6 Mayıs 2006 Cumartesi Günü Haberleri

6 Mayıs 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Liselerarası matematik yarışması sonuçlandı İstanbul genelinde düzenlenen ve bu yıl 4.sü yapılan İstanbul liselerarası matematik yarışmasında Anafen Okulları büyük başarı elde etti.
Beyoğlu’nda Metro için yıkım yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Metrosu Şişhane İstasyonu inşa çalışmaları öncesinde istasyon bölgesindeki 21 yapıyı tasfiye ediyor.
Ayasofya türbeleri restore ediliyor Ayasofya Müzesi Haziresi’nde yer alan ve uzun yıllar kapalı bulunan padişah türbeleri ile vaftizhanede başlayan restorasyon çalışmaları devam ediyor.
Klasik oto tutkunları ‘haz’ için toplanıyor 6. Klasik Amerikan Oto Festivali’nde, yaklaşık 100 klasik otomobil tutkunu "Hız değil, haz için toplanıyoruz" sloganıyla İstanbul’da bir araya gele..
Hasan Akgün, belalara karşı kurban kestirdi Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, ilçede son günlerde yaşanan üzücü olaylar nedeniyle 3 adet koç kurban etti.
İran liderine barış telkin etti Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, nükleer programı nedeniyle Amerika'nın hedefinde olan İran'ın cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad ile dün Bakü'de görüştü.
Annan: ABD, Tahran ile masaya oturmalı Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Kofi Annan, Amerikan yönetimine ‘nükleer kriz’ konusunda İran’la doğrudan görüşme çağrısında bulundu.
Babacan, eleştirileri reddetti: Takvimi kendimiz belirleriz Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Türkiye’nin AB reformlarını yavaşlattığı eleştirilerinin doğru olmadığını söyledi.
Economist: Türkiye’nin AB hayalini canlandırma zamanı İngiliz Economist dergisi, geçen yıl Avrupa Birliği ile tam üyelik müzakerelerinin başlamasının ardından olumlu bir reform sürecine giren..
Blair’in hezimeti Straw’u da götürdü İngiltere’de önceki gün yapılan kısmi yerel seçimlerde ağır yenilgiye uğrayan Başbakan Tony Blair, 9 yıllık iktidarındaki en kapsamlı kabine değişikliğine..
ABD, Avrupa’yı uyardı: PKK medyasını susturun Kuzey Irak’taki yerel Kürt yönetimi, terör örgütüne karşı eleştiri dozunu yükseltirken, Amerikan yönetimi de konuyla ilgili olarak diplomatik ba..
ABD ile Avrupa, Orta Asya doğalgazında Rusya’ya alternatif boru hattı için bastırıyor Batı dünyası ile Moskova arasındaki mücadele, giderek Soğuk Savaş yıllarına benzemeye başladı.
CIA Başkanı Porter Goss’tan sır istifa CIA Başkanı Porter Goss, dün sürpriz şekilde istifa etti. Beyaz Saray’da Goss ile birlikte kameraların önüne çıkan Başkan George W. Bush, ‘çok yetkin’ l..
Yuhalanan Rumsfeld’e Irak protestosu: Yalancı! Irak ve insan hakları skandalları sebebiyle ABD’de boy hedefi haline gelen Savunma Bakanı Donald Rumsfeld, bu kez aralarında eski bir CIA çalışa..
[DÜNYA TURU] Türkiye’deki işveren ve işçi sendikalarıyla, meslek odaları ve sivil toplum örgütleri, Fransız gazetelerine dün tam sayfa ilan vererek, sözde Ermeni soykırımının inkarının suç s..
33 Afrika ülkesinden 20 bakan, 500 işadamı geliyor Hükümetin ‘Afrika yılı' ilan ettiği 2005'te atılan adımların meyvesi toplanmaya başlandı.
Güneydoğu’ya yeni teşvik hazırlığı Doğu ve Güneydoğu'nun ekonomik yönden gelişmesini hızlandıracak bir ekonomik paket üzerinde yapılan çalışmalarda sona gelindi.
Sabancı: Türkiye için heyecan verici bir dönem 10 yıllık planları ilk defa uyguluyoruz Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Türkiye'nin krizin izlerini tamamen silerek güçlü ..
Altın fiyatları 700 dolara koşuyor Altın fiyatlarındaki rekor yükseliş devam ediyor. Altının ons fiyatı 700 dolar düzeyine doğru ilerliyor.
Kaliteden taviz verenler AB pazarını kaybedecek Tekstilde durgunluğun nasıl bir seyir izleyeceği tartışılırken, İngiltere'de açtığı mağazalarla gündeme gelen Ramsey'in sahibi Remzi Gür, yerli..
Reuters: Bank Asya’ya gelen talep Coca Cola’yı gölgeledi Talep toplama tarihleri Coca-Cola İçecek ile çakışan katılım bankası Bank Asya'nın halka arzında talep çok yüksek oldu.
Özelleştirme İdaresi, Oyak’ı mahkemeye verdi Özelleştirme İdaresi Başkanı Metin Kilci, Erdemir'in 30 Mart'ta yapılan olağan genel kurulunda alınan kararla dağıtılacak nakit kâr payı (temettü)..
250 milyon dolarlık yatırıma yer arıyoruz Japon otomotiv üreticisi Honda, dünya genelinde yıllık 4 milyon adede ulaşan talebin 3,5 milyonunu karşılayabiliyor.
‘Zorlu Holding, Denizbank’ta çoğunluk hisseyi satmak istiyor’ Yabancı yatırımcıların Türk bankalarına ilgisi devam ediyor.
