11 Nisan 2006 Salı Günü Haberleri

11 Nisan 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İpragaz, ABD Federal Afet Kurumu'ndan onay aldı İSTANBUL - İpragaz, teorik ve işlevsel tatbikatları kapsayan "Afet Yönetimi ve Acil Durum Planları" konusunda ABD Federal Afet Kurumu (FEMA) eğ..
HP Türkiye'de yeni atama İSTANBUL - HP ISE Görüntüleme ve Baskı Grubu Tüketici Finans Müdürlüğü'ne Gülüzar Diker Kara getirildi. Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Gülüzar Diker Kara, ..
Hazine, yüzde 13.77 ortalama faizle 2.3 milyar YTL borçlandı ANKARA - Hazine'nin bugünkü 24 ay(728 Gün) vadeli YTL cinsi iskontolu tahvil ihalesinde satışların nominal tutarı 4 milyar 106,4 ..
Tofaş, organizasyon yapısını değiştirdi İSTANBUL - Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş, organizasyon yapısını yeniden tasarladı. Şirketin borsaya gönderdiği açıklamada şu ifadelere yer verildi..
MB döviz alım ihalesine 110 milyon dolar teklif geldi / Ortalama fiyat 1.3403 YTL oldu ANKARA - Merkez Bankası tarafından yapılan bugünkü döviz alım ihalesine 110 milyon dolar teklif geldi. M..
İstanbul kültür başkenti AB Jürisi, İstanbul'u 2010 Avrupa Kültür Başkenti olarak seçti. Jürinin kararı, AB kurumlarınca gözden geçirildikten sonra kesinlik kazanacak ve AB Konseyi tarafından..
Tüketiciler, ödeme işlemlerini cep telefonuyla yapmaktan memnun İSTANBUL - Philips ve Visa International tarafından yapılan kullanışlılık araştırmasının sonuçları, tüketicilerin "Yakın Alan İ..
İtalya basını: Hükümet kurmak zor İtalya'daki genel seçimlerin ne merkez sağ partilerin ittifakını simgeleyen Özgürlük Evi'nin lideri Silvio Berlusconi'ye ne de merkez sol yelpazedeki partile..
NASA Ay'da su arayacak ABD'nin Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), 2008'de su aramak üzere Ay'a uydu gönderecek. NASA'nın Moffett Field-California'daki Ames Araştırma Merkezi'nin hazırla..
Fransa'da yeni yasa dönemi Fransız basını, ülkede siyasi krize yol açan istihdam yasasının yerine yeni bir düzenleme yapılması kararını, Cumhurbaşkanı Jacques Chirac ve Başbakan Dominieque de..
Moody's: Finansbank'ın kredi notu artabilir Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Yunan Ethniki (Ulusal) Bank'a hisse satışının Finansbank'ın kredi notunu olumlu etkileyebileceğ..
Geçici işçilere sınavsız kadro olanağı İŞKUR aracılığıyla işe alınmış olmaları kaydıyla hizmet akitleri askıya alınmış olan ve aynı kapsam ve statüde işe başlatılacak bulunan mevsimlik işçile..
Moody's: Finansbank'ın kredi notu artabilir LONDRA - Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Yunan Ethniki (Ulusal) Bank'a hisse satışının Finansbank'ın kredi notunu olumlu etkile..
Erdemir'de kılık-kıyafet düzenlemesine gidildi ZONGULDAK - Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) T.A.Ş'nin Genel Müdürlüğü'nce yayınlanan yönergede, çalışanların giysilerinde, lacivert,..
Alcatel, 2005 yılı sonunda dünya genelinde toplam 80 milyon DSL kurdu İSTANBUL - Intelligent Services Access Manager IP DSLAM (ISAM) ürün ailesi ile genişband erişim alanında faaliyette bulun..
