5 Mayıs 2006 Cuma Günü Haberleri

5 Mayıs 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
HEM kursiyerleri köy köy dolaşarak uygulamalı eğitim veriyor Hatay’ın Kumlu ilçesinde Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğü tarafından açılan kurslarda eğitim alan kursiyerler, köyleri dolaşar..
Biodizel işletmeleri açılmadan kapandı Biodizel üreten fabrikalar litre başına getirilen 65 YKr'lik Özel Tüketim Vergisi nedeniyle resmi olarak açılmadan geri kapandı.
Florya sahilinde yapımı devam eden ‘Akvaryum Park’ projesi yenilenecek İstanbul’un prestij projelerinden biri olarak lanse edilen ve Ali Müfit Gürtuna döneminde Florya sahilinde temeli atılan..
Tüp geçit çalışması balıkların Karadeniz’e göçünü engelliyor Türkiye’nin en önemli projelerinden biri olan tüp geçit çalışmaları Boğaz’dan balık göçünü engelliyor.
Mürüvvet Evyap dualarla son yolculuğuna uğurlandı Uzun süredir astroit romatizma hastalığı sebebiyle tedavi gördüğü Acıbadem Hastanesi'nde hayatını kaybeden Mürüvvet Evyap, Eyüp Camii'nde kıl..
Yeni başkan, daha etkin bir tabip odası vaat etti İstanbul Tabip Odası’nın yeni başkanı Prof. Dr. Özdemir Aktan, yaptığı ilk basın toplantasında hasta ve hekim haklarının korunacağını söyledi..
Ev hanımları her sabah spor için statta buluşuyor Kütahya'da genç-yaşlı her gün 600 civarında ev hanımı, stadyumda sabah sporu için buluşuyor.
‘Türk okulları, kurtla kuzunun birlikte yaşayabileceğini gösterdi’ Türkmenistan'daki özel Türk kolejlerinde okuyan öğrencilerin velileri ile akademisyenlerden oluşan 50 kişilik heyet, Bileci..
Gönül’den cumhurbaşkanlığı yorumu: Bence mahzuru yok Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, isminin cumhurbaşkanı adayları arasında geçmesinde "bir mahzur olmadığını" söyledi.
Sokakların kâbusu kapkaç örgütü Bataklık operasyonuyla çökertildi Diyarbakır ve Elazığ’dan getirdikleri çocukları kapkaç ve yankesicilik gibi suçlarda kullanan şebeke üyelerine yönelik bir gü..
‘Katil devlet’ sloganına cumhuriyeti tahkir davası Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi önünde attığı slogan "Türkiye Cumhuriyeti’ni alenen aşağılar nitelikte olduğu" öne sürülen Kemal Delen hakkı..
Zehir tacirleri uyuşturucuları polisin evinde saklamış İstanbul’da eğlence yerleri ve okullarda esrar ve sentetik uyuşturucu satan şebekenin içerisinde bir polis memurunun olduğu ortaya çıktı..
Erozyon Dede’nin Boğaz’da kurduğu fidanlıkta yıkım Boğaziçi İmar Müdürlüğü ekipleri, kamuoyunda ‘Erozyon Dede’ olarak tanınan TEMA Vakfı Onursal Başkanı Hayrettin Karaca’nın torunu Can Karaca..
Borç kavgası yapan iki kuaför bıçakla yaralandı Bahçelievler’de alacak-verecek meselesinden çıkan kavgada iki kuaför bıçakla yaralandı.
Hasan Akgün belaların defi için kurban kestirdi Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ilçede son günlerde yaşanan üzücü olaylar nedeniyle 3 adet koç kurban kestirdi.
Kaçak inşaat yapan iki kişiye daha hapis cezası Yeni Türk Ceza Kanunu ile belediyelerin yoğun şekilde mücadele ettiği kaçak yapılaşmada Bursa’da iki kişiye daha hapis cezası verildi. Başkan Ö..
Belinde makas kırığı kalan hasta ameliyatla kurtarıldı Bel fıtığı rahatsızlığı nedeniyle İstanbul’da bir hastanede geçirdiği ameliyat sırasında vücudunda makas kırığı unutulan Yusuf Yıldız sa..