[EKONOMİ TURU] İtalyanlar rotayı Anadolu'ya çevirdi İtalya'nın Ankara Büyükelçisi Carlo Marsili, İtalyanların Türkiye'ye daha fazla yatırım yapabileceklerini düşündüğünü belirterek, "İtalya'..
Avukat Abdülkadir Aksoy: Gecikmiş karar, Gülen zaten suçsuzdu Fethullah Gülen’in avukatı Abdülkadir Aksoy, müvekkili Gülen’e isnat edilen fiillerin TMK’nın 1. maddesi değişmeden önce de suç ..
Şemdinli duruşmasında istihbaratçılara kimlik tespiti Şemdinli'de 9 Kasım 2005'teki olaylarla ilgili davanın dünkü duruşmasında ilginç bir tartışma yaşandı.
‘Bombalar devletin gözü önünde patlatılıyor’ Hakkari’de önceki gün meydana gelen mayınlı saldırının ardındaki perde aralanmaya çalışılırken, Cumhuriyet Gazetesi patlamayla ilgili ilginç bir i..
Şemdinli davası AB için sembolik önem taşıyor Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Joost Lagendijk, "Şemdinli davasının AB için sembolik önem taşıdığını ve kendileri açısından te..
15 yeni üniversite için yasal düzenleme 15 ilde kurulacak yeni üniversitelere rektör atanmasına ilişkin yasanın Anayasa Mahkemesi’nce iptal edilmesi üzerine Milli Eğitim Bakanlığı harekete ge..
Öğretmenlere chat yasağı geliyor Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, bakanlık ve taşra teşkilatında çalışan yönetici ve personelin internet üzerinden chat’leşme (sanal sohbet) ve oyun oynamas..
İnternet telefonlarına numara verilecek Kullanıcılara daha ucuza telefon görüşmesi yapma imkanı sunan internet telefonları numaralandırılıyor.
Atatürk’ün balmumu heykeli Anıtkabir’de Koç Holding, dünyanın en ünlü balmumu heykel müzesi Londra Madame Tussauds’teki Atatürk heykelinin bir örneğini yaptırarak Anıtkabir Müzesi’nde sergil..
Öldüğünde Vehbi Koç’un cebinden tespih çıkmış Vehbi Koç'un kişisel eşyalarının yer aldığı "Bir Yüzyılın Hikayesi" isimli sergi, Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde açıldı.
‘Kep törenleri ailelere yük getiriyor, yapılmasın’ İzmir’in Konak İlçe Kaymakamı Ali Muhsin Nakiboğlu, ilçe sınırları içindeki ilkokul ve liselerde, kep giyme törenlerinin yapılmamasını iste..
PKK’nın kaçırdığı polis Hakan Açıl görevine başladı Şırnak’ın Cizre ilçesinde 9 Ekim 2005’te teröristler tarafından kaçırıldıktan yaklaşık 4 ay sonra serbest bırakılan polis memuru Hakan Açıl..
Gümrükçüler geçişlerden 4 bin defa rüşvet almış Kapıkule Sınır Kapısı’nda görev yapan memurların 4 bin 118 kez rüşvet aldıkları ortaya çıktı. Rüşvet operasyonu ile ilgili hazırlanan iddianame..
Silah kaçakçısı ‘Topal Yaşar’a otomobilinde infaz 1970’li yıllarda silah kaçakçılığı ile tanınan "Topal Yaşar" lakaplı Yavuz Yaşar Yamak, aracının içerisinde uğradığı silahlı saldırıda hayatı..
Öcalan’ın yeniden yargılanma talebine ret Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi, bölücü terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan’ın yeniden yargılanma talebini reddetti.
Eleştiriden olumlu ders çıkarmak gerekiyor Çevremizden gelen eleştirilere önem vermek hayatın her döneminde önemlidir.
Güle oynaya korku filmi çekiyorlar Korku filmi setlerinden kara haberlerin gelmesi neredeyse âdettendir. Ancak çekimleri Kapadokya’da süren "Gomeda" filminin seti, bu âdetlerden hiç nasiplenm..
‘Uçan Süpürge’ ödülle başladı ‘9. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’ Ankara’da devam ediyor.
Bilkentli genç eleştirmenler çalışıyor Bilkent Üniversitesi Türk Edebiyatı Bölümü’nün bu yıl yedinci kez düzenlediği ‘Genç Eleştirmenler Sempozyumu’ 8 Mayıs Pazartesi günü başlıyor.
Gündoğdu Duran’ın besteleri Tarık Zafer Tunaya’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı tarafından düzenlenip Kültür AŞ tarafından organize edilen "Yaşayan Besteci..
Portakal’ın başkanı Şerif Gören Bu yıl 43.sü düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin ulusal yarışma jürisi başkanı belli oldu.
Camiye tepki mektubunda da ağır hakaret etmiş Atatürk’ün Selanik’teki evinde bulunan anı defterine AK Parti aleyhinde ağır ifadeler kullanan Fethi Dördüncü, Başbakan Tayyip Erdoğan ile İstanb..
Anı defterine iliştirilen yazı incelemeye alındı Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Selanik’te Atatürk’ün doğduğu evdeki anı defterinden ‘sayfa yırttığı’ yönündeki haberler yalanlandı.
MHP, şovmen Rum vekilin Meclis’e alınmasına tepkili MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne, Türk bayrağına hakaret eden ve Türki..
Türkiye’nin gururu GAP daha fazla geciktirilmemeli Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, GAP’ın daha fazla gecikme yaşanmadan hayata geçirilmesini istedi. Sezer, "GAP’ın tamamlanması, Türkiye Cum..
Anketlere göre barajı iki parti aşıyor; üçüncüsü sürpriz olur Selanik-Bakü yolunda gazetecilerle sohbet eden Başbakan Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin kredisini tükettiği yönündeki eleştirilere g..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8