Rus Milli Takımı Hiddink'e emanet Hollandalı teknik direktör Guus Hiddink, çalıştırdığı milli takımlar listesine Rusya'yı da ekliyor. . Hiddink, Hollanda'da bir televizyon programında yaptığı..
Türkiye 419. milli maçına çıkıyor (A) Milli Futbol Takımı, Azerbaycan ile yarın Bakü'de yapacağı özel maçla birlikte 419. karşılaşmasına çıkacak. Türk Milli Takımı, 83 yıllık tarihinde, gerid..
Bir İstanbulspor masalı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından yönetilen ve İkinci Futbol Ligi (A) Kategorisi'nde mücadele eden İstanbulspor Kulübü'nde satış çalışmaları için sezon ..
Rüştü varsa sorun yok Fenerbahçe, ligin ikinci yarısında kalesini Rüştü ile sağlama aldı. Sarı-lacivertli takım, teknik direktör Christoph Daum'un, ligin ikinci yarısından itibaren görev verm..
Venüs Ekspresi yörüngeye girdi Avrupa Uzay Ajansı'nın (AUA) uzaya gönderdiği Venüs Ekspresi sondası yörüngeye girdi. 29 bin kilometre hızla yol alan ekspresin hızı, yörüngeye girmesine izin v..
Erdoğan: Sosyal Güvenlik reformu hazır/ "18 yaşın altındaki herkesin sağlık giderini devlet karşılayacak" ANKARA- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, beklenen Sosyal Güvenlik Reform paketini açıkl..
Sami Yen Stadı, TOKİ'ye devredilecek/ Seyrantepe'de yeni stad ve Şişli Etfal kompleksi kurulacak ANKARA - İstanbul'da Hazine'ye ait Seyrantepe arazisine Galatasaray için yeni bir stat ve Şişl..
Tüpraş'ta Danıştay kararı beklenecek Özelleştirme İdaresi Başkanı (ÖİB) Metin Kilci, TÜPRAŞ'ın yüzde 51 oranındaki hissesinin blok satışında, Danıştay 13. Dairesi'nin esasa ilişkin kararının ..
Yakıt tankında patlama: 5 yaralı Adana'da boş yakıt tankı, işçilerin spiral ile kesme işlemi yaptıkları sırada sıçrayan kıvılcımlardan infilak etti, olayda 5 işçi yaralandı
Hükümet, yakında yeni bir siyasi reform paketi açıklayacak İSTANBUL - Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, siyasi reformların derinleştirilmesiyle ilgili adımlar atılacağını ifade eder..
Yeşiller'in Eş Başkanı Roth Türkiye'ye geliyor BERLİN - Alman Birlik 90/Yeşiller Partisi Eş Başkanı Claudia Roth, İstanbul, Ankara ve Diyarbakır'da temaslarda bulunmak için 11-15 Nisan tarihl..
SHP'den "Baykal, İnönü'yü HEP ile ittifak yapmaya zorladı" iddiası ANKARA - SHP Genel Sekreteri Ahmet Güryüz Ketenci, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın, SHP ile ilgili sözlerine sert tepki gö..
Venüs Ekspresi yörüngeye oturdu DARMSTADT - Avrupa Uzay Ajansı'nın (AUA) uzaya gönderdiği Venüs Ekspresi sondası yörüngeye girdi. 29 bin kilometre hızla yol alan ekspresin hızı, yörüngeye gir..
AB için yeni paket Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün Avrupa Birliği'nin (AB) Kopenhag siyasi kriterlerine daha iyi bir uyumu öngören yeni bir siyasi..
Türkiye Yazarlar Birliği'nin Genel Kurulu, 22 Nisan'da yapılacak ANKARA - Yazarlar arasında mesleki dayanışmayı geliştirmek ve Türkiye'nin kültür hayatına yazarların da katılımını sağlamak a..
