10 Nisan 2006 Pazartesi Günü Haberleri

10 Nisan 2006 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Havada savaş kızışıyor Türkiye'nin yeni nesil savaş uçağı alımı projesinde, ABD önderliğinde geliştirilmekte olan Joint Strike Fighter (JSF) ile batı Avrupa ülkelerinin ürettiği Eurofighter T..
Washington Post’un iddiası: ABD, İran’ı havadan vuracak ABD ve İsrail’in, nükleer programından dolayı İran’a askerî bir harekât düzenleyeceğine dair iddiaların ardı arkası kesilmiyor.
Diplomat sicil davasını kazandı Dışişleri diplomatlarından Vahit Özdemir sicil notuyla oynandığına ilişkin bakanlığa açtığı davayı kazandı.
Maliye ile helalleşmeyen işadamı hacca gidemedi Otomobil egzoz aksesuarı üreten şirketin sahibi Cemil Meydan, 2 Ocak’ta eşi ve bir akrabasıyla ilk hac yolculuğu için kutsal topraklara uçacak ..
Vestel Beyaz’da talep toplama yarın başlıyor Hisselerinin yüzde 27,4’ünün halka arzı için çalışmalarını tamamlayan Vestel Beyaz, 11-12 Nisan tarihlerinde talep toplamaya başlayacak.
Kalifiye tarım işçisi yetiştirmek için kurs Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM), ‘kalifiye tarım işçisi’ yetiştirmek için kurs açıyor.
Ukrayna’daki son seçim, doğalgazda Rusya’nın Türkiye’ye bakışını değiştirdi Türkiye ile Rusya arasında, kışın bu ülkeden alınan doğalgazda yaşanan kesintilerin ardından başlayan iyi ilişkiler..
‘Anadolu’ya açılmazsak, sigorta pastasını yabancılar kapabilir’ Sigorta sektörü, her geçen gün büyüyen pastadan pay kapmak için Anadolu’da sigortalanmamış alanlara açılmaya hazırlanıyor.
Duble yolların uzunluğu 11 bin kilometreyi geçti 3 Kasım 2002’deki seçimler öncesinde 15 bin kilometrelik duble (bölünmüş) yol vaadinde bulunan AK Parti, 3 yıllık iktidarı döneminde 6 bin 75..
Erdoğan: Bırakın halkımız uçağa da, otobüse de binsin 3 yıl önce ‘otobüs biletine uçak’ sloganıyla hayata geçirilen bölgesel sivil havacılık projesiyle uçakla seyahat eden insan sayısı 31 mil..
Türkiye 'bir kulaç' eksik 2010 Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası organizasyonunu, İstanbul'u bir oyla geçen Dubai kazandı.
Üçüncü köprü için ihale süreci başladı İhtiyaç olup olmadığı tartışılan, güzergâhı konusunda çeşitli görüşler ortaya atılan Boğaz'a üçüncü köprü için düğmeye basıldı.
Eğitimin 'güzel yüzü' Eğitimciler İstanbul'da buluşarak öğretimde buldukları yaratıcı çözümleri birbiriyle paylaştı.
Kutan yine SP lideri Recai Kutan, Saadet Partisi'nin dün yapılan 2. Olağan Büyük Kongresi'nde genel başkan seçildi.
Taksim'de yollar kapalı Türk Polis Teşkilatı'nın 161. kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında Taksim ve civarında bazı yollar bugün trafiğe kapatılacak.
Avrupa'dan 'yarı otomatik' sürpriz karar Türkiye'nin, Sabancı suikastı zanlısı Fehriye Erdal'ı 'cinayet yarı otomatik silahla işlendi, otomatik silahla değil' gerekçesiyle terör suçundan yarg..
Zapsu ABD'ye gitmemeliydi Başbakan Erdoğan'ın danışmanı Cüneyd Zapsu'nun ABD'li yetkililerle Hamas tartışmasına girmesi Dışişleri'nin tepkisini çekti. Üst düzey bir yetkili, "Danışma..
