11 Nisan 2006 Salı Günü Haberleri

11 Nisan 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Altın getiride mart ayının lideri oldu / Borsa yatırımcısına yüzde 4 kaybettirdi ANKARA - Altın getiride mart ayının lideri oldu. Borsa ise yatırımcısına yüzde 4 oaranında kaybettirdi. 2006 M..
Borsa, satıcılı seyrini bugün de sürdürüyor/ Endeks, 42600-42800 bandında/ Döviz ve faiz bir miktar gevşedi İSTANBUL - İMKB, sakin başladığı günde satışlarını hızlandırıyor. 43 binde tutunma ..
Kent Gıda hisselerinin Cadbury'ye devri tamamlandı İSTANBUL - Kent Gıda hisselerinin Cadbury'ye devri tamamlandı. Kent Gıda Maddeleri Sanayii ve Ticaret A.Ş. ile ilgili olarak Cadbury Schwep..
Garanti Bankası, 3 yeni şube açtı İSTANBUL - Garanti Bankası, 3 yeni şube açtı. T. Garanti Bankası A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada, Bankanın aşağıda belirtilen şubelerinin 10..
İş Bankası, İstanbul DTM'de şube açtı İSTANBUL - İş Bankası, İstanbul DTM'de şube açtı. T. İş Bankası A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada, 10 Nisan 2006 tarihi itibariyle İstanbul..
Borsa güne 43 bin 095 puandan başladı İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, dünkü 2. seans kapanışına göre 3,82 puan azalarak 43.095.52 puan seviyesinde açıldı. Hisse senetleri, bu seviyede ortala..
Tom Cruise fazla risk alıyor Baba olmasına az bir zaman kalmasına rağmen, Amerikalı oyuncu Tom Cruise risk almaktan geri durmuyor ve 2. Dünya Savaşı'ndan kalma 63 yıllık uçağıyla uçmayı sürdü..
Lens kullananlar dikkat! Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), enfeksiyon riskine karşı, Amerikan firması ''Bausch and Lomb'' tarafından üretilen ''ReNu MoistureLoc'' lens temizleme solüsyonla..
JLo eski kocasını mahkemeye verdi Amerikalı şarkıcı ve oyuncu Jennifer Lopez, kendisi hakkında bir kitabı piyasaya sürmesini engellemek için eski kocasını mahkemeye verdi. Los Angeles'taki ad..
Yurdun doğu kesimleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek İSTANBUL - Tahminlere göre, yurdun doğu kesimleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, Doğu Anado..
Türk yöneticisinde güven sorunu var İSTANBUL - Uluslararası Yönetim Geliştirme Profesörü Dr. Andrew Kakabadse, Türk yöneticilerinin yabancı şirketlere tam olarak güvenmediğini ve profesyonell..
İMKB'de yabancılar martta net 12.4 milyon dolarlık alım yaptı İSTANBUL - Mart ayında dalgalı bir seyir izleyen ve zaman zaman sert satışların yaşandığı İMKB'de yabancılar net 12 milyon 418 b..
Finansbank, İstanbul'da 2 yeni şube açtı İSTANBUL - Finansbank, İstanbul'da 2 yeni şube açtı. Finansbank A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamaya göre, Bankanın İstanbul Küçükbakkalköy..
Kent Gıda hisselerinin Cadbury'a devri tamamlandı İSTANBUL - Kent Gıda hisselerinin Cadbury'a devri tamamlandı. Kent Gıda Maddeleri Sanayii ve Ticaret A.Ş. ile ilgili olarak Cadbury Schweppe..
Galatasaray, yayın gelirlerini tahsil etti İSTANBUL - Galatasaray, yayın gelirlerini tahsil etti. Galatasaray Sportif Sinai ve Ticari Yatırımlar A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada..
Emisyon hacmi dün 166.3 milyon YTL azaldı ANKARA - Emisyon hacmi 10 Nisan Pazartesi günü 166.3 milyon YTL azalarak, 20 milyar 643 milyon 960.9 bin YTL olarak gerçekleşti. Böylece emisyon hacm..
