7 Mayıs 2006 Pazar Günü Haberleri

7 Mayıs 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Berlin ve Paris’ten tarihe ‘ortak kitap’ rötuşu Avrupa Birliği’nin etkin ülkelerinden Fransa ile Almanya, bir ilke imza atarak ilişkileri derinleştirme çerçevesinde ortak tarih kitabı hazırl..
Rusya’dan Batı’ya: İran taslağı değişsin Rusya, Washington ve Avrupalı müttefiklerinin İran’ın nükleer programı hakkında hazırladıkları ve uranyum zenginleştirme çalışmalarını durdurmaması ha..
Darfur’da barış için tarihî adım Darfur’da yönetime karşı mücadele eden en büyük muhalif grupla Sudan hükümeti arasında dün tarihî bir barış anlaşması imzalandı.
[DÜNYA TURU] Fransa’da Türklere saldırı protesto edildi Fransa'nın iç bölgelerindeki Nevers kentinde geçen hafta sonu Türk gençlerine yapılan silahlı saldırı, dün kentte düzenlenen bir göster..
‘Dünyanın dışişleri’ onlara emanet İngiliz halkı, ülkenin ilk kadın başbakanı Demir Leydi lakaplı Margaret Thatcher’ın ardından önceki gün ikinci bir Margaret ile tanıştı.
Ukrayna, 400 kilometrelik ‘güvenlik hendeği’ kazıyor Tarihte düşmana karşı önemli bir savunma aracı olarak kullanılan hendekler, günümüzde daha farklı amaçlara hizmet etmeye devam ediyor.
Blair’e parti içi ‘jübile’ baskısı artıyor İngiltere’de kısmî yerel seçimde büyük hezimet yaşayarak anamuhalefetteki Muhafazakâr Parti’nin 9 puan gerisine düşen Başbakan Blair’i, önceki gün y..
Guantanamo mağduru Uygurlara Tiran ‘sahip çıktı’ ABD’nin Guantanamo Üssü’nde beş yıldır tutulan ve suçsuz olduklarına karar verildiği halde Çin’e geri gönderilmeyen beş Uygur Türk’üne Arn..
Türkiye turizmde İslam ülkelerini yok sayıyor Turizm sezonuna iyi bir başlangıç yapamayan Türkiye, olumsuzluklardan fazla etkilenmemek için yıllardır turizmde alternatiflerini çeşitlendirmeye..
Kredi kartında faiz indirimi yok nasihat var Kredi kartlarında faiz limitini belirleme yetkisini elinde bulunduran Merkez Bankası, tüketicilerin tepkisine rağmen faiz indirimine yanaşmıyor.
Rekabet kızıştı, uçaklarda ‘kuzu tandır’ ikram edilecek Otobüs fiyatına uçak bileti sloganıyla gündeme gelen ve özel havayolu şirketlerinin de devreye girmesiyle hareketlenen havacılık sektör..
Bankacılarımızın ulaştığı noktayı yabancılar hayranlıkla seyrediyor Bankacılık sektörünün hizmet kalitesi ve ürün çeşitliliği yönünden ulaştığı yüksek seviye, Avrupalı rakiplerinin hayranlığı..
Kamu kurumları da kiralık araca yöneldi, şirketlerin yüzü gülüyor Şirketlerin ekonomik kriz sonrasında araç satın almak yerine kiralamayı tercih etmesi, araç kiralama (rent a car) sektörünü ..
Asimo ikinci kez Türkiye’de Japon otomotiv devi Honda'nın gelişmiş robotu Asimo, firmanın Gebze Fabrikası'nda üretilecek yeni Civic Sedan'ı dün İstanbul’da kamuoyuyla tanıştırdı.
Sanayici, ‘elektrikte TRT payı kaldırılsın’ diyor Elektrik faturalarından alınan yüzde 2’lik TRT payı Enerji Bakanı Hilmi Güler ile sektör temsilcilerini karşı karşıya getirdi.
Mali müşavirler mayıs sonunda seçime gidecek İstanbul Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası başkan adayları mayıs ayı sonunda yapılacak oda seçimi için çalışmalarını sürdürüyor.
