8 Mayıs 2006 Pazartesi Günü Haberleri

8 Mayıs 2006 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Konfurt Gıda'nın Olağan Genel Kurulu 31 Mayıs'ta İSTANBUL - Konfrut Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş, Olağan Genel Kurulu 31 Mayıs'ta gerçekleştirilecek. Şirketin borsaya gönderdiği açıklamada, 200..
25 YTL'ye her şey dahil tatil Antalya'nın Manavgat ilçesinde faaliyet gösteren dört yıldızlı bir turistik tesis, bu ay süresince fiyatını kişi başı her şey dahil günlük 25 YTL'ye düşürdü. Ote..
Sabancı, klima ve kombiyi "İklimsa" çatısı altında satacak/ 103 mağaza açılacak İSTANBUL - Sabancı Holding klima ve kombi satışlarını "İklimsa" adıyla tek çatı altında topluyor. Dünya pazarın..
Havalimanında unutulan 7 kamyon eşya satışa çıkartıldı İSTANBUL - Atatürk Havalimanı İç Hatlar Terminali'nde 2005 yılı içinde unutulan eşyalar Türk Hava Yolları tarafından ihaleyle satıldı. ..
Erdoğan: Kuvvetler arasında dayanışma olmadan beklenen sıçrama olmaz ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kuvvetler arasında dayanışma olmadığı sürece beklenen sıçramanın gerçekleştirileme..
Bush: Guantanamo'yu kapamak istiyorum ABD Başkanı George Bush, Guantanamo kampını kapamak istediğini söyledi.
ETA’nın siyasi kanadından tarihi itiraf İspanya'da Bask bölgesinin bağımsızlığı için mücadele eden ve mart ayında kalıcı ateşkes ilan eden ETA’nın siyasi kanatı Batasuna’nın lideri Arnaldo Ot..
Sabancı Holding, klima ve kombiyi "İklimsa" çatısında satacak/ 103 mağaza açılacak İSTANBUL - Sabancı Holding klima ve kombi satışlarını "İklimsa" adıyla tek çatı altında topluyor. Dünya paza..
ETA'nın siyasi kanadından tarihi itiraf 'Geç de olsa farklı düşünen insanların acılarını hissetmeye başladık' 'Hükümetin silahlı bir örgütle masaya oturması mümkün değil'
Ağar, hükümeti teröre karşı birşey üretmemekle suçladı Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, hükümeti teröre karşı birşey üretmemekle suçladı. Terörle mücadelenin sadece askeri ..
MB döviz alım ihalesine 74 milyon dolar teklif geldi / Ortalama fiyat 1.3198 YTL oldu ANKARA - Merkez Bankası tarafından yapılan bugünkü döviz alım ihalesine 74 milyon dolar teklif geldi. MB'..
Adana Ticaret Odası, Halk Bankası ile kredi anlaşması imzaladı ADANA - Adana Ticaret Odası, üyelerinin daha uygun koşullarda kredi kullanımına yönelik olarak Halk Bankası ile sözleşme imzala..
Dentaş'ın Olağan Genel Kurulu 31 Mayıs'ta İSTANBUL - Dentaş Ambalaj ve Kağıt Sanayi A.Ş'nin Olağan Genel Kurulu 31 Mayıs'ta gerçekleştirilecek. Şirketin borsaya gönderdiği açıklamada, 2005 yı..
Türkiye'den sözde soykırım yasası tepkisi / Paris ve Ottava Büyükelçileri geri çağrıldı ANKARA - Türkiye, Paris Büyükelçisi Osman Korutürk ile Ottava Büyükelçisi Aydemir Erman'ı geri çağırdı..
BAT, yılın ilk 3 ayında karını yüzde 6 artırdı İSTANBUL - British American Tobacco (BAT), 2006 yılının ilk 3 aylık döneminde global faaliyetlerdeki karını bir önceki yılın aynı dönemine oranl..
KAYSO ve KTO üyelerine Halkbank'tan kredi imkanı KAYSERİ - Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) ve Kayseri Ticaret Odası (KTO) ile Halk Bankası arasında uygun ödeme koşullu kredi protokolü imza altı..
Dardanel'in Olağan Genel Kurulu 31 Mayıs'ta İSTANBUL - Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş'nin Olağan Genel Kurulu 31 Mayıs'ta gerçekleştirilecek. Şirketin borsaya gönderdiği açıklamada, 2005 y..
Bakanlar Kurulu toplandı/ Gündem, iç ve dış gelişmeler ANKARA - Bakanlar Kurulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında saat 13.20'de toplandı. Başbakanlık Merkez Bina'daki toplantıd..
TÜSİAD-Boğaziçi Üniversitesi Dış Politika Forumu'ndan "Orta Asya" konulu konferans İSTANBUL - TÜSİAD-Boğaziçi Üniversitesi Dış Politika Forumu, 09-10 Mayıs 2006 tarihlerinde, Garanti Kültür M..
Dünya rektörleri İEÜ'de buluştu Akdeniz Üniversiteler Birliği ve Akdeniz Mühendislik Okulları Birliği'nin ortak çalışmasıyla Türkiye'deki ve dünyanın dört bir yanındaki üniversitelerden gele..
