1 Nisan 2006 Cumartesi Günü Haberleri

1 Nisan 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Türk'ün ateşle ikinci imtihanı! Necati Doğru - Demek ki bir imtihan yetmiyor...
Darbeli matkap canavarı T.B. Tuğçe Baran - Geldiğim günden beri bir takur tukur hadisesidir gidiyor evde...
İhanet nedir? Zülfü Livaneli - Bildiğiniz gibi, ben vatan haini' gibi sert nitelemeleri gelişi güzel kullanmam...
Açıklayın Başbakan! Ruhat Mengi - Ana kuçağında gazetecilere açıklama yapmış Başbakan Erdoğan...
Devlet başa! Güngör Mengi - Güneydoğu'daki isyan provasının, önceden planlanmış eylemler olduğuna inanmalı mıyız?
Yüce Divan'dan ilk karar: Beraat 'Halkbank yöneticilerini koruyarak işlemleri geciktirdikleri' iddiasıyla 13 aydır yargılanan Recep Önal ve Hüsamettin Özkan'ın beraatine karar verildi
Belediye başkanlarına 'son dakika' zammı AKP ve CHP'nin uzlaşmasıyla, SSK ve Bağ-Kur'a tabi belediye başkanlarına makam ve temsil tazminatı zammı yapıldı
Yarın ağlamanız boşa olacak Başbakan sert konuştu: Ellerindeki o taşların hedefi de amacı da bellidir, bunu biliyoruz. Hedeflerini gayet iyi tespit ettiğimiz için müdahale şartlarımız da bel..
Gül'den Roj TV tepkisi: Artık yeter Dışişleri Bakan Abdullah Gül, Danimarka Dışişleri Bakanı Per Stig Möller'i arayarak Diyarbakır'da başlayan ve çevre illere sıçrayan olayların ROJ TV'nin d..
Yatırım indirimi isyanı! Mevcut yatırımlara uygulanan yatırım indirimini üç yıl ile sınırlayan düzenleme otomotiv ve turizmcileri isyan ettirdi
Koç, BM Küresel İşbirliği Anlaşması'na imza attı Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, New York'ta Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Kofi Annan'ın katımıyla Küresel İşbirliği Anl..
Yerli Beverly Hills villaları için üç kat talep geldi Pelikan Hill, Beverly Hills evlerinin özelliklerini taşıyacak. İçinde 100 m2 avlusu olan 3 bin 600 metrekarelik evlerin satışı daha başl..
Ruhsatsız yapılara 'dönüşüm' affı Kentsel dönüşüm yasa taslağı ile, gecekondu ve ruhsatsız yapılar dönüşüm alanında olmasa bile sahiplerine sosyal konut alma hakkı tanınıyor
Çin olmasa kraldık Türkiye ekonomisi 2005'te % 7.6 büyüyerek tüm tahminleri geride bıraktı. Kişi başı gelir bir yılda 893 dolar artıp 5 bin dolar sınırını aştı
Migros'la Tansaş Haziran'da birleşecek Tansaş ve Migros'un 387.1 milyon dolarlık birleşmesi Haziran'da tamamlanıyor. Migros Genel Müdürü Aziz Bulgu, 'Bu yıl 100 milyon dolarlık yatırımla 100..
Özince: 5 yılda bir ş Bankası daha yarattık İş Bankası'nın 2005 kârı rekor olarak banka tarihine geçti: 956 milyon YTL Bankanın kriz sonrası aktifleri ise üçe katlanarak 46.4 milyar dolara u..
Avea hisselerini satmayacağız Ersin Özince toplantıda iştiraklerle ilgili soruları da yanıtladı...
Şaka gibi! Alkolle mücadele gecesi barda yapıldı. Davetliler rakı masasında öğrencilerle İstiklal Marşı söyledi
Sezen'e 10 bin YTL tazminat ödeyecek Minik Serçe, 'Doktorlar izin vermediği halde yaptırdığı iğnelerle dünyanın en anlamlı yüzünü plastik maskeye çevirdi' diyen Hıncal Uluç'a açtığı tazminat..
Okula yaralayıcı ve öldürücü aletler getirmeyeceğime... Şişli'de bir okul yönetimi, öğrencilerine 'sözleşme' imzalattırdı. 22 maddelik yemini en haşarı öğrenciler okudu, diğerleri tekrarladı..
'Medya tek başına günah keçisi değil' Milli Eğitim Bakanlığı ve UNICEF işbirliğiyle düzenlenen '1. Şiddet ve Okul: Okul ve Çevresinde Çocuğa Yönelik Şiddet ve Alınabilecek Tedbirler Sempozyu..
İran'ı 3 deprem vurdu İran'ın başkenti Tahran'ın 340 kilometre güneybatısında yer alan Burucerd ve Dorod kentleri 12 saat içersinde meydana gelen 3 depremle sarsıldı
'Deprem olacak' söylentisi Niksar ilçesini boşalttırdı Önceki gece 'Reşadiye'de kaplıca suyu ısındı, deprem olacak' söylentisiyle halk yaylalara ve yakınlarının yanına gitti
Çirkin provokasyonu polisin sağduyusu önledi Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü: Diyarbakır'da provokatif eylemler sahneye konulmuştur. Güvenlik güçleri olaylar karşısında sağduyu davranmak sur..
Şırnak'ta 7 terörist ölü ele geçirildi Silopi ilçesi kırsalında operasyonlarını sürdüren Şırnak Jandarma Komutanlığı ekipleri, Cudi Dağı'nda yaklaşık 15 kişilik terör örgütü PKK üyesiyle sıc..
