14 Nisan 2006 Cuma Günü Haberleri

14 Nisan 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
On binler Sakal-ı şerif'i görmek için akın etti Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Batman'a getirilen Sakal-ı şerif'i görmek için Batman'da on binler çadıra akın etti. Havai fişek gösterileri eşl..
Japon profesörden Türk Tarihi konferansı Türk Tarihi araştırmacısı Japon Profesör Takashi Osawa, Bodrum'da verdiği 'Türkler, Japonlar ve Dünya' konulu konferansta Türklere övgüler yağdırdı. ..
46'lık kadın basketçiden 136 sayı İsrail'in 46 yaşındaki eski kadın basketbol yıldızı Anat Draigor, geçen hafta 3. amatör küme maçında 136sayı atarak rekor kırdı. Uluslararası Basketbol Feder..
İMKB, temkinli ilk yarıyı artıda tamamladı/ Endeks, 235 puan arttı: 42154/ Döviz ve faiz hafif gevşedi İSTANBUL - Borsa, haftanın son gününde 42 binin üzerinde tutunmaya çalışıyor. Birinci se..
Borsa 1.seansta %0,56 arttı İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, dünkü 2. seans kapanışına göre, 234,86 puan artarak 42.154,11 puandan kapandı. Hisse senetleri ortalama yüzde 0,56 değer kazandı. ..
"YTL'ye müdahale yok" Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, YTL'ye müdahalenin söz konusu olmadığını bildirdi. Şener, Ekonomi Muhabirleri Derneği'nin düzenlediği sohbet topla..
Batıda yağış uyarısı Devlet Meteoroloji işleri Genel Müdürlüğü, Güney Ege'nin iç kesimleri, Batı Akdeniz'in batısı ile öğlesaatlerinden itibaren Ankara'nın güney çevrelerinde etkili sağanak v..
LCD ekran mezar taşı 'Taş devrinde değil dijital çağdayız' diyen Hollandalı Rozema, LCD ekran televizyon şeklinde mezar taşı dizayn etti. Artık yeni trend, ziyaretçilerin ölen kişinin mezar t..
Başbakan Erdoğan, AK Parti İl Teşkilatı 2. Olağan Kongresi'ne katılmak için Tunceli'de TUNCELİ - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Teşkilatı 2. Olağan Kongresi'ne katılmak üzere Tun..
Biraz şerefleri varsa Almanya'yı tek etsinler 'Alman erkek arkadaşı var' diye ablalarını öldüren Erzurumlu kardeşlerden sadece birinin 9 yıl ceza alması ve diğerlerinin mahkeme çıkışı zafer ..
Rakının yeni patronu da akşamcı TPG'nin ashibi David Bonderman, tam bir 'sefa adamı'. 60'ıncı yaş gününde sahneye Rolling Stones ve Robin Williams'ı çıkaran Bonderman, bir gecede 9 milyon $ ..
Şaş'a Avrupa'dan üç talip Sezon sonunda Galatasaray ile olan sözleşmesi sona erecek başarılı orta saha oyuncusu Hasan Şaş'ı, Avrupa'nın 3 ünlü kulubü resmen istedi. Milli futbolcu Hasan Şaş'ı..
Inter satılığa çıkarılıyor İngiliz Liverpool'dan sonra Moratti'nin sahip olduğu İtalyan Inter Milan kulübü de 'satılacaklar listesi'ne girdi
Şener: Enflasyonda beklentileri bozucu herhangi bir görüntü yok/ "YTL'ye müdahale söz konusu değil" ANKARA - Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, şu ana kadar enflasyonda be..
Benzin zammı pompa fiyatlarına 2-5 YKr arasında yansıdı İSTANBUL - Benzinlerin rafineri çıkış fiyatına yapılan zam, pompa fiyatlarına litrede 2-5 YKr olarak yansıdı. Konuya ilişkin edinilen..
