10 Nisan 2006 Pazartesi Günü Haberleri

10 Nisan 2006 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Maliye'den vergi avı Maliye Bakanlığı denetim elemanları, 2006 yılı Denetim Programı ile çok geniş bir alanda vergi avı başlatıyor. Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın onay verdiği 2006 Vergi Den..
'Yabancı kararı Terim'in' Daum:'Federasyonun 6 yabancı kararı Avrupa'da elenmenin nedeni. Fatih Terim istediği için bu karar alındı. Umarım beklenen verim alınır.'
Kaçak akaryakıtı ihbar edene büyük ödül var Hükümet, akaryakıt kaçakçılığına karşı düğmeye bastı. Yılda 3 milyar dolar vergi kaybına neden olan kaçakçılığı önlemek için yasal önlem geliyor
YÖK, sağlık çalışanlarıyla ilgili kararı tekrar gözden geçirecek ANKARA - Üniversitelerarası Kurul'un kararına dayanarak Laborant ve Veteriner Sağlık Önlisans Bölümü'nün sağlıkla ilgili bir ü..
Sony ve Samsung, LCD ekran TV üretimini artıracak SEUL - Sony ve Samsung, LCD ekran televizyonda ortak üretimi artıracaklar. Güney Koreli Samsung firmasından yapılan açıklamaya göre, iki fir..
Elektrik Mühendisleri Odası'nda 40.Dönem yönetim organları belirlendi İSTANBUL - Elektrik Mühendisleri Odası'nın 8-9 Nisan 2006 tarihlerinde yapılan 40. Olağan Genel Kurulu sonucunda yeni Yön..
Ersu, ortaklık görüşmelerinde sona yaklaşıyor / Moellendorf&Co firması ile gizlilik anlaşması imzalandı İSTANBUL - Ersu Meyve Suyu ve Gıda Sanayi A.Ş., ortaklık görüşmeleri çerçevesinde "Moel..
İzmit'in Uzunçiftlik Beldesi'nde askeri helikopter düştü / 3 asker şehit KOCAELİ - İzmit'in Uzunçiftlik Beldesi'nde askeri helikopter düştü. Alınan bilgilere göre, İzmit'in Uzunçiftlik Bel..
Unakıtan: 2006 yılı için GAP'a 108.4, DAP'a ise 92 milyon YTL ödenek ayrıldı ANKARA - Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, 2006 yılında Güneydoğu Anadolu Projesi'ne (GAP) 108.4, Doğu Anadolu Projesi..
TBMM Genel Kurulu'nda bu hafta da fazla mesai yapılacak ANKARA - TBMM Genel Kurulu'nda bu hafta da fazla mesai yapılacak ve bazı önemli yasa tasarı ve teklifleri yasalaştırılacak. TBMM ..
Üretici birliklerinin hal dışında yaptıkları satış işlemleri toptancı halinde yapılmış sayılacak ANKARA - Üretici birliklerinin hal dışında yaptıkları satış işlemleri de toptancı halinde yapı..
Türkiye yabancıya ucuz Türk'e pahalı Türkiye’ye gelen yabancılar kendi ülkelerinde aldıkları bir mal ve hizmeti Türkiye’de daha ucuza mal edebilirken, Türkler ise bu ülkelere gittiklerinde ay..
İSO Genel Sekreterliği'ne Mete Meleksoy atandı İSTANBUL - İstanbul Sanayi Odası (İSO) Genel Sekreterliği'ne Mete Meleksoy atandı. İSO'dan yapılan yazılı açıklamada, 3 Nisan 2006 tarihin..
Ersu, ortaklık görüşmelerinde sona yaklaşıyor / Moellendorf&Co friması ile gizlilik anlaşması imzalandı İSTANBUL - Ersu Meyve Suyu ve Gıda Sanayi A.Ş., ortaklık görüşmeleri çerçevesinde "Moel..
Galatasaray, yeni lisans anlaşmaları imzaladı İSTANBUL - Galatasaray Sportif Sinai ve Ticari Yatırımlar A.Ş, Galatasaray Pazarlama Ticaret Sinai Turizm Yatırım ve Spor Faaliyetleri A.Ş, İstik..