Şekerbank, bireysel kredi faiz oranlarını yeniden belirledi İSTANBUL - Şekerbank Bireysel Kredi Faiz Oranlarını bugünden geçerli olmak üzere yeniden düzenledi. Şekerbank'tan yapılan açık..
Org. Özkök: Son olaylar Güneydoğu halkını temsil etmiyor DİYARBAKIR - Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, "Burada olup bitenleri, hiçbir zaman bütün Diyarbakır veya Güneydoğu halkını t..
Garanti Bankası, 875 milyon dolara kadar dış finansman için çalışma başlattı İSTANBUL - Garanti Bankası, 875 milyon dolara kadar dış finansman sağlamaya yönelik çalışma başlattı. T. Garanti B..
Vergide son değişiklikler kime ne getiriyor? Sezgin Özcan - Ücret dışı gelirlere uygulanan vergi oranlarında beşer puanlık indirim yapılması, yatırım indiriminin kaldırılması ve vergi ziyaı..
10 Nisan, polis ve vatandaşı kaynaştırdı Türk Polis Teşkilatı'nın 161. kuruluş yıl dönümü Batı Akdeniz'de de törenlerle kutlandı.
Denizli’de soygun yaptı, Korkuteli’de kameraya yakalandılar Denizli'nin Çameli Kirazlı yayla köyündeki petrol istasyonunun kasasını soyan hırsızlar, çaldıkları kredi kartları ile bankamatikte..
Sezona hazırlanan Gölhisar, doğal kaynakları kullanarak turizme açılacak Burdur'un Gölhisar ilçesinde dogal kaynakların turizme kazandırılması için çalışma başlatıldı.
Müslüman olan komşularını tanıdıktan sonra İslam’ı seçti On yıldır Türkiye'ye turist olarak gelen İngiliz Kathryn Evelyn Gecit(59) İslamiyet'i seçti. Manavgat Müftülüğü'ne müracat ederek Müsl..
Isparta Belediyesi’nin temsil ve ağırlama giderleri 1.4 milyon YTL Geçen günlerde düzenlediği basın toplantısında, belediyenin muhalif meclis üyelerini eleştiren AK Parti Isparta İl Başkanı A..
Şepitçi Özel Kız Öğrenci Yurdu’nun temeli dualarla atıldı Isparta'nın Şarkikaraağaç ilçesinde ikamet eden İhsan Şepitçi'nin(72), Sedir Özel Eğitim A.Ş.'ne bağışladığı 5 bin metrekarelik arsay..
Muhalefet,100. Yıl Spor Tesisleri'ne yapılacak stadyuma tepki gösterdi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya İl teşkilatı ve bazı sivil toplum örgütü üyeleri, Yüzüncü Yıl Spor Tesisleri önünd..
Turizm sektörü, krizlerden çıkardığı ‘derslerle’ büyüdü Felaket tellallığının turizme faydası olmadığını dile getiren sektör temsilcilerine göre, Türkiye her kriz döneminden daha da güçlenmiş..
Büyükşehir, Düden’deki üniteleri verince Evcilmen şaşırdı: İnşallah hacizli değildir Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisi toplantısı dün gerçekleştirildi.
Atasoy: Sürdürülebilir turizm için belediyeler arıtma sorununu çözmeli Türkiye Çevre Eğitim Vakfı Antalya Mavi Bayrak Koordinatörü Lokman Atasoy, 3 bin 215 belediyede, sadece 112 atıksu arıtm..
Sera atıkları Finike Körfezi’ni kirletiyor Deniz Ticaret Odası (DTO) Antalya Şubesi, Antalya Körfezi'nde deniz kirliliğinin önlenmesi amacıyla rapor hazırladı.
Kepez’de başpehlivan M. Kemal Karaboğa Antalya'da Kepez Belediyesi tarafından düzenlenen ‘1. Kepez Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde Mustafa Kemal Karaboğa başpehlivan oldu.
‘Türk dünyasına yönelik eserlere başta sivil toplum kuruluşları ilgi göstermiyor’ Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in himayelerinde Çeşme’de düzenlenen 1. Uluslararası Türk Kurultayı resmî tö..