İran, operasyon kararını Türkiye ile almış Suriye’nin ardından İran yönetimi de terör örgütü PKK ile, uzantısı Pejak’ı topraklarından atmak için çalışmalarını hızlandırdı.
Erdoğan, Ahmedinejad’a ‘şeffaf ol’ diyecek Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 9. Zirvesi için dün Bakü’ye giden Başbakan Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad ile zirve öncesi bir a..
‘Laricani’nin ziyareti bizi rahatsız etmiyor’ ABD’nin Ankara Büyükelçisi Ross Wilson, hafta başında Türkiye’ye gelecek olan İran Ulusal Güvenlik Konseyi Genel Sekreteri Ali Laricani’nin ziya..
Ekonomi ve enerjide Atina ile ‘stratejik ortaklık' dönemi Kıbrıs ve Ege sorunlarına rağmen Türkiye ile Yunanistan arasında stratejik ortaklık dönemi başlıyor.
Mossad eski başkanından AB’ye ‘Türkiye Truva atı olur’ uyarısı İsrail istihbarat teşkilatı Mossad'ın eski başkanı Efraim Halevy, ‘Gölgedeki Adam' adlı kitabında Türkiye’ye ilişkin ilginç değe..
Hammadde fiyatları tırmanıyor, sanayici zorda Sigorta primleri ve pahalı enerji gibi maliyetlerle boğuşan sanayi şirketleri, petrol, demir-çelik ve kağıt gibi hammadde fiyatlarının sürekli ar..
[HABER ANALİZ] Maliyetlerdeki artış kârlılığı aşağı çekiyor Sanayi kuruluşlarının kârlılığındaki gerileme özellikle son dönemde dikkat çeken boyutlara ulaşmıştır. Ancak kârlılıktaki gerileme ..
Üzgünüm, petrol denizinde yüzmüyoruz Uluslararası piyasada fiyatın 75 dolar seviyelerine tırmanması, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu petrolde yurtdışına bağımlı ülkeleri tedirgin ediyor.
Uzanlar’ın Metaş’ına 40 milyon dolar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) satışa çıkardığı Uzan Grubu'ndan devrolan Metaş İzmir Metalurji Fabrikası'na, demir ithalat ve ihracatçısı Cer Ç..
Kaçak akaryakıtın iki yıllık vergi kaybı 10,7 milyar YTL Akaryakıt kaçakçılığı ile mücadelede çok önemli değişiklik öngören kanuni düzenleme Bakanlar Kurulu’nun onayından geçti.
Mortgage’ta vergi indirimine 2 yıl tehir İpoteğe dayalı konut finansman sisteminin (mortgage) altyapısını oluşturan yasa tasarısı Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi.
[HABER İNCELEME (2)] ‘İrlanda Özal’ın hayalini gerçekleştirdi’ AB üyeliğinden sonra işsizlik, enflasyon ve Milli Gelir gibi göstergelerde şıçrama yapan İrlanda'nın Türkiye için model olup ola..
[EKONOMİ TURU] Kupa galibi Beşiktaş, borsada mağlup Beşiktaş’la oynadığı Türkiye Kupası final maçını kaybeden Fenerbahçe’nin İstanbul Borsası’nda işlem gören hisseleri dün ortalama yüzde 1,3..
Duruşma başladı dünyanın gözü Şemdinli’de function galeri() { window.open('http://www.zaman.com.tr/extentions/seslihaber/2006-05-04-erkanacar-semdinli/index.php','10x10', 'toolbar=..
Lagendijk: Kürtler PKK’ya ‘dur’ demeli Türkiye'nin terörle mücadelesine yeterli desteği vermemekle suçlanan Avrupa'dan dün farklı bir ses geldi.
Kayıp kuzenler 45 gün sonra ölü bulundu Balıkesir’in Savaştepe ilçesinde 45 gün önce okula gitmek için evlerinden ayrılan ve bir daha kendilerinden haber alınamayan Tuğçe Yıldırım (10) ve Büş..
