11 Nisan 2006 Salı Günü Haberleri

11 Nisan 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Gaziantep Çimento'ya en yüksek teklif Limak'tan Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) 90 milyon dolar muhammen bedele sahip Gaziantep Çimento Fabrikası'nın satışı için düzenlediği ihaleni..
"Emeklilik yaşı 68'e yükseltilmeyecek" Başbakan Erdoğan, emeklilik yaşının 68'e yükseltilmesinin söz konusu olmadığını belirterek, "Emeklilik yaşı 68 değil, 65 olarak düşünülmüştür" dedi. Sos..
Yaşar Topçu'nun Yüce Divan'da yargılanmasına 28 Nisan'da devam edilecek ANKARA - Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Yaşar Topçu'nun Karadeniz Sahil Yolu ihalesine fesat karıştırdığı iddiasıyla ..
CHP'li Ersin: Komisyon başkanı muhbirlik yaptı 'Şemdinli Komisyonu'nun skandalını araştırmak için komisyon kurulmalı'
Borsa 1.seansta düşüşte Endeks, seansın 1 saat 15 dakikalık bölümünü, dünkü 2. seans kapanışına göre 369,08 puan düşerek 42.730,26 puandan geçti. Hisse senetleri bu seviyede ortalama yüzde 0,..
Gaziantep Çimento yeniden satışta Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) Uzan Grubu varlıkları arasında yer alan Gaziantep Çimento Fabrikası'nın satışı için yeniden düzenlediği ihale başla..
Kurumlar vergisinde son 4 gün Adana Vergi Dairesi Başkanı Fatih Acar, kurumlar vergisi beyanname verme döneminin tamamlanmasına birkaç gün kala mükellefleri, fiili durumlarına uygun beyanda b..
'Hormonlu hesap' çıkarılıyor Tüketici Hakları Merkezi (TÜ-MER) Genel Başkan Yardımcısı ve Hukuk Komitesi Başkanı Avukat Faruk Hançer, Kredi Kartı Yasası kapsamında, kart borçlarını taksitlend..
Yoksula konutta, şartlar hafifletildi Yoksul ve alt gelir grubundaki vatandaşlara yönelik konut satışlarında, ''aranan şartlara uyan vatandaş'' bulmakta zorlanan Toplu Konut İdaresi (TOKİ), s..
Honda, yeni modellerini Türkiye pazarına sunmaya hazırlanıyor İSTANBUL - Honda'nın yeni modelleri Civic Hatchback ve Honda Accord, Türk tüketicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Honda Türkiye GM ..
Terörle mücadeleye yeni yasa Başbakanlık'ta bir süredir üzerinde çalışılan Terörle Mücadele Yasa tasarısına son şekli verildi. Tasarı, bugün imzaları tamamlandıktan sonra TBMM'ye sevk edilece..
TRLİBOR gecelik yüzde 13.80, yıllık yüzde 14.22 olarak açıklandı İSTANBUL -TRLİBOR gecelik yüzde 13.80, yıllık yüzde 14.22 olarak açıklandı 11 Nisan 2006 tarihli Fiksing Oranları şöyle old..
Kurumlar vergisinde beyan dönemi bitiyor Gelir vergisi beyan dönemi 24 Mart'ta, kurumlar vergisi beyan dönemi ise 15 Nisan'da sona eriyor. Kurumlar vergisi beyanname verme döneminin tamamlanm..
Kent Gıda'da hisse devri tamamlandı Kent Gıda'nın, çıkarılmış sermayesinin yüzde 30'u oranındaki hisselerin 95.1 milyon dolar bedelle Cadbury Schweppes'e devri tamamlandı.
Çalık kararnamesinde yeni formül bulundu Hükümet, Samsun-Ceyhan Boru Hattı'nda ihalesiz iş veriyor görüntüsünden kurtulmak için yeni bir kararname hazırlıyor
Avcılar'da polis, suç örgütüyle çatıştı: 2 ölü, 15 gözaltı İstanbul Avcılar'da dün gece bir işyerine düzenlenen ve bir kişinin ölümü ile 2 polisin yaralandığı saldırı ile ilgili bu gece oper..
Kapadokya'da, yaygın turizm eğitimi Nevşehir'de Turizm haftası etkinlikleri kapsamında yaygın turizm eğitimi semineri düzenlendi
'Sakın Polat'a özenmeyin' Erzurum'da, Merkez Yakutiye Belediyesi Kültür Müdürlüğü'nde görevli Kişisel Gelişim Uzmanı Kadir Demirbüken, lise öğrencilerine verdiği, okullardaki şiddet olayları..
TÜRMOB'dan 6 üyesine faaliyetten alıkoyma, 2'sine de meslekten çıkarma cezası ANKARA- Türkiye Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Disipli..
TÜSİAD Başkanı Sabancı: Türkiye, AB yolunda emin adımlarla ilerliyor İSTANBUL - TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sabancı, Türkiye'nin Avrupa Birliği'nin ekonomik kriterleri olan Maastricht ..
