8 Mayıs 2006 Pazartesi Günü Haberleri

8 Mayıs 2006 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Güzel ve çirkin Galatasaraylı ve Beşiktaşlı taraftarların İnönü'ye gelişlerinde herhangi bir olay yaşanmadı. Stadın içindeki karşılıklı küfürleşmeler ise bu tabloya gölge düşürdü. Beşiktaş il..
Kupa ile şov Beşiktaş, Fenerbahçe'nin elinden aldığı Türkiye Kupası ile sahaya çıktı. Futbolcular sevinçlerini taraftarıyla paylaştı. Nefesleri kesen derbi öncesinde Beşiktaşlı futbolcuların ..
Cordoba'ya tepki Beşiktaşlı futbolcular, Hasan Kabze'nin attığı ikinci gol öncesindeki kısa degajı nedeniyle Kolombiyalı kalecinin üzerine yürüdü. Cordoba'nın sezon sonunda gitmesi
Necati'yi de kurtardı Necati Ateş, derbide döküldü; bir de penaltı kaçırdı. İkinci yarı girip iki nefis gol atan Kabze, takım arkadaşını da eleştirilerden kurtardı. Galatasaray'ın bu sezon 18..
Hasan Kabze 90'a bıraktı: 2-1 İlk yarı Necati penaltı kaçırdı. İkinci yarı Beşiktaş Tümer ile öne geçti. 61'de giren Hasan Kabze, 64'te skoru eşitledi. Herkes pes etmişken Kabze +93'te "Lig b..
Yalnız değildiler Maçı seyircisizdi ama Saracoğlu'nun etrafında binlerce kişi vardı. Tribünler boş olmasına rağmen takıma büyük destek verildi. Fenerbahçe taraftarı maç seyircisiz olmasına ra..
17'ye 1 kaldı: 4-2 F.Bahçe, seyircisiz maçta Erciyes'i devirdi. G.Saray da son dakika golüyle Beşiktaş'ı yenince yarış son 90 dakikaya taşındı. Lider, haftaya can derdindeki Denizli'yi yeners..
92 yaşındaki Kadriye ninenin okuma gayreti parmak ısırttı Nilüfer Belediyesi’nin okuma-yazma kursunu ikincilik derecesi ile bitiren 92 yaşındaki Kadriye Kızılçam, "Yıllardır okuyabilmek, içim..
Bağcılar Belediyesi halkın nabzını tutuyor Bağcılar Belediyesi, Sosyal Araştırmalar Merkezi (SAM) ile birlikte hane halkı araştırması yapıyor.
Kutsal Emanetler vakıf haftasında ziyarete açılıyor 2006 yılını ‘Vakıf Medeniyeti Yılı’ ilan eden Vakıflar Genel Müdürlüğü, bu yıl 8-14 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak 23. Vakıf Haftası’..
Metro güzergahındaki 21 yapı olaysız yıkıldı İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Taksim-Yenikapı arasında yapacağı İstanbul Metrosu için istimlak ve tahliye edilen yapıları yıktı.
Küçükçekmece'de yollar bisikletle doldu Küçükçekmece Belediyesi tarafından bu yıl 8.’si düzenlenen bisiklet şenliği yapıldı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 86. yılı anısına düz..
Miniklerin sanat müziği konseri büyüklerinkini aratmadı Eyüp Ergenekon İlköğretim Okulu öğrencileri 23 Nisan Çocuk Şenlikleri ve yıl sonu etkinlikleri çerçevesinde verdikleri Türk sanat müziğ..
Gönüllü kuruluşlar TMK'ya karşı muhalefet başlatıyor Bünyesinde 50 sivil toplum örgütü bulunduran Bursa Gönüllü Kuruluşlar Platformu, Terörle Mücadele Kanunu Tasarısı'nın (TMK) geri çekilmesi..
Bakan Şener, Hıdrellez Festivali’ne katıldı Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'in de katıldığı Edirne 2. Uluslararası Hıdrellez Festivali'nde renkli görüntüler yaşandı.
‘Eşcinseller sosyal özürlü’ tespiti kongreyi karıştırdı İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Özürlüler Vakfı tarafından Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen "Özürlüler 2006" isimli k..
