1 Nisan 2006 Cumartesi Günü Haberleri

1 Nisan 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ortaylı: İlçe sınırları yeniden çizilmeli Topkapı Müzesi Müdürü Prof. Dr. İlber Ortaylı, belediyelerin sınırları çizilirken tarihi dokunun düşünülmediğini belirterek, bunlar düşünülerek beled..
İngiliz Dışişleri'nin 'Diyarbakır' gafı İngiltere Dışişleri Bakanlığı, vatandaşları için web'de yayımladığı 'seyahat uyarıları' sayfasında, önce Diyarbakır'ı bölgesel başkent olarak tanımladı..
Türkiye Tenis Federasyonu Tenis Federasyonu özerk olduğu günden beri, Veteran Tenisçiler Birliği ile başlayan tartışmalar bir türlü sona ermiyor. Gerçek şu ki her iki tarafın da haklı olduğu ..
Yeni duruş yeni bakış Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun, Samsunsporlu Serkan Aykut ile ilgili kararı, spor kültürümüzün korunması adına tarihe geçecek bir tepki ve duruş olarak yorumlanm..
23 Nisan'da orkestralı uzun hava Kimsesiz çocukların yaşam koşullarının iyileştirilmesi amacıyla; Özcan Deniz, Yaşar ve Nükhet Duru, 23 Nisan Çocuk Bayramı'nda Lütfü Kırdar'da bir konser vere..
Hırsıza sumocu sürprizi Japonya'da bir hırsız, Osaka kentinde kilitli olmayan bir kapı bulduğuna sevinmişti ki bir sürpriz sevincini kursağında bıraktı. Hırsız, önceki gece girdiği evde karan..
Halk Ekmek, yabancıları ağırladı Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın davetlisi olarak Ankara'da bulunan 23 yabancı belediye başkanı ve temsilcisi, Ankara Büyükşehir Belediyesi ..
Tunus’un parasını Malatyalılar basacak Tunus’un AB ülkelerinden yaptığı 900 milyon metrekarelik kumaş ithlatının 400 milyon metresini Türkiye’den karşılama isteği Türk ihracatçısının iştahını..
Kahramanmaraş’ta 400 yataklı hastanenin projesi tamamlandı Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü Sıtkı Güvenç, 400 yataklı Yenişehir Devlet Hastanesi’nin proje ihalesinin yapıldığını belirterek, inş..
Veteriner Hekimliği sempozyumu başladı Birinci Ulusal Veteriner Hekimliği Tarihi ve Mesleki Etik Sempozyumu Elazığ’da başladı. Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi Prof. Dr. Mustafa Temizer..
Sepetli motosiklette aile boyu yolculuk Adıyaman Atatürk Bulvarı üzerinde seyreden bir sepetli motosiklete 3’ü küçük çocuk 8 kişi yolculuk yapıyor.
‘Sigara fiyatına kitaplar’ pankartını asınca satışlarını yüzde 50 artırdı Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde ideal kitap kırtasiyesinde bir afişe "Sigara fiyatına kitaplar, bir paket sigara ..
‘Dünya aya buğday ekmeye hazırlanırken biz en verimli topraklarımızdan faydalanamıyoruz’ Şırnak’ın Cizre ilçesinde İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından düzenlenen süne ile mücadele toplantısı amac..
Palu’da örnek işbirliği ile ilkokul yaptırılıyor Elazığ’ın Palu ilçesinde okul vatandaş işbirliği sonunda 65 bin YTL’lik bir yıldız okul doğuyor. Eğitime destek veren gönüllüler, Atatürk İlk..
Şanlıurfa’da düzenlenen Yerel Medya Semineri’ne eylemler damgasını vurdu Şanlıurfa’da düzenlenen yerel medya seminerinde son günlerde Güneydoğu’da yaşanan bölücü örgütün eylemleri damgasını v..
Memleketine okul yapımı için 250 bin dolar bağış yaptı Malatyalı hayırsever işadamı memleketi Kuluncak’a ilköğretim okulu yapılması için 250 bin dolar bağışta bulundu. Malatyalı işadamı Celal..
Koruması: Ladin hazırlık yapıyor Amerikan CBS televizyonuna konuşan El Kaide lideri Usame bin Ladin'in eski koruması "O, kesinlikle ABD'ye saldıracak" dedi. 1996-2002 yılları arasında Ladin'i..
'Kadın muhabirin beyni yıkandı' Irak'ta 3 ay direnişçilerin elinde kaldıktan sonra önceki gün serbest bırakılan Amerikalı gazeteci Jill Carroll'ın (28) verdiği ilk röportajda yaptığı açıklama..
İntihar eylemine İsrail operasyonu Seçim sonrası ilk Filistinli militan intihar eylemi önceki gün Batı Şeria'nın kuzeyinde gerçekleşti. Üç İsrailli'nin öldüğü saldırıyı El Aksa Şehitleri Tuga..
Oyuncaklar toplatıldı Amerika'da içinde mıknatıs bulunan oyuncak, bir çocuğun ölmesine, dördünün de yaralanması yol açınca toplatıldı. "Magnetix" oyuncağı, renkli çubuk ve çelik bilyelerden o..
