8 Mayıs 2006 Pazartesi Günü Haberleri

8 Mayıs 2006 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Blair'in gitmesini 70 vekil istiyor İngiltere'de yayımlanan The Daily Mailgazetesi, Başbakan Tony Blair'in görevinden ayrılmasını isteyen İşçi Partili milletvekillerinin sayısının 70'e yüksel..
İngiliz polisine işkence suçlaması İngiltere'de geçen yılın temmuz ayında polis tarafından terörist zannedilerek öldürülen Brezilyalı gençle ilgili gerçekleri basına sızdırdığı öne sürülen bi..
Ahmedinejad'dan Bush'a mektup İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın ABD Başkanı George Bush'a mektup yazdığı bildirildi. İran hükümet sözcüsü Gulamhüseyin İlham, haftalık basın toplantısın..
TRLİBOR gecelik yüzde 13.49, yıllık yüzde 14.18 olarak açıklandı İSTANBUL -TRLİBOR gecelik yüzde 13.49, yıllık yüzde 14.18 olarak açıklandı 8 Mayıs 2006 tarihli Fiksing Oranları şöyle oldu..
Babacan: Normal takviminde yapılacak seçimler, ekonomik sapmaya yol açmayacak ANKARA - Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, "Bugün Türkiye'nin gündeminde, hükümetin gündeminde seçim ba..
Cannes Film Festivali 17 Mayıs'ta başlıyor PARİS - Fransa'da 1939'dan bu yana devam eden Cannes Film Festivalinin 59'uncusu bu yıl 17-28 Mayıs tarihleri arasında düzenlecek. Festivalde, arala..
Küçükçekmece'de polis aracının altında ses bombası patladı İSTANBUL - Küçükçekmece'de bir polis ekip otomobilinin altında patlama oldu. Edinilen bilgiye göre, Halkalı Polis Lojmanları Emniye..
Doğumunda Fenerbahçe marşı çalacak Demet Şener, Show TV'de yayınlanan 'Bebeğim' programında her hafta bir ünlüyü konuk ediyor
AIDS'li olduğunu bile bile evlendi İlk eşine AIDS bulaştırıp 8 yıl 10 ay hapis cezası alan kocanın, ikinci kez dünya evine girerken eşine 'AIDS'li olduğunu biliyorum' diye kağıt imzalattığı ..
Anne-kızın cinneti 3 ay önce sevgilisinden hamile kalıp çocuk aldırttığı öne sürülen 16 yaşındaki A.A. İstanbul Aksaray'daki evlerinde sinir krizi geçirdi
Sanayici elektrik fiyatından dertli Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası'nın (MESS) araştırmasına göre, Türkiye, OECD ülkeleri içinde, İtalya ve Japonya'nın ardından elektriğin en pahalı oldu..
Sabancı nükleer enerji yatırımlarıyla ilgileniyor Sabancı Holding Üst Yöneticisi (CEO) Ahmet Dördüncü, hızla gelişen Türkiye'nin artan enerji gereksiniminin karşılanması için nükleer enerjini..
Adam Sandler baba oldu Ünlü aktör Adam Sandler'ın kızı oldu. Sanatçı, internet sitesinde yaptığı açıklamada, eşinin doğum yaptığı bilgisini verdi. Sandler'ın, internet sitesindeki haberi, ken..
'İklimler' Cannes'te yarışacak Fransa'da 1939'dan bu yana devam eden Cannes Film Festivalinin 59'uncusu bu yıl 17-28 Mayıs tarihleri arasında düzenlecek. Festivalde, aralarında Nuri Bilge Cey..
KPDS'ye girecek adaylara müjde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Türkiye'de sadece Ankara'da gerçekleştirilen ve her dönem ortalama 50-60 bin adayın katıldığı Kamu Personeli Yabanc..
Boydak Holding, Türkiye'nin en çok patent başvurusu yapan ilk üç firmasından biri oldu İSTANBUL - İstikbal, Bellona, HES Kablo gibi sektörürün öncü kuruluşlarını bünyesinde bulunduran Boydak ..
Hazine, 2005'te Ziraat'e ve Halkbank'a toplam 104.5 milyon YTL avans aktardı ANKARA - Hazine Müsteşarlığı, 2005'te sübvansiyonlu kredi olarak verilmek üzere Ziraat Bankasına 27.8 milyon YTL, ..
Yunan basını: Eurobank, Tekfenbank'ın yüzde 70'ini almak için anlaşmaya vardı ATİNA - Yunan basını, Yunanistan'ın önde gelen bankalarından Eurobank'ın Türkiye'den Tekfenbank'ın yüzde 70'ini s..
Perakende Bilgi Platformu 3. Buluşması, 10-11 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek İSTANBUL - Perakende Bilgi Platformu 3. Buluşması, 10-11 Mayıs 2006 tarihlerinde Uludağ'da gerçekleştirilecek. ..
Hazine, yarın 5 yıl vadeli YTL cinsi tahvil ihalesine çıkıyor ANKARA - Hazine yarın 5 yıl (1,715 gün) vadeli, YTL cinsinden sabit kuponlu tahvil ihalesi yapacak. İhraç tarihi 10 Mayıs Ç..
Türk okuru yerli yazarları keşfetti Türkiye'de son 6 yılın istatistiklerine göre, yayıncı sayısında yüzde 100, üretilen kitap çeşidinde de yüzde 175'lik artış oldu, okurların Türk yazarlara o..
Piyasanın gözü petrol ve IMF'de Piyasalarda bu hafta, petrol fiyatlarının seyri, İran ile ilgili gelişmeler ve IMF temasları takip edilecek. Gedik Yatırım'ın haftalık değerlendirmesinde, geçe..