Eminönü sempozyumlarla dünyaya açılıyor Eminönü Belediyesi, Dünya Mirası Listesi’nde yer alan tarihi yarımadayı korumak ve geleceğine ışık tutmak amacıyla 1. Uluslararası Eminönü Sempozyumu d..
Klasik tutkunları: Daha eskisini bulursam alırım Her gün yeni yeni modellerinin tanıtımı yapılan otomobillerin, klasikleri modelleri İstanbul caddelerinde tur attı.
STS, yeni mağazalarla büyümeye devam ediyor Cep telefonu ve perakendecilik sektöründe faaliyet gösteren şirketlerden STS (Sakarya Telekomünikasyon Sistemleri), mağazacılık zinciriyle büyüyor..
Darülacezeliler 5. Mevsim Şöleni ile eğlendi Kayışdağı Darülaceze Müdürlüğü tesislerinde düzenlenen "Darülaceze’de 5. Mevsim Şöleni"nde bir araya gelen Darülaceze sakinleri bahara ‘merhaba’ ..
Şehit Ataşenin ismi B.Çekmece’de yaşayacak Ermeni terör örgütü ASALA’nın saldırısı sonucu görev yaptığı Kanada’nın Ottawa şehrinde şehit düşen Kurmay Albay Atilla Altıkat’ın ismi Büyükçekmece..
Cezayir’in katliam için özür beklediği Fransa Ermeni yasası derdinde Avrupa bugün, 20. yüzyılın en önemli olaylarından birinin yıldönümünü kutluyor.
Kuzey Irak’taki Kürt yönetimi birleşti Irak’ın kuzeyinde Kürtlerin idaresindeki iki yerel yönetim, tek bir hükümet çatısı altında birleşti.
Irak’ta kanlı pazar: 33 ölü En kanlı pazar günlerinden birini yaşayan Irak’ta Şiiler için kutsal sayılan Kerbela’da bir caminin önündeki otobüs durağını vuran saldırıda 21 kişi hayatını kayb..
Kritik toplantı öncesi İran yine tehdit etti Nükleer programı sebebiyle uluslararası yaptırım ve askerî müdahale tartışmalarının hedefindeki ülke olan İran, bugün yapılacak kritik BM toplantı..
Rumlar, CIA’in verdiği paraları gizli amaçlar için kullanmış Amerikan Haberalma Teşkilatı’nın (CIA) Güney Kıbrıs’taki faaliyetleri için 1968’den beri Rumlara verdiği paraların devlet bütçesi..
Elektrikteki ihale fiyatını, kaçak oranı belirleyecek Elektrik dağıtımını özelleştiren yasanın Meclis’teki görüşmeleri sürerken, yatırımcıların merakla beklediği kayıp-kaçak haritası çıkarıld..
‘Turizmciler, petrol zengini Arap dünyasını keşfetmeli’ Kuş gribi, Dünya Kupası maçlarının Almanya’da oynanacak olması ve karikatür krizi gibi sebepler yüzünden durgunluğa giren turizm çıkış..
Mevlânâ ve hoşgörü mesajı Hollywood’la dünyaya açılacak Mevlânâ Celaleddin-i Rumi’nin 2007’de kutlanacak 800’üncü doğum yılı nedeniyle hayatını film yapma tasarısı büyük ve uluslararası bir p..
Maaşı yüksek olanlar emekli maaşını 3 ayda bir çekiyor Çalışırken ücretlerini aylık olarak alan memurlar, emekliliklerinde 3 aylık maaşı tercih ediyor.
Petrolün maliyeti yüzde 35,3 arttı Uluslararası piyasada yüksek seyreden ham petrol fiyatları, Türkiye’nin petrol faturasını artırmayı sürdürüyor.
[HABER İNCELEME] Afrika Yılı sonuç verdi, ihracat katlanıyor Türkiye, Afrika kıtasıyla tarihi ve coğrafi açıdan en az Avrupa ile olduğu kadar yakın ilişkiler içinde. Ancak 53 ülkeden oluşan v..
[HABER ANALİZ] İşbirliği için zemin hazır, sıra işadamlarında Türkiye, Afrika ile ilişkileri geliştirmek için son yıllarda yoğun çaba sarf ediyor. Dış Ticaret Müsteşarlığı, Afrika ile ticaret..
