5 Mayıs 2006 Cuma Günü Haberleri

5 Mayıs 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Borcu kapatmayı düşünmüyoruz Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Türkiye'nin IMF'ye olan borçlarını ödeyecek durumda ve bu imkana sahip olduğunu ancak erken ödemenin düşünü..
Yabancılar sistemi disipline eder Yerli banka patronlarının bankalarına para koymadığından yakınan BDDK Başkanı Bilgin, yabancıların sektördeki payının düşük olduğunu belirterek, "Yabancı ban..
Fırlayan petrol, devlerin kârını katladı Tüm dünya varil fiyatı 75 dolara kadar çıkan petrol nedeniyle kara kara düşünürken, beş dev petrol şirketinin kârlarını daha da artırdığı ortaya çıktı..
Elektrik dağıtımında 'yerli dışlanıyor' krizi AKP'li Taner Yıldız, elektrik dağıtım ihalelerine yerli firmaların giremeyeceği iddiaları üzerine taslak ihale şartnamesini Meclis'te açıkladı. B..
Dubai Kuleleri'nde ilk kazma yaz gelmeden vurulacak Sama Dubai'ye yönelik eleştirilerin bir yatırımcıyı iki defa düşünmeye iteceğini söyleyen CEO Faraidooni, "Hafriyat yaz gelmeden başlıyor. ..
Vazgeçmenin maliyeti 3 milyar $'ı aşar IMF'ye 'elveda' demenin iki yolu var. İlki rezervleri kullanmak, ancak 25 milyar doları aşan cari açık buna imkân vermiyor. İkinci yol ise Hazine'nin ul..
Faizin indirildiği ay Merkez'i endişe sarmış Yılmaz başkanlığındaki ilk PPK toplantısında, TÜFE'nin yıl sonu hedefinin üzerinde kalma olasılığının aşağıda kalmasından daha yüksek olduğu belir..
'Etibank'ın temiz bir banka olmadığını alınca öğrendim' Etibank'ın eski sahibi Bilgin, bir dönem kamu ihalelerinin medya şirketlerine dağıtıldığını belirterek, 'Başta karşıydım, sonra banka a..
Hazırgiyim, durgun geçen iki yılın acısını çıkardı Tüketici fiyatlarının yüzde 27 arttığı 2003-2005 döneminde fiyat artışları 9.6'da kalan, son 1 yılda da yüzde 1.84 fiyat düşüren hazırgiyimc..
Yeni ulaşım aracı: Metrobus Otobüs, tramvay, metro derken İstanbullular yakında yeni bir toplu ulaşım aracı ile daha tanışmaya hazırlanıyor. 'Metrobus' diye adlandırılan 29 metre uzunluğundak..
Köylerden 'alım garantili' çiçek Büyükşehir Belediyesi, havza ve orman alanlarının koruma altında alınmasından dolayı iş olanakları azalan orman köylülerine yönelik olarak, "Alım Garantili Çi..
Önce protesto sonra ızgara İstanbullu balıkçılar, Karadeniz'e doğru balık göçünün yaşandığı 1 Mayıs-15 Haziran tarihleri arasında, Marmaray Projesi kapsamında devam eden kazı çalışmalarının d..
Corvette kazasında sürücüye 15 yıl istendi İstanbul Kadıköy Ataşehir'de meydana gelen kazada Yeditepe Üniversitesi Kimya Mühendisliği 3'ncü Sınıf Öğrencisi Kasım Ali Gökhan Mengüç'ün kullandı..
Nigar'ın ölümünde Satanist ayin şüphesi İstanbul Beylikdüzü'nde öldürülen 13 yaşındaki Nigar Şahin Adli Tıp Kurumu raporuna göre önce telle boğuldu, ardından biri ölümcül derinlikte olmak üze..
Kapkaç zanlısı damat yurttan kaçtı Swissotel'de 75 bin Euro'luk düğün yapmak üzereyken gözaltına alınan kapkaç sanığı damat İ.G., koruma altında bulunduğu yurttan dün kaçtı. Yaşı küçük olduğu..
