıyorum içinde bulunduğumuz dönem bunlar arasında '..
Nihayet... Güngör Mengi - Türk Milleti deyimi yerine başka bir ad koymanın çıkaracağı belâlar Başbakan a anlatıldı herhalde!
'PKK'ya karşı omuz omuza' Başbakan, Tunceli gezisinde önemli mesajlar verdi. AK Parti'de etnik milliyetçilik bulunmadığını ısrarla vurgulayan Başbakan Erdoğan, 'Ülkede Türkü, Kürdü, Lazı, Çe..
Roth: PKK silah bıraksın devlet yol haritası çizsin Alman Birlik Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Claudia Roth, Kürtler'in kültürel kimliklerinin tanınması ve yatırımlar için devletin yol haritası..
Eto’o S.Arabistan’da Barcelona’nın Kamerunlu forveti Samuel Eto’o kiralık olarak Asya Şampiyonlar Ligi şampiyonu Al İttihad’a transfer oldu.
« » 1 2 3 4