Bank Asya’da halka arz tamam 37,7 bin yeni ortak geldi Bank Asya’nın halka arzı sonucu 37 bin 771 tasarruf sahibi bankaya ortak oldu. Deniz Yatırım liderliğinde toplam 39 aracı kurumdan oluşa..
Iraklı çocukları Türk öğretmenler eğitiyor Irak, ABD işgalinin üçüncü yıldönümünü yaşarken, ülkenin kuzeyinde faaliyet gösteren Türk okulları, başarıları ve özverili çalışmalarıyla büyük takd..
Moskova’yı temsil eden Türk okulu, olimpiyat ikincisi oldu Türk müteşebbislerin eğitim desteği verdiği Moskova 56 Numaralı Uluslararası Moskova Lisesi, ülke genelinde yapılan ekoloji olimpiya..
Örümcek Adam, ders materyallerinden çıkarılacak Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Örümcek Adam gibi şiddet içeren çizgi film kahramanlarının çanta, kalem vb. eğitim materyallerinde kullanılmaması..
Öğretmenlerin iller arası tayin müracaatları 10 Mayıs’ta Öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı ve zorunlu tayin başvuruları başlıyor. Bakanlık Personel Genel Müdürlüğü’nün hazırladığı kılavu..
İlkokul mezunları ehliyet için komşuya gidiyor Sürücü belgesi bulunmayan ilkokul mezunları, ehliyet alabilmek için yeni kanunun çıkmasını bekliyor. Çok sayıda ilkokul mezunu ise komşu ülkeler..
Milli marş okunmayınca vali, Hacı Bektaş-ı Veli Derneği’nin aşure töreni terk etti Kayseri Valisi Osman Güneş, Hacı Bektaş-ı Veli Derneği’nin düzenlediği 11. Geleneksel Aşure Günü programını ..
CMK avukatlığına 20 milyon YTL’lik ödenek Ceza Muhakemesi Kanunu’nca (CMK) görevlendirilen avukatların ödenek sıkıntısı çözüldü. Hükümet, vatandaşların ücretsiz avukatlık diye bildiği CMK hiz..
Avukatlara göre mahalle büyüğünden uzlaştırmacı olmaz Suçluyla mağdurun mahkeme dışında uzlaştırılması için sadece avukatlara tanınan ‘uzlaştırmacı’ görevinin başkalarına da verilmesine barol..
Moldova uçağını rüzgâr düşürmüş Antalya’nın Alanya ilçesine bağlı Uğurlu köyü yakınlarında düşen Moldova uçağının çam ağaçlarına çarptığı belirlendi. Uçağın alanda bulunan büyük boy 8 çam ağa..
Milli Kütüphane’de kanser paniği Milli Kütüphane’de 1999 yılından bu yana takılı bulunan Telsim’e ait baz istasyonu çalışanlar arasında kanser paniğine yol açtı. Bugüne kadar 4 kurum çalışanı..
Düğün dönüşü zincirleme kazada aynı aileden 7 kişi hayatını kaybetti Konya’nın Seydişehir ilçesinde meydana gelen zincirleme trafik kazasında akrabalarının düğününden dönen 7 kişilik Özyeşil..
Küre Operasyonu’nda polisler aklandı Sauna çetesine yönelik düzenlenen operasyonda rüşvet aldıkları için haklarında soruşturma açılan Emniyet görevlilerinin suçsuz olduğu ortaya çıktı.
13 yaşındaki çocuk maganda kurbanı İzmir’de 13 yaşındaki bir çocuk bir magandanın silahından çıkan kurşunun boynuna isabet etmesi sonucu hayatını kaybetti.
Kütüphaneye ilgiyi bedava internet de artıramadı Kültür ve Turizm Bakanlığı, 2005 yılında kütüphanelere gelen okuyucu sayısının 21 milyon olduğunu açıkladı.
Hastalıklı kanı bilerek veren 3 yıl hapis cezasına çarptırılacak Sağlık Bakanlığı, kan ve kan ürünleriyle ilgili yeni düzenlemeler içeren kanun taslağı hazırladı.
'Bilim ve Teknik' geçmiş sayılarını DVD’de topladı TÜBİTAK'ın popüler yayın organı ‘Bilim ve Teknik', yayın hayatına başladığı 1967’den bu yana yayınlanan tüm dergilerini, DVD halinde okuyucu..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9