Boşuna 7 ay yattı Aydın'da 8 ay önce başına sert bir cisimle vurularak öldürülen anneannesinin evindeki taburede parmak izi çıkınca tutuklanan 26 yaşındaki Engin Aka, özgürlüğüne kavuştu... A..
Bataklık operasyonunda 16 zanlıya tutuklama İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, "Bataklık" operasyonuyla bir organize suç şebekesini çökertti. Organize suç şebekesinin silahlı örgüt kurarak ..
'Damdan düştü' denilen çocuğu babası dövmüş Kilis'te, tedavi için götürüldüğü hastanede damdan düştü denilen çocuğu babasının dövdüğü anlaşıldı. Baba İbrahim Halil Gök, nöbetçi mahkemece tutu..
Alman Bakan: Türkçe marş yanlış anlaşılabilir Almanya İçişleri Bakanı Wolfgang Schaeuble, Alman Milli Marşı'nın Türkçe söylenmesi önerisinin, uyum konusunda çözüm imkânlarının tükendiği anlam..
68 yaşında yüz modeli seçildi Dünyanın en güzel kadınlarından biri olmasının yanında en fazla estetik ameliyatı geçirenler arasında da bulunan Jane Fonda, kozmetik devi L'Oreal firmasının yen..
6 ay sonra kucakladı Anne babasının 14 yıl süren çocuk hasretini dindiren Çağla bebek, hayata 28 santim boyunda, 382 gram ağırlığında geldi. 26 haftalıkken doğan Çağla bebek, İstanbul'da 6 ay..
Sevgilisine ve arkadaşına cinayet davası İstanbul Barosu avukatlarından Hüdayi Berber'in 11 nisan'da Şişli'deki evinde öldürülmüş olarak bulunmasıyla ilgili olarak tutuklanan ev sahibi olan 6..
Polis, polisi kazayla vurdu Antalya İsmetpaşa Kavşağı'nda, vatandaşlara saldıran bir kişiye müdahale eden çevik kuvvet polisi Adem Değer, kavgayı sona erdirmek için havaya uyarı ateşi açan tr..
Kadıköy'de yeraltı CD merkezi 27 ayrı noktada korsan CD basan ve satan depolara eş zamanlı baskın düzenleyen ekipler 11 kişiyi gözaltına aldı. Depolardaki aramalarda çok sayıda gizli bölme ve..
Türkiye tedavi cenneti Tedavi olmak için seçilen ülkeler arasında Türkiye de bulunuyor. Ülkemiz diş ve kısırlık tedavisi için uygun.... İngiltere'de yabancı ülkelere gidip tedavi görenlerin s..
Masonlara denetleme İçişleri Bakanlığı Dernekler Masası Ankara'dan müfettiş göndererek Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası'nın tutanaklarını ve muhasebe kayıtlarını incelemeye aldı. Bü..
"Sultanahmet'te namaz kıldırabilirim..." ABD'de kıldırdığı cuma namazıyla tanınan Prof. Wadud, konferans için Türkiye'ye geldi. New-York'ta bir kilisede kıldırdığı cuma namazı ile İslam dünya..
Bu fotoğraftaki üç kişiye can verecek 4 yaşındaki Gürbüz kazada yaralandı, beyin ölümü gerçekleşti. Ailesi izin verince organ bekleyen 11 çocuk hastaneye doluştu. Osmaniye'nin Kadirli ilçesin..
Kuzenlere vahşi infaz Balıkesir'de 43 gün önce kaybolan 10 yaşındaki iki kuzen öldürülmüş olarak bulundu. Kızların cesedi naylona sarıldıktan sonra bir menfeze konularak ağzı kapatılmış. Balı..
'Atina'da neden bir cami açmıyorsunuz?' Yunanistan Başbakanı ile futbol muhabbetiyle başlayan sıcak bir görüşme gerçekleştiren Başbakan Tayyip Erdoğan Karamanlis'ten Atina'da cami açılması yo..
Öğrencinin mitingde işi ne? AK Parti Adıyaman İl Kongresi'ne üzerlerinde formalarıyla öğrencilerin katılması kıyameti koparttı. CHP'nin soru önergesi ile TBMM'ye taşıdığı olayla ilgili açıkla..
