12 Nisan 2006 Çarşamba Günü Haberleri

12 Nisan 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Baba' iyi film ama Casablanca 'bizim' film! Haşmet Babaoğlu - Birlikteyken... En son...' diye söze başladığında kadın, adam sözünü tamamlamasına izin vermeden 'La Belle Aurora'daydık' der...
Fortune Melahat'ın harikulade hikâyesi Mine G. Kırıkkanat - 1941 yılında, Avrupa kan, barut ve yakılan insan eti kokarken, Türkiye'nin '25. Saat'ine giren Bulgaristan sınırı Edirne'de Yahud..
Değerlemede ÜFE etkisi Sezgin Özcan - Yatırım indiriminin kaldırılmasını, gelir vergisinde tek tarife konularını dünkü yazımızda aktarmıştık...
Veli Göçer 18 yıl 9 ay hapse mahkum oldu 1999'daki Marmara depreminde 195 kişinin ölümünden sorumlu tutulan müteahhit Veli Göçer ile ortağı İsmet Kösebalaban 18'er yıl 9'ar ay hapis cezasına..
15 yaşındaki öğrencilerin bayat balık barkodu AB'den patent alacak Elif Ergu - Selanik'teki Şemsi Efendi Okulu denildiğinde hemen hemen herkesin aklına, 'Atatürk'ün okuduğu okul' gelir...
Bakan böyle olmalı! Zehirli varili bulmalı! Gömeni saklamalı! Necati Doğru - Çevre Bakanımız Osman Pepe; sağ olsun, var olsun, çok yaşasın W ekranında ne kadar 'etkili, sonuç alıcı, caydırı..
YTL cinsi bonolara ne demeli? Salih Neftçi - Bir yıl kadar önce AB süreci tehlikede gibi gözükürken YTL cinsi bonoların diğer enstrümanlara kıyasla daha az riskli olduğunu işleyen bir yazı ..
Telsim'den gelen paraya Maliye el koyacak... Yavuz Semerci - Atlamışım. Atlatmışlar...
Fide 'şaşırtmaca' ne yav? Tuğçe Baran - Bahar geldi, ekim dikim işlerine girdim yine! Geçen sene hatırlarsanız bir yasemin ağacı dikmiştim kapımın önündeki kaldırıma...
SHP'nin yaptığı doğruydu! Zülfü Livaneli - Birkaç gündür iktidarla muhalefet birbirine sıcak patates atmakla meşgul...
Operadaki Hayalet'i sanatseverler anlar! Ruhat Mengi - Öyle bir film ki ancak müzik tutkusu olanlar sever...
Bu utanç ders olmalı! Güngör Mengi - ÜIkenin terör tehlikesine sürüklenmesinin altında dış politika yanlışlarının yattığı doğru mu?
Erdoğan: Baykal'a hiç yakıştıramıyorum Erdoğan, Baykal'a yüklendi: Şahsıma yönelik güya 'terör örgütüyle masaya oturmak' gibi tespit, düşünce dünyamızın kenarından geçemez. Kendileri terör ö..
Zapsu'nun sözleri 'çuval'dan daha ağır Baykal, Erdoğan'a yüklendi: Danışman Zapsu'nun sözleri Irak'ta Türk askerlerinin başına giydirilen çuvaldan daha ağır bir çuvalın, Türk milletine giydi..
Baltalar gömüldü Hükümet TÜSİAD gerginliğinde buzlar eriyor. Devlet Bakanı Ali Babacan, 'Sivil toplum örgütleri olmadan AB süreci olmaz' dedi
Telekomda ilk hedef 3G lisansı Telsim'in yüzde 10runu almak üzere Vodafone ile görüşmeleri sürdüren Yunanlı telekom şirketi Intracom'un sponsor olduğu 5. Türkiye, Hazar ve Orta Asya Telekom ..
Gaziantep Limak'a yar oldu Gaziantep Çimento, Sanko'nun 128 milyon dolara kazandığı ihalenin Rekabet Kurulu'nca iptali sonrası açılan yeni ihalede, 93.3 milyon dolara Limak'ın oldu
Eski Marksist, zenginlerin kalesi Akmerkez'de kat aldı 12 Eylül döneminde sol görüşleri nedeniyle ordudan ihraç edilen Necati Özkan, yayıncılıkta büyüdü. Şirket merkezi yapmak için TOBB'un A..
