11 Nisan 2006 Salı Günü Haberleri

11 Nisan 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Emekli öğretmenleri taşıyan midibüs devrildi: 2 ölü Eskişehir’de emekli öğretmenleri taşıyan bir midibüsün devrilmesi sonucu 2 kişi öldü, 23 kişi yaralandı.
Okul tabelaları renkleniyor Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bakanlık logosundan okul tabelalarına, flamalardan çalışanların kartvizitlerine kadar bakanlık merkez ve taşra teşkilatında kullanıl..
TRT için Şahin’in ismi yeniden Köşk’te Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, TRT Genel Müdürlüğü için Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı İbrahim Şahin’i belirlediklerini açıkladı.
‘Dışarıdan şehre gelenler halkı provoke etti’ Erzincan'da üç gün önce F tipi cezaevi protestosu sırasında çıkan olayların provokasyon amaçlı planlandığı, eylemcilerin şehre dışarıdan geldiği ..
Bombalı saldırıyı şarjı biten telefon önledi İstanbul’da Beyoğlu ve Şişli Adliyesi’nde görevli hakim ve savcıları taşıyan servis otobüsünde sabah saatlerinde patlamaya hazır bir bomba bulundu..
Adalet Bakanlığı 301. maddede yetkisiz İnsan Hakları Danışma Kurulu’nun Azınlık Hakları Raporu’nu hazırlayan İbrahim Kaboğlu ve Baskın Oran’a karşı açılan davaya devam edildi.
Komünizm karşıtı sergiye TKP’lilerden baskın Adana’da ressam Embiya Çavuş tarafından Bulgaristan ve Rusya’da sosyalizm ile komünizmin insanlığa yaptığı zulmü konu alan ‘İnsanlığa Çağrı’ isiml..
Güneydoğu Peygamber sevgisiyle tek yürek Diyarbakır son dönemde terör ve şiddet olayları sebebiyle yaşadığı gerginliği Kutlu Doğum'la üzerinden attı.
Askerî helikopter fabrikanın üzerine düştü: 4 subay şehit Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na ait bir helikopterin İstanbul'dan Ankara'ya dönüşü sırasında İzmit'in Uzunçiftlik beldesi Akmeşe köyü ..
Teröristleri istikrar rahatsız ediyor Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Türkiye'de uzun yıllardan sonra sağlanan istikrar ve büyümenin teröristleri çok büyük bir şekilde r..
Devletin zirvesi güllerle uğurladı Elazığ’da teröristlerin yola döşediği mayının patlaması sonucu şehit olan İl Jandarma Alay Komutan Yardımcısı Yarbay Alim Yılmaz için dün Ankara Kocatepe Ca..
Bin evladım olsa da vatana feda olsun Elazığ’da, içinde bulundukları aracın geçişi sırasında uzaktan kumandalı mayının patlatılması sonucu şehit olan jandarma er Sinan Gümüştaş, son yolculuğu..
Şehit Yarbay’dan hayırsever işadamına duygu dolu mektup Mayınlı saldırıda şehit düşen Yarbay’dan geriye, acılı eş ve iki yetimin yanı sıra ilginç bir mektup kaldı.
Yüksekova’dan seslendi: Vatanı hiç kimse bölemeyecek Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, "Türk askerindeki birlik, beraberlik, vazifeye bağlılık ve fedakârlık devam ettiği sürece vatan..
Kaliteli hastane, karnesinden belli olacak Sağlık Bakanlığı’nca hazırlanan ‘Sağlık Yöneticileri Performans Değerlendirme Çalışması’ çerçevesinde, hastanelere hizmet sunumları dikkate alınarak..
SSK'lıların gözlük alma çilesine son Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) Genel Müdürlüğü’nün 3 Nisan 2006 tarihinden itibaren Türkiye genelinde başlattığı yeni uygulama, vatandaşları ilaç kuyruğun..
Kadın kalbi erkeklere göre daha dayanıklı Kadınlarda kalp hastalıkları ve kalp krizi riskinin, erkeklere göre daha az olduğu bildirildi.
Doping, karaciğer ve kalbe zarar veriyor Sporcuların zaman zaman başvurduğu doping, insan vücudunda bilinenlerin çok ötesinde tahribatlara yol açıyor.
Moskova’da Türkçe Olimpiyatı şöleni Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen Türkçe Olimpiyatı’nda dereceye girenlere ödülleri verildi.
Çocukların tiklerinin kalıcı olmasını istiyorsanız, onlara baskı yapın! Çocuklarda tiklerin oluşmasında anne-baba ve öğretmenler büyük rol oynuyor. Çocuğun her davranışını kontrol etmeye çalı..
Ateşli çocuğa soğuk duş yaptırmayın Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Çocuk Nörolojisi Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Kürşad Aydın, soğuk duşun, vücudun dış kısımlarındaki kanın beyne akı..
