5 Mayıs 2006 Cuma Günü Haberleri

5 Mayıs 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Dubaililer Haziran'da temel atıyor, 5 milyar doları artırıyor Sama Dubai CEO'su Faraidooni, Dubai İstanbul Towers'ın temelini en geç Haziran'da atacaklarını, inşaatı 2008 sonunda bitirecekle..
Ekim'e kadar süreniz var Finlandiya Başbakanı Vanhanen, Avrupalı gazetecilerle yaptığı toplantıya Türkiye'den VATAN'ı çağırdı. Fin lider 'Türkiye yükümlülükleri yerine getirmezse müzakere de..
Şemdinli davasında Büyükanıt sansürü Şemdinli sanıkları dün hakim karşısına çıktı. Duruşmada avukatların ısrarına karşın hakim iddianameyi özetledi ve Büyükanıt bölümünü atladı
'Çocuklar okuldan çıkıp gitmiş, kime ne!' AKP Adıyaman İl Kongresi'ne öğrencilerin parti bayraklarıyla katılması tartışma yarattı. İl Başkanı, '25 bin kişi içinde 3-5 öğrenci kendisi gelmiş'..
Müsteşara soğuk duş Yargıtay, Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer'in kazandığı tazminatı, 'Görüşleri Anayasa'ya aykırı. Eleştirilere de katlanması gerek' diyerek bozdu
No comment Kanal D'de yayınlanan yarı İngilizce röportajında Unakıtan, Demirel'in türbanlı öğrenciler için söylediği 'S. Arabistan'a gitsinler' sözleriyle başlayan tartışmalar hakkında susma..
'Cesur Kürtler arıyorum' Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkanı Joost Lagendijk, Ankara'dan Kürtler'e seslendi: 'Kürt siyasetçiler, Kürt entelektüeller ve Kürt halkı, PKK'nın şidde..
'İşte PKK budur' Çocuk katilini AB de kınadı. Eurlings bir yaşında öldürülen kız çocuğu fotoğrafını göstererek böyle dedi
Ata'nın evindeki defteri yırttı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Ekonomik İşbirliği Süreci Zirvesi için gittiği Selanik'te Atatürk'ün doğduğu evi de ziyaret etti
Karamanlis yine tarih vermedi Başbakan Erdoğan ikili görüşme sırasında Kostas Karamanlis'e Türkiye'ye davetini yeniledi, ancak yanıt alamadı
Son hedeflerinden biri 6, diğeri 7 yaşında Terör örgütü PKK'nın, Hakkari'de öğrenci servisine yönelik gerçekleştirdiği saldırıda hedefin sadece asker çocuklarını taşıyan askeri araç olmadığı..
Gül'den 6. maddede değişiklik sinyali Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, dün, NTV'de katıldığı canlı yayında, Türkiye'nin ulusal güvenliği konusunda son derece kararlı olduğunu ve bu doğrultuda ..
Leyla'dan geçme faslı İslami kesime yönelik 'Yalnız Değilsiniz', 'Ölümsüz Karanfiller' gibi filmlerle tanınan Mesut Uçakan'ın 10 yıl aradan sonra çektiği 'Anne Ya Da Leyla' annesini bulmak iç..
Hollywood korsanda 6.1 milyar dolar kaybetti Hollywood'un büyük film şirketlerinin, film korsanlığı yüzünden geçen yılki gelir kaybının 6,1 milyar dolar olduğu açıklandı. ABD'nin önde gelen f..
İran Milli Takımı endişeli İran hükümeti, Almanya'da düzenlenecek Dünya Kupası'na katılacak olan milli takımlarının bu ülkede terörist saldırıların hedefi olmasından korktuğunu açıkladı.
Uzan'ın Metaş'ına tek teklif geldi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) satışa çıkardığı Metaş İzmir Metalurji Fabrikası'na, 40 milyon 50 bin dolarlık sadece bir teklif verildi.