Tekelioğlu: Köydes, köyden şehre göçü tersine çevirecek AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Tekelioğlu, KÖYDES projesinin altyapısı Avrupa standartlarına uygun, sağlıklı ve verimliliği yüksek ..
EÜ organ bağışı için internet sitesi kuruyor Ege Üniversitesi (EÜ) İletişim Fakültesi’nce devam ettirilen organ bağışı kampanyası kapsamında bir internet sitesi kurularak gelişmeler ve bağışl..
Piknikte kaybolan küçük İlayda için jandarma seferber oldu İzmir’de ailesiyle birlikte Buca ilçesinde bulunan Kaynaklar köyündeki piknik alanına giden 5 yaşındaki İlayda Taşçı ortadan kaybold..
Kemeraltı’ndaki tarihî şadırvanın 150 yıllık âlemini çaldılar Kemeraltı Çarşısı’ndaki 150 yıllık âlem çalındı. Çarşıdaki esnaf, daha önce de hırsızlıklar olduğunu fakat önlem alınmadığını idd..
İstanbul’u süsleyen laleler ekonomiye de katkı sağlayacak ‘İstanbul Lalesiyle Buluşuyor’ kampanyasını düzenleyen İstanbul Büşyükşehir Belediyesi, şehrin değişik alanlarına 3 milyon ..
"Lale-i Münevveran" açıldı İstanbul Uluslararası Lale Festivali etkinlikleri çerçevesinde hazırlanan ‘’Lale-i Münevveran’’ tezhip sergisi ziyarete açıldı.
Hz. Muhammed hasretini şeref defterine yazdılar İstanbullu 13 vakıf ve derneğin bir araya gelerek oluşturduğu İnsan ve Medeniyet Hareketi Platformu, Kutlu Doğum Haftası’nı değişik etkinlikler..
Kağıthane’deki dükkan sahipleri Kutlu Doğum indirimi yapıyor Kağıthane’de müftülükle ortak karar alan esnaf, bir hafta boyunca müşterilerine ‘Kutlu Doğum Haftası indirimi’ yapıyor.
Bir ayda 60 kitap okuyarak bilgi evleri birincisi oldu Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri tarafından düzenlenen kitap okuma yarışmasında, 10 bin 105 sayfalık 60 kitap okuyan 6. sınıf öğrenci..
Hangi olayın nerede işlendiğini gösteren harita, suçla mücadeleyi kolaylaştıracak Bursa Emniyet Müdürlüğü’nce suç ve suçlularla mücadelede Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan akı..
Köpeklerin havlaması, kaçakları ele verdi Kaçak yollarla yurda giriş yapan 28 yabancı uyruklu kaçak, Tekirdağ’ın Çorlu ilçesine bağlı Yenice beldesinde, boş arazide köpeklerin havlamaları üze..
Yalova Adliyesi’nde mübaşir sesinin yerini elektronik pano aldı Yalova Adliyesi’nde, Yalova Barosu tarafından uygulanan sistemle davalı, davacı ve avukatlar, sıralarını mübaşirlerden değil el..
Trafiğe ‘yapay zeka teknolojisi’ ürünü projelerle çözüm aranacak Türkiye Bilgisayar Mühendisleri Programcıları Derneği öncülüğünde Ulaştırma Bakanlığı, Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Tekni..
AK Partili belediye meclis üyesi partisinden istifa etti İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin AK Partili meclis üyesi Hakkı Koşar, partisinden istifa ettiğini açıkladı.
Taksim’de boru patladı, her yer su altında kaldı Dün Taksim Gezi Parkı’nın Ceylan Otel’e doğru uzanan bölümünde İSKİ’ye ait su borusu patladı.
Araştırma yaparken ölen Prof. Okuş toprağa verildi Samsun’un Çarşamba ilçesi açıklarında Karadeniz’de kirlilik araştırması yaparken bulunduğu botun alabora olması sonucu boğularak hayatını ka..
Büyükçekmece Emniyeti’ne 19 yeni araç Büyükçekmece Belediyesi, Polis Haftası’nda İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne 19 araç kazandırdı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10