9 Mayıs 2006 Salı Günü Haberleri

9 Mayıs 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Napolitano zor seçilecek İtalya parlamentosunda dün başlayan cumhurbaşkanlığı oylaması yılan hikayesine dönüyor.
AKP: 6. madde düzeltilebilir AKP Grup Başkanvekili İrfan Gündüz, TMY tasarısının tartışılan 6. maddesinde 'tereddütleri giderici adım atılabileceğini' söyledi. Gündüz, örgüt yöneticilerinin e..
Yoksullara kapıya teslim sıcak yemek Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün 'sıcak yemek' hizmetinin yaygınlaştırılması için çalışmalar başladığın..
Sivillere artık askeri yargılama yok Hükümet, Askeri Mahkemelerin Kuruluşu ve Yargılama Usulü Hakkındaki Kanun'la ilgili düzenlemeyi imzaya açtı. Tasarıyla, askeri yargılamaya AB standardı ge..
'Erdoğan'ın yırttığı yazı bildiri gibi' Adalet Bakanı ve hükümet sözcüsü Cemil Çiçek, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Selanik'te Atatürk'ün doğduğu evi gezerken, şeref defterinden yırttığı yazı i..
Avrupa Günü'ne ilk resmi kutlama 3 Ekim'de AB ile müzakerelere geçen Türkiye, 9 Mayıs Avrupa Günü'nü ilk kez resmen kutladı. AB Genel Sekreterliği'nde gerçekleşen kutlamaya Dışişleri Bakanı A..
Resim yarışmasına rekor katılım Ünlü ressam Burhan Doğançay'ın, ülkeye modern bir müze kazandırmak amacıyla kurduğu Doğançay Müzesi'nin bu yıl ikincisini düzenlediği resim yarışmasına...
Sezer: AB en önemli hedef Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Türkiye'nin en önemli hedefinin Avrupa Birliği'ne (AB) üyelik olduğunu bildirdi. Sezer, Avrupa Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda..
Kapıkule davasında polislere ceza yağdı Kapıkule Gümrük Kapısı'nda gizli kamera görüntüleriyle rüşvet alırken görüntülenen sanık 27 polisten 26'sı, on ay ile yedi yıl 11 ay arasında değişen h..
Hava biraz ısınacak, yağmur baki! Kuzey bölgelerinde mevsim normalleri altında seyreden hava sıcaklığı önümüzdeki günlerde 2-4 derece kadar artacak. Ancak yağışlı hava yurt genelinde etkisini..
TDK: Mortgage değil, 'tutsat' Türk Dil Kurumu (TDK) Başkanı Şükrü Haluk Akalın, emlak sektöründe dillerden düşmeyen 'mortgage' ...
Vinç yayaya çarpıp kaçtı İşe gitmek için yola çıkan kadın vincin altında kalarak öldü. İzmir'de halkla ilişkiler uzmanı 29 yaşındaki Samiye Algan Bahçıvan'a...
Cinsel korunmayı anlatan tiyatroyu sakıncalı bulan okul Sağlık Bakanlığı ve AB desteğiyle hazırlanan, cinsel yolla bulaşan hastalıklarla korunma yollarının anlatıldığı 'Sakıncalı Haller' adlı..
Senin mesleğin hangisi? Gıda mühendisi olmak isteyenlerin, üst düzeyde akademik yeteneğe sahip, fizik, kimya, biyoloji, matematik alanlarına ilgili ve bu konularda başarılı, araştırma yapmaya..
Okuyamayan kızlar yararına açık artırma İstanbul Kültür Üniversitesi birçok ünlü ismin eşyalarının satışa sunulacağı bir açık artırma düzenliyor.
Bilgi Üniversitesi'nde çizgili günler başlıyor Bilgi Üniversitesi'nin Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü öğrencileri tarafından düzenlenen Çizgili Günler, 13 Mayıs'ta başlıyor.
'Amerika'da kasım seçimi' öncesinin üç konusu 'Amerika' sözünü Amerika dışında işitince, gözümün önüne ilk gelen görüntüler, ABD'nin dış politikasıyla ilgilidir. Özellikle de o politikanın bi..
Alevi vekiller Arınç'a kızgın CHP'den "İhtiyaç olsa cemevi açardık. Meclis'e böyle bir talep gelmedi" diyen TBMM Başkanı Arınç'a tepki var.
Gazi'ye ses bombası Gazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi'nin dekanlık katına dün ses bombası bırakıldı. Bomba öğle saatlerinde patlarken, ölen ya da yaralanan olmadı.
UFO dediğin, sadece göz yanılması... Uzaylı hayaline de, korkusuna da son: UFO'lar (tanımlanamayan uçan cisimler) gaz parlamalarından başka bir şey değilmiş.
Kayık su aldı proje battı ABD'nin New York kentinde bilgisayar öğretmeni olarak çalışan ve Senegal'den New York'a, tek başına kürek çekerek gideceğini açıklayan Afrika kökenli Amerikalı Victo..
Madencilerin zaferi AVUSTRALYA'DA iki haftadır yeraltında mahsur kalan madenciler kurtarıldı. Beaconsgfield Altın Madeni'nin müdürü Matthew Gill, 25 Nisan'dan beri göçükte bulunan madenciler ..
Faciaya ramak kaldı ANKARA'DA facianın eşiğinden dönüldü. Sebahattin Tuncay yönetimindeki patlayıcı yüklü bir kamyon, Ankara - Eskişehir Yolu üzerindeki benzin istasyonunda duramayarak LPG po..
