4 Mayıs 2006 Perşembe Günü Haberleri

4 Mayıs 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Nerede yanlış yapılıyor? Süheyl Batum - Önceki yazımı bir soru ile bitirmiştim. Bu yazıma da o soru ile başlamak istiyorum. Gerçekten nasıl oluyor da 'Bakanlıkta aylardır hazırlanan' (ve bu..
Üslup ve içerik Okay Gönensin - Başbakan Tayyip Erdoğan'ın son günlerdeki konuşmalarında dikkati çeken birkaç unsur var
Komşunuz taşınırken... İclal Aydın - 'Ekranda hâlâ utanabilen birisi o' demiş Yeşil Elma isimli yemek programının aşçısı Oktay usta için... Dün öğle saatlerinde katıldığım programda bol bol..
Adana'nın yolları taştan Sen çıkardın beni baştan!.. Haşmet Babaoğlu - Uçak, terk edilmiş bir futbol sahasının yanıbaşında uzanan piste tekerleklerini değdirirken düşündüm de, ne kadar uzun..
Türbanlı Arabistan'a gitsin lafları seçim kokuyor! Necati Doğru - Eski Başbakan'ın, yenisinin 'derin nasırı'na basmasına siz 'hayatın sillesi' de diyebilirsiniz, 'kaderin intikamı' adını da..
Faiz indiriminin sonu mu geliyor? Ali Ağaoğlu - Nisan ayı enflasyon rakamları herkesi şaşırttı. Tüketici fiyatları yüzde 1.34, üretici fiyatları da yüzde 1.94 arttı. ÜFE'deki yıl başından b..
IMF'ye borcu ödemek Gazi Erçel - Başbakan ayak üstü yaptığı konuşmalarından birinde, IMF'ye olan yaklaşık 13 milyar dolar tutarındaki borcun hemen ödenebileceğini söyledi. Siyasiler, IMF il..
Uzun dönemde dış ticaret Asaf Savaş Akat - 9 Mart 2006 tarihli yazımda mevcut konjonktürü 'saadet zincirine' benzettim. Bugünkü açmazların gerisinde 2003 sonrasında uygulanan yanlış para ..
Şaşkının boş telaşı Tuğçe Baran - Sabahın köründe yola çıktım.. Hiç sevmediğim, hiç istemediğim halde karşı yakaya, yani Anadolu Yakası'na geçeceğim. Ne olduğunu henüz söylemek istemediğim ..
Evde ceza verilirse... Ruhat Mengi - Türkiye'de bazı özel (!) vatandaşlar için özel yasalar çıkarma âdeti son hükümet döneminde tahammül sınırlarını zorlayacak kadar arttı
Kurdun tuzağı Güngör Mengi - Bazı sorunlar kaşıyarak, üstüne üstüne giderek çözülür, bazıları zamana bırakılarak...
'ABD müdalesini engelleme' formülü Bilkent Üniversitesi dün Batı ve Güney Asya Akil Adamlar toplantısına evsahipliği yaptı
Reuters: Erken seçim kapıda Dünyanın en ciddi haber ajansları arasında gösterilen Reuters, dün Türkiye'de erken seçim olasılıklarını değerlendiren bir analiz yayınladı
En çok veto eden Sezer yurtdışına çıkmayan Gazi Cumhurbaşkanlığı Dışişleri Başdanışmanı ve Özel Kalem Müdürü Sermet Atacanlı, Atatürk'ten Sezer'e kadar Çankaya Köşkü'nü bir kitapta topladı
Mumcu, Emin Şirin'i Uzan'la yemekte bastı Anap'dan dün istifa eden Emin Şirin, önceki akşam Sherathon Oteli'nde Cem Uzan ile yemek yerken ANAP Genel Başkanı Erkan Mumcu'ya yakalandı
ANAP'ın vekil sayısı 21'e düştü Şirin'in istifasıyla ANAP'ın Meclis'teki milletvekili sayısı 21'e düştü
Şener, 'IMF borcu' için rezervlerine güveniyor Abdüllatif Şener, 'Düne kadar IMF'ye ihtiyacı olan Türkiye'nin 62 milyar dolar rezervi var. Borcumuzu tamamıyla kapatabilecek güçteyiz' dedi
İstanbul'un kurumlar vergisi lideri İş Bankası Kurumlar vergisi sıralamasında İş Bankası 723.1 milyon YTL ile birinci oldu. Sıralamanın ilk beşinde dört banka var
Avrupa'nın 3 katı kar Araplar'ın ağzını sulandırdı 'Gayrimenkul sektörünüzde yüzde 30 getiri var' diyen Real Capita Başkanı Tawash, 'Özellikle Akdeniz kıyıları getiri anlamında çok parlak' d..
