14 Nisan 2006 Cuma Günü Haberleri

14 Nisan 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İTO Başkanı Yalçıntaş: Döviz ve faize tedbir alınmazsa Türkiye çok ciddi sıkıntılar yaşar İSTANBUL - Türkiye'de döviz kurlarına ve faiz politikalarına bağlı olarak reel sektörün yaşadığı çok ..
Çimsa'da Olağan Genel Kurul, 2 Mayıs'ta İSTANBUL - Çimsa'da Olağan Genel Kurul, 2 Mayıs'ta yapılacak. Çimsa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada, olağan ..
Favori'de Olağanüstü Genel Kurul, 5 Mayıs'ta İSTANBUL - Favori'de Olağanüstü Genel Kurul, 5 Mayıs'ta yapılacak. Favori Dinlenme Yerleri A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada, şirke..
Rumsfeld'e karşı ayaklanma ABD'de sayıları giderek artan tanınmış emekli generaller, Savunma Bakanı Donald Rumsfeld'in görevden alınması için kampanya başlattı. Son bir hafta içinde, Irak sav..
Fındık ihracatında hedef 2 milyar dolar TRABZON - Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, "Bu yıl inşallah 2 milyar dolarlık fındık ihracatı yapacağız" dedi. Coşkun, Trabzon Havaalanı'nda yaptı..
Borsa güne 41 bin 984 puandan başladı İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, dünkü 2. seans kapanışına göre 65,60 puan artarak 41.984.85 puan seviyesinde açıldı. Hisse senetleri, bu seviyede ortala..
Benzin fiyatlarına 2-5 YKr zam Benzinlerin rafineri çıkış fiyatına bugünden geçerli yapılan artış, pompa fiyatlarına litrede 2-5 Yeni Kuruş (YKr) zam olarak yansıdı. Yyeni ayarlamayla Opet, P..
Hava sıcaklığı, iç ve batı kesimlerde yağışla birlikte azalacak İSTANBUL - Tahminlere göre, iç ve batı bölgelerde aralıklarla görülecek sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların, öğle saatl..
Dilovası'nda kanser sonucu ölümler Türkiye ortalamasının üzerinde ANKARA - Dilovası'nda kanser sonucu ölümler, Türkiye genelinin aksine kalp damar hastalıklarından ölümlerin önüne geçerek bir..
Emisyon hacmi dün 8.7 milyon YTL arttı ANKARA - Emisyon hacmi 13 Nisan Perşembe günü 8.7 milyon YTL artarak, 20 milyar 177 milyon 182 bin YTL olarak gerçekleşti. Böylece emisyon hacmi bir önc..
Tacirler YO ve Euro Menkul Kıymetler halka açılmak için SPK'ya başvurdu İSTANBUL - Tacirler YO ve Euro Menkul halka açılmak için SPK'ya başvurdu. SPK Haftalık Bülteni'ne göre, Tacirler Yatırı..
SPK, 4 şirketin hisse senedi ihracını kayda aldı İSTANBUL - SPK, 4 şirketin hisse senedi ihracını kayda aldı. SPK Haftalık Bülteni'ne göre, 1. Avrasya Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı A.Ş. ..
Soda Sanayii, Solvay Şişecam'ın tamamına sahip oldu İSTANBUL - Soda Sanayii, Bulgaristan'da kurulu Solvay Sisecam Holding A.G.nin EBRD'de deki hisselerini satın aldı. Soda Sanayii A.S. tar..
Migros, Kadıköy'de yeni bir "Şok" mağazası açtı İSTANBUL - Migros, Kadıköy'de yeni bir "Şok" mağazası açtı. Migros Türk T.A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada, şirketin, Şair Arşı C..
5 şirket hisse senedi ihracı için SPK'ya başvurdu İSTANBUL - Tacirler YO, Euro Menkul Kıymetler YO, Mert Gıda, Çimentaş İzmir Çimento ve Anadolu Anonim olmak üzere toplam 5 şirket hisse sened..
Tüpraş, 484.9 milyon YTL'lik nakit temettü dağıtacak İSTANBUL - Tüpraş, 2005 yılı karından toplam 484.9 milyon YTL nakit temettü dağıtma kararı aldı. Tüpraş-Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş...