Çaykur yeni ürünü "Beyaz Çay"ı piyasaya sürdü / Kilosu 500 YTL RİZE - Çaykur tarafından geçtiğimiz yıl araştırmaları tamamlanan beyaz çay, bu yıl kilosu 500 YTL'den piyasaya sürülüyor. Çayku..
"11 Eylül silahlara çağrıydı" ABD Başkanı George W. Bush, ülkesindeki 11 Eylül saldırılarının kendileri için silahlara çağrı anlamına geldiğini söyledi. Bush, Alman Bild gazetesine yaptığı aç..
Küfüre maç durdurma cezası Futbol Federasyonu yeni sezonda kötü tezahüratı kökten bitirecek çözüm yolları arıyor. Futbol Federasyonu yönetiminin, Hukuk Kurulu'na küfrü önlemenin kesin çözümün..
Tekfenbank'ı Yunanlılar alıyor Tekfenbank, Yunanistan'ın önde gelen bankalarından EFG Eurobank'a hisselerinin yüzde 70'ini satmaya karar verdi. Eurobank EFG ve Tekfen Grubu, Tekfenbank'ta str..
Bu da beyan ayıbı! Vergi denetim sonuçlarından sonra Mart ayında verilen gelir vergisi beyannameleri de, vergideki çarpıklığı bir kez daha gözler önüne serdi. Gelir İdaresi Başkanlığı, 2005 y..
İran: ABD PKK'yı bize karşı eğitti İran, PKK'nın bu ülkedeki kolu PJAK'a karşı tutumunu kararlılıkla sürdüreceğini bildirirken, terör örgütü üyelerinin ABD tarafından eğitildiğini öne sürdü...
ABD, Irak'a Türkiye konusunda güvence verdi iddiası Irak Cumhurbaşkanı ve Kürdistan Yurtsever Birliği (IKYB) lideri Celal Talabani, ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice ve Savunma Bakanı Do..
Ahmedinecad'dan Bush'a mektup Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin 5 daimi ülkesi, İran'ın nükleer çalışmalarını görüşürken, İran Cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinecad'ın ABD Cumhurbaşkanı Ge..
Siyasette hizmet vermek istiyorum 'Özal'ın çizgisinde hizmet edeceğim parti bulamazsam, parti kurabilirim'
Babacan: IMF ile stand-by 2008'e kadar devam edecek Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, hükümeti kurduklarında Türkiye'nin IMF'ye borcunun 23.5 milyar dolar olduğunu hatırlatarak, Cum..
Rusya'dan Cheney'e cevap Rusya, enerjiyi bir silah olarak kullanmakla suçlayan ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney'nin açıklamalarına karşı kendini savundu. İngiliz Financial Times gazetesine m..
Yabancı yatırımda tarihi zirve Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Türkiye'ye gelen uluslararası doğrudan yatırımların 2005 yılında, önceki yıla göre 3,5 kat artışla 9,7 milyar dolara..
Adana'da kurumlar vergisi rekortmeni Adana Çimento oldu ADANA - Adana Vergi Dairesi Başkanlığı, 2005 Yılı Kurumlar Vergisi rekortmenlerini açıkladı. Adana Çimento San. İm. Fab. A.Ş. (AÇS..
İMKB, alım ağırlıklı ilk yarıyı 456 puan artıda tamamladı: 44668/ Dolar gevşedi, euro arttı, faiz sakin İSTANBUL - Borsa, günün ilk yarısında alım ağırlıklı bir seyir sergiledi. 44500 direnc..
PTT, bu yıl 1,619 personel alacak ANKARA - Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, PTT Genel Müdürlüğüne 2006 yılında 1,619 personel alınacağını bildirdi. Yıldırım, Anavatan Partisi Şanlıurfa Mille..
5 yılda 6 bin 375 yatak kapasiteli 59 yeni hastane açıldı ANKARA - Sağlık Bakanlığı son 3 yılda toplam 6 bin 375 yatak kapasiteli 59 yeni hastane hizmete açtı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, CHP ..
Türkiye'nin IMF'ye borcu 11.8 milyar dolara geriledi / Babacan: Stand-by Mayıs 2008'e kadar geçerli ANKARA - Ekonomiden sorumlu Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, hükümeti kurdukları..
Yunan Eurobank, Tekfenbank'ın yüzde 70'ni 182 milyon dolara satın alıyor İSTANBUL - Yunan Eurobank, Tekfenbank'ın yüzde 70'ni 182 milyon dolara satın alıyor. Tekfenbank'ın toplam değerinin is..
Türkiye'nin ihracatı 26.6 milyar dolara ulaştı ANKARA - Türkiye'nin 2006 yılı başından 6 Mayıs tarihine kadar olan süredeki ihracatı 26.6 milyar dolara ulaştı. Dış Ticaret Müsteşarlığı'nın we..
Yabancı sermaye girişi yılın ilk üç ayında 1 milyar doları geçti ANKARA - Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, bu yılın 3 ayında ise yabancı sermaye girişinin 1 milyar doları geçtiğini..
TGRT'ye ABD'li adayı İhlas Yayın Holding A.Ş.'nin, ana hissedarı olduğu TGRT hisselerinin satışı için ABD merkezli bir medya grubu ile görüşmelere başlama kararı aldığı bildirildi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9