ÖYK, Tüpraş'ta esasa ilişkin karar gelinceye kadar bekleyecek İSTANBUL - Özelleştirme Yuksek Kurulu, Tüpraş'ta esasa ilişkin karar gelinceye kadar bekleyecek. Tüpraş Türkiye Petrol Rafineril..
BİM'den 3 yeni mağaza açılışı İSTANBUL - BİM Birleşik Mağazalar A.Ş, Ankara ve Antalya'da olmak üzer 3 yeni mağaza açacak. Şirketin borsaya gönderdiği açıklamada şöyle denildi: "Şirketimiz Ay..
3 şirket daha 2005 yılı bilançosunu açıkladı/ Göltaş'ın karı 41 milyon YTL İSTANBUL - İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) işlem gören 3 şirket daha 2005 yılına ilişkin mali tabloları..
11 Altın Adam Yarışması'nda Galatasaray'lı Song, "Ayın Altın Adamı" seçildi İSTANBUL - Memorial Hastanesi sponsorluğunda düzenlenen 11 Altın Adam Yarışması'nda 2005-2006 Sezonu'nun 7. jüri t..
Hisse senedinde; İşlem tarihi mi, takas tarihi mi? Bilindiği üzere, 2006 senesine hisse senetlerinin vergilendirilmesi konusunda yürürlüğe konulan yeni bir düzenleme ile girildi. Yeni düzenle..
Kurumlar vergisinde son 4 gün Gelir vergisi beyan dönemi 24 Mart'ta, kurumlar vergisi beyan dönemi ise 15 Nisan'da sona eriyor. Kurumlar vergisi beyanname verme döneminin tamamlanmasına dört ..
Yaşar Topçu'nun Yüce Divan'da yargılanmasına devam ediliyor ANKARA - Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Yaşar Topçu'nun Karadeniz Sahil Yolu İhalesi'ne fesat karıştırdığı iddiasıyla Yüce Divan'..
Böyle yarışmacı görülmedi Yüksel Aytuğ - Dün gece tercihlerini ShowTV'deki'Kim 500 Bin İster?' yarışmasından yana kullananlar müthiş bir yarışmacı izlediler
TÜRMOB'dan 11 üyesine faaliyetten alıkoyma, 2'sine de meslekten çıkarma cezası İSTANBUL Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB), 11 üyes..
MÜSİAD'ın 15. Olağan Genel Kurulu 15 Nisan'da yapılacak İSTANBUL - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) 15. Olağan Genel Kurul Toplantısı 15 Nisan Cumartesi günü yapılacak. MÜSİAD..
Yunan bankalarının gözü Türkiye ve Mısır'da ATİNA - Yunan bankaları büyümek için özellikle Türkiye ve Mısır piyasalarını yakından izliyor. Büyüme planlarını artıran Yunan bankaları, satın alm..
En çok kazandıran altın Finansal yatırım araçları arasında, bu yılın Mart ayında en yüksek reel getiriyi külçe altın sağladı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), seçilmiş finansal yatırım araçl..
Demirdöküm, yüzde 35 nakit temettü dağıtacak İSTANBUL - Demirdöküm, yüzde 35 nakit temettü dağıtacak. T. Demir Döküm Fabrikaları A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada, şu ifadeler..
Okula roketli saldırı Afganistan'ın doğusundaki Asadabad'da bir okula roket atılması sonucu 6 çocuğun öldüğü bildirildi. Polis açıklamasında, roketin Salabagh adlı okulun bahçesine düşmesi so..
İtalya ikiye bölündü İtalya seçimlerinde Prodi zafer ilan etti, Berlusconi yandaşları ise sonuca itiraz ediyor . İtalya'da merkez sol ittifakın lideri Romano Prodi, genel seçimlerde çok az fa..
Kate Moss CK ile anlaştı İngiliz model Kate Moss, Calvin Klein'ın sonbahar koleksiyonunun modelliğini yapacak. Koain kullandığı iddiaları yüzünden zor günler geçiren Kate Moss'un, ''Calvin Kl..
Türkiye artık döviz kazanamıyor Bu yılın ilk iki ayında yüksek bir dış borçlanma performansı sergileyen Türkiye’nin, döviz harcamaları yüzde 13.1 artarken normal döviz gelirleri ise yerinde s..
Fındık ihracatı, 32. haftanın sonunda 1.5 milyar dolara dayandı GİRESUN - Türkiye, 1 Eylül'de başlayan 2005-2006 sezonunun geride kalan 32 haftalık bölümünde, fındıktan 1 milyar 491 milyon do..
Tire Kutsan'da Olağan Genel Kurul, 6 Mayıs'ta İSTANBUL - Tire Kutsan'da Olağan Genel Kurul, 6 Mayıs'ta yapılacak. Tire Kutsan Oluklu Mukavva Kutu ve Kağıt Sanayi A.Ş. tarafından Borsa'ya gö..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10