2 şirket sermaye tavanını yükseltmek için SPK'ya başvurdu İSTANBUL - Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş. ve İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. kayıtlı sermaye tavanını yükseltmek i..
İKÖ, KKTC'yi "Kıbrıs Türk Devleti" olarak kabul etti İSTANBUL- İslam Konferansı Örgütü Parlamento Birliği'nin (İKÖPAB) 4. Konferansı'nda, KKTC'nin İKÖPAB nezdinde ''Kıbrıs Türk Devleti'' ifad..
Sosyal güvenlikte tek çatı tamam ANKARA - SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı tarih oldu. 3 kurumun yerine Sosyal Güvenlik Kurumu oluşturuldu TBMM Genel Kurulu'nda, sosyal güvenlik kurumlarını tek..
7 şirketten daha 2005 bilançosu/ Doğan Holding'in karı 636.4 milyon YTL İSTANBUL - Borsada işlem gören 7 şirket daha 2005 yılı karlarını açıkladı. Şirketlerin 6'sı kar, 1'i zarar açıkladı. Do..
Uçansu'nun yerine Azize Tan Hülya Uçansu'nun ayrılmasıyla boşalan İstanbul Film Festivali yönetmenliğine halen yönetmen yardımcılığı görevini yürüten Azize Tan getirildi.
Christoph Daum'la bir yıl daha Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, teknik direktörleri Christoph Daum hakkında yapılan spekülasyonlara son noktayı koyarak, "Teknik direktörümüz Christo..
'Zaferin mimarı Serkan Erdoğan' Serkan Erdoğan, dünkü İspanyol gazetelerinin manşetlerdeydi. İspanyollar maça ilişkin haberlerinde 'Zaferin mimarı' olarak Serkan Erdoğan'ı gösterdi.
Doğan Yayın Holding 2006'ya hızlı başladı Geçen yılki performansını üst noktalara taşıyan Doğan Yayın Holding (DYH) 2006'ya da hızlı girdi.
Türklerden sanal stüdyo Tamamını Türk network (ağ) mühendislerinin geliştirdiği Sanal Stüdyo Platformu ABD'nin 180'e yakın eğlence ve müzik kanalı tarafından kullanılmaya başlandı.
Google ismini Gu Ge yaptı Dünyanın en büyük arama motoru olan Google, Çin'de daha fazla kullanıcıya ulaşmak için ismini Çince'de 'hasat şarkısı' anlamına gelen 'Gu Ge' yaptı.
İlaççıların fiyat sıkıntısı 'Düzenleyici Yapılarda Şeffaflık: İlaç Sanayi Boyutu' raporunda, Türkiye ve AB ülkeleri karşılaştırıldığında ruhsatlandırma, fiyatlandırma ve geri ödeme konularınd..
Sosyal güvenlik dipsiz kuyu Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur'a finansman açıklarını karşılamaları için bütçeden yapılan transferler bu yılın ilk üç aylık döneminde yüzde 40.7 oranında artarak 8..
TMSF'ye Danıştay'dan iyi haber Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Danıştay 13. Dairesi'nin, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) Egebank'tan doğan zararların Şevket Demirel ve yakınla..
AKP ile CHP kapıştı Sosyal güvenlik paketinin TBMM Genel Kurulu'nda 'temel yasa' yöntemiyle görüşülmesi AKP ile CHP'yi birkez daha karşı karşıya getirdi. Görüşmeleri terk eden CHP Grup Başkan..
Brent petrolde 70 dolar aşıldı Uluslararası Petrol Borsası'nda (IPE) ham Brent petrol fiyatı 70 doları aştı. Borsada varil fiyatı 70.17 dolar olarak kaydedilen Kuzey Denizi ham Brent petrolü,..
Forbes 2000'de 13 Türk şirket ABD'nin iş ve ekonomi dergisi Forbes, dünyanın en büyük ve güçlü şirketlerinden seçilen 'Forbes Global 2000' listesini yayımladı. Türkiye'den de 13 şirketin yer ..
Zeytinyağında ihraç skandalı Türkiye'nin önemli ihracat kalemleri arasında yer alan zeytinyağına, bitkisel yağ karıştırılarak yurtdışına satıldığı belirlendi. Bazı firmaların zeytinyağına bi..
