6 Mayıs 2006 Cumartesi Günü Haberleri

6 Mayıs 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
AB ve ABD Kazak boru hattı için harekete geçti Rusya'nın geçen kış, doğalgaz arzı konusunda sorun çıkarması üzerine Avrupa Birliği ve ABD, Kazakistan ile beraber gerçekleştirilmesi planlanan ..
EPDK'nın yetkisi uçtu Elektrik Piyasası Kanunu'nda yapılan değişiklikle, EPDK'nın ihracat ve ithalat lisansı verme yetkisi Türkiye Elektrik İletim AŞ'ye verildi.
TÜSİAD: Nükleer enerji şart Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), şimdiye kadar gecikmiş nükleer enerjinin üretim yelpazesine dahil edilmesi kararını olumlu karşıladıklarını belir..
Bankalar karttan kazandı Vatandaşlar 'tüketici kredisi'ni severken, kredi kartı faizleri bankaların önemli gelirlerinden oldu. Devlet Bakanı Ali Babacan, bankaların 2005 yılı brüt gelirinin y..
Atina'ya tanrılar geri dönecek Ortodoks Yunanistan'ın bir kültürel ve tarihsel değer olarak sahip çıktığı ama bir dini inanış olarak yasaklamayı tercih ettiği çok tanrılı Antik Yunan pagan in..
KKTC nüfusu 264 bin olmuş KKTC'de 30 Nisan'daki nüfus ve konut sayımının kısmi sonuçları belli oldu. KKTC nüfusu 1996 sayımına göre yüzde 31.7 oranında artarak 264 bin 172 oldu.
Yunanistan'da Türk süpervali Yunanistan'da ana muhalefetteki Pasok'un lideri Yorgos Papandreu'nun Drama-Kavala-İskeçe süpervaliliği için İskeçeli avukat Gülbeyaz Karahasan'ı önermesi şaşkınlı..
Ankara'dan İsrail'e tebrik Başbakan Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, İsrail'de önceki gün parlamentoya (Knesset) sunularak güvenoyu alan İsrail hükümetine aynı gece tebrik mes..
İşçi Partisi hezimeti yaşadı 176 yerel meclisin 4 bin 306 üyesinin belirlendiği seçimin galibi Muhafazakar Parti oldu. Yüzde 40 oranında oy toplayan Muhafazakar Parti, 268 artışla, bin 689 sa..
Şener: Hedefi olan söylüyor Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, gündeminde cumhurbaşkanlığı seçimlerine adaylık diye bir şeyin olmadığını belirterek, "Cumhurbaşkanı seçimi bir yıl ..
Düzeltme metni Gazetenizin 30.01.2006 günlü nüshasının 7. sayfasındaki "Hazine Avukatı 'kar'a takıldı" başlıklı haberde, "TBMM Genel Kurulu'ndaki ceylan derisi kolt..
Çelik'e yargılama yok Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, Oral Çelik'in gazeteci-yazar Abdi İpekçi'nin öldürülmesine ilişkin yargılandığı ve beraat ettiği dava dosyasının, Çelik'in basında çıkan bey..
Avukat: Dava henüz bitmedi Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer'in avukatı Abdurrahman Öz, Yargıtay 4. Hukuk Dairesi'nin müvekkili hakkında verdiği kararın nihai nitelik taşımadığını, hukuki sür..
Rektör atamaları: AKP ısrarlı YÖK kararlı Rektör atamak isteyen hükümeti Anayasa Mahkemesi durdurmadı. Milli Eğitim Bakanlığı yeni düzenleme hazırlıyor. YÖK Başkanı Teziç, Bakan Çelik'in &..
Boğaziçi operasyonu İki temel gerekçe İstanbul Boğazı'ndan sorumlu Boğaziçi İmar Müdürlüğü'nde geniş bir 'kaçak operasyonu' yürütüldüğü anlaşıldı: 100 personel 'kaçak yapılara göz yummak' ve..
Öcalan'a yeni yargılama yok Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi, Abdullah Öcalan'ın yeniden yargılanma talebini kabul etmedi. Başvuruyu beklendiği gibi 'kabule değer' bulmayan mahkeme...
Baydemir: Saldırı için özür dilensin DTP'li Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, çocukların zarar gördüğü Hakkâri'deki patlama için saldırganların derhal özür dilemesi gerek..