Gürcistan'da da 'tersine darbe' sesleri Ukrayna'da iki yıl önce "turuncu devrimle" işbaşına gelen liderler, geçen haftaki seçimlerde büyük oy kaybetti, kalabalık halk gösterileriyle bu kez se..
Baltık seması Türk F16'lara emanet Türkıye, dün itibariyle NATO'nun Baltık ülkeleri hava sahasını korumak amacıyla sağladığı hava polisliği desteğini üstlendi. 4 ay sürecek bu görev ABD'de me..
Olmert ve Haniye'yi kutladı Başbakan Erdoğan, dün gece de Filistin'de resmen hükümeti kuran Hamas liderlerinden, yeni başbakan İsmail Haniye'yi aradı. Haniye'yi kutlayan Erdoğan, "Resmen hükü..
Amerika ile İran tatbikatla restleşti BM Güvenlik Konseyi'nin "İran'ın nükleer çalışmasını durdurması" yönünde karar alması, İran'ın kati ret açıklamaları dün farklı bir boyut kazandı. İran, ..
Bakan Aksu'dan DTP'ye uyarı İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, her siyasi partinin Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uyması gerektiğini, siyasi parti yöneticilerinin de bunu bilerek hareket etmek..
Turist teknesinde facia Ortadoğu ülkelerinden Bahreyn'de alabora olan "gezinti gemisi" 57 kişiye mezar oldu... 67 kişi de saatler süren kurtarma operasyonu sonrası kurtarıldı. Yetkililer, 150..
AB: Güneydoğu'da barışa ihtiyaç var Avrupa Birliği Komisyonu, Güneydoğu'da yaşanan olaylarla yakından izlediğini açıklayarak, "Bölgede ciddi bir terör sorunu var, ancak konu sadece bir güvenl..
Piramit hatırası O dünyaya yön veren süper güç Amerika'nın başında... Fakat Amerika Başkanı George W. Bush'un sahip olduğu bu kadar güce rağmen yapamadığı bir şey var: Turistik yerleri gezmek..
Teröre yeni yasa Hükümet, asker ve polisten gelen istekleri dikkate alan Terörle Mücadele Yasası'nda değişiklik için düğmeye bastı. Başbakan Tayyip Erdoğan, gözaltı süresinin uzatılması başta..
İmam, Condi'yi camiye sokmadı! ABD Dışişleri Bakanı, İngiltere ziyaretinde din görevlileri ve Müslüman veli protestosu yedi!. Gittiği her ülkede Irak Savaşı nedeniyle protesto edilmeye belki ..
Çelik'ten savunma: Tesadüf Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik okullardaki şiddetin yoğunlaştığı bir dönemde iki haftalık yurtdışı seyahatine çıkmasını "tamamen tesadüf" olarak nitelendirdi. Çe..
Bu kez İran sarsıldı: 66 ölü Güneş tutulmasından sonra Hatay'daki depremi İran takip etti. Ülkenin batısında 6 şiddetinde bir sarsıntı oldu. İran dün sabaha karşı meydana gelen 6 şiddetindeki..
Analara 'çocuğuna sahip çık' uyarısı Başbakan, çocuklarını eylem alanlarına bırakan anne ve babalara seslendi: Güvenlik güçleri ayrım yapmadan gerekeni yapacak. Sonra ağlamak boşuna. Başbakan..
Şiddeti önleyemiyorum Başkentte Türk ve Araplar'ın çoğunlukta olduğu bir okulda müdür "şiddetin önüne geçemediğini" söyleyip Bakan'a başvurdu velilerin şikayetiyle okul polis kordonuna alındı..
Hamas yanlış oldu İsrail Cumhurbaşkanı Moşe Katsav, seçimlerin ardından SABAH'a konuştu: Hamas daveti onlara cesaret verdi. Keşke, "Önce, istenenleri yerine getirin, öyle gelin" deseydiniz. G..
Maliye, motosiklete bindi Maliye motosiklet satışı patlayınca ÖTV'yi küçük motorlarda yüzde 8'den 22'ye, büyük motorlarda 37'ye çıkardı. Maliye bu değişiklikle 700 milyon YTL vergi artışı bek..
'Dar gelirli için kafa yoracağız' TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, dar gelirlilere konut sağlamak için 'daha fazla kafa yoracaklarını' söylerken, yeni afların yeni gecekondular yarattığını vur..
Tüketim ithalatı patladı açık 45.3 milyar $'a fırladı Şubatta tüketim ithalatı yüzde 50 artarak 1.3 milyar doları aşınca aylık dış ticaret açığı yüzde 45 artışla 3.9 milyar dolara yükseldi. Y..
5 bin doları aşıp rekor kırdık 2001 krizi sonrası güçlü bir büyüme ivmesi yakalayan Türkiye ekonomisi 4'üncü yıl sonunda tahminlerin üzerinde büyüdü... Yüzde 7.4 büyüyerek 360 milyar dolarlık..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9