1 Nisan 2006 Cumartesi Günü Haberleri

1 Nisan 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
1 milyon dolarlık özür Cinayet ve tecavüz suçlamasıyla yargılanıp ömür boyu hapse mahkûm edilen ve yedi yıl hapis yattıktan sonra DNA delilleri sayesinde suçsuzluğu anlaşılan Clarence Elkins'..
Alkolün de üstü çizildi! 'Makul' miktarda alkolün, kalp ve damarlara hatırı sayılır bir faydası yokmuş.
Niksarlılardan deprem söylentisine tepki Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Yıldırım'ın Güneş tutulması sonrasında, 3 - 10 Nisan arasında Niksar merkezli büyük bir deprem olac..
Finansbank'ta ibre National Bank'a döndü Finansbank'ın satışı ile ilgili süreçte ibre Citigroup'tan diğer aday olan Yunan National Bank'a döndü. Bazı bankacılık kaynakları işlemin tamamlandığ..
Cargill: Türkiye'de kalmak istiyoruz Danıştay'ın, gıda hammaddesi üreticisi Cargill'e ait Orhangazi mısır işleme tesislerinin bulunduğu alanın özel endüstri bölgesi ilan edilmesine ilişkin Ba..
Sosyal demokrasi söyleşisi Sosyal Demokrasi Derneği İzmir Şubesi'nin düzenlediği "Sosyal Demokrasi Söyleşileri"nin bu ayki konuğu Almanya'nın eski SDP milletvekili Ozan Ceyhun. Ceyhun, bugün ..
Kocaelispor, Mardin’den puan çıkarmaya çalışacak İkinci Futbol Ligi (A) Kategorisi’nde önceki gün Sakaryaspor’a 2-0 yenilen Kocaelispor, ara vermeden deplasmanda yapacağı Mardinspor maçının h..
Ali Sami Yen Stadı, Bursaspor taraftarının sesi ile çınlayacak Bursaspor Kulübü Başkanı Levent Kızıl, "Bursaspor, Süper Lig’e 12 bin kişi önünde Sakarya’da ‘Elveda’ dediyse, Ali Sami Yen Stad..
İnegöl mobilyası, görücüye çıkıyor Avrupa Birliği ülkeleri başta olmak üzere yaklaşık 80 ülkeye ihraç edilen İnegöl mobilyaları, 2-9 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek MODEF Fuarı ile yeni..
Acarlar Longozu’na ziyaretçi akını Dünya Bankası temsilcilerinin de ziyaret ettiği longoz, görenleri büyülüyor. Ziyaretçilerin giderek çoğalmasıyla birlikte Karamüezzinler köyünde terk edilmi..
İngiliz misafirler, Çırağan İlköğretim’e hayran kaldı Kocaeli'ne bağlı Gebze ilçesinde faaliyet gösteren Özel Çırağan İlköğretim Okulu, Avrupa Birliği (AB) Eğitim ve Gençlik Programları Socra..
Kreşteki çocuklarını canlı yayından takip ediyorlar Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Gonca Kreş ve Anaokulu, daha şeffaf olmak için özel bir programla internet ortamından canlı..
İzmit DMO İstanbul’a taşındı, yeri minibüs terminali olacak Devlet Malzemeleri Ofisi (DMO) bu hafta İzmit’teki faaliyetlerine son vererek İstanbul’a taşındı. İki yıl önce kapatılan DMO’nun ye..
Çürümüş cesedin kimliği 11 yıllık elbiseden teşhis edildi Bursa’da 1995 yılında çürümüş halde bulunan bayan cesedinin kimliği, cesedin üzerindeki elbise parçası sayesinde 11 yıl sonra belirle..
Oksijen deposu Kültürpark, eski ihtişamına kavuşacak Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, kentin merkezindeki en büyük oksijen deposu konumundaki Kültürpark’ı yeniden cazibe merkez..
Gezmeye geldikleri İstanbul’dan ameliyat olup dönüyorlar Türkiye’de kalp cerrahisine dönük gelişmeler ve cerrahların bu konudaki başarıları yabancı hastalara da güven veriyor. İstanbul’daki k..
Türk doktorlar Badess’in kalbine tüp geçit yaptı Doğuştan kalp hastası olan 5 yaşındaki Badeess Diyb, Bakırköy’deki Acıbadem Hastanesi’nde ameliyat olarak sağlığına kavuştu. Kalbinde 6 farklı..
Uluslararası santranç şöleni başladı İstanbul Lisesi Uluslararası Satranç Şöleni başladı. 3 Nisan’a kadar sürecek şölene yurtdışından 2 ülke ve 6 takım, yurtiçinden de 50 okul takımı, toplam ..
Motosikletçiden vergi artışına tepki: Tekstile indirimin acısı bizden çıkarılıyor Son yıllarda hızla artan satışlar sebebiyle yüzleri gülen motosikletçilerin morali önceki gece TBMM’den geçe..
