11 Nisan 2006 Salı Günü Haberleri

11 Nisan 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Belarus’a AB boykotu Avrupa Birliği, Belarus'ta 19 Mart seçimleriyle yeniden iktidara gelen Devlet Başkanı Aleksandır Lukaşenko yönetimine ‘toplu vize yasağı’ getirdi.
Dünya Kupası Türk turizmini vurdu, şirketlerin umudu İstanbul Kuş gribi, karikatür krizi, Avrupa'daki ekonomik durgunluk gibi sebeplerle turizmin kalbi Antalya'daki yüzde 30'lara varan düşüş ..
Oyak, Erdemir’de kıyafet yasağı getirdi Ordu Yardımlaşma Kurumu (Oyak), özelleştirme ihalesinde satın aldığı Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nda A sınıfı personel için ‘serbest kıyafet’ uyg..
Suzuki vites büyüttü, yeni hedef 5 bin Otomotiv sektöründe satışların bu yıl geçen yıla paralel seyretmesi beklenirken Suzuki Türkiye, pazar hedefini yükseltti.
Cari açık şubat rekoru kırdı Cari işlemler dengesi, enerji faturasıyla şişen yüksek dış ticaret açığı ve turizm gelirlerindeki düşüşün etkisiyle 3 milyar 487 milyon dolarla Cumhuriyet tarihin..
Formula 1’e iki Türk firması talip Formula 1 İstanbul Park'ın işletme hakkının devri ihalesinde kısa liste belirlendi. İstanbul Park'ın işletmecisi Motor Sporları ve Organizasyon AŞ'nin hisse..
Formül değişiyor, milli gelir büyüyecek Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı (TÜİK), Avrupa Birliği istatistik sistemine uyum sağlayabilmek için yeni bir güncelleme çalışması yürüttüklerini b..
Sanayi üretimi şubatta yüzde 5 arttı Türkiye'nin sanayi üretimi 2006'nın Şubat ayı itibarıyla aylık bazda, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 5 arttı.
Migros, Suriye yolunda Türk perakende pazarının lideri Migros, Suriye'de perakende sektöründe faaliyet gösteren şirket kuracak.
5 milyar dolarlık proje Sama Dubai’nin Körfez bölgesinin önemli yatırım geliştirme gruplarından Dubai Holding, Sama Dubai adında yeni bir şirket oluşturarak tüm gayrimenkul yatırım faaliyetle..
Banka denetiminden kaçan kara paracının yeni adresi PTT Kayıt dışı ile mücadele çerçevesinde gerçekleştirilen banka incelemelerine bu yıl PTT de dahil edildi.
TMSF, Korkmaz Yiğit ile anlaşma imzaladı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) ile Bank Ekspres Hakim Ortağı Korkmaz Yiğit Grubu arasında; grubun fona olan borçlarının ödenmesine yönelik olar..
Bahattin Uzan 500 bin YTL kefaletle serbest kaldı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından el konulan İmar Bankası'nı zarara uğrattığı gerekçesiyle mahkum olan Cem Uzan'ın amcası Baha..
Bor kaplamayla aşınma azalacak TÜBİTAK, Fırat Üniversitesi (FÜ) Mühendislik Fakültesi'nden Doç. Dr. Osman Yılmaz'ın, bor madeni cevherinden aşınmaya dayanıklı kaplama malzemesi geliştirmeyi a..
Nükleere karşı imza Nükleer Karşıtı Platform (NKP), AKP hükümetinin nükleer enerji programına karşı, imza kampanyası başlattı. NKP'nin açıklamasında dünya genelinde nükleer santral yatırım pr..
Tövbekâr profesör Tokat'ın Niksar ilçesinde kurulan çadırlar biren birer sökülürken 29 Mart'taki Güneş tutulmasının etkisiyle 3-10 Nisan arası burada deprem olacağını iddia eden Prof. Dr. Mus..
'Toplayıcı' çocuk azaldı Adana'da son bir yılda çocukları kâğıt toplamada çalıştırdıkları gerekçesiyle mahalle aralarında kurulu 139 depo kapatıldı. Önceki yıllarda, sokakta çalışan çocukları..
Almanya'da bir Türk esnaf cinayeti daha Almanya'daki Türk esnaf cinayetlerine bir yenisi eklendi. Kassel kentinde, 21 yaşındaki Türk asıllı Alman vatandaşı Haliç Y. tabancayla vurularak öldür..