Duvarların Dili Olsa Bundan bir süre önce Türkiye'nin kritik başkentler ve uluslararası kuruluşlarındaki bazı büyükelçilerine Ankara'dan bir çağrı yapıldı.
Bombacı tutuklandı Ordu'da geçen cuma bir cami avlusunda düzeneğini kurmaya çalıştıkları bombanın patlaması sonucu ölen 31 yaşındaki Selin Ekin'in cenazesi ailesince alınmadığı için morgda be..
Namaz kılanın önünden geçmek günah sayılır Süleyman Ateş - Namaz kılanın önünden geçilmez. Geçildiği takdirde namaz kılanın namazına bir ziyan gelmez. Kasten geçen günah kazanır. Namazda ol..
Ön haber tehlikelidir Okay Gönensin (Okur Temsilcisi) - Geçtiğimiz hafta gazetemizin pazar ekini açanlar bir sürprizle karşılaştı. Bir gün önce Türkiye'ye gelişi iptal edilmiş olan Fransız ..
Paranız varsa kamyon alın, köşeyi dönün! Mustafa Mutlu - İstanbul'da taksi plakası sahibi olmak için bugünün parasıyla 500 bin YTL'yi gözden çıkarmanız gerekiyor...
Kavramlarla oynamak (1) Süheyl Batum - Özellikle son 10-15 yıldır Türkiye, bir 'farklı durum' ile karşı karşıya. Tüm kurumları; ister ulusal olsun ister evrensel, tüm kavramları, tüm değerl..
Siyaset her şeyin içinde Okay Gönensin - Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Nuri Ok siyasi iktidarı ağır bir şekilde eleştirdi ve 'yakın geçmişte görülmediği kadar yargıya nüfuz edildi' dedi
Yüzünü görseydik, utanırdık, değil mi? Haşmet Babaoğlu - Geçenlerde İstanbul'da bir ilköğretim okulunda, evet, okulda bir sınıfın içinde küçücük bir Rus kız üçüncü ve dördüncü sınıflardan g..
Rakamlara güvenmek Gazi Erçel - Son zamanlarda devletin yayınladığı bazı verilerle ilgili soru işaretleri oluşmaya başladı...
KDV idi! KKV oldu! Necati Doğru - KKV diye isimlendirilen bir vergi yok. Adını ben koyuyorum...
İşsizlik artıyor mu? Yavuz Semerci - Ülkemizde 15 yaş üzerinde 52 milyon kişi yaşıyor. Bunların sadece yüzde 46,9'u (24 milyon kişi) iş gücü olarak tanımlanıyor. Geri kalanı ya iş aramıyor,..
Bir satış fırsatı Salih Neftçi - Gelişmeleri gördükçe inananların sayısı da artıyor...
Saksı Akıllı Lafazan Ahududu Kişi Tuğçe Baran - İki gün evvel hatırlarsanız bilgisayarımın tuşunu kendi ellerimle sersem gibi kopardığımı ve sekiz aydır onu yerine takmak için uğraştığımı a..
Peygamber bize gelseydi... Ruhat Mengi - Haşmet Babaoğlu Pazar günü Mevlit Kandili nedeniyle, internetten aldığı 'Hz. Peygamber size gelse' başlıklı bir metni köşesinde yazmıştı...
Ayıptır baylar! Güngör Mengi - Ulusun hayatına, haysiyetine, kutsal sayılan tüm değerlerine yönelmiş en alçakça saldırıdır terör...
'Baykal PKK ile beraber yürüdü aynı yollarda' Başbakan Erdoğan, CHP lideri Baykal'ın 'Terör örgütüyle masaya oturacak' eleştirilerine sert yanıt verdi: 91 seçimlerine SHP çatısında girdin. O..