Komşunun gözü karda Finansbank'ı alan NBG'nin ardından diğer Yunan bankalarından Alpha, Tekfenbank'la Eurobank ise Şekerbank'la ilgileniyor
18 yaşına kadar herkese sağlık hizmeti ücretsiz Sosyal Güvenlik Reformu'nun tamamlandığını müjdeleyen Erdoğan, 'Yeşil kart, kırmızı kart uygulaması kalkıyor' dedi
İran'a saldırı korkusu petrolü tutuşturdu ABD, İran'ı vuracak korkusu petrol fiyatını 69.5 dolarla son 8 ayın zirvesine yükseltti. Altın onsu ise 604 dolarla 1980'den sonraki zirvesine ulaşt..
Yeraltı sularına zehirli atık enjekte ediyorlar! Çevre ve Orman Bakanı, Tuzla'daki zehirli varilleri gölgede bırakacak bir insanlık suçunu açıkladı: Bazı fabrikalar yeraltı sularını çekiyor,..
Resmen mağdurlar! Fuhuş operasyonunun iddianamesi tamamlandı. 'Mağdur edildiklerini' söyleyen ünlülerin de olduğu 23 kişi, iddianamede de 'mağdur' sıfatıyla yer aldı
210'un Avrupa Kültür Başkenti İstanbul Türkiye AB'ye henüz adım atmadı ama Asya ve Avrupa'nın incisi İstanbul dün AB tarafından '2010 Avrupa Kültür Başkenti' ilan edildi. Turist sayısında pa..
Bu kitap kavga çıkarır Prof. Dr. Emre Kongar'ın son kitabı 'Tarihimizle Yüzleşmek', resmi tarihi yalanlayan tezleriyle tarihçiler arasında çok tartışılacağa benziyor
AKP'li vekil Bakan'ın üzerine yürüdü AKP Grup toplantısında bugün alışık olunmayan görüntüler yaşandı. Meclis'in eski İdare Amiri AKP Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş, Sanayi ve Ticare..
Katilleri affetmem kimse benden af istemesin Başbakan Erdoğan, Güneydoğu Bölgesi'nden AKP'li 70'e yakın milletvekiliyle yaptığı görüşmede Terörle Mücadele Yasası'nı en kısa sürede Meclis'ten..
Mesaj korkusu Cep telefonlarına olur olmadık zamanlarda gelen ve aboneleri canından bezdiren tanıtım mesajları bu kez bir faciayı önledi
Çocuğunu okula göndermeyene günde 10 YTL ceza geliyor Özel yasalarda Türk Ceza Kanunu ve AB'ye uyum amacıyla çıkarılan diğer ceza mevzuatıyle celiyen hükümlerin değşitirildiği 'Temel Ceza Ka..
Ankara 4 şehidini daha uğurladı Kocaeli'de geçirdikleri helikopter kazasında şehit düşen Öğretmen Pilot Yüzbaşı Ulaş Türk ile subay öğrenciler Teğmen Serkan Karanlık, Teğmen Fatih Kaban ve T..
Gülce: İslam hoşgörü ve sevgi dini Hatay-İskenderun İlçe Müftüsü Bekir Gülce, islam aleminin karikatür olayına büyük tepki gösterdiğini belirterek, Kutlu Doğum’un Danimarka’ya en iyi cevap ni..
Çağla üreticiye ekonomik katkı sağlıyor Mersin’in Mut ilçesinde kayısı ağaçları çağla vermeye başladı. Havaların ısınmasıyla birlikte Mart ayında çiçek açan kayısı ağaçları, Nisan ayının girm..
Sergiyi basan öğrencilerin üniversiteden uzaklaştırılması yönetimin gündeminde Adana'da önceki gün Çukurova Üniversitesi Yunus Emre Kültür Merkezi'nde açılan "İnsanlığa Çağrı" adlı sergiyi ba..