Irak'ta 'Ömer' ya da 'Ali' olmak zor iş Iraklılar, şubatta Şiilerin kutsal türbesi Askeriye'nin bombalanmasıyla patlak veren mezhep çatışmalarına kurban gitmemek için tuhaf yöntemler geliştir..
Sudan, Çad'da darbe peşinde Darfur'da 2003'ten beri Müslüman Arapları, Müslüman siyahlar üzerine salarak insanlığa karşı suç işlemekle suçlanan Sudan, mültecilerin sığınak yeri Çad'ı karıştır..
Leh bakana 'Ermeni' sitemi Türkiye'yi ziyaret eden Polonya Dışişleri Bakanı Stefan Meller, Polonya meclisinin geçen yıl 'Ermeni soykırımı'nı tanıma kararını, "O dönemdeki havayı yans..
'Kıbrıslı Türk oy atamaz' 78 Kıbrıslı Türk'ün, 21 Mayıs'ta Rum Kesimi'nde yapılacak genel seçimlerde 'seçme ve seçilme hakkını kullanmak' için yaptığı başvuru reddedildi.
Trablus'ta Batılı yıldızlar Lockerbie kurbanlarına tazminat ödeyip kitle imha silah programını çöpe attığı 2004'ten beri Batı'yla 'barış çubuğu tüttüren' Libya, 1986'daki ABD bombardımanının ..
Morales filmi çekiliyor Bolivya'nın yerli kökenli solcu Devlet Başkanı Evo Morales'in And Dağları'ndaki çobanlık günlerinden koka üreticiliği ve La Paz'daki başkanlık sarayına uzanan hayatı f..
Pekin Pançen Lama şovunda Çin'in komünist rejimi, ilk kez uluslararası bir dini toplantıya ev sahipliği yapıyor. Gelgelelim Pekin'de dün başlayan Dünya Budist Forumu'na, ruhani lider Dalay La..
İsveçli vekil: Mehter Marşı gibisiniz İsveç Parlamentosu İnsan Hakları Komitesi Başkanı Anne Ludvigsson, hükümetin insan hakları performansını beğenmedi. Ludvigsson, bu konuda Radikal'e şunla..
Sugden'e gözaltı yok Bingöl'de insan hakları ihlallerine ilişkin izinsiz araştırma yaparken, 'vize ihlali' nedeniyle sınırdışı edilmesine karar verilen Human Rights Watch üyesi Jonathan Sugde..
Şemdinli raporuna 'Kim yaptı' rötuşu Şemdinli Komisyonu'nun tartışılan taslak raporu dün yeniden düzeltildi. AKP'li Orhan Yıldız, raporun sonuç bölümünde beş şüpheli olayla ilgili, 'PKK terör..
CHP: Korunan bürokratlar kim? Haklarında soruşturma izni istenen bürokratların soruşturulmalarına izin verilmediği haberi Meclis'te. CHP'li Nail Kamacı, Yargıtay Başsavcısı Nuri Ok'un açıklad..
Öğrenci affına YÖK'ten onay şart AKP'nin, yurtdışına burslu gönderilen ancak irticai faaliyette bulundukları ya da başarısız oldukları için öğrencilikle ilişkisi kesilenlerin borçlarına ödeme..
AB'ye Kıbrıs ve Ermeni tavizi yok AB Genel Sekreteri Oğuz Demiralp, yaşanan tüm teknik sorunlara karşın AB ile müzakere sürecinin hızla ilerlediğini, Ankara'nın bu süreçte Kıbrıs ve Ermeni so..
Yumurta atmaya bir yıl iki ay hapis Başbakan Tayyip Erdoğan'ı, 24 Haziran 2005'te Trabzon'daki bir açılışta yumurta atarak protesto ettikleri gerekçesiyle yargılanan Murat Bektaşoğlu bir yıl..
Roj TV sorusuna Hamas imalı yanıt Meclis AB Uyum Komisyonu'nu ziyaret eden Danimarka'nın Ankara Büyükelçisi Christian Hoppe'e milletvekilleri ülkesinden yayın yapan Roj TV ile ilgili sorular ..
Ankaralı Namık sürprizi! Müzik Yapımcıları Derneği'nin düzenlediği 'Türkiye Müzik Endüstrisi Ödülleri 2006' töreni, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapıldı. Rekor kıran albümlerin öd..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10