6 Mayıs 2006 Cumartesi Günü Haberleri

6 Mayıs 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Gitsek de bir, kalsak da bir Mine G. Kırıkkanat - Süleyman Demirel'in devlet adamlığındaki en büyük başarısı, bence kendisini 'eski Cumhurbaşkanı' kategorisinden çıkarıp, 'Dokuzuncu Cumhurb..
Fransızlar GÜLOR şaraplarına talip oldu Elif Ergu - Orhan Türker, Güler Sabancı'nın dayısı...
Ülkenin geleceği CHP'ye bağlı Erol Çevikçe - 'Anlaşılıyor ki CHP Lideri, olağan tarihinde yani Kasım 2007'de yapılacak seçimde halkı, AKP-CHP ikilemine zorlama taktiğinden başka bir şey düş..
Hipnotize de edildik netekim Tuğçe Baran - Perşembe günü badirelerini yazıp kendisini yazmadığım o tuhaf iş 'hipno-terapi'ydi arkadaşlar..
Şarkışla'ya düşürmesin... Zülfü Livaneli - Benim kuşağım Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın idamını dün gibi hatırlar...
Kaddafi neden zırvalıyor? Ruhat Mengi - İki gün önce gazetelerde 'Türkiye'nin AB'ye girerse neler yapacağını' sıraladığı ve 'Şu an Avrupa kıtasında 50 milyon Müslüman var, Türkiye de girinc..
Dostça uyarı Güngör Mengi - Saygın İngiliz dergisi Economist başyazısında Türkiye için tehlike çanları çalıyor...
Daha 364 gün var Önceki akşamki televizyon programında, 'Cumhurbaşkanlığı'na Erdoğan aday ol derse olurum, olma derse olmam' diyen TBMM Başkanı Bülent Arınç dünkü açıklamalarıyla da hedefind..
Ahmedinecad'la ilk 'barışçıl' buluşma Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de yapılan Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Zirvesi'ne katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedine..
İlk gelen işi alır 40 yıllık ihale yönetimi rafa kaldırıldı. Yurtdışına elektrik satış iznini en çok para veren değil ilk başvuran alacak
Ahmedinecad gerginliği Türk şirketlerine vız geldi İran'la ABD arasında yaşanan nükleer gerginlik, Türk firmalarının gözünü korkutmadı. Türkler, İran'da üretiyor, satıyor, yeni yatırımlara g..
Koç, Atatürk'ün balmumu heykelini Anıtkabir'e getirdi Madame Tussauds müzesinde sergilenen heykelin bir örneği de Anıtkabir'de
'Vergi istisnası gelince halkın yüzde 70'i mortgage'a girer' Mortgage'da vergi avantajı, vergi gelirini düşüreceği endişesiyle 2008'e ertelendi. Uzmanlar yine de iyimser: 'Vergi istisnası ge..
Bakan Unakıtan: Benim gönlümdeki başkaydı Maliye Bakanlığı, düzenlemenin vergi kaybı yaratacağı gerekçesiyle tasarıdan çıkarılmasını istiyordu...
'Ömer Dinçer istifa etmeli' Emekli Tümgeneral Özbek, 'Yargıtay'ın kararından sonra Başbakanlık Müsteşarı Dinçer'in o koltukta oturması hukuka aykırı hale geldi' dedi
Gidip o yazıyı yeniden yazacağım 82 yaşındaki Fethi Dördüncü, Başbakan'a dava açacağını söyledi: 'Ne demek Ata'nın anı defterinden yazı koparıp atmak. Bu çok büyük bir saygısızlık. Üslubumda..
Alevi öğrenci din dersi almalıdır Çünkü: * Kendi dini ile mutlu ve barışık olabilmesi için. * İslam'ın kök değerlerini öğrenebilmesi için. * Başkalarının inançlarını hoşgörebilmesi için
Kurucu rektörleri atayamazsın Milli Eğitim Bakanı Çelik, 15 yeni üniversitenin kurucu rektörlerinin atanma şeklinin Anayasa Mahkemesi'nce iptal edilmesinin ardından, bu rektörleri YÖK'ün ata..