MHP İl Başkanı Tankut: DTP’li belediyeler Türkiye Belediyeler Birliği’nden çıkarılmalı Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Yılmaz Tankut, terör örgütüne destek veren Demokratik Toplum Part..
TÜBİTAK’ın yarışmasına Adana’dan 12 proje gidecek Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından bu yıl 36.'sı düzenlenen ortaöğretim öğrencileri arası araştırma projele..
Kolej öğrencisini öldüren sanığa 30 yıl hapis Adana'da kolej öğrencisi 13 yaşındaki Mehmet Kasım Yıldırım'ı boğarak öldürdüğü iddia edilen sanığa 30 yıl hapis cezası verildi.
Adana Demirspor altyapıdan 4 oyuncuyu A takıma aldı Türkiye İkinci Futbol Ligi (B) Kategorisi takımlarından Adana Demirspor, Muğlaspor maçı hazırlıklarına başladı. Adana Demirspor’da altyapıd..
Samsunspor’da moraller bozuk Zor günler geçiren Samsunspor’da, Kulüp Başkanı Adnan Ölmez de kalp spazmı geçirince moraller iyice bozuldu.
Çaykur Rizespor’da, gözler Galatasaray maçına çevrildi Çaykur Rizespor Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Yılmaz Zehiroğlu, deplasmanda Galatasaray’dan puan alacaklarına inandığını söyledi.
İran ‘nükleer kulüp’te, kriz tırmanıyor Tartışmalı nükleer faaliyetleri dolayısıyla uluslararası toplumun şimşeklerini çeken İran, dün bu konuda ‘tarihî’ bir adım atarak ‘nükleer ülkeler kulü..
İtalya’da zafer kıl payı Prodi’nin İtalya’da genel seçimlerin son ana kadar başa baş giden oy sayım işleminden Romano Prodi liderliğindeki merkez sol zaferle ayrıldı.
[HABER ANALİZ] Romano Prodi, Türkiye’ye ‘ihtiyatlı destek’ verir Romano Prodi’nin liderliğinde birleşen merkez-sol partiler önceki günkü seçimlerden galip çıktı; ancak iki blok arasındaki far..
Avrupa Birliği, ‘İslami terör’ ifadesini sözlüğünden siliyor ‘İslami terörizm’ kavramının Avrupa’daki ırkçı gruplar ve El Kaide gibi örgütlerce istismar edildiğini Avrupa Birliği de kabul ett..
Pakistan’da ‘Kutlu Doğum’a hunhar saldırı: En az 50 ölü Pakistan’ın Karaçi şehrinde Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinin düzenlendiği bir parkta düzenlenen intihar saldırısında en az 50 kişi h..
Bangladeş Başbakanı Ziya, Türkiye ile ‘daha çok işbirliği’ için Ankara’ya çıkarma yapıyor Dünyanın en kalabalık Müslüman ülkelerinden biri olan kardeş Bangladeş’in Başbakanı Begüm Halide Zi..
Türk okulları, Bangladeş halkının gönlüne taht kurdu Dünyanın dört bir yanında eğitim seferberliğini sürdüren Türk girişimcilerin Bangladeş’te açtığı Uluslararası Ümit Türk Okulları, iki ülke..
Siyaseten riskli de olsa Sosyal Güvenlik Reformu Meclis’ten mutlaka geçecek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, emeklilikyaşının iddia edildiği gibi kanun çıkar çıkmaz 68'e yükseltileceği iddiala..
‘Terör gündemi işgal etmemeli’ Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yaşanan terör olaylarını değerlendirmek üzere bir araya gelen sekiz sivil toplum örgütü, terörün ülke gündemini işgal etmesine izi..
‘Plastik pencereli eve hırsız kolay girer’ kanaati bize zarar veriyor Plastik pencere (PVC) üreticileri, ürünlerinin güvenlik açısından yetersiz olduğu ve hırsızların kolayca açabildiği yönü..
BP, depoda 45 km daha fazla yol aldıran yakıt üretti Yükselen petrol fiyatlarıyla artan akaryakıt maliyetleri araç sahiplerini tasarrufa yöneltiyor.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10