Yuhanna ayinine izin verilmedi Hıristiyanlığın ilk yedi kilisesinden biri olduğu öne sürülen Bergama Bazilika Kilisesi'nde yarın Fener Rum Patriği Bartholomeos yönetiminde yapılması planlanan..
'Eylemde ölmüş, tazminat alamaz' Siirt'in Kurtalan ilçesinde 1991 yılındaki gösterilerde başına isabet eden mermiyle ölen 10 yaşındaki oğlu Ömür Eriş için Siirt Valiliği Terör Zararları Tespi..
Lagendijk: Tuzağa düşmeyin Türkiye-Avrupa Birliği (AB) Karma Parlamento Komisyonu (KPK) Eşbaşkanı Joost Lagendijk, "AB içinde Türkiye'nin AB üyeliğinden vazgeçmesini bekleyenler var,..
Anadolu lisesine atama durduruldu Danıştay, Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) Anadolu liselerine sınavsız öğretmen atanmasını öngören genelgesinin yürürlüğünü durdurdu. Türk Eğitim-Sen'in, MEB..
Denktaş'a protesto yok! CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı Kürt politikası nedeniyle protesto eden Hacettepe Üniversitesi öğrencileri, dün de bir konferans için üniversiteye gelen...
Gürbüz Çapan beraat etti Esenyurt Belde Belediye Başkanı olduğu dönemde yöneticilik yaptığı kooperatifler birliğinin ihalelerini yasal olmayan tekliflerle Çapan soyadlı kişilere ait Doğa Hold..
Son rapor: Sığır eti Ankara Adliye Sarayı personeline at eti yedirildiği iddialarına son noktayı, 'sığır eti' olduğunu rapor eden Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi koydu.
Araştırmacıya büyük övgü Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Murat İnal, Amerikan Biyografi Enstitüsü tarafından '21. yüzyılın en değerli beyinleri' arasına seçildi.
Etkinlik ajandası Kâğıthane Belediyesi'nin Hıdırellez Roman şenliği Sadabad Mesire Alanı'da saat 15.00'te...
Başkanlar sit davasına kızdı Çeşme'de bazı belediye başkanları ve sivil toplum örgütü temsilcileri, Çeşme ve Alaçatı kıyılarındaki sit derecesini düşürme kararlarına karşı Danıştay'da dava aç..
Fidel yine listede! Ünlü ekonomi dergisi Forbes, en zengin 10 'kral, kraliçe ve diktatör' listesini yayımladı. Geçen yılki listede, 550 milyon dolar serveti olduğunun iddia edilmesine kızan....
Haberli acı daha da çok acıtıyor! Korkunun biyolojisini çözmeye çalışan bilim adamları, bazı insanlar için acıyı beklemenin, acının kendisi kadar kötü bir deneyim olduğunu kanıtladı.
Fıçının dibinde kötü bir sürpriz Macaristan'da eski bir evin tadilatını yapan işçiler, Jamaika romuyla dolu 300 litrelik bir fıçı bulmanın keyfini çıkarırken, fıçının sonunda kötü bir sürpriz..
Muhammed'i almak istediler Aksu, 11 yaşındaki minik yıldızı Fener'in istediğini doğrulayarak, "Aracıların ismini biliyoruz" dedi. Beşiktaş İkinci Başkanı Murat Aksu, SABAH'ın dünkü "
Söylentiler büyük ayıptır Merkez Hakem Kurulu Başkanı Mustafa Çulcu, final maçının hakemi Bülent Demirlek'in karşılaşma öncesi Beşiktaşlı yöneticilerle yemek yediği iddialarına ateş püskürdü...
Hem tebrik, hem tepki! Beşiktaş yönetimi, dün arka arkaya yaptığı iki yazılı açıklama ile hem F.Bahçe'yi tebrik etti, hem de tepki gösterdi. Siyah-beyazlı yönetim, önce F.Bahçe'nin kupa maçıy..
İşin çivisi çıktı Futbolu teslim alan şiddet basketbola da sıçradı. G.Saray-F.Bahçe maçı olaylar nedeniyle 50 dakika durdu, taş yağdı, koltuklar söküldü ve tribünler boşaltıldı. Potada dün ge..