Tarım arazilerinde fabrikalara altı ay ek süre Tarım arazilerine izin ve ruhsat almadan kurulan fabrika ve sanayi tesislerine getirilen arazi affında umulan olmadı. Hükümet, 100 bin hektarlık..
Piyasadan enflasyon tepkisi Tahminlerden yüksek çıkan enflasyon verileri mali piyasalarda sınırlı da olsa tepkiye neden oldu. Güne satışlarla başlayan İMKB kapanışta 396 puan kayıpla 44 bin 2..
İşkence sorgusu bugün: Af Örgütü ABD'yi affetmedi Sayısız işkence iddiası yüzünden bugün BM İşkenceyle Mücadele Komitesi tarafından sorgulanacak olan ABD'li yetkililer, Af Örgütü'nün açıkladı..
İranlı reformcu tutuklandı Sorbonne ve Harvard doktoralı ünlü İranlı reformcu Ramin Cihanbeglu'nun birkaç gün önce Tahran'da tutuklandığı kaydedildi. Felsefe ve siyaset bilimi çalışmalarıyla ..
ABD'den AB'ye vizede kolaylık Viyana'daki AB-ABD troykası toplantısında AB vatandaşlarının Amerika'ya vizesiz girişinde uzlaşıldı.
Piknik tüplü taksi devri Başta ABD ve İsrail yönetimleri ile AB'nin mali kıskaca aldığı Filistinliler ekonomik güçlüklere tehlikeli icatlarla direniyor. Yüzlerce Filistinli taksici son dönemd..
Kaddafi opera ile anlatılacak Libya lideri Muammer Kaddafi, Batı'ya artık sadece siyaset değil, tiyatro sahnesinden de seslenecek.
Chavez, Kızıl Ken'e konuk Venezüella'nın solcu lideri Hugo Chavez, Kızıl Ken lakaplı Londra Belediye Başkanı Livingstone'un davetlisi olarak 14-16 Mayıs'ta Britanya başkentini ziyaret edecek.
Silvio kaçak tepe çıkmış! İtalya'da solcu lider Romano Prodi karşısında seçim yenilgisini zor da olsa sonunda kabullenen sağcı lider Silvio Berlusconi, artık Sardinya Adası'ndaki villasında g..
AB'den AKP'lilere: Türban yasağı devam etmeli Türkiye AB Karma Parlamento Komisyonu toplantısına katılan Avrupalı vekiller, AKP'lileri fena terletti: Üniversitelerde türban yasağı sürmeli. Dı..
Avrupa'dan 'dokunun' tavsiyesi Avrupa Konseyi'nin yolsuzluklarla mücadele konusunda uzmanlaşmış birimi Yolsuzluğa Karşı Devletler Grubu (GRECO), Türkiye'deki dokunulmazlık sistemini değiştirm..
DTP'ye: PKK ile yolunuzu ayırın Türkiye-AB Karma Parlamentolar Komisyonu EşBaşkanı Joost Lagendijk, DTP'ye, "PKK'yla yollarınızı ayırın" mesajı verdi. Lagendijk, dün DTP'yi ..
AB karnesinde üç kırık not Hükümetin reform konusunda yavaşladığını hatta yer yer geriye gittiğini savunan Avrupa Birliği, eleştirilerinin dozunu da artırmaya başladı.
Çiçek: Baykal yanlış yapıyor Adalet Bakanı Cemil Çiçek, CHP'nin Terörle Mücadele Yasa (TMY) tasarısının 6. maddesinin kimin önerisi ile tasarıya konduğunu TBMM'de düzenlenecek gizli oturumla ..
Okul açılışında propaganda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in de katıldığı Yunus Emre İMKB İlköğretim Okulu'nun açılışında AKP propagandası yapıldı. Açılışt..
AİHM'nin 'asker uğurlama' kararı... Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), askere uğurlama törenlerini eleştiren Ahmet Ergin'in askeri bir mahkemece para cezasına çarptırılması nedeniyle Türk..
Mersin DTP İl Başkanı tutuklandı DTP Mersin İl Başkanı Ali Bozan, 'Devletin bölünmez bütünlüğüne yönelik faaliyette bulunduğu' iddiasıyla tutuklandı.