Çakıcı: Saçan, yeğenimden işkenceyle ifade aldı Çıkar amaçlı suç örgütü elebaşısı Alaattin Çakıcı, Tevfik Ağansoy cinayetinde yeğeni Başar Barış Çakıcı’nın verdiği ifadelerin Adil Serdar Saça..
Dicle Üniversitesi’nde ‘âşık öğretmen’ dehşeti Diyarbakır Dicle Üniversitesi (DÜ) Mimarlık Mühendislik Fakültesi’nde âşık öğretmen dehşeti yaşandı.
Çinlilerden 2 bin 600 metrelik dev uçurtma Çin’de 2 bin 600 metre uzunluğundaki dünyanın en uzun uçurtması uçuruldu. Ejderha şeklindeki uçurtma ülkenin güneybatısında bulunan Guiyang kentind..
Alemdaroğlu davasına 18 klasör delil İstanbul Üniversitesi (İÜ) Rektörlüğü, eski Rektör Kemal Alemdaroğlu aleyhine açtığı davaya delil olarak 18 klasör belge gönderdi. Alemdaroğlu, Çapa ve C..
15 yeni üniversitenin rektörlerini YÖK atayacak Anayasa Mahkemesi, yeni kurulan 15 üniversitenin kurucu rektörlerinin 2 yıl için Milli Eğitim Bakanı ve Başbakan’ın önereceği 3 isim arasından..
Reçetelerde yolsuzluk yapan bin 200 eczaneye soruşturma Bağ-Kur Genel Müdürlüğü reçetelerde usulsüzlük yaptığı belirlenen bin 200 eczane hakkında soruşturma başlattı.
Ozon tabakası kendini yeniliyor Araştırmacılar, kimyasalların kullanımının azalmasına bağlı olarak, dünyanın koruyucu ozon tabakasındaki incelmenin düzelme işaretleri sergilediğini; ancak 198..
Pamukkale, kameralı sistemle korunacak Traverten, kaplıca ve antik şehriyle her yıl 1 milyon turistin ziyaret ettiği Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Pamukkale’de güvenlik tedbirleri ..
Tehlikeli göreve ‘devam’ Hollywood’un Görevimiz Tehlike’leri bitmez. Bugün gösterime giren 3. bölümde, serinin baş karakteri Ethan Hunt (Tom Cruise) yine sahnede; koşuyor, zıplıyor, vuruyor....
Herkesin bir Leyla’sı var! Gittiği yolun sonunu çok fazla bilemese de, aşka doğru yürüyen her yolcunun simgesi…
Matador, Mexico City sokaklarında James Bond karakteri ile tanıdığımız Pierce Brosnan’ın rol aldığı ‘Matador’ bugün vizyona giriyor.
‘Buz Devri 2’ rekora gidiyor ‘Buz Devri 2: Erime Başlıyor’ adlı animasyon film, Türkiye ve dünyada gişe rekorlarını altüst etti.
‘SineTek Avrupa’da bahar rüzgârı Ankara Sinema Kültürü Derneği tarafından gerçekleştirilen, yıla yayılmış sinema şöleni ‘SineTek Avrupa’ gösterimleri, mayıs ayında iddialı filmlerle devam ed..
Picasso tablosuna 95 milyon dolar Pablo Picasso’nun 1941 yılında sevgilisini resmettiği "Kedili Dora Maar" adlı tablosu, New York Sotheby’s’de düzenlenen açık artırmada 95 milyon 216 bin dol..
Antalya’da şairler buluşması Antalya Sanatçılar Derneği (ANSAN) tarafından beşincisi düzenlenen "Akdeniz Şiir Günleri’’ bugün başlıyor.
Bilgin: 28 Şubat’ta önce Ankara büroları devşirildi Bir dönemin önemli medya patronlarından Dinç Bilgin, 28 Şubat sürecindeki medya-asker ilişkileri üzerine önemli açıklamalarda bulundu.
AK Parti’yi kötülemek için genel bir gayret var Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, son günlerde AK Parti ve hükümet aleyhine yapılan haberlerin kasıtlı olduğu görüşünde. Gül, Adıyaman kongresi..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10