12 Nisan 2006 Çarşamba Günü Haberleri

12 Nisan 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.



Tarih:  Kategori: 
3. nesil cepten önce yapılacak çok iş var Türkiye hızlı veri aktarımı ve video iletimi sağlayan üçüncü nesil teknolojiye hazırlanıyor.
İlk mesajı bankalara: Kredilere dikkat edin Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) Başkanlığı'na yeniden atanan Tevfik Bilgin, Yargıtay'da yemin ederek görevine başladı.
Tabela holdingler için yasa taslağı Yurtdışında yaşayan vatandaşlardan para toplayan ve kamuoyunda ‘tabela holding’ diye bilinen holdinglerle ilgili kurulan Meclis Araştırma Komisyonu raporun..
Eğitim tribün terörünü engeller mi? Geçtiğimiz günlerde üniversiteler arasında düzenlenen futbol şampiyonasını seyrettikten sonra bu soruya vereceğimiz cevap ne yazık ki ‘evet!’ olamayacaktır..
Durgunluğa aldırmayan yabancı turizmciler otel için yer arıyor Turizm sektöründe son dönemde gözlenen durgunluk yabancı otel zincirlerini etkilemiyor.
Pritzker töreni İstanbul'da Çarpıcı, açık ve çevresiyle ahenk içinde kurgulanan yapılarıyla ünlü Brezilyalı mimar Paulo Mendes Rocha'ya verilmesi kararlaştırılan dünyanın en prestijli mimarlı..
Kazanan 'dostluk' olsun Türkiye bu akşam hazırlık maçında Azerbaycan'la karşı karşıya gelecek. Teknik direktör Fatih Terim sahaya daha genç ve daha az tecrübeli isimleri sürecek.
Petrol fiyatı 69 doları aştı Petrol piyasasında İran ve Nijerya kaynaklı endişeler petrol fiyatlarını geçen yıl gördüğü rekor seviyelere yaklaştırdı.
Milli gelire AB dopingi Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Ömer Sabancı, yaptıkları hesaplamalara göre, Türkiye'nin mevcut siyasi istikrarını ve makroekonomi yönetimini ..
Fındık AKP'de sinirleri gerdi AKP Grubu'nda Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun ile Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş arasında fındık gerginliği yaşandı.
Konut almak kolaylaşıyor Yoksul ve alt gelir grubundaki vatandaşlara yönelik konut satışlarında, 'aranan şartlara uyan vatandaş' bulmakta zorlanan Toplu Konut İdaresi (TOKİ), satışları kolayl..
'Esas beklenecek' Özelleştirme İdaresi Başkanı Metin Kilci, Tüpraş'ın yüzde 5'inin blok satışında, Danıştay 13. Dairesi'nin 25 Nisan'da yapacağı duruşmanın ardından vereceği esasa ilişkin kar..
İran'da 'hayat ucuzladı' İran'da insan hayatının değeri yüzde 4 artışla 28 bin 700 dolara yükseldi.
Karaçi'de saldırı: 45 ölü Pakistan'ın Karaçi kentinde dün akşam 'Kutlu Doğum Haftası' dolayısıyla binlerce kişinin toplandığı bir meydanda düzenlenen intihar saldırısında en az 45 kişi öldü.
Erdoğan: Genel af olmaz Doğu ve Güneydoğulu AKP milletvekilleriyle bir araya gelen Başbakan Tayyip Erdoğan, 'genel af' talepleri üzerine, "Terör örgütü ağzıyla konuşmayın" u..
CHP ve SHP'nin ittifak polemiği Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, CHP lideri Deniz Baykal'ı eleştirirken kullandığı, "1991 seçimlerinde sizin partiniz PKK liderlerini, TBMM'ye taşıdı&q..
Çelebi gözünü enerji, turizm ve liman işletmeciliğine çevirdi Türkiye’nin ilk yer hizmetleri şirketi Çelebi Hava Servisi’yle tanınan Çelebi Holding, turizm, liman işletmeciliği ve enerji alan..