Havamız bozuldu "Yaz geldi, havalar düzelecek" derken, dün bastıran yağmur, herkesin hevesini kursağında bıraktı. Yağışın, haftasonuna kadar etkisini sürdürmesi bekleniyor. İstanbul'da dün öğ..
Güle güle Sergen Tigana'nın takımda istemediği futbolcuyla dün akşam görüşen başkan Demirören jübile önerdi. "İki yıl daha oynayacağım" diyen Sergen'den kulüp bulması istendi. G.Saray derbisi..
Çeşme Limanı'na 8 teklif Ulaştırma Bakanlığı'nın 3 kez iptal ettiği Çeşme Limanı'nın 4'üncü ihalesine 8 teklif geldi. İhale 1 ay içinde sonuçlandırılacak. Ulaştırma Bakanlığı'na bağlı DLH Gen..
Sabancı, enerjiye 3 milyar $ yatıracak Güler Sabancı, enerji sektörüne 3 milyar dolar yatırım planladıklarını ve hedefin Türkiye'de elektriğin yüzde 10'unu üretmek olduğunu söyledi. Financial..
Yunan EFG, Tekfen'i 182 milyon dolara aldı Yunan EFG Eurobank, Tekfenbank'ın % 70'ini 182 milyon dolara aldı. Bu Finansbank'ın NBG'ye satışından sonra ikinci Yunan çıkarması oldu. Finansbank'..
Patronların yarısı açlık sınırındaymış! Verilen beyannamelere göre patronların % 89'u yoksulluk, yüzde 53'ü de açlık sınırının altında yaşıyor. Vergi denetim sonuçlarından sonra Mart ayında v..
CHP: Kamer'i kayırdılar Kamer: Haberim bile yok Elektrikte özelleştirmenin önünü açacak yasa Çankaya'ya ulaşmadan şikâyeti gitti. CHP Milletvekili Seyhan, Köşk'e bir yazı göndererek, "AKP ken..
'IMF borcunu ekonomik mantığı olursa kapatırız' IMF borcunun erken ödenmesi konusunda bir karar vermediklerini söyleyen Devlet Bakanı Ali Babacan "Siyasi değil ekonomik temellere göre karar a..
'Her şeyimi kaybettim onurumla dönüyorum' Banker Kastelli olarak tanınan Cevher Özden, "Borsaya sokmuyorlar, her şeyimi kaybetmiş olarak inşaat işine onurumla geri dönüyorum" dedi. Özden, pro..
Bu da sakallı yabancı talebi Faizsiz bankacılıkta ilk halka arz bereketli oldu. Bank Asya'ya 160 milyon dolarlık arzda 50 katı talep geldi. 7.5 milyar doları masaya koyan yatırımcıların arası..
Danıştay'dan, Koç'a Tüpraş için vize çıktı 13. Daire, Tüpraş'ın özelleştirilmesine ilişkin ÖYK ve ihale komisyonu kararının iptal istemini reddetti. Kararla Dava Daireleri Kurulu'nun aldığı y..
Alo SABAH İstanbul Kanarya'da oturuyorum. Bölgemizde bir adet sağlık ocağı mevcut. Onun da uzman doktoru yok. Kanarya'nın 150 bin nüfusu var. Sağlık ocağı istiyoruz. Fatma ARSLAN SEFAKÖY ile ..
Yavru kaplana 'Polat' adı verildi Kahramanmaraş'ta Alaatin Sezal'a ait özel hayvanat bahçesinde bulunan Karaca ve Bengal kaplanlarının dünyaya getirdikleri yavrulara, ziyaretçilerin en çok is..
17 yaşında kalbine yenildi İzmir'in Güzelbahçe ilçesinde 17 yaşındaki lise son sınıf öğrencisi Emre Erbay, top oynarken geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp F..
Sigarayı akıldan silen hap yolda Defalarca deneyip her seferinde sigaraya yeniden başlayanlara müjde. Bilim adamları sigara bağımlılığını "düşüncede bitiren" bir hap geliştirdi. Şimdiye kadar..
Kansere karşı sarmısak İtalya'da Roma Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma, sarmısağın özündeki suda eriyebilen maddelerin karaciğer kanserinin gelişimini durdurduğunu gösterdi. Çalı..
Kapıkule polislerine ceza yağdı Kapıkule'de örgüt kurup irtikap suçu işledikleri gerekçesiyle yargılanan polislerden 26'sı hapis cezası alırken, 19'u tahliye edildi. Kapıkule'de örgüt kurup r..
Protokol korosu! İstanbul'da Bakırköy İşadamları Derneği'nin kuruluş gecesine katılan Bakırköy Kaymakamı Dursun Ali Şahin ve Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, sahneye çıkarak şarkı söyleyip, ..
Fatih'te 100 aracın lastiklerini kestiler Fatih Karagümrük'te park halindeki yaklaşık 100 otomobilin lastiği kimliği belirsiz kişilerce bıçakla kesilerek patlatıldı.Olayın ardından saldırganl..
İGDAŞ, Suudiler'e danışmanlık yapacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Mayıs ayı Belediye Meclis Toplantılarının ilk gününde, Suudi Arabistan ziyaretini değerlendirdi. İGDAŞ..
Öğrenci yürüyüşüne polis incelemesi İTÜ'de geçtiğimiz pazar günü sabah saat 06.00'da üniversitenin Ayazağa Yerleşkesi Gölet Yurtları önünde 40 kişilik bir öğrenci grubu tarafından bölücü terö..
Annenize bir İstanbul sabahı hediye edin Bu yıl Anneler Günü'nde annenize bir İstanbul sabahı hediye etmek ister misiniz? Beyazıt'taki Antik Hotel İstanbul, bu sıradışı hediyeyi sizin için or..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10