Rektör atamaları: Anayasa'dan YÖK'e müjde Yeni kurulan 15 üniversitenin kurucu rektör atamasında YÖK'ü devre dışı bırakmayı hedefleyen hükümet hayal kırıklığına uğradı. Düzenleme Anayasa Mahk..
Çerkesler buluşuyor Dünya Çerkes Birliği'nin (DÇB) kongresi ilk kez anavatanları olan Kabartay-Balkar Özerk Cumhuriyeti dışında, İstanbul'da toplanıyor. Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği..
Ölen kişinin adı değişmez! Yargıtay, Durmuş Karabay'ın isminin, oğlunun isteği üzerine, ölümünden 29 yıl sonra değiştirilemeyeceğine karar verdi. Kararda, "İsim değiştirme hakkının b..
Yargıdan Gökçek'e kötü haber Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'nun en büyük sosyal hizmet kuruluşu olan Saray Rehabilitasyon Merkezi'nin Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne devrinin yürüt..
10 bin YTL'ye gıcır gıcır TIR Türkiye'den çaldıkları 75-125 bin YTL'lik kamyonları Kuzey Irak ve Doğu Anadolu'da 10 bin YTL'den satan çete çökertildi. Ankara Kaçakçılık ve Organize Şube Müdür..
Gençler AB'ye meraklı İki yıl önce açılan 'AB Bilgi Merkezi'ne, en fazla başvuru, yüzde 32'yle öğrencilerden geldi. Merkeze yüz yüze, telefon ve e-postayla yüzde 55'i 19-30 yaş arasında, 15 b..
3 milyon CD ele geçirildi Kadıköy'de 3 milyondan fazla korsan CD ele geçirildi. Rıhtım Caddesi ile başta Başçavuş Sokak olmak üzere ara sokaklarda korsan CD basan ve satan 30 işyerine...
Anneliğin bir yıllık maaşı 178 bin YTL 'Tam zamanlı' annelik yapan kadınlar, emeklerinin karşılığında para alsa, yılda 134 bin 121 dolar (yaklaşık 178 bin YTL) kazanıyor. Bu, ABD'de üst düzey..
Obezite telaşı 'kola'yı bitirdi ABD'de obezite problemi, Coca-Cola'ya okul yasağı getirdi. Amerika Kalp Birliği'yle içecek endüstrisi arasında önceki gün imzalanan anlaşma, okullarda sadece t..
Öyle saçma ki etkileyemez... MTV'nin Papa'yla dalga geçen çizgi filmi 'Popetown', Hıristiyanlık için 'aşağılayıcı olamayacak kadar saçma' bulundu ve bu yüzden yayımlanmasında sakınca görülmed..
Web kartalı ne oldu? Kanada'daki British Columbia Hornby Adası'nda yuvasının karşısına yerleştirilen kameradan izlenen kartal yavrusunun dünyaya gelişi gecikti.
Aklı fikri bira ile futbolda Irak'ta 99 gün rehin tutulan iki Alman'ın, serbest kalıdıktan sonra ilk istekleri bira ve Alman futbol ligindeki son sonuçlar oldu. Almanya'nın Irak Büyükelçisi B..
Meğer NASA züğürtmüş! Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi NASA'nın, bilime ayıracak yeterli parası yokmuş. Milli Araştırma Konseyi'nin hazırladığı raporda, NASA'dan 'çok az parayla çok iş yapm..
Darısı Avrupa'ya Fenerbahçeli bayanların, üç kupa ile noktaladığı tarihin en görkemli sezonunda, yaptığı yatırımın karşılığını fazlasıyla aldığını söylersek yeridir. Cumhurbaşkanlığı Kupası, ..
Isaac Beckham David Beckham'ı nasıl bilirsiniz? Şov dünyasının Spice Boy'u mu sizce, yoksa Madridli abartılan kanat oyuncusu Becks mi? Bence karar vermeden önce attığı frikiklerdeki Isaac New..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10