Ülkü Ocakları: Provokatörler hoş geldiler ama boş geldiler Diyarbakır’da bölücü örgüt yandaşlarının ortalığı savaş alanına çevirmesine ve Siirt DTP il başkanının açıklamasına tepki gösteren y..
Doç. Dr. Ömer Özyılmaz: Eğitim sisteminde aklın yolu birdir ilkesine ulaşamadık Ak Parti Erzurum Milletvekili Doç. Dr. Ömer Özyılmaz, 22-23-24 Mart 2006 tarihlerinde, eğitimsel inceleme amac..
Organik buğday ekicilerine avans ödemesine başlandı Doğu Anadolu Tarımsal Üreticiler ve Besiciler Birliği(DATÜB) ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Halk Ekmeği Anonim Şirketi’nin o..
‘Belediyeler yeterince temizlik yapmıyor’ Doğru Yol Partisi(DYP) Erzurum İl Başkanı Hulusi Sırmacı, büyükşehir ve ilçe belediyelerin şehirde temizlik yapmadığını belirterek, "Toplanmayan ve t..
Taksim-Yenikapı Metrosu için aranan para bulundu İstanbul Metrosu'nun, Taksim-Yenikapı hattının tamamlanması için ihtiyaç duyulan 270 milyon dolarlık kredi uluslararası piyasalardan temin ed..
‘Bisküvili dolandırıcı’ hakimleri bıktırdı Otostop yaparak bindiği araçların sürücüleriyle yakınlık kurup, ilaçlı bisküviyle uyutarak para ve değerli eşyalarını gasp eden ve aynı suçtan birço..
Kart dolandırıcıları savcıya çarptı Kredi kartı numarası kopyalanan savcı, dolandırıldığını fark edince polise suç duyurusunda bulundu. Şişli'de bir restoran çalışanı, Şişli savcısının kredi ..
Beylikdüzü’nde çocuk katili tedirginliği Kayıp ilköğretim okulu öğrencisi Nigar Ş.'nin cesedinin çöp konteynerinde yakılmış olarak bulunması, Beylikdüzü sakinlerinde korku ve paniğe sebep ol..
Tinercilerin kaldığı metruk binalar yıkılıyor İlçenin muhtelif yerlerinde bulunan ve madde bağımlılarınca mesken tutulan sahipsiz binalar, Pendik Belediyesi İmar Müdürlüğü ekipleri tarafından..
Çocuklardan oluşan gasp çetesi yakalandı Pendik'te okul ve dershane öğrencilerine bıçak göstererek, cep telefonları ve paralarını alan bir çete yakalandı. Pendik Çocuk Polisi, 15 ve 16 yaşlar..
Belediye yeşil kart sahibine mezara kadar hizmet edecek Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürü Adem Avcı, yeşil kart sahiplerinin ister İstanbul’da, ister memleketlerinde defin işlemlerini ..
‘Mübaşirler artık pazarcı gibi avukat çağırmayacak’ İstanbul Barosu, başta ceza mahkemeleri olmak üzere, duruşma salonlarına avukatların oturduğu masaya duruşma zaptını takip edebileceği LCD ..
Beton üreticileri, tünellerde beton yol kullanılmasını istiyor Hazır Betoncular Birliği, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak tünellerde asfalt malzemesi kullanılmaması uyarısında bulun..
‘Asker ve polisten sonra en çok şehit veren grubuz’ İstanbul Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Semih Kaçanoğlu, taksici cinayetlerinde meydana gelen artışa dikkat çekerek, taksilere kamera k..
Fatih’te elektrik hatları toprak altına indiriliyor Fatih’te havai elektrik dağıtım hatları yeraltına alınıyor. Fatih Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, belediye ile Boğaziçi Elektrik..
Aile planlaması uzmanları İstanbul’a kongreye geliyor Avrupa ülkelerinde doğum kontrolü ve üreme sağlığı bilinci yaratma ve geliştirme amacıyla kurulan "Avrupa Kontrasepsiyon Derneği"nin 9. k..
Görme engelliler ve aileleri için danışma merkezi kuruldu Görme engelliler ve aileleri yaşadıkları sorunları paylaşabilecekleri bir merkeze kavuştu. Altı Nokta Aile Danışma Merkezi, ücretsiz ..
Nevin Gökçek torunu için ağaç dikti Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in eşi Nevin Gökçek, torunu İbrahim Melih Gökçek adına ağaç dikti. Nevin Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediye..
Ormancılar satışa çıkan taş bina için eylem yaptı Başkentte, Çevre ve Orman Bakanlığı’na ait, Akay Kavşağı’ndaki ‘taş bina’nın satışı ve devrine karşı protesto gösterisi yapıldı.
Son Duruşma Sincanlılar’la buluşuyor Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’nın eserinden Hilali Mahmutoğlu’nun sahneye aktardığı "Son Duruşma"adlı tiyatro oyunu bugün Sincan’da s..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9