MB Genel Kurulu, 13 Nisan'da toplanacak/ Banka Meclisi'ne iki üye seçilecek ANKARA - Merkez Bankası Genel Kurulu, 13 Nisan Perşembe günü Ankara'da toplanacak. Genel Kurul'da, 30 Nisan'da boş..
Kuşadası'nın vergi rekortmenleri açıklandı KUŞADASI - Aydın'ın Kuşadası İlçesi'nde, 2005 yılı vergilendirme dönemi gelir vergisi rekortmenleri açıklandı. Kuşadası Vergi Dairesi Müdürü Okan M..
Sivas'ın vergi rekortmenleri belli oldu SİVAS - Sivas'ta, 2005 yılı kazançları üzerinden 2006 yılında verilen beyannamelere göre en yüksek gelir vergisi ödeyen mükellefler açıklandı. Sivas D..
Artvin'de en yüksek gelir vergisi ödeyen mükellefler belirlendi ARTVİN - Artvin'de en yüksek gelir vergisi ödeyen mükellefler belirlendi. Artvin Defterdarlığı tarafından 2005 yılı kazançl..
Ardahan'da 2005 yılı gelir vergisi rekortmenleri belirlendi ARDAHAN - Ardahan'da 2005 yılı gelir vergisi rekortmenleri belirlendi. Ardahan Defterdarlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre..
İsrail'in yeni Başbakanı Olmert İsrail'in, 4 Ocak'ta beyin kanaması geçirdikten sonra komaya giren başbakanı Ariel Şaron'un sürekli iş göremez olduğunun ilan edilmesinin ardından, Kadima part..
Gaziantep Çimento'ya en yüksek teklif 93.2 milyon dolarla Limak'tan İSTANBUL - Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) 90 milyon dolar muhammen bedele sahip Gaziantep Çimento Fabrikası'nın ..
BDDK'da ikinci Bilgin dönemi başladı/ "Kredi riski çok iyi takip edilmeli" ANKARA - Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanlığı'na yeniden atanan Tevfik Bilgin, Yargıtay 1. Baş..
Otomotiv üretimi ilk çeyrekte yüzde 13 arttı İSTANBUL - 2006 yılının ilk 3 ayında otomotiv üretimi yüzde 13 artışla 234 bin 844 adede çıktı. Mart ayında ise üretimi yüzde 18 artışla 81 bin 73..
İMKB, 43 binde tutunamadı/ Endeks, ilk yarıda 238 puan kaybetti: 42861/ Döviz ve faiz hafif gevşedi, parite 121.30'da İSTANBUL - Borsa, günün ilk yarısında satış ağırlıklı bir seyir izledi. 4..
Gaziantep Çimento'ya en yüksek teklif Limak'tan TMSF'nin 90 milyon dolar muhammen bedelli Gaziantep Çimento Fabrikası'nın satışı için düzenlediği ihalenin açık artırmasında, en yüksek teklifi..
Gazetecilerin '301' davası düştü Gazeteci İsmet Berkan, Hasan Cemal, Erol Katırcıoğlu ve Haluk Şahin hakkında Türk Ceza Kanunu'nun 301'inci maddesinden açılan dava düştü. Yazar Murat Belge'ni..
Arçelik'in yeni yüzü Ekmek Teknesi dizisiyle üne kavuşan Ekin Türkmen Arçelik için bir senede 8-10 reklam filmi çekecek. Türkmen, 'Ne öpüşürüm, ne de soyunurum' diyor
2 yıl zahirle yaşadılar Tuzla'nın Orhanlı beldesinde araziye gömülü bulunan kanserojen madde dolu variller, bu hafta çıkarılacak. 2 yıldır bölgede piknik yapan, ineklerini otlatan, yakındaki..
Borsa 1.seansta %0,55 düştü İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, dünkü 2. seans kapanışına göre, 237,86 puan azalarak 42.861,48 puandan kapandı. Hisse senetleri ortalama yüzde 0,55 değer kaybetti..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10