Topal Yaşar'a kiralık otomobilde infaz 80 öncesinin ünlü silah kaçakçısı, 'Topal Yaşar' lakaplı Yaşar Yamak, Maltepe'de uğradığı saldırıyla öldürüldü
Gonca gülleri nasıl kopardılar dalından! Balıkesir'de kaybolduktan 44 gün sonra cesetleri bulunan 10 yaşındaki Büşra ile kuzeni Tuğçe'nin yakınları, cenazede böyle feryat etti
Gülen'e dönüş yolu Mahkeme, 'İslami devlet kurmak için örgüt oluşturmak' iddiasıyla yargılanan Fethullah Gülen'e beraat kararı verdi. Kararla, 7 yıldır ABD'de olan Gülen'in yurda dönebileceğ..
Öcalan'ın yeniden yargılanması reddedildi Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi, terörist Abdullah Öcalan'ın AİHM'in Türkiye'yi 'adil yargılama hakkını ihlal ettiği 'gerekçesiyle mahkum eden kararı..
17 bombalamayla ilgin var mı? Hiçbir alakam yok Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde eski PKK hükümlüsü Seferi Yılmaz'a ait Umut Kitabevi'nin bombalanması olayıyla ilgili Van 3'üncü Ağır Ceza Mahk..
The Economist: Türkiye için endişelenmemiz lazım The Economist dergisi, gelecek haftaki sayısında bir başyazısını Türkiye'ye ayırdı
Fikir dergisinde 'tensel' mevzular Yapı Kredi Yayınları'nın çıkardığı üç aylık düşünce dergisi Cogito yeni sayısında 'ten' kavramı etrafında oluşturulmuş bir dosyaya yer veriyor.
Gören, Altın Portakal'da jüri başkanı Türk sinemasının usta yönetmeni Şerif Gören, 16-23 Eylül arasında yapılacak 43. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde jüri başkanı olarak görev yapac..
'Yeni Türkü Koleksiyon 3' yayımlandı Doğan Music Company, Yeni Türkü külliyatını tamamladı. İlki 2003, ikincisi de 2004'te yayımlanan koleksiyon albümlerinin üçüncüsü 'Yeni Türkü/Koleksiyon 3..
Dünya karikatürü Siirt'te... Aydın Doğan Karikatür Yarışması Sergisi, üç günlüğüne Siirt'e taşınıyor.
Akbank, özel B tipi fon kuruyor Akbank 'B Tipi Dengeli Yabancı Menkul Kıymetler Fonu' adıyla yeni bir fon çıkardı. Akbank özel bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fikret Önder, fon i..
Arçelik'in üç aylık net kârı 47.6 milyon euro Arçelik, yılın ilk üç ayında vergi sonrası konsolide 47.6 milyon euro net kâr açıkladı. Yapılan açıklamada, şirketin, yurt içindeki konumunu güçl..
Limaş'a 45.2 milyon dolar teklif Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF), 32 milyon dolar muhammen bedelle satışa çıkardığı Limaş Liman Hizmetleri için en yüksek teklifi 45.25 milyon dolarl..
ÖİB'den Erdemir'e temettü davası Özelleştirme İdaresi (ÖİB) Başkanı Metin Kilci, İdare'nin sözleşmeden kaynaklanan temettü alacağında azalma olması nedeniyle Erdemir aleyhine Ankara 3. Ticare..
İnternet 'tel'ine no Kullanıcılara daha ucuza telefon görüşmesi yapma imkânı sunan internet telefonları numaralandırılıyor. Telekomünikasyon Kurumu, internet üzerinden telefon görüşmelerinde...
'İpoteğe dayalı satış'ta indirim sıkıntısı Kamuoyunda mortgage olarak bilinen ipoteğe dayalı Konut Finansmanı Yasa tasarısında, 100 bin YTL'ye kadar kredi faizinin vergiden indirilmesini sağl..
Düzeltme Dünkü gazetemizde yer alan 'Enerji'de yasa çıkmadan ihale şartnamesi hazırlandı' başlıklı haberde, AKP milletvekili Taner Yıldız'ın yerine yanlışlıkla Taner Yüzgeç'in resmi kullanılm..
Bedelsiz arazi devrine fren Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Türkiye Şeker Fabrikaları'na ait olan bazı taşınmazların Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bedelsiz olarak devredilmesine ilişk..
10 bin kişiye 'hatalıyız' mektubu Bağ-Kur Genel Müdürlüğü, prim borçlarının yeniden yapılandırılması kapsamında, bilgisayar programı hatası yüzünden borcu yanlış hesaplanan 10 bin kişiye mekt..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8