Gaziantep Çimento, 93,3 milyon dolar veren Limak’ın Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun 90 milyon dolar muhammen bedelle ihaleye çıkardığı Gaziantep Çimento Fabrikası'nın yeni sahibi 93 milyon..
Altının onsu dün yeniden 600 doların üzerine çıktı Altın fiyatları hız kesmiyor. Londra Metal Borsası’nda işlem gören altın dün spot piyasada Aralık 1980’den bu yana en yüksek düzey olan 60..
Honda’nın yeni Civic ve Accord’u Türkiye’ye geliyor Japon otomotiv devi Honda’nın yeni modelleri Civic hatchback ve Accord, Türk tüketicisiyle buluşmaya hazırlanıyor.
THY’ye Havacılık Emniyet Standardı belgesi Türk Hava Yolları, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği'nin (IATA) denetimlerinden geçerek, Havacılık Emniyet Standardı (IOSA) belgesi alan ilk T..
Antalya’nın vergi rekortmeni yine Fettah Tamince oldu Antalya’da Gelir Vergisi’nde üç yıldır üst üste rekortmen olan turizmci Fettah Tamince birincilik koltuğunu bu sene de kaptırmadı.
Artık kızlar askere çağrılmayacak MİT’ten Emniyet’e 41 kurum ve kuruluşun faydalandığı Kimlik Paylaşım Sistemi’ni kullananlar arasına Askerealma Daire Başkanlığı da dahil oldu. Sistem sayesin..
‘Yargıyı etkileme’ davası düştü Gazeteciler Hasan Cemal, İsmet Berkan, Haluk Şahin ve Erol Katırcıoğlu hakkında yargı kararlarını eleştiren yazıları nedeniyle açılan dava kanuni sürede açılma..
Canlı bombaya cemevinde tören Ordu’da camiye eylem hazırlığındayken düzeneğin erken patlaması sonucu ölen kadın teröristin cenazesi Gazi Cemevi’nden kaldırılacak.
Barbie sanıklarına hapis talebi İstanbul’da aralarında şarkıcı Fulden Uras ile "Gelinim Olur musun" programının yarışmacısı Sinem Umaş ve "Biri Bizi Gözetliyor"un yarışmacısı Hülya Yamanoğlu,..
‘Bazı fabrikalar yeraltı sularını zehirliyor’ Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Tuzla'nın Orhanlı beldesinde toprağa gömülü şekilde bulunan varilleri 'yüz karası' olarak nitelendirirken, yera..
Variller gömüldükleri toprakla taşınacak Tuzla'da ortaya çıkarılan zehirli varillerin ‘durumunu' görüşmek amacıyla düzenlenen toplantıda ‘varillerle birlikte bulunduğu alanın toprağının taşın..
[HABER İNCELEME] Çevre Kanunu çıksaydı varilleri atanlara 785 yerine 3 milyon YTL ceza verilecekti Yıllardır Türkiye’nin gündeminden düşmeyen Çevre Kanunu geçtiğimiz ay TBMM’den geçirilebilse..
Başörtüsü davalarına BM kapısı açık Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) ardından Birleşmiş Milletler’in (BM) de Türkiye’de uygulanan başörtüsü yasağı lehinde karar aldığı iddialarının ..
Türkiye’ye 301 eleştirisi, AB desteği Yeni Türk Ceza Kanunu’ndaki (TCK) tartışmalı 301. maddeye Avrupa Konseyi’nden de eleştiri geldi.
Şehit babasını Bakan Gül teselli etti Kocaeli’nin Uzunçiftlik beldesinde önceki gün meydana gelen helikopter kazasında şehit olan Kara Pilot Yüzbaşı Ulaş Türk, Kara Pilot Teğmenler Serkan Kar..
Veli Göçer, 5,5 yıl sonra serbest kalacak 17 Ağustos Marmara Depremi’nde Yalova Çınarcık’ta yaptırdığı binaların çökmesi sonucu ‘birden çok kişinin ölümüne sebebiyet vermek’ suçundan yargılan..