Vodafone: Türkiye'de hiçbir potansiyel ortakla anlaşma imzalamadık İSTANBUL - Vodafone, Türkiye'de bugüne kadar hiçbir potansiyel ortakla anlaşma imzalanmadığını bildirdi. Vodafone'dan ..
Suzuki, Türkiye'de ilk üç ayda hedeflerini aştı İSTANBUL - Suzuki Otomobil Pazarlama ve Ticaret A.Ş. Murahhas Azası Ali Savcı, otomotiv sektörü açısından yılın ilk aylarının en durgun aylar o..
Başkentte sağlık cinayeti Samsun'da elektrikli battaniyeden çıkan yangında zehirlenen iki kardeşten biri, Ankara'da hastane hastane dolaşırken can verdi. Acılı baba, 'Çocuklarımı yeşil kartl..
Akdeniz'de orta şiddette deprem İSTANBUL - Akdeniz'de orta şiddette bir deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem İzleme Mer..
Muğla-Denizli arasında otobüs devrildi: 23 yaralı MUĞLA/DENİZLİ - Muğla'dan Denizli yönüne giden bir yolcu otobüsü, Denizli-Muğla il sınırındaki Esentepe mevkiinde sürücünün direksiyon hakimi..
İstanbul için 4 yıllık strateji planı İl Meclisi'nde kabul edildi İSTANBUL - İl Özel İdaresi'nin, şehrin sorunlarını daha hızlı ve etkin çözmek için hazırladığı 2007-2011 dönemini kapsayan il..
Tarsus'da 80 kişi yedikleri yaş pastadan zehirlendi / 5 kişinin durumu ağır MERSİN - Mersin'in Tarsus İlçesi'nde, yaş pastadan zehirlenen 80 kişi hastanelerde tedavi altına alındı. Alınan ..
Hava sıcaklığı Akdeniz ile yurdun iç kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacak İSTANBUL Yurdun kuzey ve iç kesimlerinde beklenen yağışların Orta Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı ile Giresun ve ..
218 trilyon dolarlık telefon faturası New Straits Times gazetesi, Yahaya Wahab'ın geçen ocak ayında ölen babasının son telefon faturası borcu olan 23 doları ödedikten sonra bu hattı kapattığı..
Chavez'den ABD Büyükelçisi'ne: Bavulunu topla Venezüella Devlet Başkanı Hugo Chavez, ABD Büyükelçisi William Brownfield'i ülkeden kovmakla tehdit etti.
Emisyon hacmi cuma günü 386.2 milyon YTL arttı ANKARA - Emisyon hacmi 7 Nisan Cuma günü 386.2 milyon YTL artarak, 20 milyar 810 milyon 280.5 bin YTL olarak gerçekleşti. Böylece emisyon hacmi ..
Sanayi üretimi şubat ayında yüzde 5 oranında arttı / İki aylık ortalamalarda yüzde 0.6 geriledi ANKARA - Sanayi üretimi, 2006 yılının Şubat ayında aylık bazda, bir önceki yılın aynı ayına gö..
İMKB, yeni haftaya satıcılı başladı/ Endeks, 43800-44000 aralığında/ Döviz ve faiz arttı, parite 121.20'de İSTANBUL - Borsa haftaya düşüşle başladı. 43700'lere kadar çekilen endeks, geride ka..
Seri katil, seri tecavüzcü çıktı İstanbul'da 2 kişiyi öldürmek, 3 kişiyi de yaralamaktan tutuklanan Sinan Bahadır'ın 7 kadına tecavüz ettiği ortaya çıktı. Bahadır'ı mağdur kadınlardan biri g..
Tüketiciler Birliği, MB'nin kredi kartı faiz oranına karşı Danıştay'da dava açacak ANKARA - Tüketiciler Birliği, Merkez Bankası'nın açıkladığı kredi kartlarına ait azami akdi faiz uygulaması ..
KİPLAS Genel Sekreterliğine Burak Gürdal getirildi İSTANBUL - Burak Gürdal, Türkiye Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik Sanayi İşverenleri Sendikası'nda (KİPLAS) Genel Sekreter olarak göreve baş..