'AKP baba malını kolay satan evlada benziyor' Saadet Partisi'nin 2. Büyük Kongresi, 'Kurtuluş Hamlesi' adı altında dün Ankara Atatürk Kapalı Salonu'nda yapıldı
Sermaye ayrımı yapmayın Starbucks, Debenhams gibi ünlü markaları Türkiye'ye getiren Kuveytli Alshaya, 'Körfez sermayesine ayrımcılık yapmayın. ABD'ye, Japonya'ya yatırım yapsak daha mı iyi o..
Erdoğan: Artık herkes uçağa binebilecek Başbakan Erdoğan, havayolu taşımacılığında artan rekabetle fiyatların artık herkesin en az bir kez uçağa binebileceği seviyeye indiğini söyledi
Galerici oldu Ulaştırma Bakanı Yıldırım'ın oğlu Erken kardeşleri Bülent ve Bahar Büşra'yla birlikte İstanbul'da Subaru bayii açtı
Lastik ve camda grev kapıya dayandı otoda alarm verildi Lastik-İş'ten sonra Kristal-İş de ücretkonusunda işverenle anlaşamadı. 2 yıl önce benzer krizden ağzı yanan sektörü şimdi grev korkusu..
Sosyete votka-nara merak sardı, nar suyu talebi patladı Türk sosyetesi votka-narı çok sevdi. Ancak üretim talebe yetişmekte zorluk çekiyor. Ersu'nun Başkan Vekili Akman, '7 gün çalışıyoruz, ..
Rahiplerin ortak olduğu H&M, Türkiye'ye geliyor İsveç Kilisesinin de hissedarı olduğu 10.4 milyar dolar cirosuyla parmak ısırtan tekstil devi H&M, İstinye Park'tan Türkiye operasyonuna start..
Varyag Boğaz' dan geçti ama 2.5 milyon Çinli turist gelmedi Dünyanın en büyük gemisi Varyag'ın Boğazlar'dan geçmesi karşılığında '2.5 milyon Çinli turist gelecek' sözü boş çıktı. Gemi geceli..
İzlanda'da ekonomi de buzların altında kaldı 300 bin kişilik İzlanda, popülist politikaların ve sıcak paranın cezasını çekiyor. Kayzerleriyle ünlü ülkede bu kez cari açık patladı, borsa çökt..
AB'nin Türkiye'ye 1 milyar euro'luk yardımı tehlikede! Avrupa Birliği, Türkiye'deki Merkezi Finans ve İhale Birimi'nin yenilenmemesi durumunda fonları kesecek
Sarı öfke! İstanbul'da taksici cinayetlerinin ardı arkası kesilmiyor. Önceki gün öldürülen taksicinin cenaze töreninde katillere öfke yağarken, bir başka taksicinin ölüm haberi geldi
Profesör araştırma yaparken boğuldu Çevre ve Orman Bakanlığı adına Karadeniz'deki kirliliği araştıran İstanbul Üniversitesi'ne ait 'RV Arar' adlı araştırma gemisi dün Samsun'a gelip Yeşilırm..
Haraç çetesine Zakkum darbesi Bir suç örgütünün, tehdit, baskı ve şiddet uygulayarak, plastik eşya imalatı yapan fabrikalarını ellerinden almaya çalıştığını ileri süren F.D. ve H.T.'nin ihba..
Asker sözü 'Son terörist etkisiz hale gelene kadar mücadelemiz sürecek...'
Polis 1 kilometrelik bayrak açtı Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 161. yılı etkinlikleri kapsamında geleneksel hale gelen 'Polis Halk Yürüyüşü', dün Mecidiyeköy-Taksim arasında yapıldı
Erbakan'a sürpriz karar! Yargıtay, 2 yıl 4 ay hapse çarptırılan Erbakan'ın yeniden yargılanmasına karar verdi. Hoca'nın cezasını evde çekmesini sağlayacak yasanın çıkmasına gerek kalmadı
İnönü kanser tedavi için Amerika'ya gitti Türk solunun önde gelen isimlerinden SHP'nin Onursal Başkanı Erdal İnönü, kanser tedavi için geçen salı günü eşi Sevinç Hanım'la birlikte Amerika'ya..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10