Hedefimiz dünyada ilk üç marka arasına girmek Türkiye’de, yıl sonuna kadar mağaza sayısında 130’u geçmeyi planlayan LC Waikiki, İspanya, Fransa ve İngiltere’ye mağaza zincirleri kurmayı hedef..
[EKONOMİ TURU] Kira artışı enflasyonu katlıyor Türkiye İstatistik Kurumu'nun Tüketici Fiyatları Endeksi'ni hesaplarken esas aldığı Türkiye genelinde ortalama kira ücreti aynı dönemdeki enfla..
Polis araçları muayenesiz çıktı Araç muayenesini yaptırmayanlara 49 YTL ceza kesen polisin kendi arabaları da muayenesiz çıktı.
Rektör ataması lehte rapora rağmen veto edilmiş Anayasa Mahkemesi’nin, hükümetin 15 yeni üniversiteye kurucu rektör ataması kararının iptalini görüşürken istediği ‘inceleme raporunda' ters ..
Eygi, yazısı sebebiyle hakim karşısında Milli Gazete yazarı Mehmet Şevket Eygi, 20 Mart 2005 tarihinde kaleme aldığı ‘Gayret ve Hamiyet Kalmadı’ başlıklı köşe yazısı sebebiyle hakim karşısına..
Hayalet silah Glock x-ray’e takıldı Esenler Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde düzenlenen operasyonda, Şırnak’tan yemeklik katı yağın içine saklanarak getirilen 9’u Avusturya yapımı Glock, 2’..
Eski komutandan özeleştiri: Sadece askerî tedbir aldık Kara Kuvvetleri eski Komutanı Orgeneral Atilla Ateş, ordunun Güneydoğu'da yanlış polikita uyguladığını söyledi.
Dünya Çerkezleri buluşmasına fikir ayrılıkları damgasını vurdu İstanbul 142 yıl aradan sonra Çerkezleri yeniden bir araya getirdi. Dünya Çerkez Birliği (DÇB) Genel Kurulu ilk kez Rusya toprak..
Diyarbakır’dan seslendi: Kürt politikacılar şiddeti kınamalı Diyarbakır'da, Güneydoğu'da Sivil Haklar Projesi'nin tanıtım toplantısına katılan Avrupa Parlamentosu Türkiye Karma Komisyonu Eşba..
Hakkari’de teröre hayır mitingi Hakkari’de 3 gün önce öğrenci servisine yönelik düzenlenen saldırının ardından, binlerce kişinin katılımıyla ‘Teröre hayır’ mitingi düzenlendi.
[HABER İZLENİM] Şemdinli duruşması Hollywood’u aratmadı Şemdinli davasının ilk duruşması müdahil ve sanık avukatlarının hararetli tartışmalarına sahne oldu. 9 Kasım'daki bombalama eyleminin s..
MİT kimliğiyle kayıt yapan okula soruşturma İstanbul Gaziosmanpaşa’da 2 öğrencinin, Ortaöğretim Kurumları Sınavı’na (OKS) girmediği halde Merkez Anadolu Lisesi’ne Milli İstihbarat Teşkilatı (..
Türkiye’den İsveç’e Roj TV girişimi Türkiye, terör örgütü PKK yanlısı yayın yapan Roj TV’nin İsveç’te kablolu yayına girmesiyle ilgili girişimlerde bulundu.
Kalpazanların matbaasına baskın İzmir’de piyasaya yaklaşık 60 milyon YTL sahte para süren kalpazan çetesi düzenlenen operasyonla çökertildi.
Kaymakamlar da KPSS ile seçilecek ‘Kaymakam Adayları Yönetmeliği’nde değişiklik yapıldı. Buna göre kaymakam adayları, ÖSYM’nin yaptığı Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) ile seçilecek.
Mevlânâ Türbesi’nin kubbesi yenileniyor Mevlânâ Türbesi’nin kubbesindeki firuze rengindeki çiniler sökülerek yenileriyle değiştirilecek. Dört fil ayak üzerinde yükselen ‘Kubbe-i Hadra’ (Yeşil..
Aşırı yağışlardan çöken damın altında kalan anne-kız öldü Erzurum’un Aşkale ilçesi Hacımahmut köyünde bir evin toprak damının çökmesi sonucu anne ile kızı öldü, 3 kişi yaralandı.