Kamuoyu santrali tartışıyor Bazı sivil toplum örgütleri Sinop'a santral kurulmasına karşı çıkarken, çok sayıda Sinoplu da güvenli bir santralin kente ekonomik canlılık kazandıracağına inanıyo..
Bollywood kargaşası! Hint sineması Bollywood'un en sevilen oyuncularından Rajkumar'ın dünkü cenaze töreninde meydana gelen olaylarda biri polis 8 kişinin öldüğü bildirildi. Polis, Bangalore k..
Fly Air, 1 Mayıs'ta her gün İstanbul-İzmir karşılıklı uçuşlarına başlıyor İSTANBUL - Fly Air'in 1 Mayıs'tan itibaren her gün İstanbul-İzmir karşılıklı uçuşları başlıyor. Fly Air tarafından y..
Kapasite kullanımı yüzde 80.8 oldu İmalat sanayiinde kapasite kullanımı, bu yılın Mart ayında yüzde 80,8 oldu. İmalat Sanayiinde "üretim değeri" ağırlıklı kapasite kullanımında, Mart ayında e..
2005 yabancı bankaların yılı oldu Bankacılık sektöründe 2005, yabancı bankalar açısından tam anlamıyla "altın bir yıl" oldu. 2004 yılında 241 milyon YTL olan toplam karları, geçen yıl 510 mil..
Tüpraş temettü dağıtacak Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. (TÜPRAŞ) Yönetim Kurulu, dar mukellef kurum ortaklarına yüzde 193,62 nispetinde ve 1,00 YTL nominal değerde bir adet hisse senedine 1..
Yüzde 5'i geçtik... Sonra ne oldu? Salih Neftçi - Türkiye'de medya ve siyasetçilerin (aynı Güneydoğu olaylarında olduğu gibi) pek farkında vardıklarını sanmıyoruz. Ama dün önemli bir olay y..
Microsoft 'Kimlik Yönetimi' çözümlerini tanıttı İSTANBUL - Microsoft, bilgi işlem operasyonlarının en hızlı büyüyen sorunlarından biri olan 'Kimlik Yönetimi' alanındaki çözümlerini bir semin..
Ulusal Eczacılık Fuarı'nın beşincisi, 21 Nisan'da başlıyor İSTANBUL - Ulusal Eczacılık Fuarı'nın beşincisi, 21-23 Nisan tarihlerinde Lütfi Kırdar Rumeli Fuar Merkezi'nde düzenlenecek. Konuya ..
Babacan: Sosyal Güvenlik Reformu'na tüm ülkeler gıpta ile bakıyor ANKARA - Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, şu anda Meclis'te görüşülmekte olan Sosyal Güvenlik Reformu'nun gerçek a..
Sümer Holding'e ait Bor, Ereğli ve Ilgın Şeker Fabrikaları satışa çıkarıldı ANKARA - Sümer Holding'e ait Bor, Ereğli ve Ilgın Şeker Fabrikaları her biri ayrı ayrı, Kayseri Şeker Fabrikası'nın..
7 mecburi standart yürürlükten kaldırıldı ANKARA - Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, 7 mecburi standardı yürürlükten kaldırdı. Bakanlığın konuya ilişkin tebliği, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısınd..
Şener: Enflasyonda beklentileri bozucu herhangi bir görüntü yok ANKARA - Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, şu ana kadar enflasyonda beklentileri bozucu herhangi bir görün..
TRLİBOR gecelik yüzde 13.78, yıllık yüzde 14.22 olarak açıklandı İSTANBUL -TRLİBOR gecelik yüzde 13.78, yıllık yüzde 14.22 olarak açıklandı 14 Nisan 2006 tarihli Fiksing Oranları şöyle old..
Feniş Alüminyum'un Olağan Genel Kurulu 18 Mayıs'ta İSTANBUL - Feniş Alüminyum Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin Olağan Genel Kurulu 18 Mayıs'ta gerçekleştirilecek. Şirketin borsaya gönderdiği açıklam..