Nobel ödüllü ekonomist Mundell İstanbul'da konferans verecek İSTANBUL - Nobel ekonomi ödüllü, ekonomist Prof. Robert Mundell, 20 Nisan'da İstanbul'da "Cari Açık ve Değerli Türk Lirası" konulu..
Migros, Suriye pazarına giriyor İSTANBUL - Migros, Suriye pazarına giriyor. Migros Türk T.A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada, şirketin 7 Nisan 2006 tarihinde yapılan Yönetim Kuru..
DÜNYA'ya en başarılı ekonomi yayını ödülü İSTANBUL - Gazeteniz DÜNYA, tarafsız, dürüst ve ilkeli yayıncılığı ile bir kez daha ödüle layık görüldü. İmedya İnteraktif Medya Yayıncılık Grubu'nun..
ABD'ye spor masterı yapmaya gitti, dökümcü olarak döndü ALİAĞA - ODTÜ'den mezun olduktan sonra spor fizyolojisi alanında master yapmak için ABD'ye giden Taner Gökalp, döküm sanayicisi olarak ..
DÜNYA yazarları, Ispartalı genç ekonomistler ile bir araya geldi / Küçük işletmelere "birleşin" çağrısı ISPARTA - Yoğun rekabetin yıprattığı küçük işletmelerin ayakta kalabilmesinin tek yolu..
Balkan ülkeleri ile turizmde işbirliği arayışı İZMİR - İzmir Balkan Dernekleri Federasyonu'nun evsahipliğinde yapılan ve Türkiye ile Balkan ülkeleri arasındaki ticaret ve turizmin geliştirilm..
Müşteri ve paydaşlarla samimi iletişimin kapısı, 'kurumsal blog'lar marketingsherpa.com tarafından, çoğu orta ve büyük şirketlerle ajansların pazarlama uzmanlarından oluşan 173 bin okuyucunun..
İstanbul Avcılar'da silahlı saldırı / 1 kişi öldü, 1'i ağır 2 polis yaralandı İSTANBUL - Avcılar'da gece saatlerinde meydana gelen silahlı saldırıda 1 kişi öldü, 1'i ağır 2 polis memuru yara..
Vestel Beyaz'da, talep toplama yarın başlıyor / Hisse fiyat aralığı 3.12-3.78 YTL İSTANBUL - Vestel Beyaz'da, talep toplama yarın başlayacak. Halka arzda hisse fiyat aralığı 3,12-3,78 YTL ola..
Avrupa yem sanayicileri Antalya'da buluşuyor ANKARA - Avrupa Yem Sanayicileri Birliği (FEFAC) üyesi Türkiye Yem Sanayicileri Birliği, Avrupa ve dünyanın önde gelen yem sanayicilerini, Türkiye..
Altın fiyatları elması vurdu Altın fiyatlarının yüksekten seyretmesi elmas fiyatlarını olumsuz etkiledi. Fortis Bank ve Virtual Metals Research & Consulting tarafından hazırlanıp yılda iki ke..
Petrol Ofisi'nde ürün dağıtımına biodizel de eklendi İSTANBUL - Petrol Ofisi'nde ürün dağıtımına biodizel de eklendi. Petrol Ofisi A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada şu ifadelere..
TSKB Yatırım'dan yüzde 30 bedelsiz sermaye artışı İSTANBUL - TSKB Yatırım sermayesini yüzde 30 bedelsiz artırarak 18 milyon YTL'ye çıkarıyor. Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. tarafından B..
Erdoğan'dan Baykal'a ağır eleştiri: 1981 seçimlerinde yanında PKK liderleri vardı GAZİANTEP - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Baykal ile birlikte hareket edenleri kastediyorum. 1991 seçimleri..
Endonezya ve Japonya'da deprem Endonezya'ya bağlı Sumatra adasının batı kıyısında Richter ölçeğine göre 5,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Gönen MHP teşkilatından tüm şehitler için mevlit Gönen MHP ilçe teşkilatı, tüm şehitlere atfen mevlid-i şerif okuttu. Gönen Çarşı Camii’nde öğlen namazını müteakiben okunan mevlidin ardından ..
Osman Gazi, 680 yıl sonra Bursa caddelerinde vatandaşları selamladı Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi, 680 yıl sonra Bursa caddelerinde at üzerinde vatandaşı selamladı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10