Efsanenin dramı Türk sporunun efsane isimlerinden binici Kemal Öncü, Sipahi Ocağı Kulübü'nden kovulup, atını göremeyince, hakkını aramak için dava açtı. Atatürk'ün kulübü olarak da bilinen
Onbinler Kadıköy'de olacak F.Bahçe, yarınki K.Erciyes maçını cezası nedeniyle seyircisiz oynayacak. Sarı-lacivertli taraftarlar ise cezaya alternatif çözümler arayışında. F.Bahçeliler, takıma..
İnönü kâbusu bitecek G.Saray, Beşiktaş'ı yenerek hem şampiyonluk şansını sürdürmeyi hem de 10 yıllık İnönü özlemine son vermeyi planlıyor. Aslan 1995-96 sezonundan beri ligde Kartal'ı geçemed..
Şampanya daveti Kupa finali dönüşü uçakta "Aziz Yıldırım'ın şerefine" kadeh kaldıran yazarımız Kazım Kanat, şampiyonluk kutlamaları için Başkan'dan locaya davet aldı. Eşim Sevinç, "Başkan Azi..
Galatasaray bizi ilgilendirmez Derbi öncesi SABAH'a konuşan Sergen Yalçın, "Ne G.Saray ne de F.Bahçe'nin şampiyonluğu Beşiktaş'ı ilgilendirmez. Bizde başka hesaplar yok. G.Saray'ı da İnönü'de..
Marriott, İstanbul'a 125 milyon $ yatıracak 65 ülkede 2 bin 700 oteli olan ABD'li Marriott, İstanbul Ümraniye'deki bir rezidansotel projesine talip oldu. Dünyanın 65 ülkesinde 2 bin 700 oteli..
'Hâlâ tekstilciyiz, ama inşaatta geçici değiliz' Aralarında TİM Başkanı'nın da bulunduğu 17 işadamının kurduğu Han Yapı'nın ilk projesi İsthanbul Evleri start aldı. 2 bin konutluk projede met..
Halk talep etti, Koç ikinci heykeli Anıtkabir'e yaptırdı Madam Tussauds Müzesi'nde yer alan ve benzemediği için yıllarca eleştirilen Atatürk'ün balmumu heykeli 10 Kasım'da Koç Holding'in dest..
Merkez Bankası'nın parası hükümetin değil Multilateral Funding International'in Başkanı Murat Köprülü, IMF'ye olan borcun erken kapatılmasının kamuoyuna psikolojik bir mesaj vermekten başka i..
Kilci, Oyak'a dava açtı, SPK Erdemir'e 'Kârı düzelt' dedi! Özelleştirme İdaresi, net kârı 2005'te yüzde 76 eriyen Erdemir'i satın alan Oyak'a geçmiş döneme yönelik muhasebe değişikliği yaptığ..
Honda fabrika için Türkiye'yi gözlüyor Honda, 500 bin araçlık yeni üretim için ABD ve Türkiye'yi düşünüyor. Türkiye Genel Müdürü Sawai, "Türkiye'nin gücünü kullanmamak merkez için kayıp olur"..
İlk kez 10 yıllık plan yapıyoruz Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sabancı, hem Türkiye hem de kendi grupları için heyecan verici bir dönem yaşadıklarını belirterek, "İlk kez uzun vadeli..
'KDV indirimi yansımadı çünkü talep çok canlı' Tekstilde KDV indiriminin tüketiciye yansımamasının nedenini talepteki canlılığa bağlayan Maliye Bakanı Unakıtan, Tüpraş'ta Danıştay'ın kararına..
Elektrikte son dakika piyangosu! Meclis'e son anda gelen bir önerge ile 'elektrik ithalat ve ihracatında iletim hattı ilk sözleşmeyi yapana verilir' dendi. Böylece piyango bu şartı taşıyan te..
CHP'li vekilden Matsakis'e tepki: Evine dön! TBMM'de şov yapan Rum Milletvekili Marios Matsakis, dün havaalanında kendisine kapıyı gösterip "Evine dön" diyen CHP Milletvekili Ferit Mevlüt Asl..
Baykal, Dinçer'i Truva atı'na benzetti: Resmi takiye bitti! CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Yargıtay 4. Hukuk Dairesi'nin Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer'le ilgili "Görüşleri Anayasa'ya ayk..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8