Taklit fiyatına orijinal sattı malı gümrüğe takıldı Metro Cash&Carry, 'taklit satıyorlar' şikayeti sonrası sıkıntıya düştü. Şirket, yarı fiyatına orijinal ürün satınca malları gümrükte kaldı..
Altın uçtu Eski parlak günlerine dönen altın 4 ayda yüzde 30.6 kazandırdı. Dolarcılar yüzde 2.2 zararda
Enflasyon bahar sarhoşu Enflasyon Nisan'da beklentilerin üç katına çıktı: TÜFE'de yüzde 1.34, ÜFE'de yüzde 1.94. Üretimi petrol ve altın, tüketimi ise giyim ve ayakkabı fiyatlarındaki tırman..
EPDK'ya Gökkafes bürosu sorgusu Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu (DDK), Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) hakkında Gökkafes'teki irtibat bürosu nedeniyle soruşturma açılmasını ..
Bu sözler çok konuşulur TMSF Başkanı Ertürk, 'Göltaş'a el konulması gasp' diyen Süleyman Demirere ateş püskürdü: Türkiye'nin aşiret devleti olmadığını öğrenecek. Ertürk, hem yöneticilerin he..
'Ucuz yemek' yerine cop yediler İstanbul Üniversitesi'nde dün yine öğrenci polis kovalaması yaşandı
Karadeniz'de kara gün Erivan-Soçi seferini yapmakta olan Ermeni yolcu uçağı kötü hava şartları nedeniyle Karadeniz'in soğuk sularına gömüldü. Yolcuların can yeleği giymeye bile fırsat bulama..
Çelik'in 'Hedefteki Sır'ı davayı yeniden açtırıyor Oral Çelik, geçen hafta VATAN'da yayınlanan röportajında, Abdi İpekçi cinayetinde talimatın kimden geldiğini, senaryosunu yazdığı Hedefteki..
Bir kişinin 433 defa akciğer filmi çekilmiş Emekli Sandığı Genel Müdürü Mehmet Ali Özyer, 'Denetimlerde 1 kişiden 433 defa akciğer grafisi alınması, 361 defa striple idrar muayenesi ya da 18..
AKP'den öğrencili kongre AKP'nin Adıyaman Atatürk Stadyumu'nda ki il kongresine ilk ve ortaöğretim öğrencilerinin katılması şaşkınlık yarattı. Adıyaman Milli Eğitim Müdürü 'Biz göndermedik, ..
Erbakan taburede cenaze namazı kıldı Kesinleşmiş hapis cezasını, çeşitli hastalıklarını gerekçe göstererek evinde geçirmek isteyen siyasi yasaklı Necmettin Erbakan, eski milletvekili Ali Oğu..
Öğrenci servisine PKK bombası Hakkari kent merkezine yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta bulunan Fatih Kışlası yakınlarında dün akşam asker çocuklarını taşıyan servis aracına, terör örgütü PKK bo..
Bayrak çalan Rum vekilin son densizliği Dengesiz Rum vekil Matsakis'ten Ankara'da küstah şov: Türk Bayrağı'nı indirdiğim için gurur duyuyorum. Türk Bayrağı'nı indirmek Nazi bayrağını indirme..