Kapasite kullanımı %80,8 oldu İmalat sanayiinde kapasite kullanımı, bu yılın Mart ayında yüzde 80,8 oldu. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Aylık İmalat Sanayi Eğilim Anketi Mart ayı sonuçlar..
2005, yabancı bankaların yılı oldu Bankacılık sektöründe 2005, yabancı bankalar açısından tam anlamıyla ''altın bir yıl'' oldu. Merkez Bankası'nın 2005 Yılı Raporu'na göre, Yabancı bankaların..
14 milyon iş yaratmalıyız Dünya Bankası, Türkiye'nin, etkileyici bir ekonomik büyümeye sahip olmasına rağmen istihdam yaratma ve işgücüne katılım düzeylerinin oldukça yavaş kaldığını belirter..
Hasan Şaş'a Avrupa'dan 3 teklif var Sezon sonunda Galatasaray ile olan sözleşmesi sona erecek başarılı orta saha oyuncusu Hasan Şaş'ı, Avrupa'nın 3 ünlü kulubü resmen istedi.
3 şirket sermaye artırımına gidiyor İSTANBUL - Kaplamin, İdaş ve Arena Bilgisayar olmak üzere 3 şirket kayıtlı sermaye tavanını yükseltecek. SPK Haftalık Bülteni'ne göre, Kaplamin Ambalaj San..
Hazine, önümüzdeki hafta 479 milyon YTL'lik itfa yapacak ANKARA - Hazine önümüzdeki hafta 479 milyon YTL iç borç servisini yapacak. Hazine'nin Nisan ayı iç borç itfa programına göre, 19 N..
Boyner, organizasyon yapısında değişikliğe gitti İSTANBUL - Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş, Operasyon, Bilgi Sistemleri ve İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Cenk Akın'ın görevinden ayrılm..
Zehirli variller salı günü çıkarılacak İstanbul Çevre ve Orman İl Müdürü Mehmet Emin Birpınar, İstanbul'un Tuzla ilçesi Orhanlı beldesinde bulunan zehirli atık varillerinin salı günü kontroll..
Florya sahili haziran başında halka açılacak İSTANBUL - İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Florya sahilindeki 148 dönümlük araziyi yeniden düzenleyerek halka açacak. Büyükşehir Belediye Meclisi..
HRW Türkiye temsilcisi Sugden sınırdışı edildi ANKARA - İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW) Türkiye Temsilcisi Jonathan Sugden dün sınırdışı edildi. Alınan bilgiye göre, turist vizesiyle ziyare..
Kapasite kullanım oranı mart ayında yüzde 80.8'e çıktı / İç pazar hareketleniyor ANKARA- Üretim değeri ağırlıklı kapasite kullanım oranı Mart ayında geçen yılın aynı ayına ve bir önceki aya..
Borsa, haftanın son gününde temkinli/ Endeks, 41800-42000 bandında/ Döviz ve faiz sakin, parite 121.10'da İSTANBUL - İMKB, haftanın son gününde temkinli bir seyir izliyor. Dört günlük kaybın ..
Yakıt hücresiyle çalışan tren! Japonya'nın en büyük demiryolu şirketi,yakıt tasarrufu sağlayan ve hava kirliliğini önleyen yakıt hücresi teknolojisiyle çalışan tren geliştiriyor. Kalabalık To..
Şişmanlara yeni umut Kanada'da yapılan bir araştırmada, vücuttaki yağların yakılmasını kolaylaştıran bir proteinin bulunması obeziteyle mücadelede yeni umutlar verdi. Kanada Sağlık Araştırmal..
Reysaş Lojistik, Hazine'den 12.5 milyon YTL'lik Teşvik Belgesi aldı İSTANBUL - Reysaş Lojistik, Hazine'den 12.5 milyon YTL'lik Teşvik Belgesi aldı. Reysaş Taşımacılık ve Lojistik Ticaret A.Ş..
Kelebek Mobilya, Kayseri'de üretime hazırlanıyor İSTANBUL - Kelebek Mobilya, Kayseri'de üretime hazırlanıyor. Kelebek Mobilya Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10