Saksıdaki bomba tesadüfen bulundu İzmir'in Eskiizmir Semti'nde, çiçek saksısından çıkan iki bomba düzeneği, fünyeyle patlatılarak etkisiz hale getirildi. 4 kilo ağırlığındaki beton çivili bo..
Tahrik bombası! İstanbul'un Fatih ilçesindeki Kocamustafapaşa semtinde otobüs duraklarının yakınlarında bulunan çöp konteynırına bırakılan bomba akşam saatlerinde patladı
'Öykü cini'nin ikinci eşiği Çiçeği burnunda öykü kültürü dergisi Eşik Cini'nin ikinci sayısı çıktı.
Düzeltme Dün bu sayfada çıkan 'Festivalin yıldızı Mozart' başlıklı haberde yanlışlıkla 'İstanbul Müzik Festivali'nin sponsorluğunu İKSV'den devralan...
Akmen yeni başkan Tiyatro Eleştirmenleri Birliği'nde yönetim değişti. Birliğin olağanüstü genel kurul toplantısında başkanlığa Üstün Akmen getirildi.
Pacers'ta Reggie Miller'a vefa Indiana Pacers, kulübün efsanevi ismi Reggie Miller'ın 31 numaralı formasını emekliye ayırdı.
Sertab-Sony işbirliği Sony Ericsson'un bu ay piyasaya sunacağı yeni ürün Walkman telefon W810i için ünlü şarkıcı Sertab Erener'le bir ilk gerçekleştirilecek.
Demir'in binası satışta TMSF'nin eski Demirbank Genel Müdürlük binasının satışına ilişkin verilen yürütmeyi durdurma kararına karşı yaptığı itiraz kabul edilirken, bina yeniden satışa çıkar..
CHP, YİD'leri takip edecek CHP İstanbul Milletvekili Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Birgen Keleş, Sayıştay raporunda yer alan ve devletin 2.3 milyar dolar zararına yol açan yap işlet devret (Y..
YKB'nin kredi hacmi yüzde 40 arttı Yapı ve Kredi Bankası'nın, 2005 yılını, istikrarlı büyümesi ve sunduğu hizmetler ile müşterilerinin ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vererek tamamladığı b..
'Yaptırım kötü bir fikir' İran'ın uranyum zerginleştirmekten vazgeçmesini isteyen BM Güvenlik Konseyi çağrısının ardından Bush yönetimi, yaptırımlar için seferber olurken, Uluslarası Atom Ene..
Radarı atlatan İran füzesi Dün Basra Körfezi'nde deniz ve hava kuvvetleriyle güvenlik ve milis güçlerinin de katılımıyla bir hafta sürecek geniş çaplı askeri tatbikat başlatan İran ordusu, bu..
Güneyde polis dehşeti Güney Kıbrıs'ta 'cinsel saldırı' olaylarına karıştığı iddia edilen kişilere operasyon düzenleyen Rum polisinin tutukladığı M. Papageorgiu ve G. Nikolau adlı iki genci ke..
Baltık'ta Türk jetleri uçacak Baltık ülkeleri ile Slovenya semalarında NATO kesin çözüm buluncaya kadar icra edilecek 'Hava Polisliği' görevini 1 Nisan-31 Temmuz tarihleri için Türkiye üstlen..
Heykel fetvası aydını kızdırdı Mısır'ın önde gelen dini otoritelerinden müftü Ali Cuma'nın heykel yapanlar ve evlerinde heykel bulunduranların 'cehennem ateşine atılacağı' yolundaki fetvası a..
Türkmenbaşı için yeni görev Türkmenistan'ın 'ömür boyu devlet başkanı' Türkmenbaşı, bu kez kendini oybirliğiyle Milli Olimpiyat Komitesi Başkanlığı'na seçtirdi.
Belgrad'a bir şans daha AB, eski Yugoslavya Savaş Suçları Mahkemesi'nin aradığı Sırp general Ratko Mladiç'i teslim etmezse üyelik sürecinin ilk adımı sayılan İstikrar ve Ortaklık Anlaşması gö..
Terör Yasası raftan iniyor Şiddet olayları, sert önlemler içermesi nedeniyle tartışılan ve bir süredir rafa kaldırılan Terörle Mücardele Yasası'ndaki (TMY) değişiklik paketini yeniden gündeme..
Gül: Roj TV'yi kapatın artık! Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Diyarbakır'daki olayları tetikleyen PKK çizgisindeki Roj TV'nin kapatılması için Danimarka Dışişleri Bakanı Per Stig Möller'i tele..
Yedi PKK'lı öldürüldü Şırnak'ın Silopi ilçesinde güvenlik güçleriyle PKK üyeleri arasında çıkan çatışmada yedi terörist öldürüldü.
AB: Endişeliyiz Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Türkiye'nin Güneydoğu bölgesindeki şiddet olaylarını endişeyle izlediğini belirterek, acil çözüm çağrısında bulundu.
'İşkolik'ler terapide Sam, fazladan çalışmak için pazar sabahı işyerine şafaktan önce gizlice girer, kimse görmeden de çıkardı.
'Dua'nın yararı yok mu? Acaba dua etmenin hastaya bir yararı dokunur mu? Bu soruya yanıt vermek için gerçekleştirilen en geniş araştırmada kalp ameliyatı olan hastaların...
Düşünceyle kaslı vücut! Kaslarınızı daha da geliştirmek istiyorsanız spor yaparken sadece adalelerinizi düşünün! Britanya'da Hull Üniversitesi'nden araştırma ekibi...
Kadınların başkenti Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te 250 bin erkek açığı var! Kentin yakında 'kadınların başkenti' olmasından korkan valilik ve belediye hükümetten yardım istedi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9