Kaçırılan çocuğun dosyası bürokraside kayboldu Fransa’da yaşayan Emine ve Hikmet Demir çiftinin 2 yıl önce Türkiye’de kaçırılan oğulları Mustafa’nın dosyası da kayboldu. Emniyet’in hazırladığ..
Emniyet, anne veya babasınca kaçırılan 15 çocuğu arıyor Macar anne Edina Juliana Papp ile Türk baba Mehmet Tüysüz’ün oğulları Mehmet Karoly Tüysüz; İzlandalı anne Sophia Hansen ile Türk baba ..
Zapsu, yanlış anlaşılmış AKP Merkez Yürütme Kurulu'nda dün AKP'nin Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli ile Başbakan Tayyip Erdoğan'ın danışmanı Cüneyd Zapsu'nun ABD y..
Arınç: Hamas'ı halk seçti TBMM Başkanı Bülent Arınç, Hamas'ın Filistin'de halk iradesiyle iktidara geldiğini vurgulayarak, ABD'ye "Seçim istediniz, seçimin sonucu böyle oldu.
Göçer'e 6.5 yıl sonra ceza Marmara Bölgesi'ni sarsan 17 Ağustos 1999 depreminde 195 kişinin ölümünden sorumlu tutulan müteahhit Veli Göçer ve iş ortağı İsmet Kösebalaban, 6.5 yıldır devam ede..
23 Nisan'da Irak yok TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği'nin 28'incisi, 37 ülkeden çocukların katılımıyla Antalya Aspendos Antik Tiyatrosu'nda gerçekleştirilecek.
Define uğruna 30 bin YTL Edirne'de, 'Kazıklı Voyvoda' olarak tanınan Eflak Prensi 4. Vlad'a ait ve 10 ton olduğu sanılan altının bulunması için yapılan kazı çalışmalarına yeniden başlanacağı ..
'Şemdinli'de at izi it izine karışmış' TBMM Şemdinli Komisyonu, bölgedeki patlamalarla ilgili somut bir sonuca ulaşamazken, "At izi it izine karışmış, iz süremedik" dedi.
Kadın intiharı mercek altında Kadınlar, kadın intiharlarının dedektifi olacak. Töre cinayetlerine verilen cezaların artırılmasının ardından bölgedeki kadınların intihara zorlandığı ya da cina..
Avrupa icin yeni paket Hükümet, yeni bir reform paketiyle AB için imaj yenileyecek. Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün bugün saat 11.00' de açıklayacağı paket, vakıflar yasa tasarı ve Türk Ceza..
HSYK: Etki altında değiliz Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'ndan (HSYK) "Adalet Bakanlığı yargıda nüfuza sahip. HSYK bağımsız değil" diyen Yargıtay Başsavcısı Nuri Ok'a ya..
Bu tasarı herkesi çok yakından ilgilendiriyor TBMM Başkanlığı'na sunulan ve temel ceza kanunlarına uyum amacıyla 170'i aşkın yasada değişiklik yapan tasarı, vatandaşın günlük yaşamını kuşatan..
Sivil toplumdan terör manifestosu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu, Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu, Türkiye İşveren Sendikaları Konfede..
ÇHD üyesi avukat evinde ölü bulundu Şişli'de iki arkadaşıyla birlikte yaşayan avukat Hüdai Berber, bıçaklanarak öldürüldü.
Umre yolu okuldan geçer! 'İrticai faaliyetleri' nedeniyle 28 Şubat sonrası kapatılan Milli Gençlik Vakfı üyelerinin kurduğu Anadolu Gençlik Derneği'nin görüşleri doğrultusunda yayın yapan Ana..
Çiçek için suç duyurusu Bir grup avukat, meslektaşları Taylan Tanay'ın geçen cuma yapılan 'Adalete Erişim' sempozyumunda, biber gazı sıkılarak depoya kapatılmasıyla...
Aşkın lehinde 400 tanık Yüzüncü Yıl Üniversitesi'ne 25 milyon dolarlık tıbbi cihaz alımı ihalesinde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla tutuksuz yargılanan Rektör Yücel Aşkın lehine tanıklık ya..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10