Emlak Vergisi 1.taksit ödemesi 31 Mayıs'ta son Emlak Vergisinin 1. taksitinin ödeme süresi 31 Mayıs Çarşamba günü sona eriyor. Mükelleflerin gecikme faizine maruz kalmamaları için belirtilen ..
Sanayi üretimi % 8,9 arttı Türkiye'nin sanayi üretimi bu yıl Mart ayında, geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 8,9 arttı. Sanayi üretimi, 2006 yılı Ocak ayında yüzde 6 azalırken, bu yıl Şubat..
Sanayiciyi 'elektrik çarpıyor' Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası'nın (MESS) araştırmasına göre, Türkiye, OECD ülkeleri içinde, İtalya ve Japonya'nın ardından elektriğin en pahalı olduğu ül..
Memur emeklisi 3 aylık maaşı tercih ediyor Emekli Sandığı'nın Haziran 2003'de uygulamaya koyduğu isteğe bağlı aylık maaş uygulaması, emekliye fazla cazip gelmedi. Çalışırken ücretlerini aylık..
Tüzmen: Net bir şey yok Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Başbakanlık Teftiş Kurulu'nun hakkında soruşturma açtığı iddialarıyla ilgili olarak, ''Daha elimize gelen net bir şey yok'' dedi. Bakan Tü..
Tüzmen: Hakkımda soruşturma açıldığına ilişkin bana gelen net birşey yok İSTANBUL - Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Başbakanlık Teftiş Kurulu'nun hakkında soruşturma açtığı iddialarıyla ilgili o..
İki firmaya 6'şar ay ihalelere katılma yasağı ANKARA - İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü ile Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı, 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu'na göre iki firmaya..
Türkiye Finans Katılım Bankası'ndan "Türkiye Finans Günleri" projesi İSTANBUL - Türkiye Finans Katılım Bankası, il sanayi odalarının katkıları ile "Türkiye Finans Günleri" isimli yeni bir pro..
Borsa güne 44 bin 360 puandan başladı İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, Cuma günkü 2. seans kapanışına göre 147,44 puan artarak, 44.360,20 puan seviyesinde açıldı. Hisse senetleri, bu seviyede..
Din hanesi Güngör Mengi - Vatandaşın hangi inanca bağlı olduğunu bilmek devleti niçin ilgilendiriyor?
ABD Karadeniz planını geri çekti ABD'nin, Akdeniz'deki bir NATO gücünün görev alanının Karadeniz'e de genişletilmesini öngören planı, Türkiye'nin Montrö Anlaşması'na ilişkin yoğun kaygılarını..
Stage İletişim, Worldcom Public Relations Group'a kabul edildi İSTANBUL - STAGE İletişim Danışmanlığı, dünyanın önde gelen halkla ilişkiler ve danışmanlık şirketlerinin oluşturduğu WORLDCOM P..
İhlas, TGRT'nin satışı için ABD merkezli bir medya grubu ile görüşüyor İSTANBUL - İhlas Yayın Holding, TGRT'nin satışında ABD merkezli bir medya grubu ile görüşüyor. İhlas Holding A.Ş. tarafı..
37 bin yatırımcı Bank Asya hissesi aldı İSTANBUL - Bank Asya'nın halka arzı sonucu 37 bin 771 tasarruf sahibi bankaya ortak oldu. Deniz Yatırım'dan yapılan açıklamaya göre, halka arz Deniz Ya..
Sanayi üretimi martta beklentilerin üstünde arttı: Yüzde 8.9 / İlk çeyrekteki artış yüzde 3.1 ANKARA - Sanayi üretimi mart ayında beklentilerin üzerinde artış yaşadı. Toplam sanayi üretimin..
Borsa, 44500 direncini kırma çabasında/ Endeks, 44300-44500 bandında/ Döviz ve faiz sakin İSTANBUL - İMKB, haftanın ilk gününde toparlanmaya çalışıyor. Geçen haftayı yön bulma çabasında dalga..
DYP lideri Ağar: İktidar sorunlara duyarsız KÜTAHYA - Atatürk'ün Selanik'teki evinde anı defterindeki sayfanın yırtıldığı yönündeki iddiaları yorumlayan DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, "Türkiy..
Bakan Babacan, Türk ve Afrikalı işadamlarını 'işbirliğini artırmaya' çağırdı İSTANBUL - Türk ve Afrikalı işadamlarının, bölgeler arasındaki potansiyeli ve fırsatları değerlendirmelerini bekle..
Emtia fiyatları hergün yeni bir rekor kırılıyor. Firmaların girdi maliyetleri yükseliyor / Sanayide hammadde endişesi Emtia fiyatlarındaki hızlı yükseliş birçok sektör üzerinde baskı oluşturm..
Üretim maliyeti en pahalı ülkeyiz ANKARA - Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu'nun hazırladığı raporda ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Rapor, sanayicilerin yıllardır süren eleştirilerini..
Tüzmen'den 'Müteahhitlik Bankası kurulmalı' önerisi ANKARA - Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, yurtdışı müteahhitlik sektörünü desteklemek amacıyla acilen "Müteahhitlik Bankası" kurulması gerekti..
Hükümet, Tütün Kurulu'na el attı İZMİR - Hükümet, TBMM'ye sevkedilen Tütün ve Alkol Piyasası Kanunu Tasarısı ile DSP-ANAP-MHP koalisyonu döneminde atanan Tütün Kurulu'nun yönetimini değiştirm..
Doğu'nun sorunu "özel" teşvikle çözülür DİYARBAKIR - Doğu ve Güneydoğu'da, bölge koşullarına uygun, üretim ve istihdamı ön plana çıkaran yeni düzenlemelere gidilmesi isteniyor. Diyarbakır San..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9