İstihbaratçıların tarikat günlüğü Haftalık, 2 ajanın Konya'da mürid olarak sızdığı tarikattan yazdığı gizli raporu yayınlıyor...
Pasif içicilere dumansız tütün müjdesi Dünyanın en büyük sigara şirketlerinden Philip Morris, başta ABD ve Avrupa olmak üzere gelişmiş ülkelerde pasif içiciliğin de en az sigara içmek kadar ..
7.8'lik depremde korkulan olmadı Pasifik Okyanusu'nda Tonga Adaları yakınlarında meydana gelen 7.8'lik deprem hasara yol açmadı. Deprem sonrasında, tahminlerin tersine tsunami oluşmadıVan Gog..
Kupanın patronu Kartal Maç öncesi İzmir'de yaşanan kupa finali heyecanı gerçekten görülmeye değerdi... Baharın ılık havasında Fenerbahçe ve Beşiktaşlı futbol sevdalılarının Kordon'da kol kola..
Hedefledi kazandı Ekim ayından beri gözünü bu kupaya diken Beşiktaş, taraftarı ve camiası için lige erken veda ettikten sonra bütün konsantrasyonunu bu maça çevirmişti. Zaten oyuna da istekli..
Kitap-lık'ta A'dan Z'ye Sait Faik Kitap-lık dergisi mayıs sayısında okurlarına 'Sait Faik kılavuzu' sunuyor. Dergide doğumunun 100'üncü yıldönümü nedeniyle Sevengül Sönmez'in hazırladığı 'A'd..
'Buz Devri 2' rekora koşuyor Senaryosunu Jim Hecht, Gerry Swallow ile Peter Gaulke'nin kaleme aldığı, yönetmenliğini Carlos Saldanha'nın üstlendiği animasyon filmi 'Buz Devri 2' rekora koşuyo..
Stern: Hakemler yüzde 5 hatalı Hakem kararlarına yönelik eleştiriler sadece futbola özgü değil. NBA'de de, özellikle play-off döneminde hakemlerin verdikleri kararlar çokça eleştiriliyor.
Altın 25 yılın zirvesinde Uluslararası piyasalarda 2001 yılından bu yana kesintisiz yükselen külçe altın fiyatları, Uzakdoğu'da önceki gün son 25 yılın en yüksek değerine ulaştı.
Garanti'den kâr patlaması Garanti Bankası'nın ilk çeyrek net kârı yüzde 67 artışla 250.8 milyon YTL'ye yükseldi. Garanti Bankası, aktif büyüklüğün 38.8 milyar YTL, aktif kârlılığın yüzde 2.6..
TMSF Metaş'ı satışa çıkardı TMSF, Uzan grubunun İmarbank'tan kaynaklanan borçlarına karşılık el koyduğu Metaş İzmir Metalurji Fabrikası ticari ve iktisadi bütünlüğünü 40 milyon dolar muhammen..
Türk-Yunan zirvesi Selanik'te Başbakan Tayyip Erdoğan, altı yıllık yakınlaşma sürecinin atalete girdiği ve Yunan ve Rum talepleri yüzünden Türkiye-AB ilişkilerinde 'kriz' yaşanacağı söylentil..
Pasifik'te 8.1'lik deprem Pasifik'te Avustralya'nın doğusunda yer alan Tonga adaları, dün akşam 8.1 büyüklüğünde bir depremle sarsıldı.
AB Belgrad'la ipleri kopardı AB, Savaş Suçları Mahkemesi'nin aradığı Bosnalı Sırp general Ratko Mlaciç'i belirlenen sürede teslim etmediği için Sırbistan'la görüşmeleri askıya aldı.
Rum lidere PKK tepkisi Türkiye, KKTC'nin üçüncü ülkelerce tanınması ihtimali sorulunca Kıbrıslı Türklerle PKK'lılar arasında benzerlik kuran Rum Yönetimi lideri Tasos Papadopulos'a sert tepki..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10