Hindistan'da elektronik fuarı alev alev Hindistan'da düzenlenen bir fuarda, çadırların alev alması sonucu en az 45 kişi hayatını kaybetti, 160 kişi yaralandı. Meerut kentinde düzenlenen fuard..
Otizme yeni açıklama Otizmin nedeni sanıldığı gibi beynin sosyal ilişkileri etkileyen bölümünde anormallik değil, beynin çeşitli bölgeleri arasındaki bağlantıların zayıf olmasıymış.
Dedikodu yazarı zorda New York Post gazetesinin ünlü dedikodu yazarı Jared Paul Stern, ABD'li işadamı Ron Burkle'dan para almaya çalışmakla suçlanıyor.
THY, bilet cezasından 4.6 milyon YTL kazandı Biletini son anda iptal eden yolcular, Türk Hava Yolları'nın (THY) kasasına son 2 yılda 4 milyon 660 bin 257 YTL girmesini sağladılar.
Maliye, 22 merkezde 20 sektörü denetleyecek Maliye Bakanlığı denetim elemanları, 2006 yılı Denetim Programı ile vergi avı başlatıyor. Program, vergi denetimlerinin ülke çapında ve ekonomik ka..
'Beyaz kızımızı görücüye çıkarıyoruz' Vestel Beyaz Eşya'yı 'Beyaz Kız' diye nitelendiren Zorlu, "Bizim cici kızlarımız var, onları da evlendireceğiz. Kırmızı - beyaz Türkiye'ye çok yakışacak"..
Migros, Suriye'de şirket kuruyor Migros, Suriye'de perakende sektöründe faaliyet gösteren bir şirket kuracak.TMSF'den 2.7 bin YTL'ye Picasso
Galatasaray'dan saat ve oyuncağa lisans Galatasaray Sportif, Galatasaray Pazarlama Ticaret Sınai Turizm Yatırım ve Spor Faaliyetleri AŞ ile oyuncak üretim ve satışı için 1.5 yıllık, MGM Sport..
PKK'ya ikinci kınama Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nde, PKK'nın terör eylemlerine son vermesini talep eden bildiri imzaya açıldı. 313 üyeli mecliste bildiriye 140'ı aşkın parlamenter ..
Cari açıkta şubat rekoru Şubatta cari açık, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 53.9 artışla 3 milyar 487 milyon dolara çıktı. Ocak- şubat itibariyle açık yüzde 58.6 artışla 5.9 milyar dolar..
Çikolata reçeteye girdi İngiltere'de yapılan araştırmalar sonucunda, bitter çikolatanın tedavi amaçlı kullanılabileceği ortaya çıktı. Her gün yendiği takdirde çikolatanın, içindeki "flavonoid..
Turkcell, ABD’de tez konusu Türkiye'nin en büyük GSM operatörü Turkcell, Georgetown Üniversitesi'nde iletişim alanında tez konusu oldu.
Malezya’daki savunma fuarında Türk şirketleri boy gösterecek Uluslararası savunma sanayii pazarında Türk firmalarının ağırlığı son iki yıldır artmaya başladı.
Halka arz, büyümemize katkı sağlayacak Halka açılan şirketler kervanına Zorlu Grubu'nun lokomotifi Vestel Beyaz Eşya da katıldı.
Tevfik Bilgin göreve başlıyor Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanlığı'na yeniden atanan Tevfik Bilgin, bugün Yargıtay Birinci Başkanlık Kurulu huzurunda yemin ederek görevi..
‘Sakıp Ağa’yı çok özlüyoruz’ İşadamı Sakıp Sabancı, ölümünün ikinci yılında Zincirlikuyu’daki aile kabristanında düzenlenen bir merasimle anıldı.
Gülsan, kola üretecek Kayseri merkezli Gülsan bünyesinde faaliyet gösteren Meysu, gazlı meyve suyu ve kola üretecek.
Termik santrala ‘avımı bitirdin’ davası Balıkçılar, Türkiye’nin en önemli tarım alanlarından Çukurova’da kurulan Sugözü Termik Santralı’nın su ürünlerini bitirme noktasına getirdiğini iddia e..
Bakan Şahin: Özgürlükçü bir vakıf yasası hazırlıyoruz Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, vakıflarla ilgili yeni bir yasa tasarısı hazırladıklarını açıkladı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10