Rektör atamasına yüksek yargı freni Anayasa Mahkemesi, 15 yeni üniversitenin kurucu rektörlerinin hükümetçe belirlenmesini iptal etti. Anayasa Mahkemesi yeni kurulan 15 yeni üniversitenin kur..
Yargıtay'dan Dinçer için ağır yorum Emekli general Özbek'in Müsteşar Dinçer'e tazminat ödemesi kararını bozan Yargıtay, "Anayasa ile bağdaşmayan görüşler savunduğuna göre, eleştiriye de katla..
Erdoğan Ahmedinecat'la Bakü'de buluşuyor Bakü'de bugün yapılacak görüşmeyi "dosta bir uyarı" olarak niteleyen Başbakan Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı'ndan nükleer konuda "şeffaflık" istey..
Büyükanıt 'makası' Aylardır Türkiye gündemine damgasını vuran Şemdinli Davası, Van'da başladı. Savcı Sarıkaya'nın ihracına neden olan iddianamenin Orgeneral Büyükanıt'la ilgili bölümleri duru..
Abbas, İsrail'le barışı referanduma götürecek Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail ile yapılacak bir barış anlaşmasının halkoyuna sunulmasını istediğini söyledi. İsrail'den Maariv gaz..
BM, ilk kez Amerika'yı işkenceden sorgulayacak Amerikalı askerlerin tutuklulara işkence fotoğrafları ABD yönetimini bir kez daha terletecek. Birleşmiş Milletler (BM) İşkenceyle Mücadele Komit..
Soykırımı inkâr ettiği için Dünya Kupası yasak Nazi soykırımını inkâr eden sözleriyle olay çıkaran İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad'ın, Almanya'daki Dünya Kupası'na gelip gelemeyeceği ta..
Fransa ve Amerika'dan İran'a karşı yeni tasarı İran'a yaptırım için diplomasiyi hızlandıran ABD ile Fransa, uranyum zenginleştirmesinin durdurulmasını isteyen bir karar tasarısı hazırladı. İk..
İngiltere'de operası eylül ayında sahnelenecek Libya lideri Muammer Kaddafi, bu sefer siyaset değil tiyatro sahnesine konuk olacak... İngiltere'nin başkenti Londra'da Ulusal Opera, gelecek ey..
Sydney cıvıl cıvıl Bu yıl Sydney'de 11'incisi düzenlenen Avustralya Moda Haftası'nda gözler, Avustralyalı modacı Shilo Engelbrecht'in koleksiyonundaydı. Asya-Pasifik bölgesinden yüzü aşkın mo..
Sopranolar beşinci sabıkasını aldı Türkiye'de beğeniyle izlenen ve bir mafya ailesinin maceralarını anlatan "Sopranolar" adlı televizyon dizisinin kahramanlarının başı, gerçek hayatta da poli..
'Bu kadar zengin olmak istemezdim' 50 milyar dolarlık kişisel servetiyle dünyanın en zengin insanı olarak bilinen Microsoft'un kurucusu Bill Gates, aslında bu kadar zengin olmayı istemediğini..
63'ünde hamile kalmayı başardı İngiltere'de geçen yıl ekim ayında tedaviye başlayan 63 yaşındaki psikolog Rashbrook hamile kalarak ülkenin "en yaşlı hamilesi" oldu. Çocuk pskilogu olarak çalı..
Da Vinci'nin şifresi Opus Dei'yi "açtı" Geri sayım başladı... Dan Brown'un olay kitabı "Da Vinci Şifresi" gelecek hafta vizyona giriyor... Hıristiyan alemini karıştıran romandan uyarlanan fil..
Oy sevdasına marşı İspanyolca söylemiş ABD, milli marşın İspanyolca'ya da resmi olarak çevrilip söylenmesi tartışmalarını yaşıyor günlerdir. Bu konuda tavrını "Marş sadece İngilizce olmalı" d..
11 Eylül sanığı 'Alcatraz' yolcusu ABD'de 11 Eylül saldırılarından yargılanan ve önceki akşam ömür boyu hapse mahkum edilen Zekeriya Musavi (37), "Ben kazandım. Amerika, sen kaybettin'' diye ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10