Bayatlayan ekmekten çeşit çeşit yemek yapılıyor Yapılan araştırmalara göre, İstanbul’da günde ortalama 3 milyon 750 adet ekmek çöpe gidiyor. Ülkedeki günlük ekmek israfı ise 15 milyonu buluyo..
Kanada’dan bir baba-oğul filmi Aile bağları hem en kırılgan hem de en sağlam aidiyeti insanın. Ve çocuklar ne kadar karşı gelirlerse gelsinler, ilk başta anne babalarına beğendirmeye çalışır ..
Osmanlı sarayından yâdigâr iki tıp kitabı Geleneksel tıbba ve doğal ilaçlara ilginin yeniden yoğunlaştığı bir dönemden geçiyoruz. Müşterisi bol olunca herkes bu konularda bir şeyler yazıp çiz..
Mevlânâ çizgi filmi 5 yabancı dile çevrilecek Yapımı tamamlanan Mevlânâ çizgi filmi, yabancı dillere çevrilerek hoşgörü elçiliği yapacak.
92 yaşında bir garip Orhan Veli Orhan Veli Kanık, 92. doğum gününde doğup büyüdüğü Beykoz’da anılıyor.
‘Terminatör 4’ geliyor California Valisi aktör Arnold Schwarzenegger ile özdeşleşen ‘Terminatör’ serisinin dördüncüsünün çekimlerine gelecek yılın ilk aylarında başlanabileceği açıklandı.
Dickens’in ‘Kasvetli Ev’i yandı Ünlü İngiliz yazarı Charles Dickens’in, Kent bölgesinde tepe üstündeki evi dün akşam yangında hasar gördü.
Oscar’lı Gretchen Rau öldü "Bir Geyşa’nın Anıları’’ filmiyle bu yıl "en iyi sanat yönetmeni’’ dalında Oscar ödülü alan Gretchen Rau, 66 yaşında öldü.
Peygamber sevgisi ağlattı Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinin açılışı için Ankara Kocatepe Camii Konferans Salonu’nda düzenlenen programa, TBMM Başkanı Bülent Arınç damgasını vurdu.
DEHAP’lı eski yönetici: CHP son iki seçimde bizimle ittifakı görüştü Güneydoğu’daki son olaylardaki tavrı sebebiyle Demokratik Toplum Partisi (DTP)’ni "PKK uzantısı" ilan eden CHP’nin, son i..
Yaşar Topçu, Yüce Divan’a son savunmasını verecek Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Yaşar Topçu’nun "Karadeniz Sahil Yolu Projesi" ihalelerine fesat karıştırdığı iddiasıyla Yüce Divan’da yargı..
Terörle Mücadele Kanun Tasarısı imzaya açılıyor Güneydoğu'daki son terör olaylarıyla yeniden gündeme gelen Terörle Mücadele Yasa Tasarısı bugün Bakanlar Kurulu üyelerinin imzasına açılıyor.
Bakan Çiçek'ten 12 Eylül uyarısı Bakanlar Kurulu'nda dün aylardır üzerinde çalışılan Terörle Mücadele Yasa tasarısına son şekli verildi. Tasarının bugün imzaya açılacağı ve Meclis'e sevk edil..
İkinci Hamas kapışması AKP'li vekillerle konuşan ABD Kongre üyesi Wexler, "Hamas daveti akıl dışıydı" dedi. Tayyip Erdoğan'ın danışmanı Cüneyt Zapsu ile AKP Genel Başkan Yardımcılarından Şaba..
Özkök'ten Güneydoğu'da iki mesaj Vatanı kimse bölemeyecek... Rejimi kimse değiştiremeyecek... Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, "Türk askerindeki birlik, beraberlik, vazifeye bağlılı..
Arınç'tan DTP'ye gül TBMM Başkanı Arınç, Kutlu Doğum Haftası töreninde ağlayarak, Başbakan'a şu çağrıyı yaptı: Baykal'dan başlayın ve tüm liderlere, ambargo koyduğunuz o partiye de gül gönder..
Bilgisayarlar çalındı İzmir Karabağlar'da 4019/4 Sokak No:3'teki Serhan Şahin'in sahibi olduğu Mayne İnternet kafenin kepenk kilitlerini kıran hırsız yada hırsızlar içeri girdi. Kafedeki 17 a..
Eski milletvekili başkan seçilemedi DYP Ödemiş ilçe kongresi yapıldı. Kongrede mevcut ilçe başkanı İlhami Boz ile eski DYP milletvekili Mehmet Özkan yarıştı. Boz 188 oy alırken, eski milletve..
F.Bahçe Manisa'ya Federasyon Vestel Manisa-Fenerbahçe maçını İzmir'e almadı ve karşılaşmanın Manisa 19 Mayıs Stadı'nda oynanacağını açıkladı. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), bu haftaki Vest..
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10