Binlerce kişi Hıdırellez şenliğinde doyasıya eğlendi Tüm Anadolu, Mezopotamya ve İran’da baharın gelişinin kutlandığı çok eski bir bayram olan Hıdırellez, yurtta çeşitli etkinliklerle kutlan..
Moldova uçağı araziye zorunlu iniş yaptı, 5 yaralı Mersin’de Moldova’ya ait bir yolcu uçağı açık araziye zorunlu iniş yaptı.
Bebeği uyuturken hızlı sallamak zararlı Bebeği sallayarak uyutmak Türk kültürünün değişmez parçası. Hemen hemen tüm anneler, bebeğini ayağında ya da beşikte sallayarak uyutuyor.
Kadın filmleri yönetmensiz kaldı Türk sinemasında en çok kadın temalı filmleriyle öne çıkan yönetmen Atıf Yılmaz kansere yenik düştü. Önceki gece Cihangir’deki evinde hayata veda eden yönet..
[İZLENİM] Zingaro’nun çadırında hızlı hayat Fransız Zingaro Tiyatrosu’nun 36 atı, 16 dansçısı ve 15 müzisyeni önceki akşam ilk misafirlerini ağırladı. İstinye S Uluslararası Binicilik Merkezi..
Sait Faik Ödülü kısa öykülere ‘Kıpkısa öykü’leri Türkçede ilk deneyen Refik Algan, "Saat Kulesi, Kısa Metinler ve Hikayeler" adlı kitabıyla Sait Faik Hikâye Ödülü’nün bu yılki sahibi oldu.
‘Babam ve Oğlum’ eğitim için yeniden Geçen sezona damgasını vuran "Babam ve Oğlum" 16 Haziran’da yeniden gösterime giriyor.
Yazar ve yayıncı Erdal Öz öldü Can Yayınları’nın kurucusu Erdal Öz, dün tedavi gördüğü Amerikan Hastanesi’nde vefat etti. 71 yaşındaki Öz, bir aydır kanser tedavisi nedeniyle hastanede yoğun ..
Taşkent’te Türk filmleri seyredilecek Türk filmlerinin büyük ilgiyle izlendiği Özbekistan’da ay sonunda da Türk Filmleri Günleri düzenlenecek.
Mercan Dede'den taze bir 'nefes' "Nâr" ile başlayıp "Su"yla sürdürdüğü dörtlemeye "Nefes"i ekledi Mercan Dede. Bu albümde alıştığımız Mercan Dede soundunun ötesinde yeni sesler, yeni tarzlar ..
[SİNEK] Konu: Bu korkutucu ve aynı zamanda sürükleyici korku filminde tehlikeli bir deney sırasında kaza eseri bir sinekle DNA'ları karışan hırslı bir bilim adamı rolünde yıldız oyuncu Jeff G..
[KÜBA'NIN EN GÜZEL MÜZİKLERİ] Konu: Hemen hiç kimse Buena Vista Sociel Club'ın devrim öncesi Havana'da ne yaptığını bilmiyordu.
Yüzyılın en çok satan 10 otomobili Bugün dünya üzerinde 620 milyonun üzerinde otomobil yollarda dolaşıyor. Sırasıyla ABD, AB ülkeleri ve Japonya’da yoğunlaşan otomobil parkına her yıl 45 mily..
Sınıfında rakipsiz İlk olarak 2000 yılında tanıtılan Audi A6 allroad quattro’nun yeni nesli yola çıkıyor. Kuzey İtalya’da uluslararası basına tanıtılan model vatanı Almanya’dan iki ay sonra a..
Volvo, yeni S 80’le Çin pazarına da girecek Volvo’nun lüks modeli S 80’in yeni nesli eylül ayından itibaren Türkiye’de pazara sunuluyor. Uluslararası test sürüşü İsveç’te yapılan S 80, sürücü..
31 kişilikte otobüs konforu Ticari araç üretiminde son dönemde ‘hız’ artıyor; kısa süre içinde üç farklı model pazara girdi. Bunlardan biri olan yeni Turkuaz, 31 kişilik oturma alanıyla Anado..
Yerli Eurocargo’da 6 versiyon var Otoyol Iveco, yeni modeli EuroCargo kamyonlarını Türkiye’de üretime aldı. Geçen ay başlayan üretim öncelikli olarak iç pazar için gerçekleştirilecek. Adapaza..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8